andromen

andromen

Doplněk stravy pro muže 45+

andromen je přípravek s obsahem unikátní kombinace extraktu tribulus terrestris, který prokazatelně zvyšuje tvorbu testosteronu, extraktu korejského ženšenu, který má pozitivní vliv na celkovou vitalitu organismu, vitamínu E, zinku a selenu. Tato kombinace účinných látek účinně pomáhá snížit negativní účinky andropauzy u mužů.

Doporučená cena v lékárně 471,- Kč

 

 Andropauza, která je také známá jako viropauza, mužské klimakterium nebo mužský přechod, je postupný proces, který trvá mnoho let. Nepostihuje sice každého muže, nicméně počet takto postižených osob se zvyšuje s jejich věkem.

 Začíná zhruba ve věku mezi 40 a 55 lety, a její průběh se liší v závislosti na mnoha faktorech. Je spojena s nedostatkem androgenů, zejména se snížením produkce testosteronu, kdy je testosteron zodpovědný za mnoho metabolických procesů v lidském těle. Muž nedostane jasný signál, že se začíná projevovat andropauza. Není zřejmé, co rozhoduje o tom, že už toto období začalo, a tak mnoho mužů ignoruje svůj zhoršený celkový pocit a mnoho příznaků společných pro tuto fázi.

 Nejčastějšími příznaky andropauzy  jsou:

 ztráta svalové hmoty / zvýšení tělesného tuku (zejména v oblasti břicha),

 všeobecná slabost organismu,

 osteoporóza,

 snížené sebevědomí a nadšení,

 zvýšená podrážděnost,

 potíže s bolestí,

 problémy s pamětí a koncentrací,

 zvýšené pocení,

 arteriální hypertenze,

 ztráta vlasů,

 zvýšená citlivost na chlad,

 problémy s prostatou,

 malé libido.