Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • kombinace léků

  Petra Dobrý den ais tři měsíce trpím úzkostí vyvolanou stresem, momentálně při sebemenším stresu na mě jdou uzkostne neprijemne ataky, ktere prejdou, kdyz jsem v klidu. Užívám už dva dny Allegru ráno a večer a Relaxu 3 x denně. Je to tak správně? Děkuji.

  • Wyokoff Dobrý den,
   ano, takové dávkování je možné. Nicméně Relaxu bych Vám doporučil užívat pouze nárazově, nejlépe 30 min před očekávaným stresem, pokud je to možné odhadnout. V tomto případě bych doporučil 2 tabletky, max. však 3x denně. Pokud jste v klidu, je užívání Relaxy zbytečné.
   Allegru však berte dlouhodobě, ideálně po dobu 3 měsíců.

 • arthrona

  alena Prosím o informaci,zda je možné přípravky řady arthrona užívat po operaci kolena-kloubní náhrada.
  Otec trpí bolestí,po operaci je více jak šest let.Prosím ještě o informaci jaká kombanace by byla vhodná a jak dlouho by bylo nutné přípravek užívat.Děkuji

  • Woykoff Dobrý den. Po totální endoprotéze kolene je velice vhodné užívat přípravky obsahující účinné látky ze skupiny SYSADOA. EULAR, neboli Evropská liga proti revmatismu doporučuje užívání glukosaminsulfátu v denní dávce 1600 mg. Toto množství obsahují 2 tablety Arthrony 1000-S. Tablety můžete vzít kdykoliv během dne jak zvlášť, tak i na jednou. Arthronu 1000S berte minimálně 2 měsíce a opakujte podávání 1-2 x ročně.
   Arthrona 1000S samozřejmě nemá vliv na hojení kloubní náhrady, ale i pacienta s jednou kloubní náhradou se dá očekávat poškození i zbývajících kloubů a odsunout dobu případné další operace i druhého kolene.

 • Allegra

  Renata Prosim Vás,beru tu Allegru a včera jsem si všimla,když jsem tu tabletku olízla než jsem jí strčila do pusy,že ta žlutá barva strašně smrdí jako nějaká šílená chemie.Čím to je???Fakt jak kdyby to byla nějaká barva na natírání.

  • Wyokoff dobrý den, přiznám se, že mne Vaše otázka překvapila :-), zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo tablety cucal nebo olizoval.
   Pokud jste ji olízala, zřejmě jste musela cítit leštící látky, kterými se standardně všechny potahované tablety upravují z důvodu snažšího polykání. Těmito látkami jsou šelak nebo vosk. Takto jsou upraveny všechny lékové formy potahovaných tablet, na rozdíl od nepotahovaných tablet, které se pak nepříjemně rozpouštějí na jazyku a nejdou nám spolknout.(vzpomeňte si třeba na starý dobrý acylpirin). Potravinářské barvivo jste olíznutím cítit nemohla, je totiž použito až ve vnitřní vrstvě tablety.
   Takže bohužel, allegra není bonbon ani žvýkačka ( i když na podobných formách se pracuje :-) ), ale klasická potahovaná tableta, která sice není chutná a je určena k prostému polknutí, na druhou stranu vám zaručuje přesné dávkování účinné látky a testy ověřenou biologickou dostupnost, narozdíl od měkkých želatinových kapslí, které užívají levnější typy doplňků stravy.

 • Re:Allegra

  Woykoff Dobrý den. Pochopitelně je velice obtížné doporučovat jakoukoliv léčbu prostřednictvím internetu, to by měl skutečně rozhodnout pouze lékař. Jestli jste se však již sama rozhodla nadále neužívat doporučené léky, myslím, že kombinace allegry a relaxy je vhodné řešení. Je však nezbytné vašeho psychiatra o těchto přípravcích informovat, pokud jej stále navštěvujete.
  Ohledně dávkování bych vám doporučil začít užívat 1tbl. allegry denně, nejlépe po večeři, případně před spaním a zapít ji ovocným džusem. Pokud po 1 měsíci nebudete cítit zlepšení, zvyšte dávkování na 2 tbl denně, nejlépe 1 tbl po snídani a 1 tbl po večeři.
  V případě, že během dne nebo před usnutím bude cítit, že na vás výše popsaný stav přichází, můžete užít navíc 2 tbl. relaxy. Dávku relaxy můžete zopakovat vždy po 6ti hodinách, nejvíce však 3x denně.
  V čem Vás však mohu 100% ujistit je to, že během užívání těchto preparátů by jste neměla pociťovat žádné nežádoucí účinky.

  • Renata Děkuji za odpověd.Lékařka ví,že jsem léky brát přestala.Opravdu ty vedlejší účinky byly nesnesitelné.Dnes jsem si vzala první tabletku Allegry,tak doufám,že to bude dobrý.Jen jsem jí vzala odpoledne.Takže bude tedy lepší,když jí budu brát večer?A proč zrovna ovocným džusem?To má na to nějaký vliv?Relax mám také a ten asi budu potřebovat až půjdu do práce :-)Tak doufám a věřím,že mi to pomůže a hlavně je fajn,že to nemá žádné vedlejší účinky.Lékařku o tom budu informovat a psycholožka ke které chodím už to ví.

   • Woykoff Pokud jste vzala allegru odpoledne není velký problém. Užívání večer je vhodnější pro to, že usnaňuje usínání a zajišťuje i zdravější spánek, takže by jste se měla ráno probudit odpočatější. Ze stejného důvodu doporučuji při dávkování 2 tbl. denně užívat po snídani (pro "nakopnutí" pro celý den) a pak večer.

    Zapití ovocným džusem je vhodné z důvodu lepšího transportu tryptofanu do mozku, kde pak dochází ke konverzi na serotonin. v kombinaci s glukosou, obsaženou v džusu mnohem lépe a rychleji prochází přes. tzv. hematoencefalickou bariéru. Ještě účinější je zapití oslazeným mlékem, např. mlékem s medem, ale obávám se, že pro většinu lidí je to kombinace nepřijatelná :-). Ze stejného důvodu je dobré tabletky brát po jídle, nikoliv na lačno.

    • Renata Dnes jsem si dala tabletku Allegry ráno :-) Tak jí tedy budu užívat večer a mléko s medem mi nedělá vůbec problém,tak to ráda zapiji tímhle :-)A ještě jsem se chtěla zeptat,když třeba vezmu Relax,ale stejně třeba budu mít pocit nervozity,nebo budu mít nějaký nepříjemný stav,tak jestli si třeba můžu vzít půlku Lexaurinu.Vůbec tyhle prášky neberu,ale mám je jen pro případ kdyby bylo opravdu nejhůř.Tak jestli by to nevadilo kdybych si ho v případě nouze vzala,když bych v sobě měla Allegru a popřípadě i Relax.A také beru Cinii na migrenu.Ale to jen,když mě to "chytne" to by snad také nemělo mít nějaký špatný vliv v kombinaci s Allegrou.

     • Woykoff Vy jste tedy vzorný pacient :-). Kombinace Relaxy a Lexaurinu by neměla být kontraindikována, ale lze očekávat, že Relaxa může zvyšovat účinek Lexaurinu, takže bych byl s dávkováním opatrnější než obvykle. Možná bych se nebál naopak výrazně zvýšit dávkování Relaxy bez užití Lexaurinu.
      O kombinaci Allegry a Cinie bohužel nemáme žádné dostupné informace, je pravda že kombinace Cinie a syntetických antidepresiv může vykazovat lehké nežádoucí účinky. Allegra účinkuje jiným mechanismem než synt. antidepresiva (ta zabraňují zpětnému vychytávání serotoninu, allegra naopak zvyšuje syntézu serotoninu), nicméně riziko menších nežádoucích účinků se nedá vyloučit. Nicméně stále hovoříme o riziku zvýšení nežádoucích účinku Cinie, nikoliv Allegry. Raději bych zkonzultoval konkrétní případy s lékařem.

 • Allegra

  Renata Dobrý den,
  Prosim Vás,chtěla bych se zeptata-poeslední měsíc jsem byla doma na neschopence.Měla jsem divné stavy,kdy se mi z ničeho nic dělalo zle.Začínalo to vždy od hlavy jakoby taková slabost,přidalo se k tomu brnění rukou a jazyka a pak jsem se třeba celá rozklepala.Byla jsem na různých vyšetření-štítná žláza,náběry krve,interní vyšetření,EEG,CT hlavy atd...vše v pořádku.Navštívila jsem psychiatra a ten mi předepsal Sertralin.Bylo mi po těch tabletkách naprosto šíeně,tak jsem je přestala brát.Bylo mi řečeno,že mám Panickou poruchu.Ted chci začít užívat Allegru a Relax...myslíte,že by mi to mohlo pomoct??Chci se s tím vypořádat přírodní cestou a terapií u psycholožky.Myslíte,že to půjde??
  Děkuji a přeji hezký den.

 • Užívání Proenzi a podobných doplňků

  Honza Dobrý den,
  kvůli problémům s klouby, především koleny, jsem už před třicítkou začal pravidelně užívat Proenzi, které střídám s jinými doplňky podporujícími klouby. Některé doplňky mají dávkování jednou denně, jiné třeba tři tablety denně. Chtěl bych se zeptat, zda podle vás má nějaký vliv, jestli se tři tablety vezmou najednou po ránů, nebo jestli se vezme jedna ráno, jedna odpoledne a jedna před spaním.
  Díky za odpověď

  • WOYKOFF Dobrý den,
   pro to, jak užívat jednotlivé přípravky na klouby je důležité, jaké obsahují účinné látky. Z skupiny látek SYSADOA, u kterých je klinicky prokázána skutečná účinnost na klouby, se používají v podstatě jen 2 látky: glukosamin sulfát a chondroitin sulfát. Přípravy typu PROENZI pak užívají kombinaci obou těchto účinných látek. Přípravky obsahující pouze glukosaminsulfát (ovšem v dostatečném množství t.j. min. 1600 mg v denní dávce) lze brát pouze jednou denně a není důležité, zda je berete před nebo po jídle. Důvodem je to, že glukosaminslufát je malá molekula, která se již v trávícím traktu nemusí štěpit a nevyžaduje tedy přítomnost trávících enzymů.
   Přípravky obsahující chondroitin sulfát, a to i včetně kombinovaných přípravků, kde dávka samotného glukosaminu je nedostatečná a vykrývá se dávkou chondroitinu, je nutné brát 3x denně a to vždy po jídle! Důvodem je to, že chondroitin je velká těžko stravitelná molekula (jde v podstatě o polymer glukosaminu), takže se musí v trávícím traktu rozštěpit na menší oligomery, případně přímo na glukosamin. Bohužel, trávící enzymy v trávícím traku jsou aktivní pouze při zpracování potravy a proto je nutné tyto přípravky brát vícekrát denně a pouze po jídle.
   Tedy jednoduše na závěr:
   Přípravky obsahující chondroitin typu Proenzi - 3xdenně jedna tableta, vždy po jídle
   Přípravky obsahující kompletní denní dávku SYSADOA ve formě glukosaminu typu Arthrona 1000S - 2 tablety denně kdykoliv během dne.

 • Dotaz

  Michal Dobrý den,
  často své depresivní stavy zaháním alkoholem a momentálně jsem po delší alkoholové vánici. Vždy, když se rozhodnu s pitím přestat, velice trpím jak fizicky, tak psichicky. Zakoupil jsem si allegru, aby přechod do střízlivosti tolik nebolel. Pravda je, že jsem až překvapivě klidný, oproti minulým vystřízlivěním, ale: mívám po použití allegry jakési zrakové bludy. Když například pohnu rukou, následuje za rukou jakýsi druhý obraz pohybu, jakobych rozvlnil vzduch. do druhého dne to přejde, ale večer po použití allegry to znovu přijde. Ráno beru doplněk DMAE. Může to mít nějakou souvislost? Děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den. Vámi popisované příznaky podle všech dostupných klinických studií nebudou způsobeny allegrou a s velkou pravděpodobností ani užíváním DMAE, i když zde si nejsem 100% jist. Půjde zřejmě o hlubší psychický problém nesouvisející s užíváním těchto přípravků, zřejmě jistá forma abstinenčních příznaků. v každém případě bych vám doporučil navštívit odborného lékaře a počkat si na jeho závěry. Pokud jak říkáte vám allegra pomáhá, užíval bych ji nadále až do rozhodnutí odborníka. Přeji hodně štěstí.

 • Allegra v zahranici

  Viktor Vazeny tyme spol. WOYKOFF a.s., obracim se na Vas s dotazem, zda a pokud, tak pod jakym obchodnim jmenem je pripravek Allegra prodavan ve Spolkove Republice Nemecko.
  Predem dekuji za odpoved.

  S pranim pekneho dne,
  V. Novomestsky

  • Woykoff Dobrý den, přípravek Allegra není prodáván ani notifikován ve Spolkové Republice Německo. v SRN by měl být k dispozici lék Tryptan s obsahem také 200 mg l-tryptfoanu v jedné tabletě, bohužel tento lék je k dispozici pouze na lékařský předpis.

 • Re:Relaxa a alkohol

  Blanka Dobrý den,
  je mi 67 let a jsem velice nervní. Užívám řadu léků: Zoloft, Prestarium, Godasal, Vasocardin, Tulip. Ráda bych proto věděla, jestli by se Relaxa nějak "neprala" s těmito léky. Potřebovala bych nějaké uklidnění a nechci další chemii. Vždy když se rozčilím, začne mi bít srdce a je to špatné.
  Můžete mi, prosím poradit, zda je pro mě Relaxa vhodná a jestli by mi mohla pomoci?
  Mnohokrát děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   u účinné látky přípravku Relaxa l-theaninu nebyly prokázány žádné kontraindikace s užíváním výše citovaných léků. Relaxa se tedy skutečně nijak "nepere" s těmito léky a můžete ji bez obav užívat. Jde o čistě přírodní přípravek, užívající látku získávanou výhradně z nefermentovaného zeleného čaje.

 • Relaxa a alkohol

  Jana Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se smí pít alkohol, když si vezmu tabletu relaxy. Děkuji předem za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, užívání Relaxy není kontraindikováno s užíváním alkoholu, takže užití Relaxy umožňuje současné požívání alkoholu.

  • Woykoff Dobrý den, užívání Relaxy není kontraindikováno s užíváním alkoholu, takže užití Relaxy umožňuje současné požívání alkoholu.

  • Woykoff Dobrý den, užívání Relaxy není kontraindikováno s užíváním alkoholu, takže užití Relaxy umožňuje současné požívání alkoholu.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna