Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • doplnujici dotaz

  marketa Jeste jednou stejny dotaz ze 13.10.nezobrazil se jako novy. Doplnuici otazka k tritticu a drinku. Opravdu si mohu dat navecer drink + trittico, nemam ho spis pit jindy. Kazdopadne po leku samotnem neusnu, to spis po napoji. Jde mi o riziko serotoninoveho soku v teto kombinaci. A teanin asi k tomu jist nelze ze. Dekuji jeste jednou za odoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   máte pravdu, že minimálně v prvních dnech by bylo vhodnější dávku allegry DRINK a Trittica rozdělit. Pokud bude vše probíhat bez prolbémů, nebál bych se zkusit dávkovat obojí navečer.
   Theaninu, neboli Relaxy se obávat nemusíte, theanin funguje jiným mechanismem než přes metabolismus serotoninu, před spaním si ho můžete dát i v kombinaci s allegrou a Tritticem.

 • trittico a allegra

  marketa Dobry den, dostala jsem od lekare na nespavost a uzkosti Trittico 1/3 na vecer. Pred nedavnem jsem zacala pit drink allegra,lehke zlepseni vidim. Mohu pit i nadale? Lekar mi rekl, ze ano, ale bylo to jiz v rychlosti mezi dvermi. Nejsem si jista, ze si uvedomil souvislosti. Dekuji

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, je to dokonce v kombinaci s antidepresivy velmi výhodná kombinace. Jen je dobré vědět, že allegra DRINK může zvyšovat účinek trittica.

   • marketa Dekuji za odpoved. Jen prosim jeste upresneni. To mam ten drink pit navecer s tim lekem? Neni lepsi ho pit rano? A jeste nemohu z teto kombinace trittico +drink dostat serotoninovy sok? Dekuji moc za odpoved

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, je to dokonce v kombinaci s antidepresivy velmi výhodná kombinace. Jen je dobré vědět, že allegra DRINK může zvyšovat účinek trittica.

 • Andrea

  Andrea Dobrý den je možno při užívání alegra drink a nebo 5htp, užívat tinkturu z třezalky ?

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, je to možné, ale při užívání třezalky musíte být velmi opatrná vzhledem k množství nežádoucích účinků. Pokud však na třezalce trváte, pak Vám doporučím allegra STRONG, což již je kombinace extraktu z třezalky a tryptofanu v jedné tabletě. Více info na našem webu, allegra STRONG.

   • Andrea Mohu se tedy zeptat v čem je třezalka nebezpečná ? a jedním dechem dodáváte že ji v přípravku sami máte? děkuji

    • Woykoff Třezalka není nebezpečná, ale má mnoho nežádoucích účinků, které samozřejmě my uvádíme. Třezalka funguje proti zpětnému vychytávání serotoninu, stejně jako moderní antidepresiva typu SSRI. Má tedy jiný mechanismus účinku než tryptofan a má smysl ji užívat pouze při problémech typu SSRI.
     Třezalka nesmíte nikdy kombinovat s antidepresivy, způsobuje fotosensitivitu, takže se nesmíte chodit na přímé sluneční světlo,stejně jako u antibiotiky, může snižovat účinnost hormonální antikoncepce, může snižovat účinky některých léků na snižování a kontrolu krevního tlaku a cholesterolu. Třezalka je tedy účinná, v případech kdy je to opravdu indikováno, ale nese s sebou jistá rizika. Proto my ji máme až na vrcholku naší pyramidy špatné nálady, jak můžete vidět na našich stránkách.

 • Andrea

  Andrea Dobrý den je možno při užívání alegra drink a nebo 5htp, užívat tinkturu z třezalky ?

 • Allegra drink

  Miroslav Dobrý den, mám dotaz : jaký je rozdíl mezi užíváním AD Cipralexu a Allegrou drink? Nebo spíše jaké jsou výhody, či nevýhody allegry drink proti cipralexu.
  Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,

   tak hlavně Cipralex je lék vázaný na předpis, jde o syntetické antidepresivum typu SSRI. Celá řada přípravků allegra jsou doplňky stravy, volně prodejné. Takže tyto přípravky nelze srovnávat, jde o různé kategorie výrobků , není to možné ani ze zákona.
   A zadruhé, oba přípravky pracují zcela jiným mechanismem a řeší jiný problém. Cipralex je lék upravující mechanismus zpětného vychytávání serotoninu, hodně laicky řečeno zajišťuje aby již vyrobený Serotonin se hned nerozpadl a ovlivňoval spojení mezi neurony. Allegra dodává do mozku látku tryptofan, která je jediným zdrojem pro výrobu serotoninu, a tělo si jí neumí vyrobit a musí jí v dostatečném množství a formě přijímat ve stravě. Z toho plyne, že pokud Vám lékař předepsal Cipralex,rozhodně jej nemůžete svévolně nahradit allegrou, ale po dohodě s lékařem je vhodné k Cipralexu užívat i Allegru, která může řešit tryptofanovou depleci a tak i zesilovat účinky Cipralexu.

 • allegra a hypnotika

  mahu Dekuji za odpoved, jeste dodatek, zrehme jsem situaci prechvalila,dnes open nespani, mohu si po vypiti drinku pred spanim ,pokud se spanek nedostavi vzit kousek hypnotika, ci anxiolitika jako zolpiderm, pripadne neurol.

  • Woykoff Ano, můžete, jen je dobré počítat s tím, že Allegra může zesilovat účinek těchto léků. Zkuste třeba ještě před spaním 2 tbl Relaxy...

 • uzkost, panika, insomnie

  mahu Dobry den, prosila bych poradit v davkovani. Trpim panickymi ataky v dopravnich prostredcich, uzkostmi a poslednich 14 dni jsem prestala spat. Koupila jsem si allegru drink, dala jsem.si pred spanim a vyspala jsem se. Jak, ale zaridit, aby se zmirnil strach na ranni cestovani? Mohu si po drinku vzit i Relaxu? A jest jeden dotaz mohu pri piti allegry brat pripravek Nervamin od firmy Diochi? Dekuji mnohokrate za odpoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   jsme rád že allegra DRINK zabral tak rychle. Účinek se však naplno projeví až po cca 10ti dnech a má smysl ho vyhodnotit až za měsíc. Účinek by měl přetrvávat pak po celý den a doufám že se Vám úzkost z ranního cestování upraví. Zcela jistě ho můžete kombinovat s Relaxou, ve Vašem případě bych doporučil si vzít 2 tbl Relaxy cca 40 minut před cestou.... a tuto dávku můžete zopakovat až 3x denně, lze ji tak využít i na cestu zpět.

   • Woykoff Omlouvám se, s Nervaminem můžete oba produkty bez obav kombinovat.

 • glukoza

  marta Dobry den, objednala jsem si Allegra drink, na uzkosti, strachy a nespani, zjistila jsem vsak, ze obsahuje 3g glukozy. Cukr vubec nejim kvuli problemum s candidou. Neni to problem? Dale by mne zahimalo, jestli pri dlouhodobem brani nemuze byt problem s cukrovkou. Dekuji

  • Woykoff Dobrý den,
   glukosa je při braní doplňkového tryptofanu nezbytná, protože bez jisté hladiny glukosy v krvi není aktivní hematoencefalická bariera a tryptofan se pak nedostane do mozku. Glukosa je zde tak jako nezbytná aktivní látka. Tablety allegra COMFORT které obsahují jen čistý TRP je nutné zapíjet buď mlékem oslazeným medem nebo kvalitním ovocným džusem, aby jste hladinu glukosy zvýšila. Jen pro porovnání, 1 kostka cukru váží 10 gramů, V jendom drinku přijmete tedy 1/3 kostky cukru....V allegře drink však není sacharosa, ale glukosa. Vy jako žena během dne musíte přijmout v průměru cca 300 gramů sacharidů, které se v těle nakonec rozštěpí pravě na glukosu. V jednom drinku denně máte tedy příjem 1% denní dávky sacharidů.

 • Kombinace AD a allegra Drink

  Tom Dobry den, dlouhodobě užívám Elify 150 2 tablety ráno a Mirzaten 45 1 tabletku vecer. Již se zdálo, ze moje deprese je pryč a je zalécena, ale bohužel se opět po téměř roce objevila. Již ne v takové sile, jako původně, nicméně i tak ve velmi nepříjemné intenzitě a ja mám velke obavy, abych nepřišel o milovanou rodinu, která se mnou v průběhu těch téměř tři let absolvovala vše zle a stala při mne. Bohužel teprve nyní jsem si přečetl o vašich přípravcích a chci se zeptat, zda je možné je kombinovat s uvedenými AD. Udělám cokoliv, co jenom trochu pomůže k návratu do alespoň trochu normálního života a přestane zatěžovat nejen mne, ale i moje nejdražší. Moc děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, s antidepresivy tohoto typu je možná, ale i vhodná kombinace s Allegrou DRINK nebo COMFORT. V žádném případě však nesmíte užívat allegru 5-HTP a už vůbec ne allegru STRONG. Protože allegra obecně může zesilovat účinek antidepresiv, začal bych postupně s allegrou COMFORT pouze 1 tbl denně, v případě nízkého účinku i po 1 měsíci pak zvýšit dávkování na 2 tbl denně nebo přejít přímo na nejúčinnější allegru DRINK.

 • výběr vhodného přípravku??

  Kateřina Dobrý den,
  potřebovala bych poradit, který z přípravků na "zklidnění" by byl vhodný. Jedná se o přítele 44 let, má problémy se soustředením, pocity, že nezvládá své emoce hlavně při práci, má problémy se sebekontrolou, sebemenší problémy jej vytáčí, nervozita se u něj střídá s úzkostí, má diag. tetanii ale trvale nebere žádné léky......Potřeboval by cellkově zklidnit, více se radovat se života, tolik "nevybuchovat". Přemýšlela jsem o Relaxe nebo Allegře, má problémy se spánkem, neustálé přemýšlí co "bude" zítra v práci. Zkouším to přírodní cestou, v minulosti bral antidepres. lehčí formy ale měl z nich trávicí problémy...Děkuji, K.

  • Woykoff Dobrý den,
   v tomto případě bych ideálně řešil problémy allegrou DRINK, jedním nápojem denně. Pokud má většinu problémů během dne ale spí relativně dobře, doporučil bych užívat ráno. Je však nezbytné jej užít na lačno a po vypití ještě min 30 minut nic nejíst. POkud by měl problémy s užíváním ve formě nápoje, pak jako náhradu lez užít tablety Allegra COMFORT, počítejte s tím že zde může být výsledek méně jistý. Tablety také nalačno, ideálně zapít mlékem oslazeném třeba medem, pokud to nedá pak alespoň kvalitním ovocným džusem.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna