Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • žaludeční neuróza dráždivý tračník-panické ataky

  Petra J. 36let Dobrý den, velice prosím o radu s dávkováním, trpím na žaludeční neurózu, z toho následně střevní potíže vše se odehrává hned po probuzení trvá dopoledne- po zbytek dne následují panické ataky zatím to mám 3 měsíce... dosti nepříjemné-samo vše řeším i přes lékaře... před dvěma léty jsem se na panické ataky léčila bohužel pomocí AD, nyní se k AD se vrátit nechci ... je to začarovaný kruh.. chytají mě z té neurózy a průjmů...vím že když budu v klidu, tak se ani záchvaty paniky neobjeví- lze toto upravit allegrou? mám tedy už objednanou Allegru STRONG-myslím že by mohla pomoci zklidnit, allegru drink a allegru komfort... prosím o radu s užíváním. předem MOC a MOC Vám děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji jen krásné ve zdraví strávené dny

  • Woykoff Dobrý den,
   ve Vašem případě bych zcela jistě doporučil allegru DRINK, 1x denně, a to vždy ráno po probuzení ještě před snídaní, a vydržte min 45 minut do prvního jídla. Tak by mělo být podávání nejúčinnější...Užívejte alespoň 1 měsíc, aby jste mohla vyhodnotit, zda se situace zlepšila. Možná ze začátku bych se nebál allegru DRINK zkombinovat s relaxou COMFORT, kterou můžete užít několikrát denně vždy před nástupem panické ataky.

 • alegra drink

  Tereza Dobrý den, jak je to prosím s dlouhodobým užíváním alegra drink třeba rok v kuse... obsahuje glukozu... může být nápomocna ve vzniku cukrovky? při takovém to dlouhém užívání? a může alegru drink člověk s diabetem ?děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   Allegru DRINK můžete užívat dlouhodobě i několik let, vzniku diabetu se rozhodně obávat nemusíte a allegru DRINK může pochopitelně dlouhodobě užívat i diabetik.
   Glukosa je při braní doplňkového tryptofanu nezbytná, protože bez jisté hladiny glukosy v krvi není aktivní hematoencefalická bariera a tryptofan se pak nedostane do mozku. Glukosa je zde tak jako nezbytná aktivní látka. Tablety allegra COMFORT které obsahují jen čistý TRP je nutné zapíjet buď mlékem oslazeným medem nebo kvalitním ovocným džusem, aby jste hladinu glukosy zvýšila. Jen pro porovnání, 1 kostka cukru váží 10 gramů, V jednom drinku přijmete tedy 1/3 kostky cukru....V allegře drink však není sacharosa, ale glukosa. Vy jako žena během dne musíte přijmout v průměru cca 300 gramů sacharidů, které se v těle nakonec rozštěpí pravě na glukosu. V jednom drinku denně máte tedy příjem 1% denní dávky sacharidů. Pokud si tedy během týdne odpustíte ekvivalent 2 kostek cukru, což je cca 1 dcl ovocného džusu za týden.

   • Tereza děkuji, tím pádem veškeré tryptofanu vašich konkurentů které se dodávají jak do lékaren a všude jinde které obsahují pouze samotný L-tryptofan člověkem pouze projdou a do mozku se nedostanou protože nemají glukozu a bílkovinu v sobě, chápu to dobře? tím padem jsou neúčinné

    • Woykoff Ne, nerozumíte. I my máme allegru COMFORT což jsou dražované tablety, i když ty jsou vhodnější než želatinové kapsle. U tablet s čistým trp záleží, kdy je užijete a čím zapijete. POkud jen vodou, pak jsou neúčinné. Pokud oslazeným mlékem, fungují velice dobře. Pokud ovocným džusem, fungují, ale již méně.
     allegra DRINK je již kompletně připravený tak, že při užití na lačno by měl mít tu nejvyšší biologickou dostupnost. Pokud tedy nefunguje allegra DRINK užitý na lačno ani po jednom měsíci, pak problém není jen v nedostatku tryptofanu a je nutné postupovat dle Pyramidy špatné nálady, viz. náš web.

 • Vysazování Elicea 5mg a Allegra

  Hanka N. Dobrý den, užívala jsem 3měsíce 5mg Elicea a nyní vysazuji po 2,5mg denně týden a pak mám brát 2,5mg obden zase týden. Nemám příjemné pocity, cítím bušení srdce, trochu se mi zvedl tlak a pobolívá hlava. Je možné už nyní při vyszování brát Allegru? A jak dávkovat? Děkuji mnohokrát za radu.

  • Woykoff Dobrý den, kombinaci allegry 5-HTP a antidepresiv SSRI, kam patří i Elicea, rozhodně nemůžeme doporučit. V tomto případě spíše než 5-HTP bych doporučil tryptofan, nejlépe v podobě allegra DRINKU, který má mnohem vyšší biologickou dostupnost než tablety a také je fyziologčtější. Dávkování je 1 sáček připravený do 150 cca 150 ml studené vody, v prvních dnech bych jej nasadil na opačném konci dne než užíváte Elicea.

   • Hanka N. Děkuji za odpověď. Mohu tedy 5-HTP užívat, jakmile dovysadím Eliceu, popř. jak dlouho po vysazení? Nyní užívám L-tryptofan s vit. B6 a hořčíkem jiné značky, ale ráda bych pak užívala 5-HTP, mám ji již zakoupenou. Děkuji.

    • Woykoff Dobrý den,
     jak jsem říkal, obecně platí že 5-HTP by se mělo užívat je po dobu nezbytně nutnou a jen v případě, že podávání tryptofanu je nedostatečné. skutečně bych Vám raději doporučil allegra DRINK, kde máte jistotu biologické dostupnosti, a až teprve poté, kdy zjistíte že účinek není dostatečný, přejít na přechodnou dobu na 5-HTP.

  • Hanka N. Zapomněla jsem dodat, že mám na mysli ALLEGRA 5-HTP.

 • doplnujici dotaz

  marketa Jeste jednou stejny dotaz ze 13.10.nezobrazil se jako novy. Doplnuici otazka k tritticu a drinku. Opravdu si mohu dat navecer drink + trittico, nemam ho spis pit jindy. Kazdopadne po leku samotnem neusnu, to spis po napoji. Jde mi o riziko serotoninoveho soku v teto kombinaci. A teanin asi k tomu jist nelze ze. Dekuji jeste jednou za odoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   máte pravdu, že minimálně v prvních dnech by bylo vhodnější dávku allegry DRINK a Trittica rozdělit. Pokud bude vše probíhat bez prolbémů, nebál bych se zkusit dávkovat obojí navečer.
   Theaninu, neboli Relaxy se obávat nemusíte, theanin funguje jiným mechanismem než přes metabolismus serotoninu, před spaním si ho můžete dát i v kombinaci s allegrou a Tritticem.

 • trittico a allegra

  marketa Dobry den, dostala jsem od lekare na nespavost a uzkosti Trittico 1/3 na vecer. Pred nedavnem jsem zacala pit drink allegra,lehke zlepseni vidim. Mohu pit i nadale? Lekar mi rekl, ze ano, ale bylo to jiz v rychlosti mezi dvermi. Nejsem si jista, ze si uvedomil souvislosti. Dekuji

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, je to dokonce v kombinaci s antidepresivy velmi výhodná kombinace. Jen je dobré vědět, že allegra DRINK může zvyšovat účinek trittica.

   • marketa Dekuji za odpoved. Jen prosim jeste upresneni. To mam ten drink pit navecer s tim lekem? Neni lepsi ho pit rano? A jeste nemohu z teto kombinace trittico +drink dostat serotoninovy sok? Dekuji moc za odpoved

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, je to dokonce v kombinaci s antidepresivy velmi výhodná kombinace. Jen je dobré vědět, že allegra DRINK může zvyšovat účinek trittica.

 • Andrea

  Andrea Dobrý den je možno při užívání alegra drink a nebo 5htp, užívat tinkturu z třezalky ?

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, je to možné, ale při užívání třezalky musíte být velmi opatrná vzhledem k množství nežádoucích účinků. Pokud však na třezalce trváte, pak Vám doporučím allegra STRONG, což již je kombinace extraktu z třezalky a tryptofanu v jedné tabletě. Více info na našem webu, allegra STRONG.

   • Andrea Mohu se tedy zeptat v čem je třezalka nebezpečná ? a jedním dechem dodáváte že ji v přípravku sami máte? děkuji

    • Woykoff Třezalka není nebezpečná, ale má mnoho nežádoucích účinků, které samozřejmě my uvádíme. Třezalka funguje proti zpětnému vychytávání serotoninu, stejně jako moderní antidepresiva typu SSRI. Má tedy jiný mechanismus účinku než tryptofan a má smysl ji užívat pouze při problémech typu SSRI.
     Třezalka nesmíte nikdy kombinovat s antidepresivy, způsobuje fotosensitivitu, takže se nesmíte chodit na přímé sluneční světlo,stejně jako u antibiotiky, může snižovat účinnost hormonální antikoncepce, může snižovat účinky některých léků na snižování a kontrolu krevního tlaku a cholesterolu. Třezalka je tedy účinná, v případech kdy je to opravdu indikováno, ale nese s sebou jistá rizika. Proto my ji máme až na vrcholku naší pyramidy špatné nálady, jak můžete vidět na našich stránkách.

 • Andrea

  Andrea Dobrý den je možno při užívání alegra drink a nebo 5htp, užívat tinkturu z třezalky ?

 • Allegra drink

  Miroslav Dobrý den, mám dotaz : jaký je rozdíl mezi užíváním AD Cipralexu a Allegrou drink? Nebo spíše jaké jsou výhody, či nevýhody allegry drink proti cipralexu.
  Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,

   tak hlavně Cipralex je lék vázaný na předpis, jde o syntetické antidepresivum typu SSRI. Celá řada přípravků allegra jsou doplňky stravy, volně prodejné. Takže tyto přípravky nelze srovnávat, jde o různé kategorie výrobků , není to možné ani ze zákona.
   A zadruhé, oba přípravky pracují zcela jiným mechanismem a řeší jiný problém. Cipralex je lék upravující mechanismus zpětného vychytávání serotoninu, hodně laicky řečeno zajišťuje aby již vyrobený Serotonin se hned nerozpadl a ovlivňoval spojení mezi neurony. Allegra dodává do mozku látku tryptofan, která je jediným zdrojem pro výrobu serotoninu, a tělo si jí neumí vyrobit a musí jí v dostatečném množství a formě přijímat ve stravě. Z toho plyne, že pokud Vám lékař předepsal Cipralex,rozhodně jej nemůžete svévolně nahradit allegrou, ale po dohodě s lékařem je vhodné k Cipralexu užívat i Allegru, která může řešit tryptofanovou depleci a tak i zesilovat účinky Cipralexu.

 • allegra a hypnotika

  mahu Dekuji za odpoved, jeste dodatek, zrehme jsem situaci prechvalila,dnes open nespani, mohu si po vypiti drinku pred spanim ,pokud se spanek nedostavi vzit kousek hypnotika, ci anxiolitika jako zolpiderm, pripadne neurol.

  • Woykoff Ano, můžete, jen je dobré počítat s tím, že Allegra může zesilovat účinek těchto léků. Zkuste třeba ještě před spaním 2 tbl Relaxy...

 • uzkost, panika, insomnie

  mahu Dobry den, prosila bych poradit v davkovani. Trpim panickymi ataky v dopravnich prostredcich, uzkostmi a poslednich 14 dni jsem prestala spat. Koupila jsem si allegru drink, dala jsem.si pred spanim a vyspala jsem se. Jak, ale zaridit, aby se zmirnil strach na ranni cestovani? Mohu si po drinku vzit i Relaxu? A jest jeden dotaz mohu pri piti allegry brat pripravek Nervamin od firmy Diochi? Dekuji mnohokrate za odpoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   jsme rád že allegra DRINK zabral tak rychle. Účinek se však naplno projeví až po cca 10ti dnech a má smysl ho vyhodnotit až za měsíc. Účinek by měl přetrvávat pak po celý den a doufám že se Vám úzkost z ranního cestování upraví. Zcela jistě ho můžete kombinovat s Relaxou, ve Vašem případě bych doporučil si vzít 2 tbl Relaxy cca 40 minut před cestou.... a tuto dávku můžete zopakovat až 3x denně, lze ji tak využít i na cestu zpět.

   • Woykoff Omlouvám se, s Nervaminem můžete oba produkty bez obav kombinovat.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna