Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Allegra v zahranici

  Viktor Vazeny tyme spol. WOYKOFF a.s., obracim se na Vas s dotazem, zda a pokud, tak pod jakym obchodnim jmenem je pripravek Allegra prodavan ve Spolkove Republice Nemecko.
  Predem dekuji za odpoved.

  S pranim pekneho dne,
  V. Novomestsky

  • Woykoff Dobrý den, přípravek Allegra není prodáván ani notifikován ve Spolkové Republice Německo. v SRN by měl být k dispozici lék Tryptan s obsahem také 200 mg l-tryptfoanu v jedné tabletě, bohužel tento lék je k dispozici pouze na lékařský předpis.

 • Re:Relaxa a alkohol

  Blanka Dobrý den,
  je mi 67 let a jsem velice nervní. Užívám řadu léků: Zoloft, Prestarium, Godasal, Vasocardin, Tulip. Ráda bych proto věděla, jestli by se Relaxa nějak "neprala" s těmito léky. Potřebovala bych nějaké uklidnění a nechci další chemii. Vždy když se rozčilím, začne mi bít srdce a je to špatné.
  Můžete mi, prosím poradit, zda je pro mě Relaxa vhodná a jestli by mi mohla pomoci?
  Mnohokrát děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   u účinné látky přípravku Relaxa l-theaninu nebyly prokázány žádné kontraindikace s užíváním výše citovaných léků. Relaxa se tedy skutečně nijak "nepere" s těmito léky a můžete ji bez obav užívat. Jde o čistě přírodní přípravek, užívající látku získávanou výhradně z nefermentovaného zeleného čaje.

 • Relaxa a alkohol

  Jana Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se smí pít alkohol, když si vezmu tabletu relaxy. Děkuji předem za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, užívání Relaxy není kontraindikováno s užíváním alkoholu, takže užití Relaxy umožňuje současné požívání alkoholu.

  • Woykoff Dobrý den, užívání Relaxy není kontraindikováno s užíváním alkoholu, takže užití Relaxy umožňuje současné požívání alkoholu.

  • Woykoff Dobrý den, užívání Relaxy není kontraindikováno s užíváním alkoholu, takže užití Relaxy umožňuje současné požívání alkoholu.

 • Nežádoucí účinky přípravku Allegra

  Kateřina Dobrý den, chtěla bych vědět, jaké jsou vedlejší účinky přípravku Allegra.Užívala jsem ho týden a velmi se mi zvedl tlak a zrychlilo bušení srdce. Kromě toho jsem po celou dobu užívání téměř nemohla spát.Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, nežádoucí účinky přírapvku allegra, resp. jeho účinné látky l-tryptofanu v dávkování 200/400 mg denně, tedy 1-2 tablety nejsou popsány. Proto byl tento přípravek Státním ústavem pro kontrolu léčiv uvolněn do volného prodeje jako doplněka stravy.

   Účinek l-tryptofanu působí naopak přesně proti příznakům, které jste popsala, tedy naopak působí proti nespavosti, případně uklidňuje srdeční činnost, tedy snižuje krevní tlak a srdeční tep. Vámi popsané příznaky tedy s vysokou pravděpodobností nesouvisí s užíváním přípravku. V každém případě bych vám doporučil co nejrychleji navštívit svého praktického lékaře, případně kardiologa a požádat o komplexní vyšetření, aby jste předešla zanedbání příznaků nějakého vážnějšího onemocnění.

 • Prosím o radu

  Julie. Dobrý den. Potřebovala bych poradit který přípravek by pro mne byl vhodný. Dlouhodobě trpím nespavostí, budím se skoro každou hodinu. Všechny problémy si moc " beru", mívám pocity úzkosti a strachu. Dále bych chtěla užívat něco na klouby. Mám artrozu drobných kloubů, občas mne bolí kyčel a velmi často krční páteř. Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den,
   pokud vaše problémy jsou takové, jak je popisujete, rozhodně bych vám doporučil k dlouhodobému užívání přípravek allegra, a to po dobu 3 měsíců. Doporučil bych vám začít s dávkováním 1 tbl denně, pokud po 1 měsíci užívání nebudete cítit zlepšení, zvyšte dávku na 2 tbl denně. Krátkodobě allegru můžete kombinovat s přípravkem relaxa, zejména před spaním, případně před očekávaným stresem.
   Tento přípravek začíná působit okamžitě (do 40ti minut), jeho účinek však přetrvává cca 6-8 hodin.
   Na problémy s klouby bych vám zcela jistě doporučil přípravek arthrona 1000s v dávkování 2 tablety denně po dobu 2 měsíců. Celou kůru můžete opakovat 2x ročně.
   Pokud vás klouby akutně bolí, je vhodné užívání doplnit přípravkem arthrona ACUTE 1-2 tablety denně a to po dobu, dokdy bolestivost přetrvává.

 • Kojení, přechod do mateřského mléka, rizika

  Alena Dobrý den, četla jsem, že hladinu prolaktinu pozitivně ovlivňuje serotonin i melatonin. (Naopak ho inhibuje/blokuje dopamin.). Jelikož potřebuji zvýšit produkci mléka, za kterou odpovídá právě prolaktin, hledám další způsoby kromě odsávání. U přípravku je ale uvedeno, že není vhodný při kojení. Proč? Je v něčem rizikový, nebezpečný? Dívala jsem se, že L - tryptofan je uveden ve složení kojeneckých sušených mlék i v granulích např. pro štěňata, jen asi v nižších dávkách. Nevím, kolik toho přejde do mléka z 1 tbl. denně.. Zároveň se uvádí, že nežádoucí účinky nejsou známy.. Mohu tedy allegru užívat? Na těchto stránkách http://www.medicina.cz/odborne/clanek.dss?s_id=114
  jsem četla, že "Aminokyselina L-tryptofan je diskutována jako přirozené hypnotikum. Je prekurzorem serotoninu, tedy neurotransmiteru, považovaného za velmi důležitý pro non-REM spánek. Jeho farmakologická účinnost je nejasná [26]. V USA bylo po užívání L-tryptofanu zachyceno kolem 1 500 případů syndromu eozinofilie a myalgie, z toho 24 smrtelných [23].

  Tento syndrom byl charakterizován takto: zvýšení eozinofilů nad 1 000/mm3, myalgie narušující denní fungování nemocného, absence jiných příčin (např. parazitární onemocnění, leukémie apod.)..." atd. Nevím samozřejmě při jakém dávkování.. Dávkování v přípravku Allegra je bezpečné? Ve smyslu, že ho bez předpisu může užívat člověk i dlouhodobě, asi tak jako např. vitamíny?
  Nebo raději ne?

  • Alena Zapomněla jsem dát do nadpisu, že jde o účinnou látku L-tryptofan v přípravku Allegra

   • Wyokoff Dobrý den,
    nejprve bych hrád odpověděl na otázku ohledně případů myalgie v souvislosti s podáváním tryptofanu v USA. V roce 1989 se ve velkém počtu vyskytlo záhadné, ohrožující a v několika případech smrtelně probíhající autoimunní onemocnění zvané eosinofilní myalgický syndrom. V tomto případě byla prokázána souvislost s podáním závadné šarže tryptofanu. Bakteriální kultura použitá k syntéze tryptofanu významným japonským výrobcem byla geneticky modifikována, aby se produkce tryptofanu zvýšila. Naneštěstí, souběžně se zvýšením koncentrace v produkčním mediu byl se záměrem snížení nákladů zefektivněn čistící proces a byl vynechán krok, využívající absorpci nečistot na aktivním uhlí. Tím se stalo, že přes čistící proces pronikl jiný bakteriální metabolit, a toto znečištění finálního produktu bylo odpovědné za toxické účinky. Následně, bez ohledu na příčinu toxicity, byl prodej tryptofanu ve Spojených státech zakázán a zákaz následoval i v dalších státech. Ačkoliv zákaz doplňků stravy s obsahem tryptofanu nadále ve Spojených státech trvá, tryptofan vyráběný ve farmaceutické kvalitě je nadále používán v souladu se zákonem jako esenciální živina v kojeneckých výživách a intravenózních roztocích pro parenterální výživu. Tryptofan také nadále zůstává na trhu jako lék na předpis (Tryptan), používaný některými psychiatry zejména jako doplňující přípravek pro pacienty s nedostatečnou klinickou odpovědí na podání antidepresiv.
    Rád bych Vás ubezpečil, že přípravek allegra v předepsaném dávkování byl posouzen v České republice Státním ústavem pro kontrolu léčiv a byl shledán naprosto bezpečným a uvolněn do volného prodeje jako doplněk stravy. Tryptofan jako surovinu dovážíme z Francie, a to ve farmaceutické kvalitě, která vylučuje jakékoliv bakteriální či jiné znečištění. Proto přípravek Allegra je v doporučeném dávkování 400 mg l-tryptofanu denně zcela bezpečný a bez nežádoucích účinků, a to i při dlouhodobém podávání několika měsíců.
    Jinou otázkou je, zda je vhodné přípravek užívat během těhotenství či kojení. Upozornění "není vhodné pro těhotné a kojící ženy" je upozornění, které jsme povinní dávat na všechny doplňky stravy s vyjímnkou těch, které jsou vyrobeny přímo pro těhotné a kojící ženy. Toto upozornění tedy najdete na všech našich přípravcích, ale i na všech přípravcích ve formě doplňků stravy, které jsou v souladu s českou legislativou. Přestože je přípravek allegra zcela bezpečný, osobně bych nedoporučoval jakékoliv užívání léků nebo doplňků stravy v těhotenství nebo během kojení, a to včetně vitamínů apod., pokud přípravky nebyly jednoznačně otestovány pro tuto skupinu žen. V každém případě během kojení bych konzultoval jakékoliv podávání doplňků stravy s vaším gynekologem. Ale pokud není užívání jakýchkoliv preparátů skutečně indikováno ze zdravotních důvodů, během kojení se pokuste užívání těchto preparátů odsunout až po ukončení kojení.
    Pokud vás moje odpověď nedostatečně uspokojila, napište na info@woykoff.com a více můžeme probrat mailem.

    • Alena Děkuji pěkně za velmi rychlou a obsažnou odpověď :)

 • Allegra a Relaxa

  MTV Dobrý den, je mi 32 let a od dětství trpím chronickou hepatitidou C, nyní se opět (podruhé) léčím ribavirinem a pegylovaným interferonem alfa 2b. Vedlejší účinky této léčby jsou deprese, sebevražedné sklony, agresivní chování, únava, chřipkové symptomy, bolest hlavy, pokles libida atd. U sebe pozoruji jen výkyvy v náladách, pocit sklíčenosti a úzkosti, únavu a bolesti svalů a teploty. Proto jsem se chtěla zeptat, zda by bylo možné zkusit Allegru na delší dobu a Relaxu nárazově (při stavu úzkosti)? Jsem učitelka a ještě k tomu studuji VŠ. Nemohu brát otupující léky a obzvláště díky poškozeným játrům odmítám cpát do těla další chemii. Ještě beru Letrox 100 každý den ráno na lačno kvůli snížené činnosti štítné žlázy a mám hormonální antikoncepci NuvaRing. Budu Vám vděčná za odpověď. Uvítala bych návrat do "normálu". Děkuji a jsem se srdečným pozdravem.

  • Woykoff Dobrý den,
   přípravek allegra bych vám zcela jiastě doporučil pro dlouhodobé užívaní, nejsou známy žádné nežádoucí účinky v kombinaci s léky. Jedinou vyjínkou je současné užívání syntetických antidepresiv, v tomto případě je zcela nezbytné konzultovat vče s ošetřujícím lékařem, který je předepsal. Allegra totiž zvyšuje účinek syntetických antidepresiv a může proto vést k chybným závěrům lékaře, pokud neví o jejím užívání.
   Z přípravku nemusíte mít strach, tryptfoan je látka, která by měla být běžnou součástí stravy (bohužel tomu ne vždy tak je) a její účinek na lidskou psychiku je zcela přirozený. V podstatě organismu dodáte látku, kterou bežně potřebuje, avšak najednou a v koncentrovaném množství.
   Relaxa je přípravek, které není určen při depresích apod, ale při nervozitě, trémě, nejistotě apod. Např. před důležitou zkouškou, obchodní schůzkou, maturitou apod. Zcela jistě ho mohu doporučit při problémech s usínáním.

 • Re:Tryptofan

  Radka Slaná Děkuji za podrobné vysvětlení, již je mi to jasné. Ráda bych se však ještě zeptala na "přírodnost" produktu. Píšete, že čistý tryptofan se v přírodě nevyskytuje. V allegře je tedy použita umělá chemikálie? Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Mohu vás zcela uklidnit, tryptofan je látka která je tělu vlastní, je součástí většiny bílkovin, ze kterých se skládá naše tělo a účastní se spousty biochemických procesů probíhajících v organismu. V čisté podobě se získává moderními biochemickými technologiemi, prostřednictvím specielně vyšlechtěných mikroorganismů, které tryptofan dokáží produkovat i v průmyslovém měřítku. Jen pro zajímavost, na podobném principu je v dnešní době postavena i produkce lidského inzulinu. Bohužel, tato technologie je stále velice drahá a je jen velmi málo výrobců, kteří ji zvládají v průmyslovém měřítku. Proto látky jako jsou čistý tryptofan (allegra) nebo čistý theanin (relaxa) jsou velmi drahé a nejsou tede používány v běžných doplňcích stravy s dostatečném množství.
   Tedy allegra používá přírodní látku, které tím páde nevykazuje žádné nežádoucí účinky, ale ve formě. které je řádově účinnější z hlediska stimulace tvorby serotoninu než je běžný příjem ve stravě.

 • Tryptofan

  Radka Slaná Koupila jsem si v lékárně váš přípravek allegra. V příbalovém letáku jsem se však dočetla, že denní příjem tryptofanu z potravy by měl být okolo 1-1,5g, přípravek však obsahuje pouze 200 mg tryptofanu. Nevím, zda jsem zbytečně nevyhodila peníze, protože těch 200 mg jsem mohla zísakt mnmohem snadněji úpravou stravy.

  • Woykoff Ano skutečně denní dávka tryptofanu ve stravě se pohybuje okolo 1,5 g. Ovšem je nutné si uvědomit, že se jedná o tryptofan obsažený v bílkovinách, protože čistá forma tryptofanu v přírodě volně neexistuje. A s bílkovinami ve stravě tělo nakládá různými způsoby - část se vůbec nevstřebá, protože jde velké a komplexní molekuly, část je využita jako zdroj energie, a podstatná část je použita na stavbu bílkovin lidského těla. Tedy pouze zlomek tryptofanu obsaženého ve stravě se dostane do neuronů jako zdroj serotoninu. Naproti tomu čistá aminokyselina tryptofan, tak jak je obsažena v přípravku allegra, se vstřebává rychle a kompletně, minimálně se účastní se procesů stavby nových bílkovin, protože organismus není nastaven na stavbu bílkovin z čistých aminokyselin a v naprosté většíně se dostává do neuronů jako zdroj pro syntézu serotoninu. Lze tedy zjednodušeně říci, že 1 mg farmaceuticky čistého tryptofanu má řádově větší vliv na tvorbu serotoninu než 1 mg tryptofanu zabudovaného do bílkoviny. Je dobré si uvědomit, že 250 mg je již klinická (i když stále ještě bezpečná) dávka, běžně v psychiatrii užívaná jako přírodní antidepresivum, kdežto dávky nad 1 gram se v minulosti používaly k léčbě těžkých schizofrenií, maniodeprivních psychoz apod.
   200/400 mg čistého tryptofanu je tedy dostatečná a klinicky ověřená dávka, která by se neměla překračovat, protože dávky vyšší než 400 mg číïstého tryptofanu již jsou vnímány Státním ústavem pro kontrolu léčiv jako léčivo vázané na lékařský předpis.

 • význam glukosaminu a chondroitinu a MSM pro klouby

  ZK, Ústí nad Orlicí Dobrý den, jsem, starší člověk a poprvé jsem se rozhodl zakoupit v lékárně přípravek na klouby. Nabídli mi Condro Forte nebo Proenzi 3 s tím, že je to v podstatě totéž. Na etiketě obou výrobků jsem se však dočetl, že Proenzi 3 obsahuje glukosamin, chondroitin a MSM, kdežto Condro pouze glukosamin. V lékarně i však nebyli schopni vysvětlit význam všech látek i rozdíl mezi přípravky. Můžete mi prosím vysvětlit danou situaci? Děkuji

  • Wyokoff Glukosamin, Chondroitin a Kyselina Hyaluronová patří do skupiny látek SYSADOA, které aktivně obnovují kloubní chrupavku. Chondroitin a kys. hyaluronová jsou polymery glukosaminu, a v kloubním pouzdru mezi nimi panuje rovnováha. Je tedy v podstatě jedno, v jaké formě SYSADOA do kloubu dodáte. Důležitá je však i těchto látek biologická dostupnost. Zde platí, že čím menší molekula, tím lepší biologická dostupnost. Nejlépe vstřebatalnou formou je tedy glukosamin jako jednoduchá molekula, kys. hyaluronová se téměř nevstřebává a chondroitin musí být nejdříve natráven v trávícím traktu a pak formě kratších řetězců nebo přímo jako glukosamin vstřebán. Jinými slovy, nezáleží, zda přípravek obsahuje glukosamin, chondroitin nabo kombinaci obou, ale v případě že obsahuje chondroitin musíte tablety užívat pouze po jídle, v případě glukosaminu je to zcela jedno.
   MSM je chemicky zcela jiná látka, která má protibolestivé a protizánětlivé účinky. Má smysl ji užívat jen tehdy, pokud vás kouby skutečně bolí a jen po dobu dokud bolest nepomine.
   Já bych vám tedy doporučil glukosamin v čisté formě, např. arthrona 1000S a v případě, že trpíte i bolestmi, čistý MSM ve vysokém dávkování jako je arthrona ACUTE, ale jen na přechodnou dobu.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna