Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • strach být sám

  Veronika Dobrý den, mám 5 let starého maltézského psíka. Od mala byl zvykly s někým být. Nyní je po operaci vyhrezle plotynky a rodiče se o něj již nemohou starat. U mě v bytě to zná je zvyklý. Při odchodu štěká a potom ničí cokoliv co stojí mezi ním a venkem (rozkousal dveře). Nejde mi ani tak o materiální stránku věci, aale o to, že je schopný si ublížit. Nyní po operaci musí mít klidový režim a začínáme ho učit na pobyt v kleci v naší nepřítomnosti. Jeho úzkost ze samoty je opravdu velká. Jde za námi kamkoliv se v bytě vzdálíme. Snažíme se o postupně učit. Doporučili byste mi prosím některý přípravek? Nyní je 4 dny po operaci. Děkuji.

 • Úzkost po úmrtí psa

  Andrea Štefanová Hájek Dobrý den, máme 2,5 roku starého psa bullteriet a před třemi dny nám zemřela argentinská doma se kterou byl od štěněte. První den dvakrát zvracel, nežral. Nyní již žere, ale je zvláštní, nechce si hrát, v určitých situacích na nás dokonce vrčí, je bez nálady, občas se klepe, chce být sám. Někdy vidím až agresivitu, což se doma nikdy nestávalo. Doporučujete nasadit allegris?
  Děkuji za odpověď

  • Woykoff dobrý den, určitě v tomto případě bych doporučil Allegris vyzkoušet, a to v plném dávkování, tedy min. 2 tbl na 25kg hmotnosti.

 • Dotaz na Arthronis Acute

  Josef Kopřiva Dobrý den, náš pejsek yorkshir má 11.roků a na doporučení veterináře na potíže se zadníma nohama (artroza),užívá s přestávkami Arthronis Acute již 3.roky. V posledních týdnech se mu vstávání i chůze výrazně zhoršila.Váží 3,5 kg a užívá 1. tabletu Acute denně. Je možné, že to již nestačí? Je možné navýšit doporučenou denní dávku a případně na jak dlouho? A bylo by možné užívání společně s přípravkem Hyalutidine, které neobsahuje MSM? Vím, je to přípravek jiného výrobce, ten doporučil zase jiný vet. Pejsek už téměř nemůže chodit, několik let užívá na střeva kortikoid Prednison a jiné nesteroidní léky proti bolesti jsou pro něj prý velmi omezené. Budeme velmi vděční za odpověď.Moc děkujeme. Josef

  • Woykoff Dobrý den, dávku arthronisu ACUTE určitě doporučuji zvýšit, účinek MSM jako analgetika je lineární, zvyšuje se tedy s dávkou. Jde o naprosto bezpečnou látku bez nežádoucích účinků, nemusíte se tedy bát i navýšení v řádu násobků.

 • Separační úzkost

  Anna Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, máme tříletého psa, který se špatně přizpůsobuje změnám. V krátké době jsme se s přítelem stěhovali, psa nemůžeme nechat samotného doma, protože vyje, když odejdeme. Je silně závislý na přítelovi, takže když odejde, je schopný kňučet i 4-5 hodin, prakticky do chvíle, než se vrátí. Trénujeme odchody, aby si zvykl na to být sám doma, ale potřebovala bych poradit, jestli nasadit pouze Relaxis anebo mu dávat i Allegris.

  Moc děkuji za odpověď
  Anna

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě bych doporučil podávat allegris dlouhodobě podle váhy, a vždy před odchodem pak ještě relaxis, v max dávce. tedy 2 tbl na 25 kg váhy pejska.

 • pes senior

  Jana Dobrý den,
  mám 14ti letou fenku, mix, 34 kilo. Měla přetržený vaz, je po operaci, trochu kulhá, ale nezdá se v bolestech a v poslední době má větry, jinak zdravá a veselá. Mohla byste mi doporučit doplněk stravy pro tak starého pejska? Dávám ji jen kloubní doplńkky a kvalitní granule. Děkuji předem za odpověď.
  Jana Boro

  • Woykoff Na přetržené vazy bych doporučil podávat Arthronis fáze 2, pokud pejsek kulhá nebo má bolesti i arthronis ACUTE do doby odeznění problémů.

 • Dysplasie Golden retriever

  Michaela Dobrý den, prosím o radu. Zaujaly mě vaše výrobky. Mám desetiměsíčního Goldena a má dysplasii. Můžete mi doporučit vaše přípravky. Moc děkuji.

  • Woykoff Dobrý den, pokud je pejsku již 10 měsíců, doporučil bych arthronis fáze 1, s dávkováním 1 tbl na 25 kg aktuální živé váhy pejska. Užívejte 2 měsíce, pak pokračujte další dva měsíce s arthronis fáze 2 se stejným dávkováním. Takovouto kůru opakujte 2x ročně, nejlépe jaro podzim.Pokud by se s rostoucím věkem stav kloubů začal zhoršovat, můžete přidat navíc arthronis ACUTE a s kůrou pokračovat kontinuálně, vždy střídat fázi 1 a 2 po dvou měsících.

 • Allegris-zhoršení po podání

  Petra Labudová Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jestli je možné, aby po podávání přípravku Allegris se v průběhu 2 týdnů od začátku podávání 2-letý pejsek psychicky zhoršil... řeší věci, které ho nechávali úplně v klidu, je neklidný až bojácný, chvílemi pro mě nečitelný. Vidím to i na pohledu v očích, že není ve své kůži. Fungujeme v běžném režimu, nic extra či nic nového po dobu podávání. Doporučíte vysadit ihned nebo postupně, nebo naopak vydržet?

  Děkuji moc
  Petra

  • Diana Rybachenko Dobry den. Chtela bych se take zeptat ohledne vedlejsich ucinku. Od zacatku podani pejsek skoro kazdy den trochu zvracel. Vazi 9 kg, davame 1 tabletu Alegris denne. Je mozne ze je to vetsi davka nez potrebuje? Nebo neco v tablete co muze vyvolavat zvraceni? Predem moc dekuji. Diana

  • Woykoff Dobrý den,
   zhoršení psychického stavu pejska rozhodně nemůže být způsobeno podáváním přípravku allegris. Může samozřejmě dojít k tomu, že se stav nezlepší nebo zlepší nedostatečně, ale nemůže dojít ke zhoršení stavu podáváním l-tryptofanu. Pokud ke zhoršení skutečně došlo, budete muset hledat příčinu jinde. Nepíšete z jakého důvodu jste přípravek nasadili, zřejmě měl pejsek psychické problémy před podáním a ty se mohou zhoršovat bez ohledu na podání allegrisu. Pro vaše uklidnění můžete přípravek bez obav vysadit okamžitě, ale pátral bych po skutečné příčině zhoršení psychického stavu pejska.

   • Petra Labudová Dobrý den, děkuji za odpověď. S podáním jsme začali s ohledem na reaktivitu vůči jiným pejskům, určitá bázlivost a celkový neklid (dlouhodobější problém, proto jsme zkusili nasadit Allegris). V průběhu podávání jsme měli úplně běžný režim, nic nového. Pokud již máme hladinu a potvrdil jste mi, že po I-tryptofanu by se nemělo zhoršit, zkusil byste i dál podávat?
    Děkuji moc
    Petra

    • Woykoff Dobrý den, určitě bych pokračoval v podávání. Chování, které popisujete, může být bohužel způsobeno i špatnou socializací a výcvikem pejska. Zkusil bych se obrátit na specialistu na problematické chování psů, možná by Vám mohl pomoci s resocializací.

     • Petra Labudová Dobrý den, děkuji moc. Na socializace docházíme :-). hezký den
      Petra

 • Dávkování přípravku Arthronis

  Anna Kolaříková Dobrý den,chtěla bych se poradit ohledně dávkování přípravku Arthronis. Můj pes (Německý ovčák, věk: 13,5roků) užíval přípravek Arthronis Acute, po využívání jednoho balení jsme přešli na Fázi 1. V příbalovém letáku jsem se dočetla, že při těžkých kloubních poškozeních (což je bohužel náš případ) podávat přípravky kontinuálně. Znamená to tedy, že mám střídat Fázi 1 s Fází 2 úplně bez přestávky?? Nerada bych svému psovi ublížila, proto bych chtěla vědět, jak to vyřešit co možno nejlépe.
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Anna Kolaříková

  • Woykoff Dobrý den,
   ideální dávkování je 2 měsíce podávat Arthronis Fáze 1 a pak další 2 měsíce Fáze 2. Přípravky při těžkých poškozeních kloubů, starých nebo velmi zatěžovaných psů je vhodné podávat kontinuálně, a střídat vždy po 2 měsících. Arthronis ACUTE je přípravek na bolest a zánět, který můžete podávat společně jak s fází 1 tak 2, a to v případě že pes viditelně trpí bolestí. ale ACUTE nijak nezlepšuje stav kloubů, pouze pomáhá od bolesti a zánětu.

 • Dávkování přípravku Arthronis

  Anna Kolaříková Dobrý den,chtěla bych se poradit ohledně dávkování přípravku Arthronis. Můj pes (Německý ovčák, věk: 13,5roků) užíval přípravek Arthronis Acute, po využívání jednoho balení jsme přešli na Fázi 1. V příbalovém letáku jsem se dočetla, že při těžkých kloubních poškozeních (což je bohužel náš případ) podávat přípravky kontinuálně. Znamená to tedy, že mám střídat Fázi 1 s Fází 2 úplně bez přestávky?? Nerada bych svému psovi ublížila, proto bych chtěla vědět, jak to vyřešit co možno nejlépe.
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Anna Kolaříková

 • Allegris

  Lenka I. Dobrý den,
  na konci června jsme si vzali z útulku osmiměsíční štěně, pravděpodobně x chodského psa. Vše bylo v pořádku, rozuměl si s našimi dvěma dalšími psy, ale posledních pár týdnů rapidně změnil své chování. Každý den od 6-11 hodin ráno nesnesitelně štěká. Na vycházkách začal více tahat, když potkáme nějakého psa, utrhl by nám ruce. Někdy schválně strká do věcí, které se mu nelíbí a pak na ně štěká. Z ničeho nic štěká třeba na zahradní náčiní opřené o zeď nebo na cokoli jiného. V noci se nevyspíme, protože štěká nebo doráží na ostatní pejsky, kterým se to nelíbí a perou se. Umí základní povely, které jsme ho naučili my a to sedni, lehni, zůstaň a nesmíš. Ovšem jakmile zachytí nějaký podnět, vůbec pro něj neexistujeme a nevnímá nás, neposlechne. Tím podnětem myslím úplně cokoli. Štěkající pes, procházející člověk, sekání trávy.. Zkoušeli jsme s ním jít na cvičák, ale po dvou návštěvách jsme to vzdali. Zajímali ho jen ostatní psi a mít vodítko permanentně zaříznuté v ruce není nic příjemného. Byl úplně nepříčetný. Dočetka jsem se o přípravku allegris a chtěla jsem se zeptat, zda je vhodný pro pejska s těmito projevy chování, případně prosím o radu, děkuji.

  • Lenka I. Zapomněla jsem dodat, že je neskutečně bojácný. Bojí se opravdu všeho, i listí na zemi. Neustále musí být v pohybu, jako kdyby měl psí ADHD nebo co. Zavírat ho nemůžeme, protože v kotci se může zbláznit, což nechápu, když v útulku to v kotci zvládal několik týdnů.

   • WOYKOFF Dobrý den,
    toto chování je typické pro psa z útulku a bude od vás vyžadovat hodně trpělivosti, důslednosti a vytrvalosti. Určitě bych Vám doporučil absolvovat celý kurz na cvičáku, bez něj se nikam neposunete. můžete se zkusitp odívat po nějaké individuální výuce zpočátku, ale pak výcvik musí probíhat ve skupině s jinými psy, jinak ztrácí smysl.
    Přípravky allegris, ale i relaxis určitě v tomto případě mají smysl, allegris dávkujte nejlépe večer 2 tbl na cca 25 kg váhy psa, takže i vás odhaduji tak 4 tbl? Před procházkou zkoušejte podat i Relaxis, a to klidně 4-6 tbl, pokud se osvědčí můžete zkusit podat i ráno. ale připravte se, že jen tablety nestačí, ty pomohou pejska mírně zklidnit, ale většina práce zůstane na Vás. hodně štěstí

    • Lenka I. Pejsek má 18-19kg. Kolik tablet tedy mám dávat?
     Děkuji

     • Woykoff V tomto případě 2 tbl denně.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna