Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • ALLEGRA

  martin okrucký MOHU PROSÍM UŽÍVAT ALLEGRU S ANTIDEPRESIVY? BERUMIROZAPIN,AMILII A ZIPREXU DĚKUJI

  • Woykoff dobrý den, kombinace Allegry s výše jmenovanými antidepresivy je možná, ale protože může docházet ke zvýšení účinku antidepresiv, je vždy nutné o užití Allegry s jakýmikoliv antidepresivy vždy informovat svého ošetřujícího lékaře.

 • ALLEGRA

  martin okrucký MOHU PROSÍM UŽÍVAT ALLEGRU S ANTIDEPRESIVY? BERUMIROZAPIN,AMILII A ZIPREXU DĚKUJI

 • Tryptofan a játra

  Petra Dobrý den, dočetla jsem se, že tryptofan by se neměl užívat při snížené funkci jater. Před šesti lety jsem prodělala mononukleozu, po které jsem měla nějaký čas zvýšený bilirubin, později jsem měla krevní testy v pořádku. V těhotenství (porod září 2013) také v pořádku. Můžu brát Allegru? S jejím užíváním jsem začala asi před čtyřmi dny, dnes pociťuji mírnou bolest v pravém podžebří, což se mi ale občas stává už několik let (zejména po těžších jídlech), myslím, že se jedná spíše o problémy se žlučníkem, které mám v rodinné anamnéze. Přesto mě však napadla otázka, zda za to nemůže právě tryptofan. Mohu s používáním Allegry bez obav pokračovat?

  • Woykoff Dobrý den,
   v užívání Allegry můžete bez obav pokračovat. Je pravda, že na přelomu osmdesátých a devadesátých let byly v USA zaznamenány případy poškození jater v souvislosti s užíváním tryptofanu jako nejpoužívanějšího antidepresiva v té době. Z tohoto důvodu bylo užívání tryptofanu jako antidepresiva nahrazeno syntetickými antidepresivy. Po několika letech však vyšla studie prokazující, že k poškození jater nedošlo účinkem tryptofanu, ale díky tomu, že výrobce při výrobě léku použil tryptofan, který byl kontaminován plísní. Poškození jater pak způsobily produkty této plísně, nikoliv samotný tryptofan.
   V EU je tryptofan považován za naprosto bezpečný a přidává se např. do náhražek mateřského mléka pro kojence jako důležitá esenciální aminokyselina.
   Allegra byla jako jediný produkt s obsahem tryptofanu v ČR posouzena Státním ústavem pro kontrolu léčiv, oddělením hraničních přípravků a vyhodnocena jako bezpečná a uvolněna do volného prodeje jako doplněk stravy.
   Tryptofan se např. zkoušel a zkouší při léčbě schizofrenie, a to v dávkách až 5 gramů denně a dlouhodobě, a to bez nejmenších nežádoucích účinků.
   Vaše problémy s bolestí budou tedy opravdu nejspíše způsobeny nevhodnou stravou nebo problémy se žlučníkem. Proto bych Vám doporučil navštívit svého lékaře a problémy s ním konzultovat, nebo alespoň nutričního poradce, který Vám pomůže s vhodnou skladbou Vašeho jídelníčku.

 • Allegra a Maca

  Pavlína Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda je možné kombinovat užívání přípravku Allegra s Macou. Macu již nějaký čas beru a působí na mě celkově dobře. Dále by mě zajímalo, jestli můžu při užívání Allegry občas užít kozlík lékařský a chmel otáčivý, příp. další bylinky pro zklidnění. Na závěr bych se ještě chtěla ujistit, že správně chápu užívání Allegry, v odpovědích jsem našla více variant. Ráno tedy na lačno, zapít sladkým nápojem (je možné zapít např. nápojem Caro s mlékem oslazený medem?) a večer cca 2 hodiny po jídle? Trpím úzkostnou poruchou a občasnými atakami lehčí deprese, k chemických antidepresivům bych se ale vracela jen nerada, hledám proto přírodní alternativy. Děkuji Vám za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den. Allegru můžete kombinovat se všemi Vámi zmíněnými rostlinami. Allegra působí jiný mechanismem účinku, dodává základní stavební látku serotoninu v snadno dostupné podobě, která chybí v současné stravě a tím vrací přirozenou syntézu serotoninu do rovnováhy. Se zklidňujícími bylinkami nemá žádné interakce ano nežádoucí účinky.
   Ano, užívání chápete správně. Užití nalačno v kombinaci s cukrem v nějaké přírodní podobě (džus, med apod.) spolu se syrovátkovou bílkovinou (mléčné nápoje) maximálně usnadňuje biologickou dostupnost tryptofanu do mozku a jho transport přes hematoencefalickou barieru.

 • allegra v tehotenstvi

  lucka Dobry den, chtela jsem se zeptat, co muze hrozit mimču, kdyby se allegra uzivala v tehotenstvi? Proč se na přibalovaném letáku píše, ze neni vhodná pro tehotne a kojici zeny? Uzivam ji 2x denně a moc mi pomohla (rano kombinuju s rellaxou), nedovedu si představit, ze bych ji mela vysadit. Děkuji

  • Woykoff Dobrý den. Obecně platí že by jste během těhotenství neměla užívat žádné léky ani doplňky stravy bez vědomí vašeho gynekologa. My jako výrobce jsme pak povinni uvádět toto upozornění na všech produktech u kterých nebylo užívání během těhotenství klinicky testováno.
   Na druhou stranu plati že tryptofan je esenciální aminokyselina která je nezbytná pro lidský organismus včetně lidského plodu a přidává se do všech náhražek mateřského mléko již od narozeni.
   Užívání bych se tedy obecně nebál, presto bych ho raději z konzultoval s vaším lékařem.

 • allegra a relaxa

  jana obrý den, asi před 10ti lety jsem užívala citalec, po nějaké době jsem se cítila lépe, tak mi byl vysazen, nyní mám menší zdravotní problém, čekám na výsledky biopsie a pociťuji, jak začínám být podrážděna, precitlivelá a mám strach z toho, co se dozvím. Při nějakém stresu, je mi až na zvracení, ale trvá to jen chvíli, poté to přejde. Chtěla jsem poprosit o radu, k lékaři, ani psychologovi jít nechci, chci to zkusit sama, tedy pomocí allegry a popřípadě rellaxy. Můžete mi pomocí s dávkováním? Zatím užívám allegru, 1 tabletu večer s dzusem, dnes si vezmu teprve 16tou takže zatím nepociťuji změnu, předem děkuji

  • Woykoff Dobrý den. Postupujete zcela správně, počkal bych s užíváním na ukončení měsíce a v případě potřeby bych pak zvýšil dávkování na 2 tbl denně, vždy ráno a večer.

   • jana Děkuji za odpověď a jak s tou relaxou?

    • Woykoff Relaxa je přípravek na krátkodobé zklidnění, nikoliv antidepresivum. Nicméně lze ji bez problémů kombinovat s allegrou, v některých případech se i vzájemně potencují.. Relaxa se užívá vždy cca 40 minut před očekávaným stresem nebo stresovou situací, působí cca 4-8 hodin. Můžete si vzít najednou 2 tablety. Dávku můžete opakovat až 3x denně, vždy po 6ti hodinách. Maximálně užívejte 6 tablet Relaxy denně.

     • jana Takže allegru ráno a večer a relaxu, třeba jen ráno? Společně s alegrou? Nemůže to mít nějaké vedlejší účinky? Ještě jsem se chtěla zeptat, je nutné, užívat allegru večer na lačno? Málokdy se mi to totiž podaří, má to tedy nějaký účinek? Co když budu užívat allegru i rellaxu denně? Nevadí to?

      • Woykoff Ano. Allegru ráno a večer, Relaxu kdykoliv během dne před očekávaným stresem. Kombinace obou přípravků je vhodná a nemá nežádoucí účinky.
       Užití Allegry nalačno usnadňuje dostupnost tryptofanu do mozkových buněk. Po jídle dochází ke kompetenci tryptofanu a ostatních hlavně dlouhých rozvětvených aminokyselin na hematoencefalicke bariéře a přístup tryptofanu se výrazně snizuje.

       • jana Děkuji, takže nevadí, kdybych si vzala ráno relaxu i allegru najednou? Co kdybych ji večer nebrala vůbec? Spím dobře i bez ní, není to tedy na noc zbytečné?

        • Woykoff Ano, Relaxu i Allegru můžete brát současně. Ale Allegru je třeba brát dlouhodobě, a to večer, v případě zvýšeného dávkování ráno a večer.
         Relaxu můžete užívat dle potřeby během dne.

 • DOTAZ gingo 60mg

  Slávka Dobrý den měla bych na vás dotaz ohledně Vašeho výrobku gingo 60 mg SR.Tento Váš přípravek jsem zakoupila mamince cca před dvěmi měsíci.maminka se léčí s vlhkou formou /degenerace oční sliznice/ a v poslední době hůře vidí.Mohlo by užívání vašeho přípravku mít vliv na zrak,Gingo biloba prokrvuje a maminka má po rentgenu na sliznici otok.Děkuji za brzskou odpověď.

  • Woykoff Dobrý den. Nejsou nám známy ani z praxe ani z odborné literatury případy, kdy by docházelo po podání extraktu z Ginkgo Biloba k otoku oční sliznice. Ale bylo by vhodné užívání přípravku konzultovat co nejdříve s ošetřujícím lékařem, který by měl na základě kompletních znalostí tohoto případu situaci nejlépe posoudit a rozhodnout o ukončení podávání přípravku.

 • Relaxa a Allegra

  Věra Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na přípravek Relaxa. Cca 2 měsíce užívám Allegru - 1 tabletu nalačno k večeru/večer a určitě se cítím přes den lépe. Bohužel ve spánku ale žádná změna nenastala - usínám bez problémů (až moc :-) ), ale v noci se hodně budím - jakoby "ochrnutá bezdůvodnými záchvaty strachu" a často už nemohu usnout. Tyto potíže přičítám léku Tamoxifen a přechodu.
  Zvažuji, jestli bych k Allegře měla přidat Relaxu, zda by mohla pomoci, nechce se mi uchylovat k chemickým přípravkům. Mj. si ale nějak neumím představit, že by látka získaná ze zeleného čaje měla mít i uklidňující účinky a působit pozitivně na spánek, myslela jsem, že je podobně povzbující jako káva. Kromě toho ve všední dny vypiji minimálně 1 litr zeleného čaje, někdy i více, tak by to možná bylo "nošení dříví do lesa" :-)?
  Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji hezký den!

  • Woykoff Dobrý den. Relaxa obsahuje aminokyselinu theanin, která je zodpovědná právě za relaxační účinky zeleného čaje. Zelený čaj (ale opravdu přírodní kvalitní zelený čaj, nikoliv čaj fermentovaný) má silné relaxační účinky díky theaninu. Ovšem musíte si uvědomit, že zelený čaj obsahuje cca 2,5 x více kofeinu než běžná káva. To že účinky kofeinu nejsou tak patrné jako u kávy je způsobeno právě přítomností theaninu, který je antagonistou kofeinu. Ve Vašem případě tedy vypijete denně tolik kofeinu, jako ze 2,5 litru silné kávy. Po takové dávce se nedivím, že nemůžete usnout.
   Relaxa však obsahuje čistý téměř 100% theanin s nulovým obsahem kofeinu. Jedna tableta obsahuje stejné množství theaninu jako 0,5 - 1 litr zeleného čaje (závisí to na kvalitě čaje a tedy na obsahu l-theninu v daném čaji). Má tedy pouze relaxační účinky bez rušivého budivého vlivu kofeinu.
   Ve Vašem případě bych skutečně doporučil omezit spotřebu zeleného čaje na max půl litru a nepít ho později než do 14,00 hodin, aby se kofein stačil z těla vyloučit. Před ulehnutím, cca 40 minut si vezměte 2 tabletky Relaxy COMFORT. Pak se pokuste v posteli zklidnit, nejlépe četbou a uvidíte, že se Váš spánek radikálně zlepší :-).

   • Věra Dobrý den, mnohokrát děkuji za odpověď a vyčerpávající informace! :-)
    S usínáním večer problém rozhodně nemám, spíše naopak, "odpadám" i vsedě, natož vleže a z knízky přečtu sotva pár řádek. :-))
    Zelený čaj mám v litrové konvici - 1 - 2 sáčky a vypiji jej během dopoledne, to asi takový problém nebude.
    Koupím si tedy ještě Relaxu a zkusím si brát 2 tabletky před spaním, třeba si s "nočními běsy" poradí. Jen jestli mohu ještě poprosit o informaci, zda kombinovat s Allegrou a pokud ano, jestli Allegru nadále také večer - beru si ji nyní většinou před večeří - nebo dříve.
    Děkuji moc a přeji hezký den!

    • Woykoff Ano, přesně tak. Allegru nadále užívejte jak jste zvyklá a Relaxu si vezměte večer tak hodinku před plánovaným usnutím.

 • dotaz

  Petra K Dobrý den ráda bych věděla zda se může přípravek relaxa comfort užívat současně s antikoncepcí?

  • Woykoff Dobrý den. Ano můžete Relaxu COMFORT užívat s jakoukoliv antikoncepcí, nejsou známy žádné kontraindikace ani vzájemné ovlivňování.

 • Citalec a Allegra

  Věra Dobrý den,
  Beru již asi 10 let Citalec, 1 až 2 tbl. denně, podle aktuálního stavu - nižší dávku spíše v létě. Když jsem se dověděla o Allegře - asi před týdnem - rozhodla jsem se snížit dávku Citalec-u o půl tbl a večer si vzít Allegru. Cítím se velmi dobře a chci v tom pokračovat. Zajímá mne, jestli je tato kombinace možná - ráno Citalec a večer Allegra.
  Děkuji za odpověď.

  • Michal Dobrý den Věro,
   Vaše problematika je trochu jiná. Citalex je inhibitor zpětného vychytávání serotoninu. To znamená, že zpomaluje návrat serotoninu do oběhu a udržuje ho delší dobu v synaptické štěrbině. To je právě problém Vašeho organismu. Citalex má zajistit, aby si organismus na tento proces zvykl a přijal ho za svůj. V případě, že Citalex vysadíte, nebo nahradíte něčím jiným, tento proces neproběhne a jste tam, kde jste byla na začátku léčby. Pokud Vám to dělá dobře, můžete si vylepšovat příjem serotoninu a dalších potřebných látek ve stravě: mléko, slunečnicová a lněná semínka, banány, tuňák, soja, brokolice, hrášek apod. Allegru můžete přidat v rozumné míře, ale rozhodně nevysazovat Citalex. Allegra Comfort obsahuje 200 mg L-Tryptofanu. To je podle mého soudu hodně. Tablety se však dají půlit a čtvrtit. Dávka 50 mg na večer Vám po několika dnech také vylepší náladu, nebrat dlouhodobě a Citalex pak Vám pomůže k tomu výše popsanému.
   (V případě, že píšete 1-2 tablety, je také potřeba napsat jestli o obsahu 10 nebo 20 mg Citalexu)

   S pozdravem, Michal

  • Woykoff Dobrý den. Kombinace allegry s jakýmkoliv antidepresivem, tedy i Citalecem je možná a nepřináší žádné komplikace ani nežádoucí účinky. Podle klinických studií v mnoha případech podpůrné užívání tryptofanu snižuje dávky syntetických antidepresiv a tím dochází ke snížení nežádoucích účinků syntetických antidepresiv. V USA a Kanadě je užívání tryptofanu společně s antidepresivy široce rozšířené, v Evropě ale nikoliv. Takže tuto kombinaci Vám mohu jen doporučit. Na druhou stranu by jste jakoukoliv změnu v dávkování léku vázaného na lékařský předpis měla vždy konzultovat se svým ošetřujícím lékařem a neměnit dávkování sama o sobě.

   • Věra Děkuji vám za odpověď. Právě o to mi jde, aby jsem omezila užívání syntetických antidepresiv. Zvláště, když je užívám dlouhodobě. Samozřejmě budu konzultovat se svým lékařem, i když dávkování jsem si po tolikaleté zkušenosti už určovala já sama, lékař to jenom zapisoval do karty.
    S pozdravem Věra.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna