Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Alegra drink

  simona Dobrý den, z obecného hlediska by mne zajímalo zda je lepší brát všeobecně L-Tryptofan ráno a nebo večer? někde jsem psala že ty ozdravné procesi a vůbec pohoda v mozku se dějou v noci... takže lepší by mělo být na noc?

  • simona pardon někde jsem četla :-)

   • Woykoff Dobrý den,
    máte pravdu že tryptofan je vhodnější užívat navečer, a to ze dvou důvodů. Za prvé užití tryptofanu večer vede k lepšímu a hodnotnějšímu spánku, který pak zlepšuje psychickou kondici, a jednak pro to, že pro většinu lidí je snažší dodržet podmínku užití na lačno večer, tedy nejíst minimálně 2 hodiny před a hlavně min. 90 minut po užití, což se ráno z časových důvodů dá dodržet jen obtížně. Ale existuje nemalé procento lidí, kteří dávají přednost užívání ráno, a to z toho důvodu že mají hodně stresu během dopoledne, hlavně v práci a tryptofan jim takto pomáhá. Nelze tedy generalizovat, každý si musí zvolit optimální produkt i užívání přímo pro svou potřebu.
    Ale ještě jednou opakuji, mi většinou doporučujeme užívání všech alleger večer.

    • simona děkuji za bleskovou odezvu, ještě se zeptám ... na depresi mi zabírá vyšší dávka a je tedy lepší dát si vyšší dávku najednou ? nebo třeba jednu tabletu ráno a jednu večer? někde jsem zase vyčetla že dávka je lepší najednou větší

     • simona a ještě dotaz zda má být časový rozestup mezi L-theaninem a L-tryptofanem ? nebo se můžou vzít najednou ?

     • simona a ještě dotaz zda má být časový rozestup mezi L-theaninem a L-tryptofanem ? nebo se můžou vzít najednou ?

     • simona a ještě dotaz zda má být časový rozestup mezi L-theaninem a L-tryptofanem ? nebo se můžou vzít najednou ?

      • Woykoff Vyšší dávka tryptofanu vždy zabírá více. Ale pozor, na účinek má největší vliv biologická dostupnost TRP pro mozek, kterou dramaticky ovlivňuje jak TRP užijete, v kombinaci s jakým jídlem a čím jej zapijete. Já bych pro nastavení užil allegru DRINK, kde máte největší možnou biologickou dostupnost, pokud jej užijete na lačno a již po něm nebude jíst.

       • simona děuji i dyž někdo tvrdí že na to, aby L-tryptofan zabral nemusí být velké dávky ale pravidelnost tak jiní tvrdí že na deprese se v jiných zemích kde je na předpsis dávkuje po 500mg a dávka je až 3xdenně . sama musím přiznat že mi dávka zabrala až vyšší kdy mám 800mg na večer tudiž je to drahá záležitost ale je mi krásně... vypiji 2 sáčky drinku na noc a jsem už 3 měsíce bez obtíží...

       • Woykoff Theanin a tryptofan můžete klidně užít na jednou. Ale mějte na paměti, že theanin účinkuje sice téměř okamžitě (po cca 40ti minutách) ale působí jen omezenou dobu 3-4 hodiny, užijte ho tedy vždy těsně před očekávanou stresovou situací.

 • Allegra pro seniory

  Beata Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli (a který) přípravek Allegra lze doporučit pro seniory? Jedná se o muže 85 let, Úzkostné stavy, celkové snížení nálady, strach. Stresová nálada je pravděpodobně částečně způsobená potížemi se sluchem - dědeček však odmítá používat sluchadlo. Dlouhodobě používá stilnox.
  Děkuji, Beata

  • Woykoff Dobrý den,
   i pro seniory platí princip pyramidy špatné nálady, viz náš web. Určitě nejlepším řešením by byl allegra DRINK, už jen kvůli potenciální horší funkci trávícího traktu, vzhledem k vyššímu věku.
   Pokud by pacient měl problém vypít drink, pak náhradním řešením by byly 2 tablety allegry COMFORT.

   • Beata Děkuji za rychlou odpověď.

 • l-theanin

  lucka dobrý den kolik procent čistého L-theaninu je v jedné tabletě Relaxy? děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   jedna tableta obsahuje 100 mg extraktu ze zeleného čaje s obsahem theaninu 99,9%, tedy v jedné tabletě je cca 100 mg čistého theaninu.

   • Lucka děkuji, je nějaká omezená denní dávka na den co se týče mg L-theaninu? slyšela jsem, že snižuje krevní tlak? Může se brát dlouhodobě a nepřerušovat ?

    • Woykoff Dobrý den,
     maximální denní dávka není stanovena, theanin se považuje zcela za bezpečný. My ale u relaxy uvádíme max. 6 tablet denně, to je 600 mg. Je pravda, že díky zklidňujícím účinkům na theaninu na aktivitu mozku je jedním z efektů snížení tepu a krevního tlaku, což je velmi vhodný účinek při stresu a napětí.
     Theanin však účinkuje krátkodobě, cca 3-6 hodin dle situace a dávky. Proto v případě potřeby musíte dávku opakovat až 3x denně dle potřeby. I z tohoto důvodu nemá smysl mluvit o účincích při dlouhodobém užívání, ale vždy jen o krátkodobých v tomto časovém rozsahu. Relaxa se užívá vždy nárazově před nějakou očekávanou stresovou situací nebo před spánkem, dlouhodobé podávání není problém, ale á smysl jen tehdy, pokud každý den Vás čeká nějaký stres, a to v konkrétní hodinu, protože Relaxu vždy užijte ne dříve než 40 minut před touto situací.

 • lepší usínání

  Ivana Kratochvílová Dobrý den,jako zdravotník, pracující ve směnách 27 let, jsem zkusila na lepší a rychlejší usínání Melatonin Allegra 3mg /půl tablety před spaním/. Jsem velice spokojená, jelikož můj spánek je kvalitnější a budím se v noci méně. Chci se zeptat, jak dlouho můžu přípravek užívat a zda to nevadí při současném užívání Citalecu /užívám 10let/. Děkuji za odpověď. Ivana K.

  • Woykoff Dobrý den,
   allegra Melatonin slouží jek k úpravě spánkového cyklu. Není úplně vhodný pro dlouhodobé užívání, aby si na něj organismus nezvykl a nadále si jej syntetizoval sám. Zkuste třeba allegru DRINK, který se dá užívat dlouhodobě naprosto bez problémů a závislostí.

 • Allegra forte + Melatonin - migrény

  Petra Dobrý den, 5 dní užívám 1 tabletu Allegra forte na večer a před spaním melatonin 5 mg. Poslední 3 dny jsem v noci dostala migrénu nebo bolest podobnou migréně. Bolest přestala pouze poté co jsem si vzala relpax (na migrenozní záchvat). Jinak jsem se cítíla dobře. Může bolest hlavy souviset s užíváním allegry případně melatoninu. Děkuji P

  • Woykoff Dobrý den,
   migrenozní atak po Melatoninu není příliš pravděpodobný. Potřeboval bych však vědět, kterou allegru užíváte? Forte neexistuje, je to COMFORT nebo STRONG? Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   migrenozní atak po Melatoninu není příliš pravděpodobný. Potřeboval bych však vědět, kterou allegru užíváte? Forte neexistuje, je to COMFORT nebo STRONG? Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   migrenozní záchvat po melatoninu bych nepředpokládal. Potřeboval bych vědět, ktetou Allegru užíváte? Forte neexistuje, takže COMFORT nebo STRONG? Děkuji.

   • Petra Dobrý večer, pardon užívám Allegru Strong.

    • Woykoff Pak to skutečně může být po ní, třezalka má hodně nežádoucích účinků, stejně jako SSRI antidepresiva. Proč berete STRONG? allegra DRINK u Vás nezabrala?

     • Petra Dobrý večer, allegra drink obsahuje hydrolyzovaný kolagen. Je ještě jiná alternativa? Děkuji

      • Woykoff Allegra DRINK obsahuje speciálně upravený hydrolyzovaný kolagen, jehož složení máme patentováno a který zaručuje extrémně vysoký poměr TRP/LNAA, který určuje biologickou dostupnost tryptofanu pro mozek, resp. jeho průchod přes hematoencefalickou bariéru. Je to tedy aktivní substance důležitá pro účinnost produktu. Pokud jste vegetarián a odmítáte bílkoviny živočišného původu, nezbývá Vám noc jiného než použít základní Allegru COMFORT. de je však důležité jak jí budete užívat a čím zapíjet. Nejefektivnější je jé zapít plnotučným mlékem oslazeným medem. Pokud odmítáte i mléko, pak užijte alespoň 100% ovocný džus, musíte však počítat s tím, že účinek je nižší než v případě DRINKU. Prosím, prostudujte si pyramidu dobré nálady na našem webu, kde najdete schéma užívání a kombinací všech našich produktů, schéma obsahuje 3 slidy mezi kterými přepínáte šipkou vpravo a vlevo.

       • Petra Dobrý večer, děkuji. Trpím intolerancí na kravské mléko. Je možné použít mléko rostliné případně kefír? P

        • Woykoff Dobrý den, rostlinné mléko rozhodně ne, to by naopak účinek snížilo. Ideální by byl nějaký syrovátový nápoj. Ale znovu, nejideálnější je allegra DRINK, vše ostatní je kompromis.

 • žaludeční neuróza dráždivý tračník-panické ataky

  Petra J. 36let Dobrý den, velice prosím o radu s dávkováním, trpím na žaludeční neurózu, z toho následně střevní potíže vše se odehrává hned po probuzení trvá dopoledne- po zbytek dne následují panické ataky zatím to mám 3 měsíce... dosti nepříjemné-samo vše řeším i přes lékaře... před dvěma léty jsem se na panické ataky léčila bohužel pomocí AD, nyní se k AD se vrátit nechci ... je to začarovaný kruh.. chytají mě z té neurózy a průjmů...vím že když budu v klidu, tak se ani záchvaty paniky neobjeví- lze toto upravit allegrou? mám tedy už objednanou Allegru STRONG-myslím že by mohla pomoci zklidnit, allegru drink a allegru komfort... prosím o radu s užíváním. předem MOC a MOC Vám děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji jen krásné ve zdraví strávené dny

  • Woykoff Dobrý den,
   ve Vašem případě bych zcela jistě doporučil allegru DRINK, 1x denně, a to vždy ráno po probuzení ještě před snídaní, a vydržte min 45 minut do prvního jídla. Tak by mělo být podávání nejúčinnější...Užívejte alespoň 1 měsíc, aby jste mohla vyhodnotit, zda se situace zlepšila. Možná ze začátku bych se nebál allegru DRINK zkombinovat s relaxou COMFORT, kterou můžete užít několikrát denně vždy před nástupem panické ataky.

 • alegra drink

  Tereza Dobrý den, jak je to prosím s dlouhodobým užíváním alegra drink třeba rok v kuse... obsahuje glukozu... může být nápomocna ve vzniku cukrovky? při takovém to dlouhém užívání? a může alegru drink člověk s diabetem ?děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   Allegru DRINK můžete užívat dlouhodobě i několik let, vzniku diabetu se rozhodně obávat nemusíte a allegru DRINK může pochopitelně dlouhodobě užívat i diabetik.
   Glukosa je při braní doplňkového tryptofanu nezbytná, protože bez jisté hladiny glukosy v krvi není aktivní hematoencefalická bariera a tryptofan se pak nedostane do mozku. Glukosa je zde tak jako nezbytná aktivní látka. Tablety allegra COMFORT které obsahují jen čistý TRP je nutné zapíjet buď mlékem oslazeným medem nebo kvalitním ovocným džusem, aby jste hladinu glukosy zvýšila. Jen pro porovnání, 1 kostka cukru váží 10 gramů, V jednom drinku přijmete tedy 1/3 kostky cukru....V allegře drink však není sacharosa, ale glukosa. Vy jako žena během dne musíte přijmout v průměru cca 300 gramů sacharidů, které se v těle nakonec rozštěpí pravě na glukosu. V jednom drinku denně máte tedy příjem 1% denní dávky sacharidů. Pokud si tedy během týdne odpustíte ekvivalent 2 kostek cukru, což je cca 1 dcl ovocného džusu za týden.

   • Tereza děkuji, tím pádem veškeré tryptofanu vašich konkurentů které se dodávají jak do lékaren a všude jinde které obsahují pouze samotný L-tryptofan člověkem pouze projdou a do mozku se nedostanou protože nemají glukozu a bílkovinu v sobě, chápu to dobře? tím padem jsou neúčinné

    • Woykoff Ne, nerozumíte. I my máme allegru COMFORT což jsou dražované tablety, i když ty jsou vhodnější než želatinové kapsle. U tablet s čistým trp záleží, kdy je užijete a čím zapijete. POkud jen vodou, pak jsou neúčinné. Pokud oslazeným mlékem, fungují velice dobře. Pokud ovocným džusem, fungují, ale již méně.
     allegra DRINK je již kompletně připravený tak, že při užití na lačno by měl mít tu nejvyšší biologickou dostupnost. Pokud tedy nefunguje allegra DRINK užitý na lačno ani po jednom měsíci, pak problém není jen v nedostatku tryptofanu a je nutné postupovat dle Pyramidy špatné nálady, viz. náš web.

 • Vysazování Elicea 5mg a Allegra

  Hanka N. Dobrý den, užívala jsem 3měsíce 5mg Elicea a nyní vysazuji po 2,5mg denně týden a pak mám brát 2,5mg obden zase týden. Nemám příjemné pocity, cítím bušení srdce, trochu se mi zvedl tlak a pobolívá hlava. Je možné už nyní při vyszování brát Allegru? A jak dávkovat? Děkuji mnohokrát za radu.

  • Woykoff Dobrý den, kombinaci allegry 5-HTP a antidepresiv SSRI, kam patří i Elicea, rozhodně nemůžeme doporučit. V tomto případě spíše než 5-HTP bych doporučil tryptofan, nejlépe v podobě allegra DRINKU, který má mnohem vyšší biologickou dostupnost než tablety a také je fyziologčtější. Dávkování je 1 sáček připravený do 150 cca 150 ml studené vody, v prvních dnech bych jej nasadil na opačném konci dne než užíváte Elicea.

   • Hanka N. Děkuji za odpověď. Mohu tedy 5-HTP užívat, jakmile dovysadím Eliceu, popř. jak dlouho po vysazení? Nyní užívám L-tryptofan s vit. B6 a hořčíkem jiné značky, ale ráda bych pak užívala 5-HTP, mám ji již zakoupenou. Děkuji.

    • Woykoff Dobrý den,
     jak jsem říkal, obecně platí že 5-HTP by se mělo užívat je po dobu nezbytně nutnou a jen v případě, že podávání tryptofanu je nedostatečné. skutečně bych Vám raději doporučil allegra DRINK, kde máte jistotu biologické dostupnosti, a až teprve poté, kdy zjistíte že účinek není dostatečný, přejít na přechodnou dobu na 5-HTP.

  • Hanka N. Zapomněla jsem dodat, že mám na mysli ALLEGRA 5-HTP.

 • doplnujici dotaz

  marketa Jeste jednou stejny dotaz ze 13.10.nezobrazil se jako novy. Doplnuici otazka k tritticu a drinku. Opravdu si mohu dat navecer drink + trittico, nemam ho spis pit jindy. Kazdopadne po leku samotnem neusnu, to spis po napoji. Jde mi o riziko serotoninoveho soku v teto kombinaci. A teanin asi k tomu jist nelze ze. Dekuji jeste jednou za odoved.

  • Woykoff Dobrý den,
   máte pravdu, že minimálně v prvních dnech by bylo vhodnější dávku allegry DRINK a Trittica rozdělit. Pokud bude vše probíhat bez prolbémů, nebál bych se zkusit dávkovat obojí navečer.
   Theaninu, neboli Relaxy se obávat nemusíte, theanin funguje jiným mechanismem než přes metabolismus serotoninu, před spaním si ho můžete dát i v kombinaci s allegrou a Tritticem.

 • trittico a allegra

  marketa Dobry den, dostala jsem od lekare na nespavost a uzkosti Trittico 1/3 na vecer. Pred nedavnem jsem zacala pit drink allegra,lehke zlepseni vidim. Mohu pit i nadale? Lekar mi rekl, ze ano, ale bylo to jiz v rychlosti mezi dvermi. Nejsem si jista, ze si uvedomil souvislosti. Dekuji

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, je to dokonce v kombinaci s antidepresivy velmi výhodná kombinace. Jen je dobré vědět, že allegra DRINK může zvyšovat účinek trittica.

   • marketa Dekuji za odpoved. Jen prosim jeste upresneni. To mam ten drink pit navecer s tim lekem? Neni lepsi ho pit rano? A jeste nemohu z teto kombinace trittico +drink dostat serotoninovy sok? Dekuji moc za odpoved

  • Woykoff Dobrý den,
   ano, je to dokonce v kombinaci s antidepresivy velmi výhodná kombinace. Jen je dobré vědět, že allegra DRINK může zvyšovat účinek trittica.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna