Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Andrea

  Andrea Dobrý den je možno při užívání alegra drink a nebo 5htp, užívat tinkturu z třezalky ?

 • Allegra drink

  Miroslav Dobrý den, mám dotaz : jaký je rozdíl mezi užíváním AD Cipralexu a Allegrou drink? Nebo spíše jaké jsou výhody, či nevýhody allegry drink proti cipralexu.
  Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,

   tak hlavně Cipralex je lék vázaný na předpis, jde o syntetické antidepresivum typu SSRI. Celá řada přípravků allegra jsou doplňky stravy, volně prodejné. Takže tyto přípravky nelze srovnávat, jde o různé kategorie výrobků , není to možné ani ze zákona.
   A zadruhé, oba přípravky pracují zcela jiným mechanismem a řeší jiný problém. Cipralex je lék upravující mechanismus zpětného vychytávání serotoninu, hodně laicky řečeno zajišťuje aby již vyrobený Serotonin se hned nerozpadl a ovlivňoval spojení mezi neurony. Allegra dodává do mozku látku tryptofan, která je jediným zdrojem pro výrobu serotoninu, a tělo si jí neumí vyrobit a musí jí v dostatečném množství a formě přijímat ve stravě. Z toho plyne, že pokud Vám lékař předepsal Cipralex,rozhodně jej nemůžete svévolně nahradit allegrou, ale po dohodě s lékařem je vhodné k Cipralexu užívat i Allegru, která může řešit tryptofanovou depleci a tak i zesilovat účinky Cipralexu.

 • allegra a hypnotika

  mahu Dekuji za odpoved, jeste dodatek, zrehme jsem situaci prechvalila,dnes open nespani, mohu si po vypiti drinku pred spanim ,pokud se spanek nedostavi vzit kousek hypnotika, ci anxiolitika jako zolpiderm, pripadne neurol.

  • Woykoff Ano, můžete, jen je dobré počítat s tím, že Allegra může zesilovat účinek těchto léků. Zkuste třeba ještě před spaním 2 tbl Relaxy...

 • uzkost, panika, insomnie

  mahu Dobry den, prosila bych poradit v davkovani. Trpim panickymi ataky v dopravnich prostredcich, uzkostmi a poslednich 14 dni jsem prestala spat. Koupila jsem si allegru drink, dala jsem.si pred spanim a vyspala jsem se. Jak, ale zaridit, aby se zmirnil strach na ranni cestovani? Mohu si po drinku vzit i Relaxu? A jest jeden dotaz mohu pri piti allegry brat pripravek Nervamin od firmy Diochi? Dekuji mnohokrate za odpoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   jsme rád že allegra DRINK zabral tak rychle. Účinek se však naplno projeví až po cca 10ti dnech a má smysl ho vyhodnotit až za měsíc. Účinek by měl přetrvávat pak po celý den a doufám že se Vám úzkost z ranního cestování upraví. Zcela jistě ho můžete kombinovat s Relaxou, ve Vašem případě bych doporučil si vzít 2 tbl Relaxy cca 40 minut před cestou.... a tuto dávku můžete zopakovat až 3x denně, lze ji tak využít i na cestu zpět.

   • Woykoff Omlouvám se, s Nervaminem můžete oba produkty bez obav kombinovat.

 • glukoza

  marta Dobry den, objednala jsem si Allegra drink, na uzkosti, strachy a nespani, zjistila jsem vsak, ze obsahuje 3g glukozy. Cukr vubec nejim kvuli problemum s candidou. Neni to problem? Dale by mne zahimalo, jestli pri dlouhodobem brani nemuze byt problem s cukrovkou. Dekuji

  • Woykoff Dobrý den,
   glukosa je při braní doplňkového tryptofanu nezbytná, protože bez jisté hladiny glukosy v krvi není aktivní hematoencefalická bariera a tryptofan se pak nedostane do mozku. Glukosa je zde tak jako nezbytná aktivní látka. Tablety allegra COMFORT které obsahují jen čistý TRP je nutné zapíjet buď mlékem oslazeným medem nebo kvalitním ovocným džusem, aby jste hladinu glukosy zvýšila. Jen pro porovnání, 1 kostka cukru váží 10 gramů, V jendom drinku přijmete tedy 1/3 kostky cukru....V allegře drink však není sacharosa, ale glukosa. Vy jako žena během dne musíte přijmout v průměru cca 300 gramů sacharidů, které se v těle nakonec rozštěpí pravě na glukosu. V jednom drinku denně máte tedy příjem 1% denní dávky sacharidů.

 • Kombinace AD a allegra Drink

  Tom Dobry den, dlouhodobě užívám Elify 150 2 tablety ráno a Mirzaten 45 1 tabletku vecer. Již se zdálo, ze moje deprese je pryč a je zalécena, ale bohužel se opět po téměř roce objevila. Již ne v takové sile, jako původně, nicméně i tak ve velmi nepříjemné intenzitě a ja mám velke obavy, abych nepřišel o milovanou rodinu, která se mnou v průběhu těch téměř tři let absolvovala vše zle a stala při mne. Bohužel teprve nyní jsem si přečetl o vašich přípravcích a chci se zeptat, zda je možné je kombinovat s uvedenými AD. Udělám cokoliv, co jenom trochu pomůže k návratu do alespoň trochu normálního života a přestane zatěžovat nejen mne, ale i moje nejdražší. Moc děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, s antidepresivy tohoto typu je možná, ale i vhodná kombinace s Allegrou DRINK nebo COMFORT. V žádném případě však nesmíte užívat allegru 5-HTP a už vůbec ne allegru STRONG. Protože allegra obecně může zesilovat účinek antidepresiv, začal bych postupně s allegrou COMFORT pouze 1 tbl denně, v případě nízkého účinku i po 1 měsíci pak zvýšit dávkování na 2 tbl denně nebo přejít přímo na nejúčinnější allegru DRINK.

 • výběr vhodného přípravku??

  Kateřina Dobrý den,
  potřebovala bych poradit, který z přípravků na "zklidnění" by byl vhodný. Jedná se o přítele 44 let, má problémy se soustředením, pocity, že nezvládá své emoce hlavně při práci, má problémy se sebekontrolou, sebemenší problémy jej vytáčí, nervozita se u něj střídá s úzkostí, má diag. tetanii ale trvale nebere žádné léky......Potřeboval by cellkově zklidnit, více se radovat se života, tolik "nevybuchovat". Přemýšlela jsem o Relaxe nebo Allegře, má problémy se spánkem, neustálé přemýšlí co "bude" zítra v práci. Zkouším to přírodní cestou, v minulosti bral antidepres. lehčí formy ale měl z nich trávicí problémy...Děkuji, K.

  • Woykoff Dobrý den,
   v tomto případě bych ideálně řešil problémy allegrou DRINK, jedním nápojem denně. Pokud má většinu problémů během dne ale spí relativně dobře, doporučil bych užívat ráno. Je však nezbytné jej užít na lačno a po vypití ještě min 30 minut nic nejíst. POkud by měl problémy s užíváním ve formě nápoje, pak jako náhradu lez užít tablety Allegra COMFORT, počítejte s tím že zde může být výsledek méně jistý. Tablety také nalačno, ideálně zapít mlékem oslazeném třeba medem, pokud to nedá pak alespoň kvalitním ovocným džusem.

 • Andrea

  Andrea Dobrý den, byla mi zjištěna latentní tetanie což není nic jiného než vyčerpání hořčíku v těle... u mne z důvodu dlouhodobého stresu a pravidelného cvičení kdy jsem nedoplňovala minerály které potem odcházejí. Měla jsem úzkostné stavy a prostě mozek bez hořčíku se choval jako vyměněný. Měla jsem začít brát AD ale nazarila jsem na Alegru komfort po první tablětě jsem cítila obrovskou úlevu a nnyí po 7 dnech by jsem řekla že jsem z nejhoršího venku... Budu užívat jednu tabletu denně ale radíte přejí pozdějí na drink. ten je ale silnější... stačí mi ta 200stovka v tabletě drink má 400 poradíte mi tedy ? děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   pokud Vám 1 tableta Allegry Comfort plně postačuje, pak je vše ok a můžete i ní zůstat. Drink nejenže obsahuje 2x více účinné látky, ale hlavně ve formě která má mnohem vyšší biologickou dostupnost pro mozek a tím je tedy i mnohem účinnější.

 • Allegra a relaxa a diabetes

  Alena Vitkova Dobrý den, je mi přes padesát let, léčím se s vysokým krevním tlakem, ale hlavně s diabetem. V posledních měsících procházím silnym stresovým obdobím, a s tím mi stoupá cukr . Je možné užívat preparáty allegru, allegru strong nebo relaci NN a zklidnění a tím i docílil snížení hodnoty cukru?Popř. prosím o radu jak a co užívat pro dobrý výsledek.Dekuji....

  • Woykoff Dobrý den,
   pro zklidnění a zmirnění strsu bych určitě doporučil začít s Allegrou DRINK, 1x denně na lačno, což je nejfyziologičtější způsob jak doplnit mozku tryptofan. Ovšem hladina serotoninu mám vliv na psychiku, nikoliv na hladinu cukru... snad jen tím, že při dlouhodobém stresu vyhledáváte hodně sladkého, protože mozek ve stresu a depresi má zvýšenou spotřebu energie, a to je cukr. Pokud je však vyšší hladina cukru způsobena nějakým metabolickým problémem, nikoliv dietní chybou, sice se zklidníte a uvolníte, ale hladinu cukru to neovlivní.

 • Kurkuma a relaxa

  Věra Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné kombinovat kurkumu a relax? Je možné k tomu pít čaj bancha? Děkuji za odpověď. Věra

  • Woykoff Dobrý den,
   kombinace Relaxy a kurkuminu je zcela bezpečná. U čaje bancha bych byl opatrnější, protože obsahuje tak l-theanin, v případě kombinace bych raději užíval nižší dávkování Relaxy.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna