Příbalový leták allegris

4.2.2010

Vážený chovateli,

 

     děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil(-a) koupí  přípravku allegris. Jeho koupí jste  učinil(-a) správný krok pro zklidnění a zlepšení nálady  Vašeho psa.

 Abyste  obtíže svého psa odstranili co nejšetrněji a nejrychleji, bude k tomu zapotřebí Vaší aktivní spolupráce:

  • přečtěte si prosím podrobně příbalový leták,
  • přípravek allegris užívejte pravidelně dle doporučení a to po celou dobu kúry,  je možné jej kombinovat i s přípravkem relaxis
  • dodržujte důsledně další případná doporučení Vašeho veterinárního lékaře, upravte denní a stravovací režim Vašeho psa. 

Příbalová informace:

 

     Čtěte pozorně celou přiloženou příbalovou informaci, protože může obsahovat informace, které jsou pro Vás důležité.

     Tento veterinární přípravek je volně prodejný. K dosažení co nejlepšího výsledku musí být allegris  užíván v souladu s předepsaným dávkováním. Příbalovou informaci si ponechejte, možná si ji budete potřebovat přečíst znovu. V případě, že budete potřebovat další informace nebo radu, zeptejte se svého veterinárního lékaře. V případě, že nedojde ke zlepšení  zdravotního stavu Vašeho psa, , navštivte svého veterinárního lékaře.

 

V této příbalové informaci naleznete:

  1. Co je: alegris:
  2. Proč právě přípravek allegris ?
  3. Kdy je vhodné přípravek allegris užívat?
  4.  Jak přípravek allegris správně užívat?

 

 

 

Allegris

Účinné látky: L-Tryptofan

60 Canis tablet se sýrovou příchutí

Složení: L-Tryptofan, Lactamin 80%, celulosa mikrokrystalická, kroskarmelosa sodná sůl, stearan hořečnatý, sorbitol, sýrová příchuť, hypromelosa

 

1.     Co je allegris?

    

 Allegris je přípravek s obsahem esenciální aminokyseliny l-tryptofan, která je potřebná pro každou tělesnou buňku. L-tryptofan je prekursorem neurohormonů serotoninu, melatoninu, nespočtu druhů enzymů, vitaminů řady B3 a dalších látek.

 

 

2.     Proč právě přípravek allegris?

 

     Přípravek allegris byl vyvinut podle nejnovějších poznatků současné medicíny a farmaceutické technologie a zohledňuje tak všechna kritéria důležitá pro dlouhodobé podávání: účinnost, bezpečnost, kvalitu a pohodlné užívání. Obsahuje esenciální aminokyselinu l-tryptofan, který je nezbytnou stavební látkou neurohormonu serotoninu.

 Nedostatek serotoninu se projevuje širokou škálou psychoneurotických problémů. Patří k nim zejména podrážděné chování, neschopnost se dokonale soustředit, nízká odolnost vůči stresovým situacím nebo různé formy úzkostí.

Nedostatek serotoninu je způsoben nedostatečným příjmem či vstřebáním tryptofanu a postihuje v menší či větší míře vysoké procento populace psů. Vstřebání tryptofanu ze stravy je úzce závislé na dobré funkci žaludku. Ta je snížena u výrazného procenta starších psů, což znamená, že jejich schopnost vstřebat tryptofan výrazně klesá. Tímto problémem mohou však trpět i mladší psi při  různých onemocněních trávícího ústrojí nebo vlivem genetické dispozice.

Užíváním koncentrovaného tryptofanu ve formě veterinárního přípravku lze nedostatek serotoninu kompenzovat a tím se vyjmenovaných potíží zbavit, nebo je alespoň citelně oslabit.

Denní příjem L-tryptofanu z běžné potravy se odhaduje na 15-20mg na 1 kg  živé váhy. Hlavním důvodem užívání doplňkového tryptofanu je zvýšení hladiny serotoninu, jehož snížená hladina je prvotní příčinou úzkostí, změn nálad a chování.

 

 

3.     Kdy je vhodné přípravek allegris užívat?

 

Allegris je určen psům dlouhodobě trpícím:

úzkostmi, strachem, vnitřním neklidem

bázlivostí

nežádoucí agresivitou

každodenními stresovými situacemi

 

 

4.     Jak správně užívat přípravek allegris?

 

Přípravek allegris podávejte vždy v tomto dávkování:

Malé  plemeno (do 25 kg)                           1 tableta denně

Střední  plemeno (25-50 kg)                      2 tablety denně

Velké plemeno ( nad 50 kg)                       3 tablety denně

 

Přípravek allegris  podávejte po dobu minimálně 1 měsíce

 

Přípravek je vhodné podávat dlouhodobě

 

Po 3 měsících podávání je vhodné přípravek vysadit na dobu 1 měsíce.

 

 

CANIS tableta

 

Přípravek allegris   je  vyráběn unikátní technologií CANIS tablety, které se vyznačují:

 

1/ atraktivní sýrovou vůní (pes se řídí především čichem, proto CANIS tablety jsou doplněny  sýrovým atraktantem, na který psi velice dobře reagují)

2/ velikost tablety (velikost tablety je relativně velká, řídí se velikostí průměrné granule suché stravy).

3/křehkost tablety (CANIS tableta je výrazně křehčí než standardní tablety. To umožňuje spolu s větší velikostí je psu rozkousnout a poté je spolknout.Tvrdé tablety, které nejdou snadnou rozkousnout má pes tendenci vyplivnout.)

4) barva a povrchová úprava (CANIS tableta je specielně potažena a upravena tak, aby barevně a hmatově maximálně připomínala granuli suché stravy, které psi bez problému přijímají.  Klasické hladké tablety s atypickou barvu vyvolávají u psů nedůvěru a většinou nejsou psem přijímány)

 

CANIS tablety jsou psi většinou snadno přijímány buď přímo, jako forma pamlsku, nebo ve stravě, a to jak suché, tak v konzervách. V 5-10% případů, kdy pes odmítá příjem tablety jakoukoli formou, tabletu snadno rozdrtíte lžičkou nebo špičkou nože a prášek přidejte do stravy.

CANIS tableta Vám umožní podávat veterinární přípravek dlouhodobě velmi snadno bez nepříjemných rituálů spojených s podáváním klasických tablet.

 

Woykoff > Příbalové letáky > Příbalový leták allegris