Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Re:Allegra a kouření

  Josef K. Prosím o sdělení, zda-li lze užívat společně Allegru a Relaxu. Děkuji

  • Woykoff ano, podávání obou přípravků je nejen možné, ale jejich účinek se vzájemně potencuje. jen je dobré si uvědomit, že každý přípravek řeší trochu jiné problémy - relaxa účinkuje okamžitě, účinek trvá jen několik hodin a způsobuje zklidnění a uvolnění, allegra působí pomalu (po cca 10ti dnech) , užívá se dlohodobě (1-3 měsíce) a pomáhá se vyrovnat s depresemi.

 • Allegra a kouření

  Robert V. Jsem silný kuřák. Na radu svého lékaře se pokouším přestat, bohužel se mi to příliš nedaří. používám náplasti, ale více méně bez efektu. U allegry píšete, že je možné jí použít při odvykání závislostí. Platí to i u kouření a jak to funguje? a jaké je v tomto případě dávkování?

  • Woykoff Ano, užívání přípravku allegra je vhodné při odvykání kouření. Účinno látkou je l-tryptofan, který je jediným zdrojem pro tvorbu seretoninu, hormonu, který pozitivně ovlivňuje psychiku člověka. Syntéza serotoninu z tryptofanu probíhá uvnitř neuronů, protože serotonin jako takový neprochází přes membránu neuronu, jen pouze ve fromě ptryptofanu. Syntéza se spouští na pokyn mozku v okamžiku, kdy mozek vyhodnotí vnější podnět jako "důvod k dobré náladě". Bohužel nikotin je velmi silným spouštěcím faktorem pro syntézu nikotinu, takže u kuřáků se na něj vytvoří závislost, takže bez nikotinu, tedy cigarety se tvorby serotoninu nespustí. v období odvykání kouření proto kuřáci logicky procháze depresivním obdobím. Pokud však užívajkí doplňkově allegru (min. 3 měsíce, jde o dlouhodobou záležitost), vyší koncentrace tryptofanu v neuronech vede ke snadnější syntéze serotoninu a díky tomu jsou abstinenční příznaky nižší.

 • arthrona 1000S

  Hana Šmídová dobrý den, užívám pravidelně kloubní přípravek GS Condro Forte, je možné ho nahradit přípravkem arthrona 1000S, A jaký je mezi nimi rozdíl? Děkuji za odpověď

  • Wyokoff Dobrý den, přípravky GS CONDRO Forte, případně GS CONDRO Forte Comfrot a Arthrona 1000 S jsou z hlediska obsahu účinných látek zcela totožné, obsahují 800 mg Glukosaminsulfátu v jedné tabletě. Cena přípravku Arthrona 1000 S je zhruba o 35% levnější , a to jako na balení, tak i v přepočtu na účinnou látku. Arthrona 1000-S je vyráběna v systému kvality GMP, tedy v kvaletě výroby léků a tak garantuje obsah účinné látky.

 • otazka na relaxu

  irena paleckova dobry den,chtela bych se zeptat,jestli je vhodne uzivat relaxu s antidepresivi coaxil.dekuji

  • Ivana Seifertová Dobrý den,co se týká antidepresiva coaxil,tak tam pozor s užíváním doplnku,protože coaxil funguje též na bazipodpory tvorby serotoninu.

  • Woykoff Dobrý den, účinná látka obsažená v přípravku relaxa l-theanin je přírodní a naprosto bezpečná a nejsou popsány žádné nežádoucí účinky. Relaxa však nemá antidepresivní účinky, ale na omezenou dobu několika hodin přepíná mozkovou činnost do režimu alfa vln. Toto se projeví celkovým zklidněním jak duševní, tak i fyzické činnosti organismu. Přípravek je tedy určen na celkové zklidnění, omezení nervozity, stresu apod. Je také vhodný při problémech s usínáním.
   Nicméně pokud vám lékař předepsal jakékoliv antidepresivum, je naprosto nezbytné konzultovat užívání jakéhokoliv přípravku ovlivňující mozkovou činnost s vaším oštřujícím lékařem, protože účinky tohoto přípravku by mohly lékaře vést k chybným závěrům v průběhu vaší léčby.
   Ještě dovolte menší poznámku, doporučoval bych prodiskutovat s vaším lékařem možnost užívání přípravku allegra společně se syntetickým antidepresivem. Účinná látka l-tryptofan prokazatelně dlouhodobě snižuje dávkování syntetických antidepresiv a tím snižuje jejich případné vedlejší účinky. Allegra působí trochu jiným způsobem než syntetická antidepresiva a to tak ,že podporuje tvorbu serotoninu, zatímco většina syntetických antidepresiv působí naopak proti zpětnému vychytávání serotoninu. V USA a Skandinávských zemích jde o poměrně standardní kombinaci, v USA se používá lék Tryptan s obsahem 250 mg l-tryptofanu v jedné tabletě s dávkováním 1-2 tablety denně.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna