Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Allegra drogy

  Pavla Dobrý den, chci se zeptat jestli se můžou při užívání Allegry comfort a relaxa brát látky jako jsou extáze,mda nebo konopí, děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den, tak na tuto otázku samozřejmě je jen jedna odpověď, že tyto látky by se brát vůbec neměly. Přestože se jedná tzv. lehké drogy, v každém případě z dlouhodobého hlediska rozhodí psychiku, a to nepřirozenou formou, se kterou se mozek špatně vyrovnává.
   Celá řada allegra však může sloužit jako pomocník při dovykání jakékoliv drogové závislosti, a to počínaje kouřením čí přejídáním, až k alkoholu a měkkým drogám. Samozřejmě čím je závislost vyšší a delší, tím je odvykání složitější a účinek allegry nižší.

 • Allegra comfort

  Martin Dobrý den,
  mám dotaz na užívání l-tryptofanu současně s jinými aminokyselinami a bylinami
  1. varianta kombinace l-tryptofanu s l-theaninem a třezalkou
  2. varianta kombinace l-tryptofanu s rhodiolou,maralem, eleuterokokem, suma extra a l-theanin
  děkuju za odpověď

  • Woykoff Dobrý den,
   pokusím se odpovědět postupně :-)
   1) tryptofan a theanin
   Tato kombinace je možná a často i vhodná, pokud kromě dlouhodobé problémy s náladou trpíte i na krátkodobé stresy a obavy během dne. Theanin má zklidňující účinky, účinkuje rychle, avšak jen krátkodobě, Můžete ho brát kdykoliv během dne, vždy před očekávanou stresovou situací.

   • 2) Třezalka - tato kombinace je velice účinná, podle klinických studií při dostatečném dávkování až na úrovni syntetických SSRI antidepresiv. Každá z látek působí tzv. na jiné straně seretononinové páky, a vzájemně se účinek velice efektivně sčítá. Trypofan působí na straně zvyšování syntézy serotoninu, hypericin z třezalky má pak silné účinky proti zpětnému vychytávání serotoninu. Pozor, třezalka má však velkou řadu nežádoucích účinků, musí být proto užívána velmi opatrně a jen po opravdu nezbytně nutnou dobu, více informací naleznete na těchto stránkách na Pyramidě špatné nálady.

    • 3) Zbývající rostliny a jejich extrakty mají obdobný účinek, který je obdobný jako korejský ženšen, který má tyto účinky nejvyšší. lze je tedy zahrnout do jedné skupiny.
     Eleuterokok (Sibiřský ženšen) Rhodiola (Rozchodnice růžová), Maralí kořen (Tatarstán), Suma (Brazilský ženšen). Jde o adaptogeny, které mají zejména velmi pozitivní vliv na imunitu. U některých lidí pak mají zřejmě vliv i na psychiku, resp. celkové zklidnění jako theanin, ale na tak výrazné. Všechny tyto rostliny můžete kombinovat i s tryptofanem, s jeho biochemií a účinkem nemají nic společného a vzájemně se neovlivňují. Spíše jen bych byl opatrný v kombinacích těchto roslin mezi sebou, protože mají obdobný účinek který se sčítá. Já osobně bych z tét oblasti valil korejský ženšen, který je nejkvalitnější, nejúčinější a hlavně na trhu jsou bezpečné a kvalitní extrakty.

 • Allegra + persen

  Nikola Dobry den,
  chtela bych se zeptat, zda-li je možné užívat allegru comfort v kombinaci s persen forte (na lepsi spánek a snížení úzkosti). Děkuji za odpověď!

  • Woykoff Dobrý den, Persen forte obsahuje jen rostlinné extrakty z Kozlíku, Meduňky a Máty peprné, nemusíte se proto obávat kombinace s jakýmkoliv produktem z řady allegra ani s dávkováním.

 • Allegra comfort

  Věra Dobrý den,chtěla bychse zeptat, zda se může začít užívat allegra comfort 2 x denně už od začátku užívání,? U mě jde o vyčerpání z práce, bylo tam hodně stresu.. Ještě bych se chtěla zeptat zda se může kombinovat se sisakem bajkalskym? Moc děkuji za radu.

  • Woykoff Dobrý den, ano můžete užívat 2 tbl denně od samého začátku. Ideálně 1tbl ráno a 1 tbl večer, můžete si to však uzpůsobit podle svých potřeb.
   V tuto chvíli nemáme žádné informace o interakcích se šišákem bajkalským, takže ve společném užívání nevidím problém.

 • Allegra 5-HTP

  Sona Dobrý den,chci se zeptat užívala jsem Allegro comfort,ale nepřislo mi,že by byl nějaký účinek.Objednala jsem si Allegru5-HTP ..A mám otázku,jaká je denní dávka,můžu dvě tablety nebo stačí jedna.A za jak dlouho nastupuje účinek? A jak dlouho mohu brát,jde to dlouhodobě?Mohu si přes den dat Relaxu v kombinaci s Allegru5-HTP? Děkuji za odpověď..Hezký den Sona

  • Věra Moc děkuji za odpověď😀

  • Woykoff Dobrý den,
   v případně DRINKU si musíte ohlídat, zda jste jej užívala na lačno, tzn. alespoň 2 hodiny před a hodinu po nic nejedla ani nepila s výjimkou vody... Účinek je pak možné vyhodnotit zhruba po 1 měsíci, nejspolehlivější způsob jak tak učinit si min. 1x týdně pravidelně vyplnit test na škálu deprese, doporučuji na naši stránce: http://www.jaknadepku.cz/test-nalady. Zde doporučuji se zaregistrovat, systém si pak bude pamatovat všechny Vaše výsledky testů a dokonce Vám je graficky vyhodnotí. Důležitý je pak trend křivky, zda je stoupající, stagnuje nebo klesající.
   Pokud tryptofan ani ve formě DRINKU nemá dostatečný účinek, vyzkoušeje Allegru 5-HTP, nejdříve 1 kapsli denně, pokud ani po 2 týdnech nezabere pak 2 kapsle. V případně ži i toto selže, ještě zbývá Allegra STRONG obsahující i třezalku, a tedy kromě tryptofanu i s SSRI účinky. Zde ale si musíte být vědoma všech nežádoucích účinků a brát ji je po omezenou dobu.

   • Woykoff Omlouvám se, kombinace celé řady Allegry s Relaxou je nejen možná, ale i vhodná.

 • Allegra drink a relaxa

  Michaela Dobrý den, mohla bych Vás požádat o časový rozestup u výše uvedených produktů pokud se Allegra užívá večer a zda Relaxa má vliv na řízení auta. Moc vám děkuji za odpověď

  • Woykoff Relaxa se při řízení auta doporučuje, protože celkově zklidňuje a zvyšuje pozornost a koncentraci, což je při řízení důležité.
   Dávkování Relaxy spolu s Allegrou je individuální, Allegra se užívá dle potřeby a možností (aby byla dodržena podmínka užití na lačno) rán a večer, Relaxu užíváme vždy tak 1 hodinu až 40 minut před očekávanou stresovou situací, kterou chceme pomocí Relaxy kompenzovat a to kdykoliv během dne. Je možné u společné užití Relaxy a Allegry bz časového rozestupu.

 • Allerga drink a únava

  Michaela Dobrý den, ráda bych se zeptala zda po užití Allegra drink večer mužů mít ráno pocit únavy či otupelosti. Jinak mám silné lekove alergie, ale to by nejspíš nemělo mít vliv na užívání Allegry. Dekuji

  • Woykoff Dobrý den,
   přiznám se že tento pocit by po Allegře DRINK neměl být, naopak byj ste díky lepšímu a hlubšímu spánku se měla probudit odpočatější. S takovýmto příznakem jsem se ještě nesetkal, je možné že to můžete mít jako reakci po něčem jiném?
   Jinak samozřejmě každý organismus zejména v oblasti psychiky reaguje individuálně, takže to zcela vyloučit pochopitelně nejde. Zkuste DRINK na několik dní vysadit pak své stavy srovnejte.

 • Allegra drink+Aurorix

  Andrea Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli můžu užívat Allegra drink když užívám AD Aurorix 300mg. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   kombinace Aurorixu a Allegry DRINK je nejen možná, ale i velmi vhodná. Jen je třeba být zpočátku opatrná, protože Allegra DRINK může zvyšovat účinek Aurorixu a také to oznámit svému ošetřujícímu lékaři, který Aurorix předepsal.

 • Nástup Allegro+nežádoucí ucinky

  Soňa Dobrý den,dnes večer polknutí 8 prášek Allegro,zatím bez účinků.Jen pociťují hučení v hlavě,nervozita a neklid a úzkosti stále přetrvávají..Chci se zeptat kdy je nejlepší Allegro brát jestli ráno nebo večer,potřebují přes den fungovat a ne mít stres a neklid..Pořád je ve mě napětí..A kdybych Allegro comfort brala ráno mohu si cca po dvou hodinách hodinách vzít i Relaxu? Děkuji za Vaši odpoved.Sona

  • Woykoff Dobrý den, musíte počítat s tím, že účinky allegra je pro dlouhodobé podávání a účinky se obvykle dostavují po 10ti-14ti dnech. Vyhodnotit účinek má smysl až po 1 měsíci. U podávání tryptofanu ve formě tablet je velice důležité s jakou stravou jej kombinujete a čím jej zapíjíte. Tabletky je nutné užívat vždy na lačno a cca 1 hodinu po podání nic nejíst. Pro maximální účinek je vhodné je zapít mlékem slazeným medem, pokud jej nesnášíte tak alespoň ovocným džusem, ale zde je již biologická dostupnost nižší. Pokud tablety zapijete čistou vodou, bude účinek bohužel minimální, protože jen minimum z podaného tryptofanu se dostane do mozku. Z tohoto důvodu bývá jednodušší podávání večer, protože ráno je komplikovanější vzít tryptofan na lačno a ještě hodinu nejíst. Já doporučuji allegru DRINK, protože jeho složení zajišťuje tu nejvyšší biologickou dostupnost TRP pro mozek, která je dána tzv. poměrem TRP/LNAA (více viz info k allegra DRINK), který mnohonásobně převyšuje podávání TRP ve formě tablet. Pokud ani po měsíci se situace nezlepší, přejděte na allegra 5-HTP .

 • Dávka tryptophanu

  Veronika Dobrý den, zajimá mě, jaká dávka tryptophanu denně, je pro člověka bezpečná, na stránkách 4 fitness jsem se dočetla, že 600 až 700 mg denně je ok.
  Užívám 1 allegra drink ráno, ze začátku se zdálo že perfektně pomáhá, beru měsíc a týden, poslední týden se mi zdá, že je mi zase hůř.
  Je možné dávku ještě navýšit?

  Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   bezpečná dávka užívání čistého tryptofanu je 400 mg, dávky od 600 mg jsou považovány za klinické a měly by být pod dohledem lékaře. Je pravda, že v klinických studiích, např. u schizofreniků, byly užity i dávky 2500 mg denně, a to bez nežádoucích účinků, ale to je už extrém. Pokud máte pocit, že allegra DRINK již nefunguje, zkuste užít allegru 5-HTP, jeto bezpečnější než zvyšovat dávku tryptofanu nad 400 mg.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna