Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Užívání tryptofanu a vitamínu B6 současně

  Klára Dobrý den, jaký máte názor na užívání tryptofanu a B6 současně? Dočetla jsem se, že vitamín B6 zvyšuje účinnost přeměny tryptofanu na serotonin, ovšem ve větším množství může způsobit nedostatek tryptofanu. V jakém množství by tedy bylo ideální vitamín B6 používat v kombinaci s tryptofanem? Nemám s tímto žádnou zkušenost, deprese mám asi čtvrtý měsíc, právě se chystám k obvodnímu lékaři, ale mám obavy, že mě odbyde pouze anidepresivy, a ty brát nehodlám. Děkuji za reakci.

  • Woykoff Dobrý den,
   užívat tryptofan společně s vitamínem B6 se považuje podle klinických studií se velice vhodnou kombinaci. Při běžné stravě a pokud neužíváte třeba B-komplex se rozhodně nemusíte bát předávkování vit. B6, data o snížení dostupnosti trypotfanu pro mozek při předávkováním vit. B6 nejsou příliš věrohodná a navíc pracují s denní dávkou B6 nad 20 mg, což je zhruba 10ti násobek B6 v jedné tabletě.

 • Relaxa

  Josef Nemuzu nikde sehnat modrou relaxa tabletky, pomozte josef@hejnak.cz
  Jenom ty novy na zvykani ale ne ty stary modry, co je rad pouzivam.
  https://www.prozdravi.cz/relaxa-rapid-30-pastilek.html

  • Woykoff Dobrý den, starší přípravek Realaxa COMFORT (modré dražované tabletky) již není vyráběn a byl nahrazen novějším a kvalitnějším Relaxa RAPID. Účinné látky jsou stejné a ve stejném množství, změnila se jen forma tablety. Starší výrobek již není a nebude k dispozici.

 • Kombinace doplnku stravy

  Lukáš Rektořík Dobrý den , mohl bych se prosím zeptat jestli denně můžu používat kombinaci tří doplňků stravy ,aniž by mi to nějak ublížilo na zdraví,celkovou funkci těla.Jedná se o tyhle produkty - HemoStop Probio Max , Folixil plus pro muže, GS intensun.Popř.můžu na dva měsíce vynechat ten Folixil plus pro muže. Všechny prášky se berou po tabletě denně na 2-3 měsíce. Na internetu jsem četl ,že některých věcí v tabletách se můžu předávkovat , můžou mi ublížit ,když jich je víc ,proto se obracím na Vás.Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den,
   bohužel ani jeden z těchto výrobků nevyrábíme a nemáme s nimi zkušenosti ani klinická data a proto nejsme schopni Vám dát fundovanou odpověď. Doporučil bych Vám se obrátit přímo na výrobce těchto produktů, pokud jde o seriozního výrobce, měl by mít tato data o svých produktech k dispozici.

 • Allegra comfort

  Lucie Syrová Dobrý den, může se brát Allegra, když beru antidepresiva rivotril 1-1-1/2 a aurorix1-0-1? Špatně spím, budím se za 2-3 hodiny a pak už neusnu. Moc děkuji.

  • Woykoff Ano, můžete, ale pouze allegru COMFORT, DRINK nebo CHOCO. Vždy večer a na lačno, doporučil bych jako nejlepší řešení použít allegru DRINK.

 • Třezalka a wobenzym

  Třezalka a wobenzym Ivka Zdravím,
  můžu užívat wobenzym a třezalku? Nemyslím naraz, ale v průběhu dne s odstupem času a zvlášť.

  • Woykoff Dobrý den,

   třezalku s Wobenzymem můžete kombinovat bez omezení. Jen si dávejte pozor na všechny nežádoucí účinky třezalky, více najdete i našeho přípravku Allegra STRONG.

 • bolest kloubů

  Jiřina Dobrý den,jaký přípravek by jste mi doporučili na bolestivé klouby prstů na rukou.Na rentgenu jsou patrné změny na kloubech(artroza). děkuji Jiřina

  • Woykoff Dobrý den,
   na artrozu jakýchkoliv kloubů, včetně kloubů prsů u rukou, bch jednoznačně doporučil Arthrona 1000C, 2 tbl denně, mininmáoně 2 měsíce, ale v tomto případě bych doporučoval dlouhodobě. Bohužrl, u už rozvinuté artrozy se moc nedaří degenerativní proces obrátit a poškozené klouby obnovit, ale zabrání se dalšímu postupu degenerace kloubní chrupavky. Přípravky typu arthrona 1000C je vhodné brát preventivně co nejdříve, již při prvních drobných projevech artrozy.

 • relaxa

  alice Dobrý den. Někde jsem četla, že Relaxa komfort obsahuje škodlivý oxid titanicity. Můžete mi k tomu něco říct? Děkuji. Alice

  • Woykoff Dobrý den,
   Relaxu COMFORT už bohužel nevyrábíme, byla nahrazena novějším výrobkem Relaxa RAPID ve formě chutných pastilek s příchutí zeleného čaje. Kromě mnohem příjemnější formy užívání se vyznačuje i mnohem rychlejším nástupem účinku, díky vstřebávání přes ústní sliznici. Ralaxa RAPID oxid titaničitý neobsahuje.
   Pokud jde o problematiku oxidu titaničitého, jde o jednu z nejužívanějších pomocných látek užívaných mj. při výrobě tablet, obsahuje ji většina tablet léků i doplňků stravy. Je pravda, že v současné době ve Francii je snaha užívání TiO2 omezit, paradoxně pouze v doplňcích stravy, nikoliv v lécích. Protože v rámci EU je TiO2 považována za látku zcela bezpečnou, EU vyzvala Francii k ukončení tohoto snažení. Zároveň požádala Evropský úřad pro kontrolu potravin o důkladné znovu prověření této látky. Pokud by vznikly sebemenší pochybnosti o zdravotní závadnosti TiO2, bylo by to řešeno v rámci celé EU a výrobci by samozřejmě TiO2 museli nahradit jinou látkou. Paradoxně, jediný výrobce náhražkové látky za TiO2 je právě ve Francii, takže se v tuto chvíli bojuje o poměrně zajímavý ekonomický trh a spoustu peněz. Bohužel, v tuto chvíli to vypadá, že ona náhradní látka momentálně preferované ve Francii vykazuje mnohem závažnější zdravotní rizika než TiO2.
   TiO2 se dnes běžně používá v potravinách jako pomocná látka, kde jí můžete zkonzumovat řádově větší množství než v tabletkách, kde se pohybujeme řádově v tisícínách gramu. Z tohoto důvodu se vůbec neuvažuje o jakémkoliv omezení TiO2 při výrobě léků, právě z důvodu že množství obsažené v tabletkách je zanedbatelné. My celou causu bedlivě sledujeme a čekáme na vyhodnocení od EFSA, nicméně současné zprávy nazančují že TiO2 bude potvrzena jako látka bezpečná pro používání v potravinách.
   Nicméně ještě jednou, Relaxa RAPID TiO2 neobsahuje, i když nikoliv z důvodů nebezpečnosti TiO2, ale z důvodu odlišné formy tablet.

 • Allegra Strong

  Ala Dobrý den, už druhý měsíc užívám večer Allegru Strong, Předtím jsem měla Allegru Comfort, která mi příliš nezabírala. Mám diagnostikovanou generalizovanou úzkostnou poruchu, agorafobii a podle Vaší stupnice mi vyšla středně těžká forma deprese. Ráno se budím brzy, trvá mi několik hodin, než se "nastartuji" Lékařka mi napsala k užívání Cipralex, ale ten se bojím, vzhledem k nežádoucím účinkům brát. Je mi často špatně od žaludku a občas trpím točením hlavy. Podle doktorky jsem hypersenzitivní, Poradíte, jakou kombinace přípravků bych si mohla u Vás koupit? Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den, allegra STRONG je nejsilnějším přípravkem který máme a také nejsilnějším z pohledu maximálních účinných látek povolených v ČR v doplňcích stravy. Dávkování STRONG je 3 tbl denně, vždy ráno, v poledne a večer po jedné tabletě. S jinými přípravky allegra jej již nekombinujte, s výjimkou allegra MELATONIN, pokud by jste měla prolbémy s usínáním. Jediná vhodná další kombinace je s přípravkem Relaxa, který můžete užívat také až 3x denně, a to vždy před nějakou očekávanou stresovou situací. Relaxa má krátkodobý účinek okolo 3 hodin, nástup účinku bývá do 40ti minut, u Relaxy RAPID i rychlejší.

 • Allegra strong

  Petra Dobrý den,

  zakoupila jsem Allegru strong. Můžete mi prosím napsat jak užívat. V příbalovém letáku uvádíte 1 večer, ale zároveň je zde lístek, že je možné užívat 1 až 3 tablety denně?

  • Woykoff Dobrý den,
   opravdu účinné dávkování allegry STRONG jsou 3 tbl denně, vždy ráno, v poledne a večer. Problém s příbalovým letákem vznikl tak, že až do 1.11.2018 byla v ČR povolena max. dávka třezalky denně v ekvivalentu 1 tbl. My jsme čekali na novou vyhlášku, která dávkování upravovala na optimální 3 tbl denně, která byla vytvořena již v roce 2016, avšak schvalovací proces TRIS v rámci EU se bohužel protahoval a v platnost vstoupila až k 1.11.2018. Protože jsme již měli produkt připraven k roku 2017, rozhodli jsme se začít s prodejem s dávkováním 1 tbl denně v souladu s tehdy platnou legislativa k 1.11.2018 jsme dávkování upravili pro všechny již vyrobené produkty na trhu, a to přelepením dávkování na krabičce přípravku a také informací na webu. Bohužel, příbalové letáky v již vyrobených a na trh uvedených produktech nebylo možné měnit. Výrobky vyrobené po tomto datu již mají i příbalový leták se správným dávkováním.

 • nespavost

  Jaroslav Dobrý den. Pořídil jsem si na nespavost Allegra comfort, užívám dle návodu- 2hod. po jídle večer, asi 1 hod. před spaním, zapiji teplým mlékem s medem. Druhý den mám znatelně lepší náladu, po prvním požití až extrémě dobrou, avšak tu noc po požití nespím skoro vůbec. Usnu až za hodinu a za další hodinu už jsem vzhůru a do rána se jen převaluji. Už asi popáté. Prosím, nevíte , čím to může být? Depresemi a úzkostmi netrpím, jen občas mírná z toho nevyspání. Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   může se jednat o poruchu spánkového cyklu, na usnutí bych doporučil relaxu i v kombinaci s allegrou, pokud máte opravdu vážnější problémy s usínáním pak allegra MELATONIN.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 45 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna