Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Úzkost po úmrtí psa

  Andrea Štefanová Hájek Dobrý den, máme 2,5 roku starého psa bullteriet a před třemi dny nám zemřela argentinská doma se kterou byl od štěněte. První den dvakrát zvracel, nežral. Nyní již žere, ale je zvláštní, nechce si hrát, v určitých situacích na nás dokonce vrčí, je bez nálady, občas se klepe, chce být sám. Někdy vidím až agresivitu, což se doma nikdy nestávalo. Doporučujete nasadit allegris?
  Děkuji za odpověď

  • Woykoff dobrý den, určitě v tomto případě bych doporučil Allegris vyzkoušet, a to v plném dávkování, tedy min. 2 tbl na 25kg hmotnosti.

 • Dotaz na Arthronis Acute

  Josef Kopřiva Dobrý den, náš pejsek yorkshir má 11.roků a na doporučení veterináře na potíže se zadníma nohama (artroza),užívá s přestávkami Arthronis Acute již 3.roky. V posledních týdnech se mu vstávání i chůze výrazně zhoršila.Váží 3,5 kg a užívá 1. tabletu Acute denně. Je možné, že to již nestačí? Je možné navýšit doporučenou denní dávku a případně na jak dlouho? A bylo by možné užívání společně s přípravkem Hyalutidine, které neobsahuje MSM? Vím, je to přípravek jiného výrobce, ten doporučil zase jiný vet. Pejsek už téměř nemůže chodit, několik let užívá na střeva kortikoid Prednison a jiné nesteroidní léky proti bolesti jsou pro něj prý velmi omezené. Budeme velmi vděční za odpověď.Moc děkujeme. Josef

  • Woykoff Dobrý den, dávku arthronisu ACUTE určitě doporučuji zvýšit, účinek MSM jako analgetika je lineární, zvyšuje se tedy s dávkou. Jde o naprosto bezpečnou látku bez nežádoucích účinků, nemusíte se tedy bát i navýšení v řádu násobků.

 • Separační úzkost

  Anna Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, máme tříletého psa, který se špatně přizpůsobuje změnám. V krátké době jsme se s přítelem stěhovali, psa nemůžeme nechat samotného doma, protože vyje, když odejdeme. Je silně závislý na přítelovi, takže když odejde, je schopný kňučet i 4-5 hodin, prakticky do chvíle, než se vrátí. Trénujeme odchody, aby si zvykl na to být sám doma, ale potřebovala bych poradit, jestli nasadit pouze Relaxis anebo mu dávat i Allegris.

  Moc děkuji za odpověď
  Anna

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě bych doporučil podávat allegris dlouhodobě podle váhy, a vždy před odchodem pak ještě relaxis, v max dávce. tedy 2 tbl na 25 kg váhy pejska.

 • pes senior

  Jana Dobrý den,
  mám 14ti letou fenku, mix, 34 kilo. Měla přetržený vaz, je po operaci, trochu kulhá, ale nezdá se v bolestech a v poslední době má větry, jinak zdravá a veselá. Mohla byste mi doporučit doplněk stravy pro tak starého pejska? Dávám ji jen kloubní doplńkky a kvalitní granule. Děkuji předem za odpověď.
  Jana Boro

  • Woykoff Na přetržené vazy bych doporučil podávat Arthronis fáze 2, pokud pejsek kulhá nebo má bolesti i arthronis ACUTE do doby odeznění problémů.

 • Dysplasie Golden retriever

  Michaela Dobrý den, prosím o radu. Zaujaly mě vaše výrobky. Mám desetiměsíčního Goldena a má dysplasii. Můžete mi doporučit vaše přípravky. Moc děkuji.

  • Woykoff Dobrý den, pokud je pejsku již 10 měsíců, doporučil bych arthronis fáze 1, s dávkováním 1 tbl na 25 kg aktuální živé váhy pejska. Užívejte 2 měsíce, pak pokračujte další dva měsíce s arthronis fáze 2 se stejným dávkováním. Takovouto kůru opakujte 2x ročně, nejlépe jaro podzim.Pokud by se s rostoucím věkem stav kloubů začal zhoršovat, můžete přidat navíc arthronis ACUTE a s kůrou pokračovat kontinuálně, vždy střídat fázi 1 a 2 po dvou měsících.

 • Allegris-zhoršení po podání

  Petra Labudová Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jestli je možné, aby po podávání přípravku Allegris se v průběhu 2 týdnů od začátku podávání 2-letý pejsek psychicky zhoršil... řeší věci, které ho nechávali úplně v klidu, je neklidný až bojácný, chvílemi pro mě nečitelný. Vidím to i na pohledu v očích, že není ve své kůži. Fungujeme v běžném režimu, nic extra či nic nového po dobu podávání. Doporučíte vysadit ihned nebo postupně, nebo naopak vydržet?

  Děkuji moc
  Petra

  • Diana Rybachenko Dobry den. Chtela bych se take zeptat ohledne vedlejsich ucinku. Od zacatku podani pejsek skoro kazdy den trochu zvracel. Vazi 9 kg, davame 1 tabletu Alegris denne. Je mozne ze je to vetsi davka nez potrebuje? Nebo neco v tablete co muze vyvolavat zvraceni? Predem moc dekuji. Diana

  • Woykoff Dobrý den,
   zhoršení psychického stavu pejska rozhodně nemůže být způsobeno podáváním přípravku allegris. Může samozřejmě dojít k tomu, že se stav nezlepší nebo zlepší nedostatečně, ale nemůže dojít ke zhoršení stavu podáváním l-tryptofanu. Pokud ke zhoršení skutečně došlo, budete muset hledat příčinu jinde. Nepíšete z jakého důvodu jste přípravek nasadili, zřejmě měl pejsek psychické problémy před podáním a ty se mohou zhoršovat bez ohledu na podání allegrisu. Pro vaše uklidnění můžete přípravek bez obav vysadit okamžitě, ale pátral bych po skutečné příčině zhoršení psychického stavu pejska.

   • Petra Labudová Dobrý den, děkuji za odpověď. S podáním jsme začali s ohledem na reaktivitu vůči jiným pejskům, určitá bázlivost a celkový neklid (dlouhodobější problém, proto jsme zkusili nasadit Allegris). V průběhu podávání jsme měli úplně běžný režim, nic nového. Pokud již máme hladinu a potvrdil jste mi, že po I-tryptofanu by se nemělo zhoršit, zkusil byste i dál podávat?
    Děkuji moc
    Petra

    • Woykoff Dobrý den, určitě bych pokračoval v podávání. Chování, které popisujete, může být bohužel způsobeno i špatnou socializací a výcvikem pejska. Zkusil bych se obrátit na specialistu na problematické chování psů, možná by Vám mohl pomoci s resocializací.

     • Petra Labudová Dobrý den, děkuji moc. Na socializace docházíme :-). hezký den
      Petra

 • Dávkování přípravku Arthronis

  Anna Kolaříková Dobrý den,chtěla bych se poradit ohledně dávkování přípravku Arthronis. Můj pes (Německý ovčák, věk: 13,5roků) užíval přípravek Arthronis Acute, po využívání jednoho balení jsme přešli na Fázi 1. V příbalovém letáku jsem se dočetla, že při těžkých kloubních poškozeních (což je bohužel náš případ) podávat přípravky kontinuálně. Znamená to tedy, že mám střídat Fázi 1 s Fází 2 úplně bez přestávky?? Nerada bych svému psovi ublížila, proto bych chtěla vědět, jak to vyřešit co možno nejlépe.
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Anna Kolaříková

  • Woykoff Dobrý den,
   ideální dávkování je 2 měsíce podávat Arthronis Fáze 1 a pak další 2 měsíce Fáze 2. Přípravky při těžkých poškozeních kloubů, starých nebo velmi zatěžovaných psů je vhodné podávat kontinuálně, a střídat vždy po 2 měsících. Arthronis ACUTE je přípravek na bolest a zánět, který můžete podávat společně jak s fází 1 tak 2, a to v případě že pes viditelně trpí bolestí. ale ACUTE nijak nezlepšuje stav kloubů, pouze pomáhá od bolesti a zánětu.

 • Dávkování přípravku Arthronis

  Anna Kolaříková Dobrý den,chtěla bych se poradit ohledně dávkování přípravku Arthronis. Můj pes (Německý ovčák, věk: 13,5roků) užíval přípravek Arthronis Acute, po využívání jednoho balení jsme přešli na Fázi 1. V příbalovém letáku jsem se dočetla, že při těžkých kloubních poškozeních (což je bohužel náš případ) podávat přípravky kontinuálně. Znamená to tedy, že mám střídat Fázi 1 s Fází 2 úplně bez přestávky?? Nerada bych svému psovi ublížila, proto bych chtěla vědět, jak to vyřešit co možno nejlépe.
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Anna Kolaříková

 • Allegris

  Lenka I. Dobrý den,
  na konci června jsme si vzali z útulku osmiměsíční štěně, pravděpodobně x chodského psa. Vše bylo v pořádku, rozuměl si s našimi dvěma dalšími psy, ale posledních pár týdnů rapidně změnil své chování. Každý den od 6-11 hodin ráno nesnesitelně štěká. Na vycházkách začal více tahat, když potkáme nějakého psa, utrhl by nám ruce. Někdy schválně strká do věcí, které se mu nelíbí a pak na ně štěká. Z ničeho nic štěká třeba na zahradní náčiní opřené o zeď nebo na cokoli jiného. V noci se nevyspíme, protože štěká nebo doráží na ostatní pejsky, kterým se to nelíbí a perou se. Umí základní povely, které jsme ho naučili my a to sedni, lehni, zůstaň a nesmíš. Ovšem jakmile zachytí nějaký podnět, vůbec pro něj neexistujeme a nevnímá nás, neposlechne. Tím podnětem myslím úplně cokoli. Štěkající pes, procházející člověk, sekání trávy.. Zkoušeli jsme s ním jít na cvičák, ale po dvou návštěvách jsme to vzdali. Zajímali ho jen ostatní psi a mít vodítko permanentně zaříznuté v ruce není nic příjemného. Byl úplně nepříčetný. Dočetka jsem se o přípravku allegris a chtěla jsem se zeptat, zda je vhodný pro pejska s těmito projevy chování, případně prosím o radu, děkuji.

  • Lenka I. Zapomněla jsem dodat, že je neskutečně bojácný. Bojí se opravdu všeho, i listí na zemi. Neustále musí být v pohybu, jako kdyby měl psí ADHD nebo co. Zavírat ho nemůžeme, protože v kotci se může zbláznit, což nechápu, když v útulku to v kotci zvládal několik týdnů.

   • WOYKOFF Dobrý den,
    toto chování je typické pro psa z útulku a bude od vás vyžadovat hodně trpělivosti, důslednosti a vytrvalosti. Určitě bych Vám doporučil absolvovat celý kurz na cvičáku, bez něj se nikam neposunete. můžete se zkusitp odívat po nějaké individuální výuce zpočátku, ale pak výcvik musí probíhat ve skupině s jinými psy, jinak ztrácí smysl.
    Přípravky allegris, ale i relaxis určitě v tomto případě mají smysl, allegris dávkujte nejlépe večer 2 tbl na cca 25 kg váhy psa, takže i vás odhaduji tak 4 tbl? Před procházkou zkoušejte podat i Relaxis, a to klidně 4-6 tbl, pokud se osvědčí můžete zkusit podat i ráno. ale připravte se, že jen tablety nestačí, ty pomohou pejska mírně zklidnit, ale většina práce zůstane na Vás. hodně štěstí

    • Lenka I. Pejsek má 18-19kg. Kolik tablet tedy mám dávat?
     Děkuji

     • Woykoff V tomto případě 2 tbl denně.

 • Karolina

  Karolina Hozdová Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s dávkováním ohledně produktu allegris. Četla jsem že někde se udává, že tableta obsahuje 60mg trypt. A někde 120mg trypt. V tabletě. Také někdo uvádí, že do 25 kg jedna tableta a nekdo zas 10-25 kg 1 tableta. Jde mi o to, že máme 3,5 kg psa tak nevím jestli 120 mg nebude moc. Jestli tu tabletu nemam půlit aby denni davka byla tech 60 mg. Další věc jestli allegris pomůže na štěkání psů a take na ně trošku startuje. Bez vodítka ven nechodim. Nebo na občasné stavy, že z ničeho nic po nás vystartujea to jen proto že třeba vedle něho sedim a vstanu si pro pití a vystartuje po me. Nekousne mě ale je to nepříjemné. 2x sme byli na chemické kastraci, i na převýchově a je to furt stejne. Je mu 5 let a je to kříženec malych plen. Dekuji za zodpovezeni

  • Woykoff Dobrý den, přípravek allegris obsahuje 120mg l-trypofanu, což je optoptimáloní dávkování pro cca 10-15kg psa, 2 tbl pro 25 kg psa. Ve Vašem případě bych raději nejdříve zkusil tabletu půlit.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna