Příbalový leták - allegra

1.2.2010

Vážený spotřebiteli,

 

     děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil(-a) koupí přípravku allegra.

Jeho koupí jste  učinil(-a) správný krok ke zlepšení Vaší dobré nálady, zejména během odvykání kouření, alkoholu či jiných závislostí, v průběhu redukčních diet nebo při každodenních stressových situacích.

 

     Abyste jste svoji dobrou náladu zlepšili co nejrychleji, bude k tomu zapotřebí Vaší aktivní spolupráce:

- přečtěte si prosím podrobně příbalový leták,

- přípravek allegra užívejte pravidelně dle doporučení a to po celou

  dobu kúry,

- dodržujte důsledně další případná doporučení Vašeho lékaře, případně lékárníka.

 

 

Příbalová informace:

 

     Čtěte pozorně celou přiloženou příbalovou informaci, protože může obsahovat informace, které jsou pro Vás důležité. Tento přípravek je volně prodejný. K dosažení co nejlepšího výsledku musí být allegra užíván v souladu s předepsaným dávkováním.

Příbalovou informaci si ponechejte, možná ji budete potřebovat přečíst si znovu.

V případě, že budete potřebovat další informace nebo radu, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

V případě, že nedojde ke zlepšení Vašeho zdravotního stavu, navštivte svého lékaře.

 

V této příbalové informaci naleznete:

  1. Co je allegra?
  2. Proč právě allegra?
  3. Kdy je vhodné přípravek allegra užívat?
  4. Jak allegru správně užívat?

 

allegra

Účinná látka: l-tryptofan 200 mg

30 potahovaných tablet

Pomocné látky:  hydrogenfosforečnan vápenatý dihydrát, celulosa mikrokrystalická, kroskarmelosa sodná sůl, mastek, stearan hořečnatý, povidon, oxid titaničitý, chinolinová žluť E104, stearin, šelak, hypromelosa, ethylcelulosa

 

Co je to allegra?

 

     allegra je přípravek s obsahem esenciální aminokyseliny l-tryptofan, která je potřebná pro každou tělesnou buňku. L-tryptofan je prekursorem neurohormonů serotoninu, melatoninu, nespočtu druhů enzymů, vitaminů řady B3 a dalších látek.

 

  1. 1.      Proč právě allegra?

 

     Přípravek allegra byl vyvinut podle nejnovějších poznatků současné medicíny a farmaceutické technologie a zohledňuje tak všechna kritéria důležitá pro dlouhodobé podávání: účinnost, bezpečnost, kvalitu a pohodlné užívání. Obsahuje esenciální aminokyselinu l-tryptofan, který je nezbytnou stavební látkou neurohormonu serotoninu.

 Nedostatek serotoninu se projevuje širokou škálou psychoneurotických problémů. Patří k nim zejména podrážděné chování, neschopnost se dokonale soustředit, nízká odolnost vůči stresovým situacím, problémy s usínáním a kvalitou spánku, různé formy úzkostí a nutkání se přejídat nebo nadužívat alkohol a další návykové látky.

Nedostatek serotoninu je způsoben nedostatečným příjmem či vstřebáním tryptofanu a postihuje v menší či větší míře vysoké procento populace. Vstřebání tryptofanu ze stravy je úzce závislé na dobré funkci žaludku. Ta je snížena u výrazného procenta osob starších 50 let, což znamená, že jejich schopnost vstřebat tryptofan výrazně klesá. Tímto problémem mohou trpět i mladší lidé při různých onemocněních trávícího ústrojí nebo v důsledku užívání některých léků či pravidelné konzumace alkoholu.

Užíváním koncentrovaného tryptofanu ve formě doplňku stravy lze nedostatek serotoninu kompenzovat a tím se vyjmenovaných potíží zbavit, nebo je alespoň citelně oslabit.

Denní příjem L-tryptofanu z běžné potravy se odhaduje na 1000-1500mg. Hlavním důvodem užívání doplňkového tryptofanu je zvýšení hladiny serotoninu, jehož snížená hladina je prvotní příčinou úzkostí, změn nálad a chování, poruch usínání a spánku či sklonu k užívání návykových drog nebo přejídání se. Průměrný denní příjem je 1-1,5 gramu tryptofanu z běžné stravy, pouze vegetariáni přijmou tryptofanu méně než 0,3 gramu, protože v rostlinné stravě se téměř nevyskytuje.
Doporučené dávkování doplňkového tryptofanu na den se pohybuje mezi 200-400 miligramy.

 

3. Kdy je vhodné přípravek allegra užívat?

 

     allegra jej určena osobám trpícím:

úzkostmi, strachem, vnitřním neklidem

  • poruchami usínání a spánku, plytkým spánkem
  • abstinenčními příznaky při odvykání kouření, alkoholu a jiným závislostem
  • nutkáním se přejídat
  • každodenními stresovými situacemi

 

 

 

  1. 2.      Jak allegru správně užívat?

 

     Užívejte pravidelně jednu tabletu denně. Tabletu je možné užít kdykoli v průběhu dne (nejlépe během jídla a zapít dostatečným množstvím tekutiny). Allegra působí dlouhodobě, účinky můžete očekávat po 7-10 dnech. Přípravek užívejte po dobu minimálně 1 měsíce. Po 3 měsících užívání přípravek vysaďte na dobu nejméně 1 měsíce.

 

 

 

Woykoff > Příbalové letáky > Příbalový leták - allegra