Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • alkohol

  josef Dobrý den,
  můžu při užívání allegry konzumovat normálně alkohol? nesnižuje to její účinky, či nepůsobí to dokonce v nějakém směru škodlivě? děkuji...

  • Woykoff Užívání alkoholu allegry není sice kontraindikováno, ani nejsou popsány žádné komplikace, přesto bych se však snažil užívání alkoholu omezit na minimum. A to z toho důvodu, že alkohol naopak výrazně snižuje dostupnost tryptofanu v mozku a při dlouhodobém podávání je právě příčinou depresí a stavů, kvůli kterým právě allegru berete. Takže naopak, při častějším užíván alkoholu je naopak doporučeno allegru užívat, aby kompenzovala nežádoucí účinky alkoholu.

 • proč vysadit

  Anuka Dobrý den, psycholog mi doporučil psychitra a antidepresiva (přetížení, nesoustředění, poruchy paměti, únava, výbuchy hněvu), antidepresiva odmítám, našla jsem na webu a začala jsem užívat allegru, V příbalovém letáku je po 3 měsícíh nejméně na 1 měsíc vysadit. Proč? Stačí mi 1 tbl. denně nebo více? Jestliže jde o mobinaci s rychle dostupnými cukry, můžu zapítet čajem se třtinovým cukrem? Med nemůžu a džus mi nalačno nedělá dobře. Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den,
   doporučujeme vysadit Allegru po třech měsících z důvodu, aby jste si mohla ověřit, zda se již Váš psychický stav nezlepšil natolik, že přípravek již nepotřebujete. Nikoliv však z důvodu nebezpečnosti Allegry či riziku vzniku závislosti. Allegra je zcela bezpečná.
   Pokud vám vyhovuje dávkování 1tbl denně, je to v pořádku. Pokud však po 1 měsíci užívání se situace nejlepší, zvyšte dávkování na 2 tbl denně.
   Ano, třtinový cukr je dobrá náhražka ovocného džusu či medu.

 • ALLEGRA vs. psychofarmaka

  Šárka Dobrý den, je vhodné užívat ALLEGRu zároveň s antidepresivy typu SSRI (cipralex, asentra...) a zároveň s psychofarmaky xanax, tiapridal, busperon? děkuji za odpoveď

  • Woykoff Dobrý den,
   pokud užíváte jakákoliv syntetická antidepresiva, případně další psychofarmaka, je vhodné se poradit o užívání Allegry vždy s Vaším ošetřujícím lékařem. Jinak užívání Allegry v těchto případech zvyšuje účinek antidepresiv a vede tak i ke snížení dávkování antidepresiv.

 • dotaz

  hanka prosím chtěla bych se jen zeptat,ráno na lačno zapít allegru mlékem z medem,nebo raději tím džusem?Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   zapití mlékem s medem je nejlepší možná varianta. Jde o kombinaci laktalbuminu s rychle dostupnými cukry, které zajišťují nejrychlejší transport tryptofanu přes hematoencefalickou bariéru. Pokud někdo nesnáší mléko s medem, je džus náhradní variantou, avšak již méně účinnou.

   • Hanka Dobrý den,může se allegra užívat i v těhotenství?Děkuji

    • Woykoff Dobrý den, přípravek allegra není primárně určen pro těhotné a kojící ženy, jak je již uvedeno na obalu přípravku. Pokud jej chcete užívat i v době těhotenství, poraďte se se svým ošetřujícím gynekologem

 • užívání Allegry

  Inka Dobrý den,chtěla bych se zeptat na užívání Allegry,v příbalovém letáku se píše během jídla,tady ve vašich odpovědích je užití různé,tak jak nejlépe?.Když po téměř třech týdnech užívání nepozoruji skoro žádnou změnu,můžu začít užívat 2 tablety?Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den. Pokud se účenek užívání allegry nedostavil po 3 týdnech, určitě zvyšte dávkování na 2 tbl denně. Jednoznačně nejúčinější způsob užívání je tento:
   ráno po probuzení nalačno užijte 1 tbl a zapijte 1-2 dcl ovocného džusu (pomeranč nabo jablko). snidani si dejte až 40 - 60 min po užití (pokud je to samozřejmě možné). Večer užijte allegru před spaním, nejlépe 2 hodiny po večeři, zapijte opět ovocným džudem nebo ještě lépe mlékem s medem. Tyto podmínky zajistí nejvyšší biologickou dostupnost l-tryptofanu do mozku.

 • UZIVANI SEROTONINU

  CHOBOTOVA LUDMILA CHCI PORADIT CASTO ME BOLI HLAVA

  • Woykoff Dobrý den. Pokud trpíte chronickou migrénou, doporučil bych vám určitě návštevu lékaře, nejlépe neurologa. Určitě můžete zkusit užívat allegru, ale příčiny migrény mohou být bohužel mnohem komplikovanější než deplece l-tryptofanu a serotoninu. Takže raději zkuste komplexní vyšetření u odborníka.

 • Kontraindikace allegry a léku Lexaurin

  Karel Je možné užvat přípravek allegra a lék Lexaurin. Nedochází ke kontraindikaci při jejich užívání?

  • Woykoff Dobrý den,
   kontraindikace Lexaurinu a l-tryptofanu, obsaženém v přípravku Allegra nejsou popsány. Přesto bych byl v tomto případě opatrný a konzultoval bych společné užívání s vaším ošetřujícím lékařem, protože u přípravku Lexaurin se vyskytují nežádoucí účinky.

 • Spoluužívání Allegry a Relaxy

  Berry Dobrý den, před lety jsem měl problémy s alkoholem a poté několik let vůbec nepil. Loni jsem abstinenci porušil, nicméně jsem to ustál a lékař mi předepsal Asentru. Cca 1/2 roku jsem měl pocit klidu, ale pak se vše zvrhlo a začal jsem opět inklinovat k alkoholu, což nechci. Tuto situaci řeším asi měsíc a nyní jsem se dozvěděl o Allegře a Relaxe. V mém případě je třeba pevného přesvědčení, neb mám jako majitel firmy poměrně dost stresu. Nechci říct, že na Allegru a Relaxu spoléhám, ale hodně si od nich slibuji už jen z důvodu náhrady za Asentru, kterou jsem bral rok a jak jsem se dozvěděl, není to dobré. Můžete mi, prosím, poradit vhodné dávkování obou přípravků, popřípadě ještě další podporu účinku ? Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď. Berry

  • Woykoff Dobrý den. Allegru bych Vám ve Vašem případě doporučil brát 2x denně, a to vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Přípravek můžete brát a berte dlouhodobě. Pro zvýšení účinku je vhodné Allegru brát nalačno a také pokud možno 30-45 min po ní nejíst, zapíjejte jí ovocným džusem. V takovém případě je dostupnost účinné látky v mozku nejvyšší.
   Relaxu můžete brát nárazově kdykoliv během dne, vždy před očekávanou stresovou situací, a to 2 tablety. Pokud máte i problémy s usínáním, je vhodné Relaxu užít tak 45 min před usnutím a to do doby, než se spánkový cyklus pomocí Allegry neuklidní.

   • Radim Kovář Dobrý večer, mnohokrát děkuji za velmi cenné informace. V tuto chvíli mohu zodpovědně prohlásit, že účinek Relaxy je více než pozitivní. Allegra mi zatím nabíhá, ale rád se později podělím o své zkušenosti. Myslím, že to je obrovská pomoc u jedinců s podobnými problémy. Ještě jednou děkuji. Berry

 • allegra

  Marcela Můžu používat Allegru k Warfarinu?děkuji

  • Wyokoff Dobrý den, společné užívání allegry a Warfarinu není kontraindikováno, oba produkty můžete bez obav užívat společně.

 • Re:kombinace léků

  Petra Mohou se prosím Allegra s Relaxou užívat spolu s třezalkovým čajem? Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   ano taková kombinace je možná. Třezalka zvyšuje účinek obou produktů. Jen bych doporučil zvýšenou opatrnost při dlouhodobém užívání třezalky, vzhledem k jejím potenciálním nežádoucím účinkům.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna