Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Allegra, Relaxa

  lucie Dobry den,
  pred rokem a pul me byli doporuceny antidepresiva Cipralex. Umrel mi tatinek a babicka, starala sem se o dve male deti a jela porad ve velkem tempu,
  zacla jsem mit velke fyzicke problémy, bolest zad, spatne dychani, tlukot srdce, nespavost a omdlevani. Tyto ataky byly několikrát denne a trvalo to dlouhou
  dobu. Antidepresiva jsem brat nechtěla, ale chtela sem se vrátit zpet do života. Zacla jsem na sobe pracovat dusevne a vyresila spoustu věci
  z minulosti. Pak jsem se docetla o Allegre Comport a Rellaxe. Musim rict, ze to byla moje zachrana a slo vse snadneji. Nejprve sem mela davku jednou
  denne Allegry, ale po dvou mesicich jsem to zvedla na rano a vecer + jsem pridavala Rellaxu dle potreb, v nejhorších chvilich 2tbl 3x denne dle
  doporuceni zde v poradne. Před pul rokem jsem vysadila jednu allegru a přes den max 2 relaxy. Citim se dobře, ale mam trochu strach vysadit uplne.
  Ted poslední 4 tydny spatne spim, dobře usnu, ale probudim se za 3 hodiny a dal uz nic. Je to unavne. Myslite, ze bych si leky mela vysadit nebo naopak pridat?
  Nerada bych se diky nevyspani dostala do stavu, které sem prozivala před rokem a pul. Moc diky za vas cas a odopoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   Allegra obsahuje látku, kterou tělo nutně potřebuje a neumí si ji samo vyrobit, musí jí tak v dostatečném množství získávat ze stravy. Pokud jí máte ve stravě málo, nebo ve formě kdy je nedostatečně dostupná pro mozek (což je velice častý případ), nebo máte větší spotřebu (při větším stresové zátěži), je nezbytné ji tělu dodávat doplňkově. Nemusíte se obávat závislosti, protože tuto látku nějako přijmout musíte každý den. Stejně jako u vitamínů, buď jich máte dost ve stravě, nebo je užíváte ve formě tabletek, ale závislost na vitamínech si také nevytvoříte.
   Pokud tedy během užívání allegry se vaše potíže zlepšily, jde o známku že jste skutečně trpěla nedostatkem trypofanu. Z tohoto důvodu bych doporučil v užívání Allegry pokračovat. Jen bych spíše doporučil allegru DRINK, což je nejfyziologičtější způsob jak tělu tryptofan doplnit, a tedy i nejúčinější a nejbezpečnější. Užívejte 1 sáček denně, vždy na lačno, nejlépe večer.Pokud potřebujete vyřešit akutní problémy se spánkem, doporučuji kombinovat zpočátku s allegrou MELATONIN.

 • Kombinace allegry a AD

  Jana Dobrý den, prosím o radu je možné kombinovat allgru comfort nebo drink s AD argofan a Valdoxan a take lékem Questax? Děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den,
   kombinace allegry COMFORT a DRINK s AD je možná a dokonce i velmi vhodná. Ovšem je nutné být zejména zpočátku velmi opatrný, protože allegra může zvyšovat účinky AD, a v některých případech může dojít i k tzv. serotoninovému syndromu. Zejména při kombinacích léků které uvádíte. Určitě bych vše prokonzultoval s vaším ošetřujícím lékařem specialistou, a začal bych pouze s tabletami COMFORt, a to je 1 tabletu denně. Pokud bude vše OK, a bude to nezbytně nutné, po 2-3 týdnech můžete zvýšit dávkování na 2 tbl denně, případně přejít na allegru DRINK.

 • Melatonin

  Petra Dobrý den, užívám čtvrtý den Melatonin na spaní a spí se mi dobře. NIcméně už druhý den jsem přes den velmi ospalá a unavená. Může to být vedlejší účinek Melatoninu? A dále - na SÚKL jsem našla zprávu z r. 2016, že Melatonin se v ČR nesmí prodávat jako doplněk stravy, dle této zprávy se smí Melatonin prpdávat pouze na předpis.. ?? Díky a zdravím

  • Woykoff Dobrý den,
   ospalost po užití Melatoninu je velmi neobvyklá, spánek po něm by měl být naopak mnohem přirozenější a vydatnější. Ale pochopitelně každý organismus může reagovat jinak, zkuste Melatonin na dva dny vysadit, aby jste mohla vyloučit, zda je ospalost způsobená právě jím.
   Nezměnila jste nějak výrazně svůj spánek? Myslím tím zda nespíte třeba výrazně více nebo nedošlo k posunutí spánku dopředu či dozadu?
   Poku jde o zprávu SUKLu, ano Melatonin je SUKLem v ČR povolen pouze jako lék na předpis, a to jako v jediné zemi EU.
   Náš Allegra Melatonin je notifikován na Slovensku v dávkování 1,5 mg denně jako doplněk stravy. A protože v EU platí nařízení o volném pohybu zboží, je možné tento doplněk stravy prodávat i na území ČR, protože evropské nařízení má vyšší právní platnost než vyhlášky místních úřadů. SUKL pak může v individuálních oprávněných případech prohlásit takovýto přípravek za lék a vyzvat dovozce aby jej jako lék zaregistroval. SUKL nás sice ohledně Allegry Melatonin kontaktoval a vyžádal si kompletní dokumentaci, ale Allegru Melatonin za lék neprohlásil, takže v tomto okamžiku je na trhu v ČR ve formě doplňku stravy legálně. Pokud by někdy v budoucnu došlo ze strany SUKL k tomu, že Allegru MELATONIN prolhásí za lék a toto prohlášení nabude platnosti, museli bychom prodej tohoto přípravku v ČR ukončit a prodávat nadále jen v ostatních zemích EU.Tuto situaci však nepředpokládáme.

   • Petra Jsem dlouhodobě unavená, špatně spím, ze stresu. Takže po Melatoninu jsem spala 10 hodin a to je absolutní rekord :) Je Melatotin vhodný užívat při dlouhodobém stresu, kvůli kterému špatně spím? Spím velmi lehce, budím se dřív, než zazvoní budík a jsem velmi unavená.
    K SUKLu - jaký je tedy rozdíl mezi Melatoinem, který je považovaný za lék a mezi tím vaším, co jsem zjistila, tak lék se uvolňuje postupně, zatímco doplněk stravy najednou. Myslím spíš, jaký je rozdíl v účincích a případných nežádoucích účincích a stylu dávkování. Našla jsem různé informace, že se např. nemá Melatotin užívat déle, než 14 dní v kuse, že může způsobovat deprese a další nežádoucí účinky, které ve vašem příbalovém letáku ale nepopisujete. Díky moc

    • Woykoff dobrý den,
     pak je to myslím jasné, 10 hodin spánek je příliš mnoho a proto se cítíte unavená. spěte jen 7-8 hodin, nastavte si budíka. S postupným uvolňováním u léku nemáte pravdu, záleže o který konkrétní výrobek jde. Přiznám se, že nevím o žádném melatoninu v EU který je pridáván jako registrovaný lék. Vše jsou DS. u dávky do 5 mg postrádá postupné uvolňování smysl, snad jen u vyšších dávek.
     Dávka do 5ti mg by také neměla způsobovat nežádoucí účinky, které popisujete. Samozřejmě platí, že jakýkoliv přípravek užívaný na usnutí by se neměl užívat dlouhodobě, tělo si na něj postupně zvykne a vyžaduje zvýšení dávky. Proto by se měli jakékoliv přípravky, jak hypnotika, tak i rostlinné přípravky a čaje na spaní užívat jen tehdy, kdy je to opravdu nutné.

     • Woykoff A ještě doplnění, Melatonin rozhodně není přípravek proti stresu, ale pouze pro úpravu spánkového cyklu. Pro řešení dlouhodobého stresu se podívejte na našich stránkách na řadu Allegra, doporučil bych začít s přípravkem allegra DRINK, který je nejfyziologičtější.

 • Allegra strong

  Veronika Dobrý den , beru allegru strong cca 5 dni a zatím jsem nezaznamenala účinek . Je lepší brat tablety rano nebo večer ? Před jídlem či po jídle pokud rano ? Prip můžou se brat 2 denně ? Jedna rano jedna večer ? Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   optimální účinná dávka allegry STRONG jsou 3 tbl denně. Bohužel, podle současné platné legislativy v ČR je max. povolená dávka třezalky v doplňcích stravy pouze 300 mg.
   Už v roce 2016 však byla schválena nová vyhláška, která povoluje 900 mg třezalky denně. tato vyhláška se však zadrhla na schvalování v rámci EU, přestože se očekávalo že vstoupí v platnost v polovině roku 2017. Proto jsme připravili a vyrobili allegru STRONG.Bohužel jsme legislativu předběhli a proto v tuto chvíli můžeme uvádět pouze 1 tbl denně.
   Nová vyhláška však již vyšla v dubnu letošního roku s platností od 1.11.2018.
   Takže, řečeno slovy Chytré horákyně: V tuto chvíli Vám musím říci, že povolené dávkování je pouze 1 tbl denně, ale 1.11.2018 bych Vám již řekl že až 3 tbl denně :-).
   Pokud by jste se sama rozhodla užívat 3 tbl denně, doporučuji vždy ráno, v poledne a večer. Pokud ani po 1 měsíci neucítíte žádné zlepšení - nástup účinku bývá okolo 10-15 dnů, nikoliv 5, určitě vyhledejte odborného lékaře, specialistu.

 • relaxa

  Věra Dobrý den,je možné užívat relaxu a kozlikove kapky? Nevadí tato kombinace? Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den, tato kombinace je možná, jen počítejte s tím že mezi přípravky může nastat synergický efekt a jejich účinek se vzájemně zesílí.

 • relaxa

  Věra Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda se může používat relaxa a kozlikove kapky. Nevadí tato kombinace? Děkuji za odpověď.

 • Allegra Drink vs SNRI antidepresiva

  Dana Dobry den, dlhsi cas beriem venlafaxin 37,5mg a snazim sa ho vysadzat postupne, no je to spojene s roznymi vedlajsimi ucinkami z vysadzania, preto som rozmyslala o nejakom doplnkovom prirodnom zdroji, ktory by mi pripadne vedel dopomoct pri vysadzani lieku. Rozmyslam nad Allerga Drinkom, len si nie som ista ci je mozne brat ho spolu s antidepresivami (samozrejme nie sucasne) a ci nehrozi pripadny serotoninovy syndrom. Co sa tyka Relaxy, tak predpokladam, ze tam by nemali byt ziadne kontraindikacie s antidepresivami. Dakujem za odpoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   kombinace allegry DRINK s antidepresivy typu Venlafaxin je nejen možné, ale i vhodné. Nicméně je nutné mít na zřeteli, že allegra DRINK může zvýšit účinek antidepresiv, informovat o užívání allegry ošetřujícího lékaře a při zahájení být opatrný. Kombinace je však vhodná zejména z důvodu, že allegra DRINK působí jiným principem než antidepresiva, a to tím že zvyšuje syntézu Serotoninu v mozku, kdežto antidepresiva působí proti zpětnému vychytávání již vyrobeného serotoninu, takže se velice vhodně doplňují.
   Jak sám správně píšete, s Relaxou by žádný problém v této kombinaci nastat neměl.

 • Společné užívání allegra drinku a relaxy

  Renata Je možné současně užívat přípravek Allegra Drink a přípravku Relaxa Comfort. Děkuji za odpověď

  • Woykoff dobrý den, ano kombinace Relaxy a Allegry DRINK je možná a bezpečná. allegru DRINK pak užívejte dlouhodobě 1x denně, vždy na lačno, ideálně ráno či večer dle potřeby. Relaxu má okamžitý, ale krátkodobý účinek, můžete užít až 3x denně vždy před očekávanou stresovou situací.

 • Allegra strong

  Lanka Dobry den,
  rada bych se zeptala na kombinaci leku Allegra strong, Melatonin a Relaxa. A dale na uzivani Allegry Strong a Gynexu.
  Dekuji.

  • Woykoff Dobrý den,
   kombinace Allegry STRONG, Allegry MELATONIN a Ralaxy je možná.U Gynexu Vám nejsem schopen dát jednoznačnou odpověď, zde se jedná o směs spousty rostlin, kde nějakou enterakci nejsme schopni vyloučit. Navíc se přizná že netuším v jaké síly jsou jednotlivé rostliny v přípravku zastoupeny.
   Jen bych upozornil, že allegru STRONG by jste měla užívat je po dobu nezbytně nutnou ke zlepšení vašeho psychického stavu, a co nejdříve se pak vrátit k fyziologické formě doplňování trypotofanu jako je allegra DRINK. Dále upozorňuji že allegra STRONG může snižovat účinek hormonální antikoncepce, poud by jse ji užívala a může způsbit po dobu podávání nějakou formu fotosensitivity.

 • Zvýšený tep

  Lena Dobrý den, každý den ráno cca 5měsíců užívám 1 tabletu Allegra comfort. Od této doby mám zvýšený tep, chci se zeptat, zda-li je to možné a může toto být vedlejším účinkem tryptofanu obsaženém v tabletě?
  Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   zvýšení tepu je sice teoreticky možné, muselo by se ale jednat o příznaky tzv. serotoninového šoku, který je způsoben nárazovou zvýšenou produkcí serotoninu. Příznaky jsou podobné jako při předávkování kofeinem, tzn. bušení srdce, rozšířené zornice, hučení v hlavě a pod... jedná se ale vždy o jednorázovou a krátkodobou záležitost, navíc při dávkování 200 mg TRP denně jak to užíváte vy jde spíše o velice malou pravděpodobnost. Příčinu bych zkusil hledat jinde, např. stres, nespavost, vyšší fyzická a psychická námaha apod. Otázkou také je co znamená zvýšený tep? U žen je tep do 90ti za min považován stále za normální, průměrný bývá mezi 80-85. Pokud by problémy nepřestávaly, zkuste allegru vysadit aby jste mohla vyloučit ji jako případnou příčinu.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna