Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Allegra drink, třezalka, játra

  Helena Urbančíková Dobrý den, dlouhodobě užívám třezalku na depresi (1 tbl Kneipp ráno), nyní jsem zakoupila Allegra DRINK na potíže s nočním buzením bez schopnosti znovu usnout - po dvou dnech vypadá že to funguje. Zároveň byla objevena při sonu žlučníku pokročilá steatoza jater (nealkoholická). Dhci se zeptat, zda-li Allegra DRINK jakýmkoliv způsobem zatěžuje játra? Snažím se vyhýbat jakýmkoliv produktům farmaceutického průmyslu. Děkuji za odpověď a zdravím.

  • Woykoff Dobrý den, můžete být bez obav, allegra DRINK žádnou svou složkou nezatěžuje játra, obsahuje jen tělu vlastní látky.

 • Allegra relaxa

  Věra Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mohu používat allegra relax když mám problémy s nadledvinkami a snížený draslík. Uzivam allegru comfort a jsem s ní spokojená. Mám také nízkou imunitu a málo železa. Vše doplnuji přírodní cestou, nechci brát léky. Je možné i při těchto potížích brát allegru rellax? Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  • Woykoff Dobrý den, ve Vašem případě se nemusíte obávat užívání Relaxy společně s kteroukoliv s řady Allegra.

 • Nevolnost po užití 5HTP

  Aleš Dobrý den,
  dnes jsme poprvé zkusil 5-HTP. Na spaní. Chci se zeptat na toto. 5 HTP jsme chtěl použít na stav úzkosti, předrážděnosti nervové soustavy vlivem dlouhodobého stresu. Po cca 20 minutách silná ospalost, zmizela lehká migréna, mozek jako když nechce myslet. Proti tomu nic. Ale v posteli jsme cítil zvýšený tlak. Neschopnost usnout. Zvýšený tlak trval cca 4 h. Usnul jsme až ve tři ráno. Motal se okolo 140/90, někdy i více.,max 160/95. Normálně mám 115/70. Tělu se chtělo spát, ale zároveň jako když to něco nechce dovolit. Lehká nevolnost. Pak začal i třes nohou. Ale ten za 20 minut přešel. Lehká porucha soustředění. Stav jako když se ve Vás něco pere. Váš názor na uvedené ? Jiné léky neberu. Ani žádná antidepresiva apod. . V minulosti mi někdo dal Prothiaden. Ale po 2 dnech užívání jsem z tohoto málem umřel. Totálně mě to vykolejilo, stav extrémní nevolnosti a absolutní neschopnost se soustředit. Což dle lékaře je divné, toto AD prý je bezpečné a reakce byla velmi neobvyklá. Stejně jako teď u 5 HTP, ikdyž se to projevilo jinak a ne tak dramaticky. Jen tlak a třes nohou, lehce omezené soustředění. Nikde na netu jsme nenašel tyto příznaky. Nic. Což nechápu. Možná při prvním použití byla obava, viz. ten hororový zážitek s Prothiaden. Je možné, že za 20 minut na člověka přijde stav ospalosti až opilost ? za 30 minut zvýšený tlak a pak i třes nohou ? Děkuji za názor.

  • Woykoff Dobrý den, Vámi popisované příznaky jsou atypické a nikde jsem podobné nenašel popsány. Ovšem i psychicky senzitivních lidí je možné, že si některé příznaky dokáží přivodit sami, možná na základě Vašeho negativního zážitku s Prothiadenem. Vaše podvědomí možná očekávala podobnou reakci a samo si ji nastartovalo.
   Chtěl jsme se zeptat, zda u Vás čistý trypotofan nebo Allegra DRINK vůbec nefungovaly? že užíváte 5-HTP. To je produkt až druhé volby.

   • Aleš Uvedenou variantu jsme nezkoušel Jde o "soft" variantu 5 HTP ? Jen jsem v minulosti zkoušel samotný l-tryptofan jež je i v tomto přípravku. Měl jsem po něm pocit opilosti. Zpomalené myšlení. Je to normální ?Dík za doplnění odpovědi.

    • Woykoff Nejde o "soft" varinatu :-), jde o přirozenější a fyziologičtější formu, na kterou je náš organismus zvyklý. S 5-HTP se ve stravě nesetkáváme a proot pro ni mozek nemá vyvinuty kontrolní mechanismy. U TRP je pak velmi složitá otázka biologické dostupnosti pro mozek, které je silně ovlivněna celkovou stravou kterou přijímáme. A právě u DRINKU je tryptofan obsažen v kombinaci s maximální biologickou dostupností pro mozek. Podívejte se na našich stránkách na Pyramidu bolesti a další informace, tam je velice přehledně popsáno, jak postupovat.
     Po užití tryptofanu by se pocit opilosti vyskytovat neměl, to by jste ho musel mít třeba i po vypití sklenice sladkého mléka nebo po čokoládě.... Myslím si, že to bude spíše psychická záležitost a vsugerování si nějakého vedlejšího účinku.

 • Allegra 5-HTP

  Sony Dobrý den,již užívám Alegru5-HTP poprvé a zbývá mi necelé plato..Beru jednu tabletu ráno,že začátku jsem pocítila zlepšení ale teď se mi zase nějako stresové stavy vrací..Je možné zvýšit dávku na jednu ráno a jednu večer? A jak dlouho doporučujeme užívat,mohu dva měsíce? Děkuji za odpověď,hezký den.

  • Woykoff Dobrý den,
   allegru 5-HTP můžete užívat i 2 měsíce, ale jen v případě že Vám allegra DRINK nezabírá. Dávkování 2 tbl denně jsou sice ve výjimečných případech možné, ale toto dávkování bych se pokusil omezit na nezbytně nutnou dobu... V případě potřeby pokud 5-HTP nestačí tak bych doporučil přejít na Allegru STRONG.

 • Allegra5-HTP

  Jana Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možné nežádoucí účinky.
  13 dní užívám allegru 5-HTP, bylo mi po na lépe, upravil se spánek, ale nyní jsem druhý den unavená a hlavně mám velké křeče v celém břiše.
  Může to mít souvislost nebo je to něco jiného?
  Děkuji za odpověď.
  Jana

  • Woykoff Dobrý den,je pravda že 5-HTP by se neměl užívat příliš dlouho, protože na rozdíl od tryptofanu to není fyziologické... ale 1-2 měsíce to není problém, 14 dni je naprosto bez problémů... Navíc únava a křeče v břiše rozhodně nejsou nežádoucí účinky po 5-HTP, spíše bych to viděl na nějakou střevní virozu...

   • Jana Děkuji Vám za odpověď, možná jsem se unáhlila, ale vylekalo mě to.

 • allegra 5-HTP a alkohol

  Aleš Dobrý den,
  je možné brát současně 5 HTP a dát si obden dvě piva ? Nemyslím tím zapíjet 5htp pivem , ale souběžné užívání. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, kombinace jak tryptofanu, tak i 5-hydroxytryptofanu (5-HTP) se nemusíte obávat. Naopak při užívání nadměrného množství alkoholu a při závislosti na alkoholu (tím samozřejmě nemyslím 2 piva denně :-) )dochází k prudkému snížení biologické dostupnosti tryptofanu pro mozek a klinické studie prokázaly, že má zásadní význam v těchto případech užívat tryptofan doplňkově. Pověstné deprese u alkoholiků jsou právě výsledkem snížené dostupnosti tryptofanu pro mozek díky alkoholu.

 • Allegra

  Radka Dobrý den,trpím cervikální dystonií,potřebuji blokátor dopaminu,myslíte,že by mi mohl pomoci nějaký z vašich přírodních prostředků?Děkuji za odpověď,Radka

  • Woykoff dobrý den,
   obávám se že v tomto případě Vám nepomůžeme, efekt NDRI (blokátor dopaminu) nevykazuje žádný z našich přípravků. Všechny přípravky řady allegra pracují na principu prekurzoru syntézy serotoninu, a přípravek allegra STRONG navíc vykazuje efekt SSRI (blokace zpětného vychytávání serotoninu).

 • Allegra s jinými leky

  Sona Dobrý den,dostala jsem od doktorky na nosné dutiny Clarinase 'repetabs.Jsou to tablety s prodlouženým uvolňováním na bázi pseudoefedrinu a loratafinum.V přívalovém letáku píšou,že se nemají míchat s inhybitory monoaminooxidázy,jenže já beru Allegru5-HTP,myslíte že to mohu brát,když beru Allegru5-HTP,aby mi to něco neudálo? Děkuji za odpověď..Sony

  • Woykoff dobrý den,
   allegru 5-HTP můžete bez obav užívat i v kombinaci s Clarinase, jde o prekursor serotoninu, který se v těle vyskytuje vždy přirozeně, jde o součást biochemického metabolismu.

 • Allegra

  Eva Vaňková Dobrý den, půl roku jsem brala Cipralex na deprese, sociální fobii, stres a úzkostou poruchu. Cipralex mi ale vůbec nepomohl. Vyzkoušela jsem mnoho produktů (třezalku, L-tryptofan, Natural Medicaments Pro Relax, bachovy kapky, homeopatika, Cipralex, neurol, lexaurin, trittico) . Mám před sebou období kdy budu ještě ve větším stresu než normálně (Maturita) a zajímalo by mě jestli je Allegra vhodné řešení. Jsem zvyklá na hodně druhů AD a tak se bojím, že nic přírodního mi už nepomůže. Momentálně neberu nic, protože mi AD nepomohla a nechci se zbytečně cpát chemií. Omlouvám se za dlouhý a zmatený dotaz. Předem děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   doporučil bych postupovat podle Pyramidy špatné nálady. Začněte s allegrou DRINK, 1x denně, sama si zvolte zda je pro Vás příjemnější večer či ráno, jen musíte dodržet podmínku užití na lačno a po užití min. 90 minut nic nejíst. Zvolte DRINK oproti tabletám, pokud chcete mít 100% jistotu že tryptofan ve Vašem případě nezabírá. Má o několik řádů vyšší biologickou dostupnost pro mozek, neúčinek podávání tryptofanu v tabletách je často způsoben špatným užíváním a kombinací se stravou, která znemožňuje dostupnost tryptofanu pro mozek. Účinek vyhodnocujte min. 1 měsíc, ideálně nějakou objektivní metodou. Doporučuji registraci na www.jaknadepku.cz kde si můžete 1-2x týdně vyplnit Beckův test deprese, a stránky si jednotlivé výsledky pamatují a zpracují je do přehledné časové osy. Pokud trend i po měsíci bude negativní, přejděte na allegra 5-HTP.

 • Allegra drogy

  Pavla a v ten den kdy si dám extázi nebo mda mám vynechat přípravky Allegra nebo je pořád normálně užívat? nechci aby to nezpůsobovalo nějaké problémy, moc díky za odpověď

  • Woykoff Ne, allegru vynechávat nemusíte, naopak její užívání by Vám mělo pomoci snížit potřebu užít extázi nebo MDA a snížit tak její dávkování.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna