Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Úzkost

  Nina Dobrý den, trpím uzkostnými stavy. Cca dva měsíce užívám Allegru comfort jednu tabletu denně ráno. Bohužel úzkost se mi večer vrací. Je možné, že Allegra funguje pouze v ranních a odpoledních hodinách a večer účinek odeznívá?
  Děkuji za odpověd

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, dávkování 1 tbl denně je to nejnižší možné, optimální dávkování je 400 mg trp denně, tedy 2 tablety. zkuste tedy 1 tbl ráno a 1 tbl večer, nebo ještě lépe 1 skleničku allegry DRINK denně, zde je účinek mnohem, výraznější a také déle přetrvává. Jen si musíte rozhodnout, zda ho užívat spíše ráno či večer, dle toho, zda máte větší úzkosti během dne nebo při usínání.

 • Allegra drink dávkování

  Veronika Dobrý den, mohu u drinku rozdělit první dávku na půl, polovinu ráno a druhou večer? Jsem úzkostlivá, mám strach užít poprvé celý sáček najednou, reaguji na léky, a různé látky dost citlivě.
  Děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den, dávku drinku sice teoreticky rozdělit můžete, pak ale ovšem ztratíte jeho hlavní výhodu, a tou je vysoké biologická dostupnost tryptofanu pro mozek a tím velkou účinnost. Jedna dávka DRINKu je vyvinuta tak, aby obsahovala dostatečné množství glukosy a bílkovin, nutné k nastartování metabolismu a dosažení maximální dostupnosti tryptofanu pro mozek. Při polovičním dávkování toto množství již není dostatečné a účinnost bude srovnatelná s obyčejnými tabletami. Takže pokud máto opravdu obavy, můžete to rozdělit, ale já bych to nedělal, DRINK je koncipován právě tak, aby byl maximálně fyziologický a bez vedlejších účinků.

 • Tetanie

  Michaela Dobrý den, máte i pozitivní ohlasy při "léčbě" latentní tetanie? Mé spouštěče je extrémní stres na neznámé situace (pravděpodobně spolu s úzkostnými stavy), jakákoli vyšší fyzická aktivita atp.

  • Woykoff Dobrý den, bohužel, žádnou zkušenost s podáváním kteréhokoliv přípravku Allegra u latentní tetanie nemáme, ani se nám nepodařilo dohledat relevantní klinické studie na toto téma.Dalo by se zřejmě očekávat, že pokud by užívání Allegry snížilo míru stresu a úzkostných stavů, že by poklesla i míra latentní tetanie, ale zde jde pouze o mojí spekulaci. Jedinou možností je to vyzkoušet, neočekával bych v každém případě zhoršení současného stavu, takže toho se obávat nemusíte. Pokud se rozhodnete některý přípravek vyzkoušet (rozhodně bych doporučil začít s Allegrou DRINK), budu Vám vděčný když se s námi pak podělíte o své zkušenosti, nejlépe přes náš email nebo telefon.

 • Valdoxan (k dotazu z 3.7.2017)

  Blanka Rolečková Dobrý den,
  beru Valdoxan stejně jako pán - dotaz z 3.7.2017. jaký doporučujete nejmenší časový interval mezi užitím Valdoxanu a Allegry? Popř. jak dlouho před jídlem Allegru užít? Mám brát Valdoxan na noc, ale dobu nemám stanovenou, užiju ho vždy "cestou do postele". Nemám proto úplně představu, jak nejlépe oba přípravky zkombinovat.
  Pán se zároveň ptal na Relaxu - její užití je s Valdoxanem možné?
  Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den,
   jak jsem již psal, pokud užíváte Valdoxan na spaní, ideální volbou je užívat Allegru ráno po probuzení. doporučoval bych ráno vypít jeden Allegra DRINK, hned po probuzení, s tím, že snídat pak budete s určitým časovým odstupem, minimálně 30 minut. Kombinace Relaxy a Valdoxanu je také možná, ale postupoval bych postupně, nejdříve nasaďte Allegra DRINK a pak až s odstupem min 3 týdny pokud to budete považovat za vhodné můžete zkusit i Relaxu.

 • Agorafobie

  Sarka Dobry den, trpim agorafobii s panickym strachem cca pul roku, jen pokud mam nekam jit nebo ridit, kdyz jsem doma s pritelem, tak ne. Antidepresiva v zadnem pripade nechci. Beru allegru cca 2tydny 1 tabl vecer, nevim jestli mi pomaha, nebo ne. Strach mam porad, ikdyz se ho nejak snazim prekonavat. Mam zvysit davku? Potrebuji se zbavit te hrozne nervozity. Az zjistim, ze vse jde i bez ni, urcite zase budu v pohode. Jen bych potrebovala nejak pomoct uklidnit nejakou prirodni cestou. Doktorka mi predepsala itakem, ale ja recept nevyzvedla, mam z toho strach (z těch vedlejších učinku )

  • Wyokoff Dobrý den, vyhodnotit zda u Vašich problémů pomůže užívání tryptofanu se dá vyhodnotit až po měsíci užívání. Ale v tomto případě bych se nebál zvýšit dávkování na 2 tbl, nejlépe dávkování 1-0-1. U podávání TRP ve formě tablet je velmi důležité jak tbl kombinujete se stravou. Musíte užívat vždy na lačno, ideálně 2 hodiny po posledním jídle a vhodně zapít. Ideální varianta je nějaký syrovátkový nápoj, pokud Vám vadí pak plnotučné mléko, nejlépe oslazené medem.
   Ideální formou s nejvyšší biologickou dostupností je pak allegra DRINK, kde je biogická dostupnost TRP pro mozek nejvyšší. V případě nedostatečných účinků pak postupujte podle pyramidy špatné nálady, na allegra 5-HTP nebo případně i na allegru STRONG, což může být u vašich problému nakonec nejlepší řešení.
   Připravte se na to, že jak i syntetických antidepresiv, tak i přírodních produktů se výsledky dostavují pomalu tak, jak se mozek postupně adaptuje, takže neměňte produkty příliš rychle a neuváženě.

   • Sarka Děkuji za odpověď, takže už od zítra mám klidně brát 1t ráno a 1 večer? Já se bála, abych toho serotoninu neměla moc :-) Jinak večer jsem tu tabletu kolikrát měla po jídle, tak asi tolik nefungovala. A ráno jak dlouho mám čekat než se budu moct najíst?

    • Woykoff Ano, můžete začít brát 2 tbl denně ihned. PO užití je dobré počkat alespoň 45 minut než začnete něco jíst.Pokud jste Allegru COMFORT měla po jídle, pak skutečně nefunguje, resp. funguje v závislosti od toho, co jste jedla. Doporučil bych Vám Allegra DRINK, kde je účinnost nejvyšší.

     • Sarka Objednala jsem tedy DRINK, zkusím ho od zítra místo tablet, ikdyž mám ještě 1 a půl balení doma. Drink mám pít 1 denně, nebo i 2? Když po měsíci nic, zkusím 5-HTP a strong

      • Woykoff DRINK užívejte jen jednou denně+, na lačno, nejlépe navečer. Jeden DRINK obsahuje stejné množství TRP jako 2 tablety, ale s vyšší dostupností pro mozek.

 • jaký je rozdíl mezi DLPA a Allegrou

  Jana Trpím dlouhodobě nespavostí a sníženou radostí ze života :-), který z vašich doplňků je pro mne vhodný a lze kombinovat event. s DLPA?

  • Woykoff Dobrý den, DLPA je aminokyselina fenylalanin, která je důležitá zejména jako stavební kámen pro syntézu dopaminu a adrenalinu. Je vhodná pro užívání zejména při chronických bolestech, zánětech ,zlepšuje paměť a duševní výkon. Může mít jisté preventivní účinky při Parkinsonově chorobě.
   Celá řada allegra je na bázi tryptofanu nebo jeho derivátů, který slouží jako stavební kámen pro syntézu serotoninu, což je hormon který ovládá naši náladu. Při snížené radosti ze života, neboli depce, je tryptofan právě tou látkou kterou potřebujete. Ovšem u trypotofanu má obrovský význam v jaké formě jej konzumujete a v kombinaci s jakou stravou, zejména bílkovinami. Ty výrazně ovlivňují dostupnost užitého tryptofanu pro mozek.
   Podívejte se na naše schéma Pyramida špatné nálady na našem webu. Jednoznačně doporučuji začít užívat Allegra DRINK, je mnohem účinnější než pouhé tablety s čistým tryptofanem. Užívejte min. 1-2 měsíce, teprve když pak budete mít pocit že nefunguje, zkuste Allegru 5-HTP.
   Na nespavost můžete zkusit v kombinaci s DRINKEM Allegru MELATONIN.
   Všechny produkty můžete bez obav kombinovat s DLPA, přípravky jsou jak farmakologicky, tak fyziologicky svým účinkem zcela odlišné a neovlivňují se.

   • Jana Děkuji mnohokrát, hned si je objednávám, jen mám tomu rozumět, že Triptofan je dobré zapíjet mlékem?

    • Woykoff Dobrý den,
     pokud budete užívat DRINK, jde o instantní prášek rozpustný ve studené vodě, který vypijete na lačno a už ničím nezapíjíte ani nezajídáte, a máte zajištěnu maximální biologickou dostupnost TRP pro mozek. V případě tablet s čistým TRP už má velký vliv čím tabletu zapijete. Nejefektivnější jen syrovátka (ale ani v tomto případě nedosahuje takovou dostupnost jako DRINK), poněkud slabší variantou je mléko oslazené třeba medem. Pokud ani to nezvládnete, pak alespoň minimálně zapít přírodním ovocným džusem.
     Ale skutečně nejefektivnějším je užít allegra DRINK.

 • Melatonin

  Diana Dobrý den, obsahuje produkt melatonin lepek? Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,

   Allegra MELATONIN lepek neobsahuje.

 • Allegra

  Jana Dobrý den, trpím úzkostnými stavy, kvůli kterým nemohu v noci spát ( usínam dobře, ale budim se a pak nemohu dlouho spát, a pak brzy nad ránem už nespim).Příčinu řeším psychoterapií, ale je to běh na dlouhou trať, tak bych si chtěla nějak pomoci k lepšímu spaní a zbavit se úzkostí a nervozity,které mám nejen v noci ale i přes den.
  Je pro mě vhodná Allegra nebo Relaxa?
  Děkuji za odpověď, hezký den.

  • Woykoff Dobrý den,
   v tomto případě by pro Vás byla rozhodně vhodná Allegra. Doporučil bych Vám zvolit Allegra DRINK, který je nejúčinnější a nejfyziologičtější, pijte ho vždy večer, na lačno, tak 1-2 hodiny před plánovaným usnutím. Pokud by to nebylo dostatečné, tak 40 minut před spaním bych ještě vzal 2 tbl Relaxy COMFORT.

   • Jana Děkuji za odpověď, vyzkouším.

 • Objednáno

  Irena Děkuji za vaše podrobné odpovědi, právě jsem Al.Drink objednala a jsem zvědavá, jak to bude fungovat. Třezalku bych zatím vynechala, ale vím o jejích účincích. Irena

 • Allegra 5-HPT do třetice

  Irena Vaše doporučení chápu, zní to logicky. Moje lékařka mi sice radila, ať s 5-HTP začnu klidně hned během vysazování AD, že je zbytečné čekat na úplné vysazení, vzhledem k tomu, že už teď jsem na nizoučkých dávkách. Koupím tedy ještě Allegru Comfort nebo Al. Drink

  • Irena vypadl konec příspěvku - Koupím tedy ještě Allegru comfort neno Al.Drink a 5-HTP nechám až po úplném vysazení AD. Obávám se, že zejména v předjaří nebude pouze L-Tryptofan stačit. Za normálních okolností bych změnu naplánovala na letní období, ale bohužel má AD, které v současné době užívám, od léta výpadek na trhu, který má být dlouhodobý. Náhrada za něj není, musela bych přecházet na jiná antidepresiva, což už v mém případě prakticky není na která, protože drtivá většina AD se mnou není kompatibilní :(. Takže je to celé improvizace a chci to prostě zkusit takto. Snad to vyjde. Ještě jednou díky za rady. Irena

   • Woykoff Máte pravdu v tom, že u každého případu se to musí trpělivě zkoušet, každý organismus a v jiné situaci může reagovat trochu jinak. Ještě další variantou pro okamžik kdy vám dojde AD a nejste ještě přepravená na vysazení, je použití allegry STRONG. Pokud máte problém se zpětným vychytáváním serotoninu, jen podání tryptofanu, ba ani 5-HTP nemusí být dostatečné. Extrakt z třezalky obsahuje látky se stejným účinkem jako AD, proti zpětnému vychytávání serotoninu, navíc v kombinaci s tryptofanem. Mysice uvádíme dávkování 1 tbl denně, protože momentálně je to maximum schválené denní dávky v ČR, ale dávka 3 tbl denně je již srovnatelné s běžným dávkováním AD, bohužel i se stejnými nežádoucími účinky, ale přesto jde o přírodní látku která jr vždy šetrnější. JIž je připravena nová vyhláška podle které budeme moci dávkovat 3 tbl denně, měla platit od 1.1.2017 ale bohužel schvalovací proces napříč EU je hrozně pomalý a bude to zřejmě až od 1.7.2018, ale dávka tam schválena bude.

    • Woykoff Ještě důležité info, účinek Allegry DRINK je dramaticky významnější než u allegry COMFORT. Tablety máme jako náš tradiční produkt, na který je spousta zákazníků zvyklá, samozřejmě jsou levnější. Ale DRINK je kvalitativně mnohem účinnější produkt svým složením, nejde tedy jen o to že se dá pít. Pokud tedy chcte mít jistotu, že jen tryptofan vám nestačí, poznáte to u DRINKu, nikoliv u tablet.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna