Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • allegra 5-HTP a alkohol

  Aleš Dobrý den,
  je možné brát současně 5 HTP a dát si obden dvě piva ? Nemyslím tím zapíjet 5htp pivem , ale souběžné užívání. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, kombinace jak tryptofanu, tak i 5-hydroxytryptofanu (5-HTP) se nemusíte obávat. Naopak při užívání nadměrného množství alkoholu a při závislosti na alkoholu (tím samozřejmě nemyslím 2 piva denně :-) )dochází k prudkému snížení biologické dostupnosti tryptofanu pro mozek a klinické studie prokázaly, že má zásadní význam v těchto případech užívat tryptofan doplňkově. Pověstné deprese u alkoholiků jsou právě výsledkem snížené dostupnosti tryptofanu pro mozek díky alkoholu.

 • Allegra

  Radka Dobrý den,trpím cervikální dystonií,potřebuji blokátor dopaminu,myslíte,že by mi mohl pomoci nějaký z vašich přírodních prostředků?Děkuji za odpověď,Radka

  • Woykoff dobrý den,
   obávám se že v tomto případě Vám nepomůžeme, efekt NDRI (blokátor dopaminu) nevykazuje žádný z našich přípravků. Všechny přípravky řady allegra pracují na principu prekurzoru syntézy serotoninu, a přípravek allegra STRONG navíc vykazuje efekt SSRI (blokace zpětného vychytávání serotoninu).

 • Allegra s jinými leky

  Sona Dobrý den,dostala jsem od doktorky na nosné dutiny Clarinase 'repetabs.Jsou to tablety s prodlouženým uvolňováním na bázi pseudoefedrinu a loratafinum.V přívalovém letáku píšou,že se nemají míchat s inhybitory monoaminooxidázy,jenže já beru Allegru5-HTP,myslíte že to mohu brát,když beru Allegru5-HTP,aby mi to něco neudálo? Děkuji za odpověď..Sony

  • Woykoff dobrý den,
   allegru 5-HTP můžete bez obav užívat i v kombinaci s Clarinase, jde o prekursor serotoninu, který se v těle vyskytuje vždy přirozeně, jde o součást biochemického metabolismu.

 • Allegra

  Eva Vaňková Dobrý den, půl roku jsem brala Cipralex na deprese, sociální fobii, stres a úzkostou poruchu. Cipralex mi ale vůbec nepomohl. Vyzkoušela jsem mnoho produktů (třezalku, L-tryptofan, Natural Medicaments Pro Relax, bachovy kapky, homeopatika, Cipralex, neurol, lexaurin, trittico) . Mám před sebou období kdy budu ještě ve větším stresu než normálně (Maturita) a zajímalo by mě jestli je Allegra vhodné řešení. Jsem zvyklá na hodně druhů AD a tak se bojím, že nic přírodního mi už nepomůže. Momentálně neberu nic, protože mi AD nepomohla a nechci se zbytečně cpát chemií. Omlouvám se za dlouhý a zmatený dotaz. Předem děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   doporučil bych postupovat podle Pyramidy špatné nálady. Začněte s allegrou DRINK, 1x denně, sama si zvolte zda je pro Vás příjemnější večer či ráno, jen musíte dodržet podmínku užití na lačno a po užití min. 90 minut nic nejíst. Zvolte DRINK oproti tabletám, pokud chcete mít 100% jistotu že tryptofan ve Vašem případě nezabírá. Má o několik řádů vyšší biologickou dostupnost pro mozek, neúčinek podávání tryptofanu v tabletách je často způsoben špatným užíváním a kombinací se stravou, která znemožňuje dostupnost tryptofanu pro mozek. Účinek vyhodnocujte min. 1 měsíc, ideálně nějakou objektivní metodou. Doporučuji registraci na www.jaknadepku.cz kde si můžete 1-2x týdně vyplnit Beckův test deprese, a stránky si jednotlivé výsledky pamatují a zpracují je do přehledné časové osy. Pokud trend i po měsíci bude negativní, přejděte na allegra 5-HTP.

 • Allegra drogy

  Pavla a v ten den kdy si dám extázi nebo mda mám vynechat přípravky Allegra nebo je pořád normálně užívat? nechci aby to nezpůsobovalo nějaké problémy, moc díky za odpověď

  • Woykoff Ne, allegru vynechávat nemusíte, naopak její užívání by Vám mělo pomoci snížit potřebu užít extázi nebo MDA a snížit tak její dávkování.

 • Allegra drogy

  Pavla Dobrý den, chci se zeptat jestli se můžou při užívání Allegry comfort a relaxa brát látky jako jsou extáze,mda nebo konopí, děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den, tak na tuto otázku samozřejmě je jen jedna odpověď, že tyto látky by se brát vůbec neměly. Přestože se jedná tzv. lehké drogy, v každém případě z dlouhodobého hlediska rozhodí psychiku, a to nepřirozenou formou, se kterou se mozek špatně vyrovnává.
   Celá řada allegra však může sloužit jako pomocník při dovykání jakékoliv drogové závislosti, a to počínaje kouřením čí přejídáním, až k alkoholu a měkkým drogám. Samozřejmě čím je závislost vyšší a delší, tím je odvykání složitější a účinek allegry nižší.

 • Allegra comfort

  Martin Dobrý den,
  mám dotaz na užívání l-tryptofanu současně s jinými aminokyselinami a bylinami
  1. varianta kombinace l-tryptofanu s l-theaninem a třezalkou
  2. varianta kombinace l-tryptofanu s rhodiolou,maralem, eleuterokokem, suma extra a l-theanin
  děkuju za odpověď

  • Woykoff Dobrý den,
   pokusím se odpovědět postupně :-)
   1) tryptofan a theanin
   Tato kombinace je možná a často i vhodná, pokud kromě dlouhodobé problémy s náladou trpíte i na krátkodobé stresy a obavy během dne. Theanin má zklidňující účinky, účinkuje rychle, avšak jen krátkodobě, Můžete ho brát kdykoliv během dne, vždy před očekávanou stresovou situací.

   • 2) Třezalka - tato kombinace je velice účinná, podle klinických studií při dostatečném dávkování až na úrovni syntetických SSRI antidepresiv. Každá z látek působí tzv. na jiné straně seretononinové páky, a vzájemně se účinek velice efektivně sčítá. Trypofan působí na straně zvyšování syntézy serotoninu, hypericin z třezalky má pak silné účinky proti zpětnému vychytávání serotoninu. Pozor, třezalka má však velkou řadu nežádoucích účinků, musí být proto užívána velmi opatrně a jen po opravdu nezbytně nutnou dobu, více informací naleznete na těchto stránkách na Pyramidě špatné nálady.

    • 3) Zbývající rostliny a jejich extrakty mají obdobný účinek, který je obdobný jako korejský ženšen, který má tyto účinky nejvyšší. lze je tedy zahrnout do jedné skupiny.
     Eleuterokok (Sibiřský ženšen) Rhodiola (Rozchodnice růžová), Maralí kořen (Tatarstán), Suma (Brazilský ženšen). Jde o adaptogeny, které mají zejména velmi pozitivní vliv na imunitu. U některých lidí pak mají zřejmě vliv i na psychiku, resp. celkové zklidnění jako theanin, ale na tak výrazné. Všechny tyto rostliny můžete kombinovat i s tryptofanem, s jeho biochemií a účinkem nemají nic společného a vzájemně se neovlivňují. Spíše jen bych byl opatrný v kombinacích těchto roslin mezi sebou, protože mají obdobný účinek který se sčítá. Já osobně bych z tét oblasti valil korejský ženšen, který je nejkvalitnější, nejúčinější a hlavně na trhu jsou bezpečné a kvalitní extrakty.

 • Allegra + persen

  Nikola Dobry den,
  chtela bych se zeptat, zda-li je možné užívat allegru comfort v kombinaci s persen forte (na lepsi spánek a snížení úzkosti). Děkuji za odpověď!

  • Woykoff Dobrý den, Persen forte obsahuje jen rostlinné extrakty z Kozlíku, Meduňky a Máty peprné, nemusíte se proto obávat kombinace s jakýmkoliv produktem z řady allegra ani s dávkováním.

 • Allegra comfort

  Věra Dobrý den,chtěla bychse zeptat, zda se může začít užívat allegra comfort 2 x denně už od začátku užívání,? U mě jde o vyčerpání z práce, bylo tam hodně stresu.. Ještě bych se chtěla zeptat zda se může kombinovat se sisakem bajkalskym? Moc děkuji za radu.

  • Woykoff Dobrý den, ano můžete užívat 2 tbl denně od samého začátku. Ideálně 1tbl ráno a 1 tbl večer, můžete si to však uzpůsobit podle svých potřeb.
   V tuto chvíli nemáme žádné informace o interakcích se šišákem bajkalským, takže ve společném užívání nevidím problém.

 • Allegra 5-HTP

  Sona Dobrý den,chci se zeptat užívala jsem Allegro comfort,ale nepřislo mi,že by byl nějaký účinek.Objednala jsem si Allegru5-HTP ..A mám otázku,jaká je denní dávka,můžu dvě tablety nebo stačí jedna.A za jak dlouho nastupuje účinek? A jak dlouho mohu brát,jde to dlouhodobě?Mohu si přes den dat Relaxu v kombinaci s Allegru5-HTP? Děkuji za odpověď..Hezký den Sona

  • Věra Moc děkuji za odpověď😀

  • Woykoff Dobrý den,
   v případně DRINKU si musíte ohlídat, zda jste jej užívala na lačno, tzn. alespoň 2 hodiny před a hodinu po nic nejedla ani nepila s výjimkou vody... Účinek je pak možné vyhodnotit zhruba po 1 měsíci, nejspolehlivější způsob jak tak učinit si min. 1x týdně pravidelně vyplnit test na škálu deprese, doporučuji na naši stránce: http://www.jaknadepku.cz/test-nalady. Zde doporučuji se zaregistrovat, systém si pak bude pamatovat všechny Vaše výsledky testů a dokonce Vám je graficky vyhodnotí. Důležitý je pak trend křivky, zda je stoupající, stagnuje nebo klesající.
   Pokud tryptofan ani ve formě DRINKU nemá dostatečný účinek, vyzkoušeje Allegru 5-HTP, nejdříve 1 kapsli denně, pokud ani po 2 týdnech nezabere pak 2 kapsle. V případně ži i toto selže, ještě zbývá Allegra STRONG obsahující i třezalku, a tedy kromě tryptofanu i s SSRI účinky. Zde ale si musíte být vědoma všech nežádoucích účinků a brát ji je po omezenou dobu.

   • Woykoff Omlouvám se, kombinace celé řady Allegry s Relaxou je nejen možná, ale i vhodná.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna