Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • relaxa

  Věra Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda se může používat relaxa a kozlikove kapky. Nevadí tato kombinace? Děkuji za odpověď.

 • Allegra Drink vs SNRI antidepresiva

  Dana Dobry den, dlhsi cas beriem venlafaxin 37,5mg a snazim sa ho vysadzat postupne, no je to spojene s roznymi vedlajsimi ucinkami z vysadzania, preto som rozmyslala o nejakom doplnkovom prirodnom zdroji, ktory by mi pripadne vedel dopomoct pri vysadzani lieku. Rozmyslam nad Allerga Drinkom, len si nie som ista ci je mozne brat ho spolu s antidepresivami (samozrejme nie sucasne) a ci nehrozi pripadny serotoninovy syndrom. Co sa tyka Relaxy, tak predpokladam, ze tam by nemali byt ziadne kontraindikacie s antidepresivami. Dakujem za odpoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   kombinace allegry DRINK s antidepresivy typu Venlafaxin je nejen možné, ale i vhodné. Nicméně je nutné mít na zřeteli, že allegra DRINK může zvýšit účinek antidepresiv, informovat o užívání allegry ošetřujícího lékaře a při zahájení být opatrný. Kombinace je však vhodná zejména z důvodu, že allegra DRINK působí jiným principem než antidepresiva, a to tím že zvyšuje syntézu Serotoninu v mozku, kdežto antidepresiva působí proti zpětnému vychytávání již vyrobeného serotoninu, takže se velice vhodně doplňují.
   Jak sám správně píšete, s Relaxou by žádný problém v této kombinaci nastat neměl.

 • Společné užívání allegra drinku a relaxy

  Renata Je možné současně užívat přípravek Allegra Drink a přípravku Relaxa Comfort. Děkuji za odpověď

  • Woykoff dobrý den, ano kombinace Relaxy a Allegry DRINK je možná a bezpečná. allegru DRINK pak užívejte dlouhodobě 1x denně, vždy na lačno, ideálně ráno či večer dle potřeby. Relaxu má okamžitý, ale krátkodobý účinek, můžete užít až 3x denně vždy před očekávanou stresovou situací.

 • Allegra strong

  Lanka Dobry den,
  rada bych se zeptala na kombinaci leku Allegra strong, Melatonin a Relaxa. A dale na uzivani Allegry Strong a Gynexu.
  Dekuji.

  • Woykoff Dobrý den,
   kombinace Allegry STRONG, Allegry MELATONIN a Ralaxy je možná.U Gynexu Vám nejsem schopen dát jednoznačnou odpověď, zde se jedná o směs spousty rostlin, kde nějakou enterakci nejsme schopni vyloučit. Navíc se přizná že netuším v jaké síly jsou jednotlivé rostliny v přípravku zastoupeny.
   Jen bych upozornil, že allegru STRONG by jste měla užívat je po dobu nezbytně nutnou ke zlepšení vašeho psychického stavu, a co nejdříve se pak vrátit k fyziologické formě doplňování trypotofanu jako je allegra DRINK. Dále upozorňuji že allegra STRONG může snižovat účinek hormonální antikoncepce, poud by jse ji užívala a může způsbit po dobu podávání nějakou formu fotosensitivity.

 • Zvýšený tep

  Lena Dobrý den, každý den ráno cca 5měsíců užívám 1 tabletu Allegra comfort. Od této doby mám zvýšený tep, chci se zeptat, zda-li je to možné a může toto být vedlejším účinkem tryptofanu obsaženém v tabletě?
  Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   zvýšení tepu je sice teoreticky možné, muselo by se ale jednat o příznaky tzv. serotoninového šoku, který je způsoben nárazovou zvýšenou produkcí serotoninu. Příznaky jsou podobné jako při předávkování kofeinem, tzn. bušení srdce, rozšířené zornice, hučení v hlavě a pod... jedná se ale vždy o jednorázovou a krátkodobou záležitost, navíc při dávkování 200 mg TRP denně jak to užíváte vy jde spíše o velice malou pravděpodobnost. Příčinu bych zkusil hledat jinde, např. stres, nespavost, vyšší fyzická a psychická námaha apod. Otázkou také je co znamená zvýšený tep? U žen je tep do 90ti za min považován stále za normální, průměrný bývá mezi 80-85. Pokud by problémy nepřestávaly, zkuste allegru vysadit aby jste mohla vyloučit ji jako případnou příčinu.

 • výkyvy nálad kvůli dlouhodobému stresu

  Jana Dobrý den, prožívám velmi těžké životní období (rozvod), jsem už cca 3/4 roku ve velkém stresu a poslední 4 měsíce se stres zvyšuje vlivem okolností. Mám velké výkyvy nálad, trpím uz

  úzkostmi, někdy nervozitou, někdy je klid a někdy se to přehoupne do depresivních pocitů absolutního zmaru a beznaděje. Mění se to týden, co týden, někdy po pár dnech. Už to samotné je velmi únavné. Antidepresiva neberu. Náročnost situace se v dohledné době nezmění. Co byste mi doporučili z vašich produktů? díky a zdravím

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě bych Vám doporučil jednoznačně Allegra DRINK, který je nejúčinnější a nejfyziologičtější. 1x denně, užívat buď navečer, pokud máte větší problémy v noci a při spánku, nebo ráno pokud máte větší problémy během dne. Užívejte vždy na lačno a po vypití nejezte nejméně 1 hodinu. Užívejte 1 měsíc a pak vyhodnoťte, zda je produkt dostatečně efektivní nebo zda bude nutné užít vyšší stupeň produktu dle pyramidy dobré nálady, třeba allegra 5-HTP. Pro objektivní hodnocení účinku použijte některý z klinických testů, třeba Beckův test škály deprese. Doporučuji Vám registraci na stránce www.jakanadepku.cz kde si Váš profil pamatuje historii výsledků a graficky je zpracuje, takže na první pohled vidíte, zda se Vaše situace lepší nebo ne. Test vyplňujte 1x týdně po celou dobu užívání produktu.

   • Jana Dobrý den, užívám necelé tři týdny Allegra drink a cítím zlepšení, dle všeho trpím Premenstr. dysforickou poruchuchou, což je výrazně silnější forma PMS. Podle dostupých údajů by měla reagovat na tryptofan. Polovinu cyklu jsem víceméně v pohodě, poslední období před MS je ale stále strašné. Úzkosti a deprese. Lze v tomto období posílit nárazově, na 7-10 dní příjem tryptofanu v jiné formě, než je Allegra drink? Buď ho něčím nahradit nebo k Allegra drinku přidat jiný výrobek? Díky

 • Allegra strong

  Sona Dobrý den,chci se zeptat zdali po použití Allegro strong jsou nějaké nežádoucí účinky..A nevadí když beru Hericium-houba +Allegro strong? A kdy začíná působit Allegro strong? Musím ji jíst na lačno? Nebo mohu s jídlem? Děkuji Sona

  • Woykoff Dobrý den,
   allegra STRONG obsahuje kromě tryptofanu také extrakt z třezalky s obsahem 3% hypericinu, který má SSRI účinky (působí proti zpětnému vychytávání serotoninu).Jeho účinek je však vykoupen mnoha nežádoucími účinky, jako je fotosenzitivita (allergie na slunce), snížení účinku některých léků, hlavně hormonální antikoncepce a léků na snížení krevního tlaku. Proto ji doporučujeme užívat jen po nezbytně nutnou dobu a v případě, že u Vás nezabral ani allegra DRINK, ani allegra 5-HTP (viz. pyramida nálady na titulní straně tohoto webu). Užívejte vždy na lačno a min 2 hodiny po užití nic nejezte, tabletu zapijte ovocným džusem. S Hericium můžete kombinovat bez omezení, neobsahuje žádnou účinnou látku která by reagovala s trp nebo hypericinem.

 • Allegra drink, třezalka, játra

  Helena Urbančíková Dobrý den, dlouhodobě užívám třezalku na depresi (1 tbl Kneipp ráno), nyní jsem zakoupila Allegra DRINK na potíže s nočním buzením bez schopnosti znovu usnout - po dvou dnech vypadá že to funguje. Zároveň byla objevena při sonu žlučníku pokročilá steatoza jater (nealkoholická). Dhci se zeptat, zda-li Allegra DRINK jakýmkoliv způsobem zatěžuje játra? Snažím se vyhýbat jakýmkoliv produktům farmaceutického průmyslu. Děkuji za odpověď a zdravím.

  • Woykoff Dobrý den, můžete být bez obav, allegra DRINK žádnou svou složkou nezatěžuje játra, obsahuje jen tělu vlastní látky.

 • Allegra relaxa

  Věra Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mohu používat allegra relax když mám problémy s nadledvinkami a snížený draslík. Uzivam allegru comfort a jsem s ní spokojená. Mám také nízkou imunitu a málo železa. Vše doplnuji přírodní cestou, nechci brát léky. Je možné i při těchto potížích brát allegru rellax? Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  • Woykoff Dobrý den, ve Vašem případě se nemusíte obávat užívání Relaxy společně s kteroukoliv s řady Allegra.

 • Nevolnost po užití 5HTP

  Aleš Dobrý den,
  dnes jsme poprvé zkusil 5-HTP. Na spaní. Chci se zeptat na toto. 5 HTP jsme chtěl použít na stav úzkosti, předrážděnosti nervové soustavy vlivem dlouhodobého stresu. Po cca 20 minutách silná ospalost, zmizela lehká migréna, mozek jako když nechce myslet. Proti tomu nic. Ale v posteli jsme cítil zvýšený tlak. Neschopnost usnout. Zvýšený tlak trval cca 4 h. Usnul jsme až ve tři ráno. Motal se okolo 140/90, někdy i více.,max 160/95. Normálně mám 115/70. Tělu se chtělo spát, ale zároveň jako když to něco nechce dovolit. Lehká nevolnost. Pak začal i třes nohou. Ale ten za 20 minut přešel. Lehká porucha soustředění. Stav jako když se ve Vás něco pere. Váš názor na uvedené ? Jiné léky neberu. Ani žádná antidepresiva apod. . V minulosti mi někdo dal Prothiaden. Ale po 2 dnech užívání jsem z tohoto málem umřel. Totálně mě to vykolejilo, stav extrémní nevolnosti a absolutní neschopnost se soustředit. Což dle lékaře je divné, toto AD prý je bezpečné a reakce byla velmi neobvyklá. Stejně jako teď u 5 HTP, ikdyž se to projevilo jinak a ne tak dramaticky. Jen tlak a třes nohou, lehce omezené soustředění. Nikde na netu jsme nenašel tyto příznaky. Nic. Což nechápu. Možná při prvním použití byla obava, viz. ten hororový zážitek s Prothiaden. Je možné, že za 20 minut na člověka přijde stav ospalosti až opilost ? za 30 minut zvýšený tlak a pak i třes nohou ? Děkuji za názor.

  • Woykoff Dobrý den, Vámi popisované příznaky jsou atypické a nikde jsem podobné nenašel popsány. Ovšem i psychicky senzitivních lidí je možné, že si některé příznaky dokáží přivodit sami, možná na základě Vašeho negativního zážitku s Prothiadenem. Vaše podvědomí možná očekávala podobnou reakci a samo si ji nastartovalo.
   Chtěl jsme se zeptat, zda u Vás čistý trypotofan nebo Allegra DRINK vůbec nefungovaly? že užíváte 5-HTP. To je produkt až druhé volby.

   • Aleš Uvedenou variantu jsme nezkoušel Jde o "soft" variantu 5 HTP ? Jen jsem v minulosti zkoušel samotný l-tryptofan jež je i v tomto přípravku. Měl jsem po něm pocit opilosti. Zpomalené myšlení. Je to normální ?Dík za doplnění odpovědi.

    • Woykoff Nejde o "soft" varinatu :-), jde o přirozenější a fyziologičtější formu, na kterou je náš organismus zvyklý. S 5-HTP se ve stravě nesetkáváme a proot pro ni mozek nemá vyvinuty kontrolní mechanismy. U TRP je pak velmi složitá otázka biologické dostupnosti pro mozek, které je silně ovlivněna celkovou stravou kterou přijímáme. A právě u DRINKU je tryptofan obsažen v kombinaci s maximální biologickou dostupností pro mozek. Podívejte se na našich stránkách na Pyramidu bolesti a další informace, tam je velice přehledně popsáno, jak postupovat.
     Po užití tryptofanu by se pocit opilosti vyskytovat neměl, to by jste ho musel mít třeba i po vypití sklenice sladkého mléka nebo po čokoládě.... Myslím si, že to bude spíše psychická záležitost a vsugerování si nějakého vedlejšího účinku.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna