Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Allegra Strong

  Denisa Dobrý den,
  mým hlavní problémem jsou úzkosti, panické ataky, potíže se soustředím. Když mám "dobrý den", s určitým úsilím se do práce dokážu nakonec ponořit. Když mám "špatné dny" nejsem schopná se soustředit vůbec, s prací nejsem schopná začít a nezvládám efektivně ani běžné denní úkoly v domácnosti apod. Tyto potíže mám s přestávkami již 10 let. Donedávna mě trápily i období depresivních nálad To se k mému úžasu celkem efektivně srovnalo užíváním vitaminu D - téměř 2 měsíce již nepociťuji extrémní únavu až útlum, pocity zbytečnosti a neschopnost se radovat nebo být motivovaná zmizely. Nicméně úzkost, potíže se soustředěním a panika zůstaly beze změny. Chodím k psychiatričce a k psychoterapeutovi. Zatím jsem léky odmítala, ale ráda bych se teď po rodičovské vrátila do práce naplno (jsem OSVČ webdesigner a webdeveloper) a neumím si to v současném stavu úzkostí představit. Cítím, že je čas pomoct si i léky. Zde je ale potíž, že léky jsou jedním ze zdrojů mojí paniky. V minulosti jsem vyzkoušela 3 různá AD - Asentra a Aurorix byly totální katastrofou, po jednom jsem měla neskutečnou nevolnost a omdlela, po druhém jsem měla "jen" pocit zmatenosti, sucho v puse, agitovanost, pocit výpadků krátkodobé paměti..... Cipralex, který jsem zkoušela úživat před 10 lety nebyl tak dramatický, nicméně z nějakého důvodu, jsem léčbu ukončila (myslím, že z pocitu, že se úzkosti zhoršily). Psychiatrička mi navrhla ať tedy zkusím jako kompromis bylinky/doplňky stravy. Zaujala mě vaše Allegra Strong, vzhledem k tomu, že moje potíže jsou opravdu na úrovni výrazného omezení v běžném životě. Mám jí už objednanou v lékárně, ale procházím si vaše stránky a váhám jestli tedy nemám začít něčím slabším. Jaké vedlejší účinky Allegra Strong může mít? Bavíme se tady i o tak výrazných vedlejších účincích, jako jsem zažila s AD, v případě, že by na mě byla moc silná? Chci bezpečné řešení, ale velmi mi záleží na efektivitě (nerada bych zkoušela půl roku postupně všechny preparáty, abych pouze pak zjistila, že se tradičním AD stejně znovu nevyhnu). Také mám otázku na kombinaci s jinými preparáty. Ráda bych užívala Allegru současně s L-Theaninem (od firmy vetrisol) a s Ashwangandhou (l-theanin při silnějším vypětí, Ashwangandhu bych chtěla užívat spolu s Allegrou denně). Předem děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   máte pravdu že allegra STRONG je náš nejsilnější preparát a měl by být užíván až v případě, že ostatní produkty nezabrali. Je dobré postupovat podle naší Pyramidy špatné nálady. Princip je v tom, že je dobré nejprve zjistit, zda problémy nejsou způsobeny nedostatkem tryptofanu nebo jeho špatným vstřebáním, což znamená že mozek nemá z čeho vytvářet serotonin. Poku píšete, že Vám pomohl vit. D3, mohlo by to být tím, protože D3 se aktivně podílí na transportu tryptofanu do mozku a jho nedostatek kromě všem známým potížím vede i k poruchám nálady, proto je tvorba serotoninu také ovlivněna slunečním svitem. Proto i my jsme začali do nového produktu allegra CHOCO přidávat i významné množství vitamínu D3.
   J8 bch odporučil začít a allegrou DRINK nebo CHOCo, užívat jeden drink nebo tabulku čokolády denně nejlépe večer.
   POkud ai po měsíci se situace nezlepší, přechází se na allegra 5-HTP, kdem áte zajištěnu nejvyšší a nejrychlejší biologickou dostupnost prekurzurů serotoninu do mozku. A pokud ani tento přípravek nepomůže, pak není problém jen s nedostatkem trypofanu, ale i s poruchou zpětného vychytávání serotoninu kterou jen trp nevyřeší a proto je potřebné použít allegru STRONG s třezalkou, která obsahuje hypericin se stejnými účinky jako SSRI antidepresiva. Má však hodně nežádoucích účinků, podobně jako SSRI antidepresiva, mimo jiné snižuje účinek hormonální antikoncepce a způsobuje fotosensitivitu.
   Proto je důležité nejdříve ověřit , zda je opravdu máte problém se zpětným vychytáváním serotoninu, než ji začnete užívat.
   S přípravky obsahujícími theanin můžete celou řadu allegry kombinovat, my ho máme v přípravku Relaxa a její kombinaci s Allegrou doporučujeme. Jen si musíte uvědomit, že theanin působí sice ihned, ale jen krátkodobě po dobu několika hodin a musíte ho užít vždy před očekávanou stresovou situací.

   • Denisa Dobrý den,
    děkuji za bližší informaci o tom jak vlastně vit. D3 funguje a proč máte "pyramidu špatné nálady" nastavenou tak, jak máte :)) Různé vitaminy a minerály užívám od nepaměti, pozorovala jsem po nich např. zlepšení stavu kůže, vlasů apod., ale nikdy žádné podstatné zlepšení psychických obtíží. Placebo efekt tedy u nově užívaného vit D3 vylučuji a Vaše vysvětlení jak vlastně D3 funguje mi teď celkem dodalo naději, že bych mohla podobný úspěch mít i s vašimi přípravky "první volby". Zkusím to tedy, jak říkáte, nejdříve s Allegra Drinkem. Kdybych náhodou ve vaší pyramidě došla k tomu, že mi nezabírá ani výrobek Strong, tak alespoň nebudu muset polemizovat o tom, jestli jsem neměla vyzkoušet ty předchozí :)) S vědomím, že klasická SSRI na předpis jsou v mém případě opravdu opodstatněná, se mi snad budou i v případně lépe užívat... Ale po pročítání zdější poradny a jiných recenzí věřím, že snad budu mít podobný úspěch jako ostatní. Ještě jednou děkuji za odpověď a přeji hezký den.

    • Woykoff Dobrý den,
     vitamín D se podílí mimo jiné i na metabolismu serotoninu, takže nedostatek vitamínu D může být příčinou špatné nálady. Na psychiku mají vliv také vitamíny řady B, zejména B6. Účinek jakéhokoliv vitamínu můžete pozorovat jen tehdy, pokud jste měla jeho akutní nedostatek, který zapříčinil nějaké problémy a ty se pak vyřešily dodáním chybějícího vitamínu.
     Stejně tak je to i s tryptofanem, účinky allegry se dostaví v případě, že ho máte ve stravě málo, ve formě špatně dostupné pro mozek nebo máte zvýšenou spotřebu serotoninu, např. při stresovém období. Pokud máte tryptofanu v mozku dostatek, žádný efekt allegry se pochopitelně nedostaví.
     Pyramida je nastavena proto, že je to optimální na nastavení fyziologičnosti a účinnosti. Není moc ideální začít hned STRONGem, jedině že by to doporučil lékař nebo že ukončujete léčbu antidepresivy a hledáte přechodné stadium. Při podání STRONGu nikdy nebudete mít 100% jistou, že problémy nebyly způsobeny pouze deplecí TRP. Proto považujeme za nejlepší začít s DRINKEM v kombinaci s CHOCO, a v případě potřeby postupovat přes 5-HTP. Při řešení psychických obtíží je důležité mít trpělivost a postupovat pomalu a vždy počkat na to až látky mohou začít působit, jakákoliv snaha o urychlení může spíše způsobit škodu.

     • Denisa Dobrý den, dnes mi dorazil Allegra Drink a mám pocit,že jsem po něm taková roztržitá, trochu unavená, zpomalená... Než jsem si ho dala, tak jsem se dnes cítila celkem fajn. Určitě tedy zkusím užít spíš na noc, ale radši si chci ověřit - je možné, že by na mě dávka tryptofanu byla moc silná? Jsem na hranici podváhy a občas se mi to s léky stává...

 • psychosomatické potíže

  Jana Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli a popřípadě který prostředek bych mohla užívat při psychsomatických potížích konkrétně trávicího ústrojí. Z pohledu mé psychiky je dle psycholožky problém v syndromu Vyhoření a naprostém vyčerpání organismu. Od dvou lékařů mám již předepsaná AD ty neužívám. Občas pociťuji úzkosti, obavy z budoucnosti, strachy o děti... Mám problémy s žaludkem i střevama, bolesti kloubů. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   proti atakům úzkosti a obav bych určitě doporučil allegru, nejlépe alleru DRINK 1x denně večer, vždy na lačno. V případě chuti nebo osobních preferencích můžete nahradit allegrou CHOCO 1 tabulka denně opět večer a na lačno. Oba produkty můžete kombinovat a střídat podle potřeby. Uživejte min. 1 měsíc, aby jste mohla spávně vyhodnotit účinek. Pokud nebude dostatečný, postupuje podle Pyramidy špatné nálady zde na webu, případně si vyplňujte Beckův test deprese na www.jaknadepku.cz

 • Strach

  Iva Ještě jedna malickost..drink uz mam doma ale ted mi vrta hlavou ze co když trp nepptrebuju a tim drinkem dostanu swe.syndrom :(

  • Iva Serot.syndrom :) jako mam strach ze se predavkuju nebot mi je den ode dne lip

   • Woykoff Dobrý den,
    pro serotoninový syndrom by jste TRP musela přijmout mnohem více. A i kdyby k tomu došlo, ta se ho nemusíte tolik bát, projevuje se podobně jako otrava kofeinem, rozšíření zorniček, zvýšený tep a neklid, a to přetrvává až několik hodin, pak se vše vrátí do normálu. Ale pokud budete užívat podle doporučeného dávkování a neužíváte antidepresiva tak se nemusíte obávat.

    • Woykoff A pokud se cítíte den ode dne lépe, je to naopak známka že jste byla v tryptofanové depleci a TRP potřebujete. Lidé, kteří mají TRP dostatek, po užití allegry necítí žádnou změnu.

     • Iva Dekuji za odpoved :) az se sama nad sebou usmivam jak dokaze kolikrat mozek premyslet :D

   • Iva A mam zvýšený cukr v krvi ale dr rikala ze nove odběry udela v lednu takze to neni nic hrozneho asi.

    • Woykoff Jedna dávka drinku obsahuje 3 gramy glukosy, což je 1/3 jedné kostky cukru, tzn. že jeho vliv na celkový denní příjem sacharidů je zanedbatelný. Ovšem samozřejmě se nesmíte dát DRINK ráno, pokud jdete na odběry krve!

 • Stredni deprese

  Ivana Dobry den podle vasi pyramidy nalad mam střední depresi...mohu vas poprosit o radu zda jsem zvolila spravne Alegry comfort?myslim ze mam spis jen uzkosti a strach nevim z ceho :D ad uzivat nechci to me prave rozhodilo jeste vic kdyz jsem navštívila dr a odesla jsem s ad :D

  • Ivana Zapomela jsem dodat ze nez usnu tak mi to trva a v noci se atejne vzbudim a dal nemuzu spat :( pak jen cely den zyvam a nic se mi nechce coz me mrzí.mam 3 krasne kluky a chlapa k tomu takze se divim ze uz nejsem na psychine :D

   • Woykoff Dobrý den, allegra COMFORT je základní volba, zde musíte přesně dodržet systém užívání. Ve Vašem případě 2 tbl večer, vždy na lačno tak alepsoň 2 hodiny po posledním jídle, a zapít ideálně teplým mlékem oslazeným medem. Pokud toto nevypijete, pak alespoň kvalitní ovocný džus 100%. V žádném případě pouze vodou. Pr jistotu skutečného účinku bych raději doporučil allegra DRINk 1x denně zase večer, případně ho můžete dle chuti kombinovat s allegra CHOCO, 1 tabulku večer. Obojí vždy na lačno, účinek by měl být srovnatelný. Pokud by se situace nelepšila ani po několika týdnech, doporučil bych před spaním navíc ještě 2 tbl Relaxy COMFORT.

    • Ivana Dekuji za odpoved...objednala jsem si comfort tak ho vyzkousim...zobu jeste slunečnicové seminka prej taky obsahuji tryptophan a b komplex a taky piju magnosolv ale asik se nemusím bát nejakeho predavkovani beckem a nebo serotoninoveho syndromu ze :D

     • Woykoff Ze slunečnicových semínek určitě ne, tolik trp neobsahují a navíc v podobě, která není moc dobře dostupná pro mozek :-)

     • Woykoff Ze slunečnicových semínek určitě ne, tolik trp neobsahují a navíc v podobě, která není moc dobře dostupná pro mozek :-)

      • Ivana Ja si to myslela :) a co ten magnosolv a b komplex...no a uz jsme u toho proc mam nejake stavy uzkosti hned za vsim vidim predavkovani :D objednala jsem si nakonec i drink a vyzkousim prvni ten :)

       • Ivana A je nejake onemocneni kdy by se drink neměl uzivat? Ja beru momentalne pouze stoptusin ale mamka ma po infarktu a bere leky neznam nazvy ale take ma problemy se spanim

        • Woykoff Magnosolv je zcela bez problémů, B komplex také, při vyšším příjmu vitamínů B se nadbytek vyloučí močí. allegru DRINK můžete bez omezení kombinovat s léky, s vyjímkou antidepresiv, hypnotik a antiepileptik. Zde je vždy vhodné užití allegry konzultovat s ošetřujícím lékařem.

         • Ivana Dekuji moc za odpovedi.Tot vse a snad se brzy normalne vyspim :)

 • Kombinácia

  Róbert Dobrý deň, rád by som sa Vás opýtal, či môžem s antidepresívami Elicea a Prothiaden užívať aj aminokyselinu DLPA. S pozdravom Róbert

  • Woykoff Dobrý den,
   my v současné době nevyrábíme žádný produkt s obsahem DLPA a proto nemáme dostatečné zkušenosti s touto látkou. Zkuste kontaktovat svého ošetřujícího lékaře nebo výrobce vašeho DLPA.

   • Róbert Róbert,
    prosím Vás a mohol by mi niektorý z Vašich prípravkov pomôcť pri postupnom vysadzovaní týchto antidepresív? Chcel by som sa totiž vyhnúť syndrómu z vysadenia AD. Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem. Róbert

    • Woykoff Dobrý den, při vysazování AD bych určitě doporučil allegru.... dokud stále Ad užíváte tak nikoliv STRONG nebo 5-HTP, ale idální je allegra DRINK 1x denně na lačno, nejlépe večer, nebo ho můžete střídat s allegra CHOCO.. jedna malá tabulka čokolády je ekvivalent jednoho drinku.

     • Róbert Ďakujem Vám.

 • relaxa

  zdena dobrý den, prosím o radu zda nevíte co bby mi mohlo zabrat na noční můry... mám velice živé sny já si je nepamatuji jen manžel vždy říká že jsem v noci vykřikovala a vstávala ... beru na noc alegru i relaxu ale na toto mi nezabírájí

  • Woykoff Dobrý den,
   obávám se že allegra na divoké sny asi moc úspěšná nebude, zkuste vydržet alespoň měsíc, ale nebyl bych velkým optimistou. A asi spíše relaxa než allegra.... Zkuste třeba 4 tbl těsně před spaním. Pokud se to nezlepší, doporučuji rozhodně zkusit návštěvu specialisty.... pro začátek spíše psychologa.

 • alegra drink

  sofie dobrý den, mohu při užívání triptofanu a l-theaninu užít nárazově neurol nebo lexaurin? děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   s oběma léky můžete kombinovat Allegru DRINK, CHOCO a COMFORT a také Relaxu. V žádném případě nekombinujte s allegrou STRONG a 5-HTP. Ale buďte opatrná při dávkování léků, allegra může zvyšovat jejich účinek.

 • dotaz

  Pavlína Dobrý den,

  prosím o radu, který z přípravku je pro mne nevhodnější....
  Jsem zcela vyčerpaná, náročné pracovní období...Trpím tetanii, užívám Magnerot...Cítím napětí, úzkost,bolesti hlavy , vnitřní třes, zmatenost, výpadky paměti...
  Užívám nyní Alegra-drink a zvažuji Alegru 5-HTP

  Děkuji za odpověď.
  P.

  • Woykoff Dobrý den,
   pokuste se vydržet u Allegry DRINK 1 měsíc, hlídejte si že jej užíváte na lačno a že vydržíte 1 hodinu po podání nejíst. Pokud se situace nezlepší ani potom, určitě vyzkoušejte allegru 5-HTP. Nezapomínejte, že podobné přípravky nastupují často s účinkem pomalu a má smysl je vyhodnotit po 1 měsíci užívání. Pro relevantní posouzení vašeho psychického stavu a jeho zlepšení/zhoršení použijte test nálady na webu www.jakanadepku.cz. Důležitý však není prví výsledek, ten může být zkreslený, ale test si vyplňujte 1-2x týdně a sledujte vývoj nálady, trend je mnohem důležitější. Doporučuji se Vám na webu registrovat, protože se pak pamatuje historii vašich výsledků a umí je graficky zpracovat, takže hned na první pohled pak vidíte zda je vývoj vaší psychiky pozitivní či negativní a zda daný přípravek zabírá.

  • Woykoff Dobrý den,
   pokuste se vydržet u Allegry DRINK 1 měsíc, hlídejte si že jej užíváte na lačno a že vydržíte 1 hodinu po podání nejíst. Pokud se situace nezlepší ani potom, určitě vyzkoušejte allegru 5-HTP. Nezapomínejte, že podobné přípravky nastupují často s účinkem pomalu a má smysl je vyhodnotit po 1 měsíci užívání. Pro relevantní posouzení vašeho psychického stavu a jeho zlepšení/zhoršení použijte test nálady na webu www.jakanadepku.cz. Důležitý však není prví výsledek, ten může být zkreslený, ale test si vyplňujte 1-2x týdně a sledujte vývoj nálady, trend je mnohem důležitější. Doporučuji se Vám na webu registrovat, protože se pak pamatuje historii vašich výsledků a umí je graficky zpracovat, takže hned na první pohled pak vidíte zda je vývoj vaší psychiky pozitivní či negativní a zda daný přípravek zabírá.

 • Relaxa a Alegra Drink

  katarina Dobrý den, můj první dotaz je na L-Theanin zda je také lepší brát jej na lačno pokud to jde? nebo po užití dávky je za potřebí nějako dobu nejíst ? jsou tedy nějaké pravidla co se týče toho aby zabral maximálně ?
  Užívám na noc čistý L-Tryptofan sypký prášek a dostala jsem váš alegra drink je možno tento prášek přisipat do vašeho drinku? jsem zvyklá na spaní na dávku vyšší takže by jsem si nedala tolik sypkého ale dala půlku do vašich 400mg co má váš drink je to možné?

  • Woykoff Dobrý den,
   dostupnost theaninu na rozdíl od trypofasnu je dobrý a nemá na ní velký vliv strava, takže ho nemusíte na lačno.
   Samozřejmě čistý TRP do drinku si přisypat můžete, ale bych opravdu opatrný, pamatujte na to že biologická dostupnost TRP z drinku je výrazně vyšší než u čistého TRP, takže pozor na serotoninový šok.

 • Alegra drink

  simona Dobrý den, z obecného hlediska by mne zajímalo zda je lepší brát všeobecně L-Tryptofan ráno a nebo večer? někde jsem psala že ty ozdravné procesi a vůbec pohoda v mozku se dějou v noci... takže lepší by mělo být na noc?

  • simona pardon někde jsem četla :-)

   • Woykoff Dobrý den,
    máte pravdu že tryptofan je vhodnější užívat navečer, a to ze dvou důvodů. Za prvé užití tryptofanu večer vede k lepšímu a hodnotnějšímu spánku, který pak zlepšuje psychickou kondici, a jednak pro to, že pro většinu lidí je snažší dodržet podmínku užití na lačno večer, tedy nejíst minimálně 2 hodiny před a hlavně min. 90 minut po užití, což se ráno z časových důvodů dá dodržet jen obtížně. Ale existuje nemalé procento lidí, kteří dávají přednost užívání ráno, a to z toho důvodu že mají hodně stresu během dopoledne, hlavně v práci a tryptofan jim takto pomáhá. Nelze tedy generalizovat, každý si musí zvolit optimální produkt i užívání přímo pro svou potřebu.
    Ale ještě jednou opakuji, mi většinou doporučujeme užívání všech alleger večer.

    • simona děkuji za bleskovou odezvu, ještě se zeptám ... na depresi mi zabírá vyšší dávka a je tedy lepší dát si vyšší dávku najednou ? nebo třeba jednu tabletu ráno a jednu večer? někde jsem zase vyčetla že dávka je lepší najednou větší

     • simona a ještě dotaz zda má být časový rozestup mezi L-theaninem a L-tryptofanem ? nebo se můžou vzít najednou ?

     • simona a ještě dotaz zda má být časový rozestup mezi L-theaninem a L-tryptofanem ? nebo se můžou vzít najednou ?

     • simona a ještě dotaz zda má být časový rozestup mezi L-theaninem a L-tryptofanem ? nebo se můžou vzít najednou ?

      • Woykoff Vyšší dávka tryptofanu vždy zabírá více. Ale pozor, na účinek má největší vliv biologická dostupnost TRP pro mozek, kterou dramaticky ovlivňuje jak TRP užijete, v kombinaci s jakým jídlem a čím jej zapijete. Já bych pro nastavení užil allegru DRINK, kde máte největší možnou biologickou dostupnost, pokud jej užijete na lačno a již po něm nebude jíst.

       • simona děuji i dyž někdo tvrdí že na to, aby L-tryptofan zabral nemusí být velké dávky ale pravidelnost tak jiní tvrdí že na deprese se v jiných zemích kde je na předpsis dávkuje po 500mg a dávka je až 3xdenně . sama musím přiznat že mi dávka zabrala až vyšší kdy mám 800mg na večer tudiž je to drahá záležitost ale je mi krásně... vypiji 2 sáčky drinku na noc a jsem už 3 měsíce bez obtíží...

       • Woykoff Theanin a tryptofan můžete klidně užít na jednou. Ale mějte na paměti, že theanin účinkuje sice téměř okamžitě (po cca 40ti minutách) ale působí jen omezenou dobu 3-4 hodiny, užijte ho tedy vždy těsně před očekávanou stresovou situací.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 4 5 67 8 9 10 >> >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna