Příbalový leták - allegra COMFORT

13.9.2013

 Vážený spotřebiteli,

 

     děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil(-a) koupí přípravku allegra COMFORT.

Jeho koupí jste  učinil(-a) správný krok ke zlepšení Vaší dobré nálady, zejména během tzv. podzimní deprese, odvykání kouření, alkoholu či jiných závislostí, v průběhu redukčních diet nebo při každodenních stressových situacích.

 

     Abyste jste svoji dobrou náladu zlepšili co nejrychleji, bude k tomu zapotřebí Vaší aktivní spolupráce:

- přečtěte si prosím podrobně příbalový leták,

- přípravek allegra COMFORT užívejte pravidelně dle doporučení a to po celou

  dobu kúry,

- dodržujte důsledně další případná doporučení Vašeho lékaře, případně lékárníka.

 

 

Příbalová informace:

 

     Čtěte pozorně celou přiloženou příbalovou informaci, protože může obsahovat informace, které jsou pro Vás důležité. Tento přípravek je volně prodejný. K dosažení co nejlepšího výsledku musí být allegra COMFORT užíván v souladu s předepsaným dávkováním.

Příbalovou informaci si ponechejte, možná ji budete potřebovat přečíst si znovu.

V případě, že budete potřebovat další informace nebo radu, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

V případě, že nedojde ke zlepšení Vašeho zdravotního stavu, navštivte svého lékaře.

 

V této příbalové informaci naleznete:

  1. Co je allegra COMFORT?
  2. Proč právě allegra COMFORT?
  3. Kdy je vhodné přípravek allegra COMFORT užívat?
  4. Jak allegru COMFORT správně užívat?

 

Allegra COMFORT

Účinná látka: l-tryptofan 200 mg a pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), který přispívá k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

30 dražovaných tablet

Složení: zahušťovadlo (hydrogenfosforečnan vápenatý dihydrát, mikrokrystalická celulosa, arabská guma, polyvinylpyrrolidon), L-tryptofan, sacharóza, protispékavé látky (mastek, stearan hořečnatý), barviva (oxid titaničitý, oxid železa)  pyridoxin hydrochlorid, emulgátor PEG 6000

Co je to allegra COMFORT?

 

     Allegra COMFORT je přípravek s obsahem unikátní kombinace esenciální aminokyseliny l-tryptofan, který je jediným prekursorem neurohormonů dobré nálady serotoninu, melatoninu, a vitamínu B6, který přispívá k normální psychické činnosti, ke snížení míry stresu, únavy a vyčerpání a zároveň zvyšuje biologickou dostupnost l-tryptofanu v neuronech. Přípravek dále obsahuje malé množství sacharózy (166 mg v jedné tabletě), která přispívá k výrazně rychlejšímu transportu l-tryptofanu přes hematoencefalickou barieru a tím k zesílení účinku a rychlejšímu nástupu účinku.

 

 

1.      Proč právě allegra COMFORT?

 

     Přípravek allegra COMFORT byl vyvinut podle nejnovějších poznatků současné medicíny a farmaceutické technologie a zohledňuje tak všechna kritéria důležitá pro dlouhodobé podávání: účinnost, bezpečnost, kvalitu a pohodlné užívání. Obsahuje esenciální aminokyselinu l-tryptofan, který je nezbytnou stavební látkou neurohormonu serotoninu a vitamínu B6 pro rychlejší a silnější nástup účinku.

 Nedostatek serotoninu se projevuje širokou škálou psychoneurotických problémů. Patří k nim zejména podrážděné chování, neschopnost se dokonale soustředit, nízká odolnost vůči stresovým situacím, problémy s usínáním a kvalitou spánku, různé formy úzkostí a nutkání se přejídat nebo nadužívat alkohol a další návykové látky.

Nedostatek serotoninu je způsoben nedostatečným příjmem či vstřebáním tryptofanu a postihuje v menší či větší míře vysoké procento populace. Vstřebání tryptofanu ze stravy je úzce závislé na dobré funkci žaludku. Ta je snížena u výrazného procenta osob starších 50 let, což znamená, že jejich schopnost vstřebat tryptofan výrazně klesá. Tímto problémem mohou trpět i mladší lidé při různých onemocněních trávícího ústrojí nebo v důsledku užívání některých léků či pravidelné konzumace alkoholu.

Užíváním koncentrovaného tryptofanu ve formě doplňku stravy lze nedostatek serotoninu kompenzovat a tím se vyjmenovaných potíží zbavit, nebo je alespoň citelně oslabit.

Denní příjem L-tryptofanu z běžné potravy se odhaduje na 1000-1500mg. Hlavním důvodem užívání doplňkového tryptofanu je zvýšení hladiny serotoninu, jehož snížená hladina je prvotní příčinou úzkostí, změn nálad a chování, poruch usínání a spánku či sklonu k užívání návykových drog nebo přejídání se. Průměrný denní příjem je 1-1,5 gramu tryptofanu z běžné stravy, pouze vegetariáni přijmou tryptofanu méně než 0,3 gramu, protože v rostlinné stravě se téměř nevyskytuje.
Doporučené dávkování doplňkového čistého tryptofanu na den se pohybuje mezi 200-400 miligramy.

 

3. Kdy je vhodné přípravek allegra COMFORT užívat?

 

     allegra je určena osobám trpícím:

úzkostmi, strachem, vnitřním neklidem

  • poruchami usínání a spánku, plytkým spánkem
  • abstinenčními příznaky při odvykání kouření, alkoholu a jiným závislostem
  • nutkáním se přejídat
  • každodenními stresovými situacemi

 

 

 

2.      Jak allegru COMFORT správně užívat?

 

     Užívejte pravidelně jednu tabletu denně. Tabletu je vhodné užít nejlépe večer , a to nalačno  a zapít ovocným džusem, případně horkým mlékem s medem. Allegra působí dlouhodobě, účinky můžete očekávat po 7-10 dnech. Přípravek užívejte po dobu minimálně 1 měsíce.  Pokud po 1 měsíci užívání budete považovat zlepšení své nálady za nedostatečné, užívejte nadále 1 tabletu nalačno ráno a 1 tabletu večer. Po 3 měsících užívání přípravek vysaďte na dobu nejméně 1 měsíce, a to z důvodu zjištění, zdali se Váš psychický stav nezlepšil natolik, že další podávání přípravku je zbytečné.

Allegra COMFORT je však zcela bezpečná a nenávyková a můžete ji užívat dlouhodobě i bez přerušení.

 

 

Výhradní distributor:

 

WOYKOFF, a.s.

Hauptova 594

156 00  Praha 5 - Zbraslav

Česká republika

www.woykoff.com

Woykoff > Příbalové letáky > Příbalový leták - allegra COMFORT