Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • výkyvy nálad kvůli dlouhodobému stresu

  Jana Dobrý den, prožívám velmi těžké životní období (rozvod), jsem už cca 3/4 roku ve velkém stresu a poslední 4 měsíce se stres zvyšuje vlivem okolností. Mám velké výkyvy nálad, trpím uz

  úzkostmi, někdy nervozitou, někdy je klid a někdy se to přehoupne do depresivních pocitů absolutního zmaru a beznaděje. Mění se to týden, co týden, někdy po pár dnech. Už to samotné je velmi únavné. Antidepresiva neberu. Náročnost situace se v dohledné době nezmění. Co byste mi doporučili z vašich produktů? díky a zdravím

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě bych Vám doporučil jednoznačně Allegra DRINK, který je nejúčinnější a nejfyziologičtější. 1x denně, užívat buď navečer, pokud máte větší problémy v noci a při spánku, nebo ráno pokud máte větší problémy během dne. Užívejte vždy na lačno a po vypití nejezte nejméně 1 hodinu. Užívejte 1 měsíc a pak vyhodnoťte, zda je produkt dostatečně efektivní nebo zda bude nutné užít vyšší stupeň produktu dle pyramidy dobré nálady, třeba allegra 5-HTP. Pro objektivní hodnocení účinku použijte některý z klinických testů, třeba Beckův test škály deprese. Doporučuji Vám registraci na stránce www.jakanadepku.cz kde si Váš profil pamatuje historii výsledků a graficky je zpracuje, takže na první pohled vidíte, zda se Vaše situace lepší nebo ne. Test vyplňujte 1x týdně po celou dobu užívání produktu.

   • Jana Dobrý den, užívám necelé tři týdny Allegra drink a cítím zlepšení, dle všeho trpím Premenstr. dysforickou poruchuchou, což je výrazně silnější forma PMS. Podle dostupých údajů by měla reagovat na tryptofan. Polovinu cyklu jsem víceméně v pohodě, poslední období před MS je ale stále strašné. Úzkosti a deprese. Lze v tomto období posílit nárazově, na 7-10 dní příjem tryptofanu v jiné formě, než je Allegra drink? Buď ho něčím nahradit nebo k Allegra drinku přidat jiný výrobek? Díky

 • Allegra strong

  Sona Dobrý den,chci se zeptat zdali po použití Allegro strong jsou nějaké nežádoucí účinky..A nevadí když beru Hericium-houba +Allegro strong? A kdy začíná působit Allegro strong? Musím ji jíst na lačno? Nebo mohu s jídlem? Děkuji Sona

  • Woykoff Dobrý den,
   allegra STRONG obsahuje kromě tryptofanu také extrakt z třezalky s obsahem 3% hypericinu, který má SSRI účinky (působí proti zpětnému vychytávání serotoninu).Jeho účinek je však vykoupen mnoha nežádoucími účinky, jako je fotosenzitivita (allergie na slunce), snížení účinku některých léků, hlavně hormonální antikoncepce a léků na snížení krevního tlaku. Proto ji doporučujeme užívat jen po nezbytně nutnou dobu a v případě, že u Vás nezabral ani allegra DRINK, ani allegra 5-HTP (viz. pyramida nálady na titulní straně tohoto webu). Užívejte vždy na lačno a min 2 hodiny po užití nic nejezte, tabletu zapijte ovocným džusem. S Hericium můžete kombinovat bez omezení, neobsahuje žádnou účinnou látku která by reagovala s trp nebo hypericinem.

 • Allegra drink, třezalka, játra

  Helena Urbančíková Dobrý den, dlouhodobě užívám třezalku na depresi (1 tbl Kneipp ráno), nyní jsem zakoupila Allegra DRINK na potíže s nočním buzením bez schopnosti znovu usnout - po dvou dnech vypadá že to funguje. Zároveň byla objevena při sonu žlučníku pokročilá steatoza jater (nealkoholická). Dhci se zeptat, zda-li Allegra DRINK jakýmkoliv způsobem zatěžuje játra? Snažím se vyhýbat jakýmkoliv produktům farmaceutického průmyslu. Děkuji za odpověď a zdravím.

  • Woykoff Dobrý den, můžete být bez obav, allegra DRINK žádnou svou složkou nezatěžuje játra, obsahuje jen tělu vlastní látky.

 • Allegra relaxa

  Věra Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mohu používat allegra relax když mám problémy s nadledvinkami a snížený draslík. Uzivam allegru comfort a jsem s ní spokojená. Mám také nízkou imunitu a málo železa. Vše doplnuji přírodní cestou, nechci brát léky. Je možné i při těchto potížích brát allegru rellax? Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  • Woykoff Dobrý den, ve Vašem případě se nemusíte obávat užívání Relaxy společně s kteroukoliv s řady Allegra.

 • Nevolnost po užití 5HTP

  Aleš Dobrý den,
  dnes jsme poprvé zkusil 5-HTP. Na spaní. Chci se zeptat na toto. 5 HTP jsme chtěl použít na stav úzkosti, předrážděnosti nervové soustavy vlivem dlouhodobého stresu. Po cca 20 minutách silná ospalost, zmizela lehká migréna, mozek jako když nechce myslet. Proti tomu nic. Ale v posteli jsme cítil zvýšený tlak. Neschopnost usnout. Zvýšený tlak trval cca 4 h. Usnul jsme až ve tři ráno. Motal se okolo 140/90, někdy i více.,max 160/95. Normálně mám 115/70. Tělu se chtělo spát, ale zároveň jako když to něco nechce dovolit. Lehká nevolnost. Pak začal i třes nohou. Ale ten za 20 minut přešel. Lehká porucha soustředění. Stav jako když se ve Vás něco pere. Váš názor na uvedené ? Jiné léky neberu. Ani žádná antidepresiva apod. . V minulosti mi někdo dal Prothiaden. Ale po 2 dnech užívání jsem z tohoto málem umřel. Totálně mě to vykolejilo, stav extrémní nevolnosti a absolutní neschopnost se soustředit. Což dle lékaře je divné, toto AD prý je bezpečné a reakce byla velmi neobvyklá. Stejně jako teď u 5 HTP, ikdyž se to projevilo jinak a ne tak dramaticky. Jen tlak a třes nohou, lehce omezené soustředění. Nikde na netu jsme nenašel tyto příznaky. Nic. Což nechápu. Možná při prvním použití byla obava, viz. ten hororový zážitek s Prothiaden. Je možné, že za 20 minut na člověka přijde stav ospalosti až opilost ? za 30 minut zvýšený tlak a pak i třes nohou ? Děkuji za názor.

  • Woykoff Dobrý den, Vámi popisované příznaky jsou atypické a nikde jsem podobné nenašel popsány. Ovšem i psychicky senzitivních lidí je možné, že si některé příznaky dokáží přivodit sami, možná na základě Vašeho negativního zážitku s Prothiadenem. Vaše podvědomí možná očekávala podobnou reakci a samo si ji nastartovalo.
   Chtěl jsme se zeptat, zda u Vás čistý trypotofan nebo Allegra DRINK vůbec nefungovaly? že užíváte 5-HTP. To je produkt až druhé volby.

   • Aleš Uvedenou variantu jsme nezkoušel Jde o "soft" variantu 5 HTP ? Jen jsem v minulosti zkoušel samotný l-tryptofan jež je i v tomto přípravku. Měl jsem po něm pocit opilosti. Zpomalené myšlení. Je to normální ?Dík za doplnění odpovědi.

    • Woykoff Nejde o "soft" varinatu :-), jde o přirozenější a fyziologičtější formu, na kterou je náš organismus zvyklý. S 5-HTP se ve stravě nesetkáváme a proot pro ni mozek nemá vyvinuty kontrolní mechanismy. U TRP je pak velmi složitá otázka biologické dostupnosti pro mozek, které je silně ovlivněna celkovou stravou kterou přijímáme. A právě u DRINKU je tryptofan obsažen v kombinaci s maximální biologickou dostupností pro mozek. Podívejte se na našich stránkách na Pyramidu bolesti a další informace, tam je velice přehledně popsáno, jak postupovat.
     Po užití tryptofanu by se pocit opilosti vyskytovat neměl, to by jste ho musel mít třeba i po vypití sklenice sladkého mléka nebo po čokoládě.... Myslím si, že to bude spíše psychická záležitost a vsugerování si nějakého vedlejšího účinku.

 • Allegra 5-HTP

  Sony Dobrý den,již užívám Alegru5-HTP poprvé a zbývá mi necelé plato..Beru jednu tabletu ráno,že začátku jsem pocítila zlepšení ale teď se mi zase nějako stresové stavy vrací..Je možné zvýšit dávku na jednu ráno a jednu večer? A jak dlouho doporučujeme užívat,mohu dva měsíce? Děkuji za odpověď,hezký den.

  • Woykoff Dobrý den,
   allegru 5-HTP můžete užívat i 2 měsíce, ale jen v případě že Vám allegra DRINK nezabírá. Dávkování 2 tbl denně jsou sice ve výjimečných případech možné, ale toto dávkování bych se pokusil omezit na nezbytně nutnou dobu... V případě potřeby pokud 5-HTP nestačí tak bych doporučil přejít na Allegru STRONG.

 • Allegra5-HTP

  Jana Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možné nežádoucí účinky.
  13 dní užívám allegru 5-HTP, bylo mi po na lépe, upravil se spánek, ale nyní jsem druhý den unavená a hlavně mám velké křeče v celém břiše.
  Může to mít souvislost nebo je to něco jiného?
  Děkuji za odpověď.
  Jana

  • Woykoff Dobrý den,je pravda že 5-HTP by se neměl užívat příliš dlouho, protože na rozdíl od tryptofanu to není fyziologické... ale 1-2 měsíce to není problém, 14 dni je naprosto bez problémů... Navíc únava a křeče v břiše rozhodně nejsou nežádoucí účinky po 5-HTP, spíše bych to viděl na nějakou střevní virozu...

   • Jana Děkuji Vám za odpověď, možná jsem se unáhlila, ale vylekalo mě to.

 • allegra 5-HTP a alkohol

  Aleš Dobrý den,
  je možné brát současně 5 HTP a dát si obden dvě piva ? Nemyslím tím zapíjet 5htp pivem , ale souběžné užívání. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, kombinace jak tryptofanu, tak i 5-hydroxytryptofanu (5-HTP) se nemusíte obávat. Naopak při užívání nadměrného množství alkoholu a při závislosti na alkoholu (tím samozřejmě nemyslím 2 piva denně :-) )dochází k prudkému snížení biologické dostupnosti tryptofanu pro mozek a klinické studie prokázaly, že má zásadní význam v těchto případech užívat tryptofan doplňkově. Pověstné deprese u alkoholiků jsou právě výsledkem snížené dostupnosti tryptofanu pro mozek díky alkoholu.

 • Allegra

  Radka Dobrý den,trpím cervikální dystonií,potřebuji blokátor dopaminu,myslíte,že by mi mohl pomoci nějaký z vašich přírodních prostředků?Děkuji za odpověď,Radka

  • Woykoff dobrý den,
   obávám se že v tomto případě Vám nepomůžeme, efekt NDRI (blokátor dopaminu) nevykazuje žádný z našich přípravků. Všechny přípravky řady allegra pracují na principu prekurzoru syntézy serotoninu, a přípravek allegra STRONG navíc vykazuje efekt SSRI (blokace zpětného vychytávání serotoninu).

 • Allegra s jinými leky

  Sona Dobrý den,dostala jsem od doktorky na nosné dutiny Clarinase 'repetabs.Jsou to tablety s prodlouženým uvolňováním na bázi pseudoefedrinu a loratafinum.V přívalovém letáku píšou,že se nemají míchat s inhybitory monoaminooxidázy,jenže já beru Allegru5-HTP,myslíte že to mohu brát,když beru Allegru5-HTP,aby mi to něco neudálo? Děkuji za odpověď..Sony

  • Woykoff dobrý den,
   allegru 5-HTP můžete bez obav užívat i v kombinaci s Clarinase, jde o prekursor serotoninu, který se v těle vyskytuje vždy přirozeně, jde o součást biochemického metabolismu.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna