Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Kojení, přechod do mateřského mléka, rizika

  Alena Dobrý den, četla jsem, že hladinu prolaktinu pozitivně ovlivňuje serotonin i melatonin. (Naopak ho inhibuje/blokuje dopamin.). Jelikož potřebuji zvýšit produkci mléka, za kterou odpovídá právě prolaktin, hledám další způsoby kromě odsávání. U přípravku je ale uvedeno, že není vhodný při kojení. Proč? Je v něčem rizikový, nebezpečný? Dívala jsem se, že L - tryptofan je uveden ve složení kojeneckých sušených mlék i v granulích např. pro štěňata, jen asi v nižších dávkách. Nevím, kolik toho přejde do mléka z 1 tbl. denně.. Zároveň se uvádí, že nežádoucí účinky nejsou známy.. Mohu tedy allegru užívat? Na těchto stránkách http://www.medicina.cz/odborne/clanek.dss?s_id=114
  jsem četla, že "Aminokyselina L-tryptofan je diskutována jako přirozené hypnotikum. Je prekurzorem serotoninu, tedy neurotransmiteru, považovaného za velmi důležitý pro non-REM spánek. Jeho farmakologická účinnost je nejasná [26]. V USA bylo po užívání L-tryptofanu zachyceno kolem 1 500 případů syndromu eozinofilie a myalgie, z toho 24 smrtelných [23].

  Tento syndrom byl charakterizován takto: zvýšení eozinofilů nad 1 000/mm3, myalgie narušující denní fungování nemocného, absence jiných příčin (např. parazitární onemocnění, leukémie apod.)..." atd. Nevím samozřejmě při jakém dávkování.. Dávkování v přípravku Allegra je bezpečné? Ve smyslu, že ho bez předpisu může užívat člověk i dlouhodobě, asi tak jako např. vitamíny?
  Nebo raději ne?

  • Alena Zapomněla jsem dát do nadpisu, že jde o účinnou látku L-tryptofan v přípravku Allegra

   • Wyokoff Dobrý den,
    nejprve bych hrád odpověděl na otázku ohledně případů myalgie v souvislosti s podáváním tryptofanu v USA. V roce 1989 se ve velkém počtu vyskytlo záhadné, ohrožující a v několika případech smrtelně probíhající autoimunní onemocnění zvané eosinofilní myalgický syndrom. V tomto případě byla prokázána souvislost s podáním závadné šarže tryptofanu. Bakteriální kultura použitá k syntéze tryptofanu významným japonským výrobcem byla geneticky modifikována, aby se produkce tryptofanu zvýšila. Naneštěstí, souběžně se zvýšením koncentrace v produkčním mediu byl se záměrem snížení nákladů zefektivněn čistící proces a byl vynechán krok, využívající absorpci nečistot na aktivním uhlí. Tím se stalo, že přes čistící proces pronikl jiný bakteriální metabolit, a toto znečištění finálního produktu bylo odpovědné za toxické účinky. Následně, bez ohledu na příčinu toxicity, byl prodej tryptofanu ve Spojených státech zakázán a zákaz následoval i v dalších státech. Ačkoliv zákaz doplňků stravy s obsahem tryptofanu nadále ve Spojených státech trvá, tryptofan vyráběný ve farmaceutické kvalitě je nadále používán v souladu se zákonem jako esenciální živina v kojeneckých výživách a intravenózních roztocích pro parenterální výživu. Tryptofan také nadále zůstává na trhu jako lék na předpis (Tryptan), používaný některými psychiatry zejména jako doplňující přípravek pro pacienty s nedostatečnou klinickou odpovědí na podání antidepresiv.
    Rád bych Vás ubezpečil, že přípravek allegra v předepsaném dávkování byl posouzen v České republice Státním ústavem pro kontrolu léčiv a byl shledán naprosto bezpečným a uvolněn do volného prodeje jako doplněk stravy. Tryptofan jako surovinu dovážíme z Francie, a to ve farmaceutické kvalitě, která vylučuje jakékoliv bakteriální či jiné znečištění. Proto přípravek Allegra je v doporučeném dávkování 400 mg l-tryptofanu denně zcela bezpečný a bez nežádoucích účinků, a to i při dlouhodobém podávání několika měsíců.
    Jinou otázkou je, zda je vhodné přípravek užívat během těhotenství či kojení. Upozornění "není vhodné pro těhotné a kojící ženy" je upozornění, které jsme povinní dávat na všechny doplňky stravy s vyjímnkou těch, které jsou vyrobeny přímo pro těhotné a kojící ženy. Toto upozornění tedy najdete na všech našich přípravcích, ale i na všech přípravcích ve formě doplňků stravy, které jsou v souladu s českou legislativou. Přestože je přípravek allegra zcela bezpečný, osobně bych nedoporučoval jakékoliv užívání léků nebo doplňků stravy v těhotenství nebo během kojení, a to včetně vitamínů apod., pokud přípravky nebyly jednoznačně otestovány pro tuto skupinu žen. V každém případě během kojení bych konzultoval jakékoliv podávání doplňků stravy s vaším gynekologem. Ale pokud není užívání jakýchkoliv preparátů skutečně indikováno ze zdravotních důvodů, během kojení se pokuste užívání těchto preparátů odsunout až po ukončení kojení.
    Pokud vás moje odpověď nedostatečně uspokojila, napište na info@woykoff.com a více můžeme probrat mailem.

    • Alena Děkuji pěkně za velmi rychlou a obsažnou odpověď :)

 • Allegra a Relaxa

  MTV Dobrý den, je mi 32 let a od dětství trpím chronickou hepatitidou C, nyní se opět (podruhé) léčím ribavirinem a pegylovaným interferonem alfa 2b. Vedlejší účinky této léčby jsou deprese, sebevražedné sklony, agresivní chování, únava, chřipkové symptomy, bolest hlavy, pokles libida atd. U sebe pozoruji jen výkyvy v náladách, pocit sklíčenosti a úzkosti, únavu a bolesti svalů a teploty. Proto jsem se chtěla zeptat, zda by bylo možné zkusit Allegru na delší dobu a Relaxu nárazově (při stavu úzkosti)? Jsem učitelka a ještě k tomu studuji VŠ. Nemohu brát otupující léky a obzvláště díky poškozeným játrům odmítám cpát do těla další chemii. Ještě beru Letrox 100 každý den ráno na lačno kvůli snížené činnosti štítné žlázy a mám hormonální antikoncepci NuvaRing. Budu Vám vděčná za odpověď. Uvítala bych návrat do "normálu". Děkuji a jsem se srdečným pozdravem.

  • Woykoff Dobrý den,
   přípravek allegra bych vám zcela jiastě doporučil pro dlouhodobé užívaní, nejsou známy žádné nežádoucí účinky v kombinaci s léky. Jedinou vyjínkou je současné užívání syntetických antidepresiv, v tomto případě je zcela nezbytné konzultovat vče s ošetřujícím lékařem, který je předepsal. Allegra totiž zvyšuje účinek syntetických antidepresiv a může proto vést k chybným závěrům lékaře, pokud neví o jejím užívání.
   Z přípravku nemusíte mít strach, tryptfoan je látka, která by měla být běžnou součástí stravy (bohužel tomu ne vždy tak je) a její účinek na lidskou psychiku je zcela přirozený. V podstatě organismu dodáte látku, kterou bežně potřebuje, avšak najednou a v koncentrovaném množství.
   Relaxa je přípravek, které není určen při depresích apod, ale při nervozitě, trémě, nejistotě apod. Např. před důležitou zkouškou, obchodní schůzkou, maturitou apod. Zcela jistě ho mohu doporučit při problémech s usínáním.

 • Re:Tryptofan

  Radka Slaná Děkuji za podrobné vysvětlení, již je mi to jasné. Ráda bych se však ještě zeptala na "přírodnost" produktu. Píšete, že čistý tryptofan se v přírodě nevyskytuje. V allegře je tedy použita umělá chemikálie? Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Mohu vás zcela uklidnit, tryptofan je látka která je tělu vlastní, je součástí většiny bílkovin, ze kterých se skládá naše tělo a účastní se spousty biochemických procesů probíhajících v organismu. V čisté podobě se získává moderními biochemickými technologiemi, prostřednictvím specielně vyšlechtěných mikroorganismů, které tryptofan dokáží produkovat i v průmyslovém měřítku. Jen pro zajímavost, na podobném principu je v dnešní době postavena i produkce lidského inzulinu. Bohužel, tato technologie je stále velice drahá a je jen velmi málo výrobců, kteří ji zvládají v průmyslovém měřítku. Proto látky jako jsou čistý tryptofan (allegra) nebo čistý theanin (relaxa) jsou velmi drahé a nejsou tede používány v běžných doplňcích stravy s dostatečném množství.
   Tedy allegra používá přírodní látku, které tím páde nevykazuje žádné nežádoucí účinky, ale ve formě. které je řádově účinnější z hlediska stimulace tvorby serotoninu než je běžný příjem ve stravě.

 • Tryptofan

  Radka Slaná Koupila jsem si v lékárně váš přípravek allegra. V příbalovém letáku jsem se však dočetla, že denní příjem tryptofanu z potravy by měl být okolo 1-1,5g, přípravek však obsahuje pouze 200 mg tryptofanu. Nevím, zda jsem zbytečně nevyhodila peníze, protože těch 200 mg jsem mohla zísakt mnmohem snadněji úpravou stravy.

  • Woykoff Ano skutečně denní dávka tryptofanu ve stravě se pohybuje okolo 1,5 g. Ovšem je nutné si uvědomit, že se jedná o tryptofan obsažený v bílkovinách, protože čistá forma tryptofanu v přírodě volně neexistuje. A s bílkovinami ve stravě tělo nakládá různými způsoby - část se vůbec nevstřebá, protože jde velké a komplexní molekuly, část je využita jako zdroj energie, a podstatná část je použita na stavbu bílkovin lidského těla. Tedy pouze zlomek tryptofanu obsaženého ve stravě se dostane do neuronů jako zdroj serotoninu. Naproti tomu čistá aminokyselina tryptofan, tak jak je obsažena v přípravku allegra, se vstřebává rychle a kompletně, minimálně se účastní se procesů stavby nových bílkovin, protože organismus není nastaven na stavbu bílkovin z čistých aminokyselin a v naprosté většíně se dostává do neuronů jako zdroj pro syntézu serotoninu. Lze tedy zjednodušeně říci, že 1 mg farmaceuticky čistého tryptofanu má řádově větší vliv na tvorbu serotoninu než 1 mg tryptofanu zabudovaného do bílkoviny. Je dobré si uvědomit, že 250 mg je již klinická (i když stále ještě bezpečná) dávka, běžně v psychiatrii užívaná jako přírodní antidepresivum, kdežto dávky nad 1 gram se v minulosti používaly k léčbě těžkých schizofrenií, maniodeprivních psychoz apod.
   200/400 mg čistého tryptofanu je tedy dostatečná a klinicky ověřená dávka, která by se neměla překračovat, protože dávky vyšší než 400 mg číïstého tryptofanu již jsou vnímány Státním ústavem pro kontrolu léčiv jako léčivo vázané na lékařský předpis.

 • význam glukosaminu a chondroitinu a MSM pro klouby

  ZK, Ústí nad Orlicí Dobrý den, jsem, starší člověk a poprvé jsem se rozhodl zakoupit v lékárně přípravek na klouby. Nabídli mi Condro Forte nebo Proenzi 3 s tím, že je to v podstatě totéž. Na etiketě obou výrobků jsem se však dočetl, že Proenzi 3 obsahuje glukosamin, chondroitin a MSM, kdežto Condro pouze glukosamin. V lékarně i však nebyli schopni vysvětlit význam všech látek i rozdíl mezi přípravky. Můžete mi prosím vysvětlit danou situaci? Děkuji

  • Wyokoff Glukosamin, Chondroitin a Kyselina Hyaluronová patří do skupiny látek SYSADOA, které aktivně obnovují kloubní chrupavku. Chondroitin a kys. hyaluronová jsou polymery glukosaminu, a v kloubním pouzdru mezi nimi panuje rovnováha. Je tedy v podstatě jedno, v jaké formě SYSADOA do kloubu dodáte. Důležitá je však i těchto látek biologická dostupnost. Zde platí, že čím menší molekula, tím lepší biologická dostupnost. Nejlépe vstřebatalnou formou je tedy glukosamin jako jednoduchá molekula, kys. hyaluronová se téměř nevstřebává a chondroitin musí být nejdříve natráven v trávícím traktu a pak formě kratších řetězců nebo přímo jako glukosamin vstřebán. Jinými slovy, nezáleží, zda přípravek obsahuje glukosamin, chondroitin nabo kombinaci obou, ale v případě že obsahuje chondroitin musíte tablety užívat pouze po jídle, v případě glukosaminu je to zcela jedno.
   MSM je chemicky zcela jiná látka, která má protibolestivé a protizánětlivé účinky. Má smysl ji užívat jen tehdy, pokud vás kouby skutečně bolí a jen po dobu dokud bolest nepomine.
   Já bych vám tedy doporučil glukosamin v čisté formě, např. arthrona 1000S a v případě, že trpíte i bolestmi, čistý MSM ve vysokém dávkování jako je arthrona ACUTE, ale jen na přechodnou dobu.

 • ginkgo

  Lenka H. dobrý den, v lékárně mi doporučili přípravek ginkgo 60mg jako nejsilnější přípravek na trhu, ale v prodejně zdravé výživy jsem viděla ginkgo 100 mg. Jak je to možné?

  • Woykoff Při nákupu jakéhokoliv přípravku s obsahem ginkgo biloba si podrobně prostudujte etiketu. Přípravek může obsahovat sušené listy stromu ginkgo biloba, což je většina přípravků na trhu, nebo již obsahuje standardizovaný extrakt, většinou označený 24/6 podle obsahu účinných látek. Takový extrakt obsahuje přípravek ginkgo 60mg SR. Jedná se o extrakt, běžně užívaný u léků s obsahem ginkgo biloba a je koncentrován v poměru 1:60. Tzn., že přípravek ginkgo 60mg SR obsahuje 60 mg extraktu, což odpovídá obsahu účinných látek jako 3600 mg sušenných listů. Tzn. že v porovnání s púřípravkem, který obsahuje 100 mg sušených listů, je tento přípravek 36x silnější.
   dobře tedy čtěte etikety na doplňcích stravy a naučte se počítat a porovnávat.

   • Tina já mám teďka doma das gesunde plus ginkgo + cholin + vitamin B z DM drogerie a na etiketě je napsáno 100mg výtažek (extrakt) ginkgo biloba...tak jak je možné toto?

    • Tina tady se můžete přesvědčit: http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/dasgesundeplus_home/dgp_produkte/dgp_produkte_pharma/dgp_produkte_pharma_vitalstoffe/44626/dgp_ginkgo_plus_cholin_plus_b_vitamine.html

 • Allegris + Relaxis pro psy

  Lucie Horáková Dobrý den, měla bych dotaz-mám velmi bázlivou roční fenku, bojí se všeho, mimo byt je neustále ve stresu, není schopna často vykonat ani potřebu. Propadá panice, když zdálky vidí auto a projevuje se u ní i obranná agrese-defenzivní obrana. Dávám jí již týden Allegris i Relaxis. Ale nevím, jak jí to dávkovat tzv na míru, aby účinek byl optimální. Možná dělám chybu v dávkování. Allegris jí dávám jeden ráno a jeden v poledne. Takže sice na její váhu 40 kg dvě předepsané dvě denně, ale nevím, jestli to může být takto rozdělené nebo jí mám dávat raději obě ráno najednou. Relaxis jí dávám dvě ráno a dvě v poledne. Také předepsanou dávku čtyři denně. Je to tak v pořádku, nebo mám v dávkování udělat nějaké změny? Na noc jí nedávám nic, v domácím prostředí spí klidně. Děkuji moc za odpověd

  • Woykoff Dávkování se zdá být v pořádku. Allegris je antidepresivum pro dlouhodobé podávání, jaho nástup účinku je pozvolný během 10ti až14ti dnů. Pokud by jste nepozorovala dostatečné změny v chování ani po 1 měsíci podávání, zvyšte dávku na 4 tablety denně, optimálně 2 ráno a 2večer.

   Relaxis je přípravek na krátkodobé zklidnění, podávejte ho tedy cca 1 hod. před stresovou situací (ve vašem případě tedy 1 hodinu před procházkou nebo venčením). Na pejskovi by jste měla zklidnění pozorovat ihned, pokud ne, zvyšte dávku na 4 tablety během jednoho použití. dávku můžete zopakovat až 3x denně, ale má smysl je podávat pouze před očekávaným stresem. Přípravek má omezenou dobu účinnosti, max. 6 hodin a nemá vliv na dlouhodobé chování zvířete.

   • Lucie Horáková Děkuji moc za odpověd, u Allegrisu jsem dávkování pochopila, ale Relaxis jsem teda dávkovala nevhodně. Dávala jsem jí dvě ráno-kdy zklidnění nebylo nutné (celé dop.spí klidně dohromady s druhou fenkou) a pak jsem jí je dala v poledne, až po venčení. Pochopila jsem to tak, že Relaxis působí též při pravidelném podávání dlouhodobě, že je tzv silnější než Allegris (pro těžší případy, jako je náš) Dle Vaší rady změním dávkování podávání Relax.3-4 tbl pouze před očekávanou stresovou situací. To znamená, že když je např. víkend na chalupě, kde je bez stresu na zahradě (absence jiných psů+lidí) tak jí nemám ten víkend dávat žádný? Nevadí dvoudenní výpadek ? A ještě jeden dotaz k Allegrisu-píšete zvýšit dávku na 2 ráno a 2 večer - ta večerní dávka není "zbytečná" když pak celou noc spí? Proto jsem jí to dávala 1 ráno a 1 v poledne. Ale samozřejmě dám na Vaše rady. Jsem laik, a myslela jsem si, že když jí dám Allegris večer, tak účinná látka do rána vyprchá, že účinky prospí. Omlouvám se za mé dotazy, ale chtěla bych pro ní tu nejlepší pomoc od nás, jelikož si zaslouží psí krátký život štastně prožívat a ne pouze přežívat ve stresu. Děkuji Vám moc za ochotu a vstřícnost, Lucie

    • Woykoff Ano, takto zvolené dávkování je mnohem vhodnější. Pokusím se ještě jednou vysvětlit rozdíl mezi allegrisem a relaxisem. Neplatí, že relaxis je silnější než allegris, ale každý řeší trochu jiný problém, funguje jinak a jinak dlouho.
     Allegris je antidepresivum, řeší problémy s depresi, psychickou nevyrovnaností, stresem apod. Řeší dlouhodobý problém (deprese je dlouhodobá záležitost, nejde tedy o stres před bouřkou, jízdou autem apod.). Účinek nastupuje pozvolna ( za 10-15 dní), celková rovnováha se ustaví po cca 1 měsíci. optimální dávkování je po 3 měsíce, po konzulataci s vetertinářem i dlouhodobě nebo i trvale. ( u vážných psychických poruch). Jde tedy o pravidelné trvalé podávání, 1x až 2 x denně dle potřeby, a nesouvisí to s tím, kdy během dne nastane stresová situace. Účinná látka v těle působí dlouhodobě.
     Relaxis neřeší deprese, ale je určen ke krátkodobému zklidnění. účinkuje okamžitě, ale jen omezenou dobu max. 6ti hodin. Proto ho podávejte jen tehdy, kdy očekáváte nějaký problém. Relaxis po 6ti hodinách přestává fungovat, účinnná látka se v těle zcela rozloží a nadále nemá v těle žádný efekt. proto je podávání během víkendu, kdy jak říkáte je fenka zcela bez problémů naprosto zbytečné. Při dlouhodobém podávání allegrisu a odzkoušení správné dávky u vaší fenky by jste se mohli dopracovat do stavu, kdy relaxis nebudete potřebovat užívat nebo ho použijete občas a vyjímečně. Pokud budete potřebovat další bližší informace, napište prosím kontaktní mail na info@woykoff.com a mohli bychom celou záležitost probrat telefonicky, protože ne vše se dá konzultovat touto formou :-(.

 • Re:Allegra a kouření

  Josef K. Prosím o sdělení, zda-li lze užívat společně Allegru a Relaxu. Děkuji

  • Woykoff ano, podávání obou přípravků je nejen možné, ale jejich účinek se vzájemně potencuje. jen je dobré si uvědomit, že každý přípravek řeší trochu jiné problémy - relaxa účinkuje okamžitě, účinek trvá jen několik hodin a způsobuje zklidnění a uvolnění, allegra působí pomalu (po cca 10ti dnech) , užívá se dlohodobě (1-3 měsíce) a pomáhá se vyrovnat s depresemi.

 • Allegra a kouření

  Robert V. Jsem silný kuřák. Na radu svého lékaře se pokouším přestat, bohužel se mi to příliš nedaří. používám náplasti, ale více méně bez efektu. U allegry píšete, že je možné jí použít při odvykání závislostí. Platí to i u kouření a jak to funguje? a jaké je v tomto případě dávkování?

  • Woykoff Ano, užívání přípravku allegra je vhodné při odvykání kouření. Účinno látkou je l-tryptofan, který je jediným zdrojem pro tvorbu seretoninu, hormonu, který pozitivně ovlivňuje psychiku člověka. Syntéza serotoninu z tryptofanu probíhá uvnitř neuronů, protože serotonin jako takový neprochází přes membránu neuronu, jen pouze ve fromě ptryptofanu. Syntéza se spouští na pokyn mozku v okamžiku, kdy mozek vyhodnotí vnější podnět jako "důvod k dobré náladě". Bohužel nikotin je velmi silným spouštěcím faktorem pro syntézu nikotinu, takže u kuřáků se na něj vytvoří závislost, takže bez nikotinu, tedy cigarety se tvorby serotoninu nespustí. v období odvykání kouření proto kuřáci logicky procháze depresivním obdobím. Pokud však užívajkí doplňkově allegru (min. 3 měsíce, jde o dlouhodobou záležitost), vyší koncentrace tryptofanu v neuronech vede ke snadnější syntéze serotoninu a díky tomu jsou abstinenční příznaky nižší.

 • arthrona 1000S

  Hana Šmídová dobrý den, užívám pravidelně kloubní přípravek GS Condro Forte, je možné ho nahradit přípravkem arthrona 1000S, A jaký je mezi nimi rozdíl? Děkuji za odpověď

  • Wyokoff Dobrý den, přípravky GS CONDRO Forte, případně GS CONDRO Forte Comfrot a Arthrona 1000 S jsou z hlediska obsahu účinných látek zcela totožné, obsahují 800 mg Glukosaminsulfátu v jedné tabletě. Cena přípravku Arthrona 1000 S je zhruba o 35% levnější , a to jako na balení, tak i v přepočtu na účinnou látku. Arthrona 1000-S je vyráběna v systému kvality GMP, tedy v kvaletě výroby léků a tak garantuje obsah účinné látky.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna