Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Nástup Allegro+nežádoucí ucinky

  Soňa Dobrý den,dnes večer polknutí 8 prášek Allegro,zatím bez účinků.Jen pociťují hučení v hlavě,nervozita a neklid a úzkosti stále přetrvávají..Chci se zeptat kdy je nejlepší Allegro brát jestli ráno nebo večer,potřebují přes den fungovat a ne mít stres a neklid..Pořád je ve mě napětí..A kdybych Allegro comfort brala ráno mohu si cca po dvou hodinách hodinách vzít i Relaxu? Děkuji za Vaši odpoved.Sona

  • Woykoff Dobrý den, musíte počítat s tím, že účinky allegra je pro dlouhodobé podávání a účinky se obvykle dostavují po 10ti-14ti dnech. Vyhodnotit účinek má smysl až po 1 měsíci. U podávání tryptofanu ve formě tablet je velice důležité s jakou stravou jej kombinujete a čím jej zapíjíte. Tabletky je nutné užívat vždy na lačno a cca 1 hodinu po podání nic nejíst. Pro maximální účinek je vhodné je zapít mlékem slazeným medem, pokud jej nesnášíte tak alespoň ovocným džusem, ale zde je již biologická dostupnost nižší. Pokud tablety zapijete čistou vodou, bude účinek bohužel minimální, protože jen minimum z podaného tryptofanu se dostane do mozku. Z tohoto důvodu bývá jednodušší podávání večer, protože ráno je komplikovanější vzít tryptofan na lačno a ještě hodinu nejíst. Já doporučuji allegru DRINK, protože jeho složení zajišťuje tu nejvyšší biologickou dostupnost TRP pro mozek, která je dána tzv. poměrem TRP/LNAA (více viz info k allegra DRINK), který mnohonásobně převyšuje podávání TRP ve formě tablet. Pokud ani po měsíci se situace nezlepší, přejděte na allegra 5-HTP .

 • Dávka tryptophanu

  Veronika Dobrý den, zajimá mě, jaká dávka tryptophanu denně, je pro člověka bezpečná, na stránkách 4 fitness jsem se dočetla, že 600 až 700 mg denně je ok.
  Užívám 1 allegra drink ráno, ze začátku se zdálo že perfektně pomáhá, beru měsíc a týden, poslední týden se mi zdá, že je mi zase hůř.
  Je možné dávku ještě navýšit?

  Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   bezpečná dávka užívání čistého tryptofanu je 400 mg, dávky od 600 mg jsou považovány za klinické a měly by být pod dohledem lékaře. Je pravda, že v klinických studiích, např. u schizofreniků, byly užity i dávky 2500 mg denně, a to bez nežádoucích účinků, ale to je už extrém. Pokud máte pocit, že allegra DRINK již nefunguje, zkuste užít allegru 5-HTP, jeto bezpečnější než zvyšovat dávku tryptofanu nad 400 mg.

 • Allegra s 5-HTP

  Monika Dobry deň.Liečim sa na socialnu fobiu už 20.rokov.Bez prestavky uživam SEROXAT 30MG,WELLBUTRIN A XANAX 0,5SR.Aj keď som na liekoch tak ma trapi staly strach.Rozmyšlala som,nakolko som aj velmi pribrala že si zakupim ALLEGRA 5-HTP s tym,že by som postupne znižovala seroxat na 20mg.Je možna tato kombinacia?Ak nie tak možem aspom ALLEGRU RELAXU?Ďakujem

  • Woykoff Dobrý den,
   speciálně na sociální fobii je užívání allegry velice vhodné... kombinace s popsanými léky je možná, jen bych byl trochu opatrnější při nasazování, protože všechny varianty allegry mohu zvyšovat jejich účinek.
   Já bych doporučil začít s užíváním allegry DRINKU 1x denně, jde totiž o nefyziologičtější a tedy i nejbezpečnější formu podávání tryptofanu, a allegra DRINK má i bezkonkurenčně nejvyšší biologickou dostupnost tryptofanu pro mozek, nesrovnatelně vyšší než tablety. Až teprve pokud by účinek DRINKU nebyl dostatečný, pak bych přešel na 5-HTP.

 • uzkostné stavy

  keity Dobrý den,

  Už několik týdnu mně trápí nespavost- snadné usnutí po medunkovém čaji, avšak vzbuzení ve 4 hodiny a nemožnost usnutí z důvodu strachu, uzkostí.
  Mám nízky tlak a i tep mívám při spánku nizky. je i pro mně vhodná alllerga?
  4i relaxa?
  Přes den se taky dostavám do uzkostných stavů projevujících se sevřením hrudi a krku
  Mám návrh od lékaře na Ad, ale nechce se mně do nich.
  Pomohl by mně Allerga či relaxa?
  ( neohrozí to tlak či tep?)
  děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   pokud řešíte pouze problémy s usnutím, doporučil bych Vám allegru MELATONIN, případně její kombinaci s Relaxou, vždy tak 1 hodinnu před plánovaným usnutím. Pokud však máte úzkostné stavy, zcela určítě bych doporučil nasadit allegru dle doporučení naší Pyramidy špatné nálady. Nejvhodnější je začít užívat allegru DRINK, jde o nejúčinnější, ale zároveň i nejfyziologičtější způsobo doplnění tryptofanu pro mozek. Možná ve Vašem případě bych dopočil večer užít allegru MELATONIN a ráno, ale vždy na lačno, allegru DRINK.

   • kejty Děkuji za rychlou odpověď.
    neřeším jen spaní, i denní uzkost.
    Jak je to prosím v souvislosti s nízkým tlakem ?
    děkuji

    • Woykoff V případě celé řady Allegra můžete být vzhledem k nízkému tlaku bez obav. U Relaxy, která krátkodobě zklidňuje mozek, a díky tomu celý organismus, by čistě teoreticky mohlo dojít i k mírnému snížení tlaku, ale zcela výjimečně.

 • Relaxa

  Miroslav Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda je možné užívat Relaxu společně s Cipralexem, jenž mi byl nyní předepsán. Jde mi o to, že nástup Cipralexu (dle zjištění) vyvolává nepříjemné stavy a jestli by tyto stavy v prvních týdnech užívání Cipralexu nezlepšila Relaxa (namísto užívání např.Neurolu apod.).
  Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, kombinace Relaxy a Cipralexu není kontraindikována, le nejsem si zcela jist zda Relaxa pomůže kompenzovat nežádoucí účinky Cipralexu. Ovšem každý organismus reaguje jinak, v každém případě se nemusíte bát nežádoucích účinků. Určitě budeme rádio když nám pak dáte na náš email informaci, zda v tomto případě Relaxa pomohla.

 • Úzkost

  Nina Dobrý den, trpím uzkostnými stavy. Cca dva měsíce užívám Allegru comfort jednu tabletu denně ráno. Bohužel úzkost se mi večer vrací. Je možné, že Allegra funguje pouze v ranních a odpoledních hodinách a večer účinek odeznívá?
  Děkuji za odpověd

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, dávkování 1 tbl denně je to nejnižší možné, optimální dávkování je 400 mg trp denně, tedy 2 tablety. zkuste tedy 1 tbl ráno a 1 tbl večer, nebo ještě lépe 1 skleničku allegry DRINK denně, zde je účinek mnohem, výraznější a také déle přetrvává. Jen si musíte rozhodnout, zda ho užívat spíše ráno či večer, dle toho, zda máte větší úzkosti během dne nebo při usínání.

 • Allegra drink dávkování

  Veronika Dobrý den, mohu u drinku rozdělit první dávku na půl, polovinu ráno a druhou večer? Jsem úzkostlivá, mám strach užít poprvé celý sáček najednou, reaguji na léky, a různé látky dost citlivě.
  Děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den, dávku drinku sice teoreticky rozdělit můžete, pak ale ovšem ztratíte jeho hlavní výhodu, a tou je vysoké biologická dostupnost tryptofanu pro mozek a tím velkou účinnost. Jedna dávka DRINKu je vyvinuta tak, aby obsahovala dostatečné množství glukosy a bílkovin, nutné k nastartování metabolismu a dosažení maximální dostupnosti tryptofanu pro mozek. Při polovičním dávkování toto množství již není dostatečné a účinnost bude srovnatelná s obyčejnými tabletami. Takže pokud máto opravdu obavy, můžete to rozdělit, ale já bych to nedělal, DRINK je koncipován právě tak, aby byl maximálně fyziologický a bez vedlejších účinků.

 • Tetanie

  Michaela Dobrý den, máte i pozitivní ohlasy při "léčbě" latentní tetanie? Mé spouštěče je extrémní stres na neznámé situace (pravděpodobně spolu s úzkostnými stavy), jakákoli vyšší fyzická aktivita atp.

  • Woykoff Dobrý den, bohužel, žádnou zkušenost s podáváním kteréhokoliv přípravku Allegra u latentní tetanie nemáme, ani se nám nepodařilo dohledat relevantní klinické studie na toto téma.Dalo by se zřejmě očekávat, že pokud by užívání Allegry snížilo míru stresu a úzkostných stavů, že by poklesla i míra latentní tetanie, ale zde jde pouze o mojí spekulaci. Jedinou možností je to vyzkoušet, neočekával bych v každém případě zhoršení současného stavu, takže toho se obávat nemusíte. Pokud se rozhodnete některý přípravek vyzkoušet (rozhodně bych doporučil začít s Allegrou DRINK), budu Vám vděčný když se s námi pak podělíte o své zkušenosti, nejlépe přes náš email nebo telefon.

 • Valdoxan (k dotazu z 3.7.2017)

  Blanka Rolečková Dobrý den,
  beru Valdoxan stejně jako pán - dotaz z 3.7.2017. jaký doporučujete nejmenší časový interval mezi užitím Valdoxanu a Allegry? Popř. jak dlouho před jídlem Allegru užít? Mám brát Valdoxan na noc, ale dobu nemám stanovenou, užiju ho vždy "cestou do postele". Nemám proto úplně představu, jak nejlépe oba přípravky zkombinovat.
  Pán se zároveň ptal na Relaxu - její užití je s Valdoxanem možné?
  Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den,
   jak jsem již psal, pokud užíváte Valdoxan na spaní, ideální volbou je užívat Allegru ráno po probuzení. doporučoval bych ráno vypít jeden Allegra DRINK, hned po probuzení, s tím, že snídat pak budete s určitým časovým odstupem, minimálně 30 minut. Kombinace Relaxy a Valdoxanu je také možná, ale postupoval bych postupně, nejdříve nasaďte Allegra DRINK a pak až s odstupem min 3 týdny pokud to budete považovat za vhodné můžete zkusit i Relaxu.

 • Agorafobie

  Sarka Dobry den, trpim agorafobii s panickym strachem cca pul roku, jen pokud mam nekam jit nebo ridit, kdyz jsem doma s pritelem, tak ne. Antidepresiva v zadnem pripade nechci. Beru allegru cca 2tydny 1 tabl vecer, nevim jestli mi pomaha, nebo ne. Strach mam porad, ikdyz se ho nejak snazim prekonavat. Mam zvysit davku? Potrebuji se zbavit te hrozne nervozity. Az zjistim, ze vse jde i bez ni, urcite zase budu v pohode. Jen bych potrebovala nejak pomoct uklidnit nejakou prirodni cestou. Doktorka mi predepsala itakem, ale ja recept nevyzvedla, mam z toho strach (z těch vedlejších učinku )

  • Wyokoff Dobrý den, vyhodnotit zda u Vašich problémů pomůže užívání tryptofanu se dá vyhodnotit až po měsíci užívání. Ale v tomto případě bych se nebál zvýšit dávkování na 2 tbl, nejlépe dávkování 1-0-1. U podávání TRP ve formě tablet je velmi důležité jak tbl kombinujete se stravou. Musíte užívat vždy na lačno, ideálně 2 hodiny po posledním jídle a vhodně zapít. Ideální varianta je nějaký syrovátkový nápoj, pokud Vám vadí pak plnotučné mléko, nejlépe oslazené medem.
   Ideální formou s nejvyšší biologickou dostupností je pak allegra DRINK, kde je biogická dostupnost TRP pro mozek nejvyšší. V případě nedostatečných účinků pak postupujte podle pyramidy špatné nálady, na allegra 5-HTP nebo případně i na allegru STRONG, což může být u vašich problému nakonec nejlepší řešení.
   Připravte se na to, že jak i syntetických antidepresiv, tak i přírodních produktů se výsledky dostavují pomalu tak, jak se mozek postupně adaptuje, takže neměňte produkty příliš rychle a neuváženě.

   • Sarka Děkuji za odpověď, takže už od zítra mám klidně brát 1t ráno a 1 večer? Já se bála, abych toho serotoninu neměla moc :-) Jinak večer jsem tu tabletu kolikrát měla po jídle, tak asi tolik nefungovala. A ráno jak dlouho mám čekat než se budu moct najíst?

    • Woykoff Ano, můžete začít brát 2 tbl denně ihned. PO užití je dobré počkat alespoň 45 minut než začnete něco jíst.Pokud jste Allegru COMFORT měla po jídle, pak skutečně nefunguje, resp. funguje v závislosti od toho, co jste jedla. Doporučil bych Vám Allegra DRINK, kde je účinnost nejvyšší.

     • Sarka Objednala jsem tedy DRINK, zkusím ho od zítra místo tablet, ikdyž mám ještě 1 a půl balení doma. Drink mám pít 1 denně, nebo i 2? Když po měsíci nic, zkusím 5-HTP a strong

      • Woykoff DRINK užívejte jen jednou denně+, na lačno, nejlépe navečer. Jeden DRINK obsahuje stejné množství TRP jako 2 tablety, ale s vyšší dostupností pro mozek.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna