Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • nejspise uzkost kdys je sama

  michal dobry de,mám Fenku labradora stari 5mesicu vaha 10kg, už ji mám 3měsíce ale když je sama tak to zacina byt peknej mazec mam ji zavrenou v kuchyni strase steka vsechno nici skace na limku nevím co s ni sousedi si stezuj na stekot,odchazim do prace brzo rano jeden tyden je doma asi 3hodiny rano a druhy tyden je doma asi 9hodin sama, ona se jako vysteka a treba je pul hodiny pokoj usne ale pak to zas zacne byl bych rad za kazdou radu zkusil jsem feromon do elektricke zastrcky a nepomohlo to dekuji za odpoved

  • Woykoff Dobrý den,
   toto bývá častý problém psů kteří zůstávají doma delší dobu sami. Pejsek je vystresován, možná i špatně socializován.
   Doporučil bych okamžitě nasadit Allegris dlouhodobě, při této váze 1 tbl ráno, jakmile přibere přes 15 kg 1 tbl ráno a jednu tbl večer. Zároveň v prvních dnech až týdnech podávejte 2 tbl Relaxisu cca 30 minut před odchodem do práce, opět při navýšení váhy až 4 tbl před odchodem. Pokud se situace zlepší, můžete Relaxis vynechat, ale Allegris podávejte i nadále.

 • Stres při výstavách

  Edita Dobrý den, máme Aljašského malamuta, fenka nemá ráda cizí prostředí a při výstavách není ve své kůži. Prosím jaký je rozdíl mezi Alavisem Relax a výrobkem Relaxis. Nerada bych, aby fenka byla "otupělá"-
  Velice Vám děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, Alavis Relax obsahuje dekapeptid (řetězec deseti aminokyselin), získaný hydrolýzou mléčné bílkoviny. Bohužel výrobce již neuvádí zda hydrolýzou kaseinu či lactalbuminu. Také nám není známo přesné chemické složení, tedy z jakých konkrétních aminokyselin se dekapeptid skládá. Předpokládáme však, že bude obsahovat větší podíl l-tryptofanu, který má antidepresivní účinky. Obsah účinné látky v jedné tabletě je 75 mg, nepředpokládám že obsah tryptofanu bude větší než 50 %, tedy že by 5 z 10ti aminokyselin v dekapeptidu byl tryptofan, spíše méně. Obsah tryptofanu bude tedy zřejmě méně než 30-40 mg v tabletě. Jde tedy o přípravek podobného typu jako je allegris, se zhruba 5x nižším obsahem účinné látky l-tryptofanu.
   Pokud však Vám jde pouze o krátkodobé zklidnění pejska na omezenou dobu po dobu výstavy, jsou přípravky na bázi l-tryptofanu nevhodné, protože vyžadují podávání dlouhodobé, minimálně 1-3 měsíce a jsou určeny pro psy s chronickými problémy, jako je celková ustrašenost, nebo naopak agresivita, psychická nevyrovnanost apod.
   Pro zklidnění na výstavy použijte tablety s obsahem l-theaninu, který zklidní pejska v časovém rozsahu cca šesti hodin a nastup účinku je téměř okamžitý.
   Doporučil bych tedy Relaxis v dávkování 2 tablety/5 kg hmotnosti pejska, ve vašem případě tedy odhaduji 4 tablety, nejlépe ráno před odjezdem na výstavu. Pokud se výstava protáhne do odpoledne, můžete podat další dávku 2-4 tablet po obědě.
   Případně můžete použít přípravek Alavis Calming, ale vzhledem k obsahu l thenainu 6x nižším než má Relaxis, měla by jste použít cca 24 tablet tohoto přípravku.
   Nemusíte se však obávat, l-theanin není hypnotikum, pejsek tedy nebude otupělý, pouze se zklidní a bude tolerantnější k nepříjemným a rušivým cizím podnětům.

   • Woykoff Omlouvám se za překlep, dávkování Relaxisu je samozřejmě 2 tbl. na 25 kg, nikoliv 5 kg :-)

 • Štěkání po odchodu do práce

  Zdeňka Dobrý den,máme 15letého jezevčíka.Asi před rokem si sousedi v paneláku začali stěžovat,že od 5h ráno(odcházíme do práce) do 8h štěká.Veterinář nám sdělil,že je to nejspíš stařeckou sklerozou,bohužel nám nic neporadil.Teď se mu zhoršilo srdce a tak jsme vyměnili lékaře,ten nám pomohl a poradil na štěkot Alavis Calming,ještě jsme nezačali,ale po přečtení vašich stránek hned začneme.Jen se chci zeptat:Jaký je rozdíl mezi Alavis Calming a Relaxis a Alegris.Co myslíte,že je pro našeho psa nejlepší.Váží 10,5kg zavodňují se mu plíce, podáváme Fortekor Flavour 0,5tbl denně a Furon 0,5tbl 2xdenně.Zvládne ještě další tablety?Děkuji za odpoveď.

  • Woykoff Dobrý den,

   Alavis Calming funguje na podobných účinných látkách jako Allegris a Relaxis, avšak používá výrazně nižší dávkování. Obsahuje především vitamín B1, a to v dávce 67 mg, což je asi vhodné, i když mnohem vhodnější by bylo použít vitamín B6. Dále obsahuje jako zdroj l-tryptofanu frakci z mléčné bílkoviny kaseinu v množství 11 mg, což odpovídá zhruba 0,6 mg l-tryptofanu a 10,5 mg l-theaninu.
   Allegris obsahuje 120 mg čistého l-tryptofanu a 150 mg mléčného proteinu lactalbumin (což odpovídá cca 10ti mg l-tryptofanu, Relaxis pak 60 mg l-theaninu a 150 mg lactalbuminu. Pokud budete používat naše přípravky, zvolil bych následující dávkování, pokud budu uvažovat váhu pejska 10-13 kg?. Večer 1 tbl Allegrisu, ráno před odchodem do práce 1-2 tbl Relaxisu. Ten podávejte do doby, než se pejsek uklidní. Allegris však podávejte stále. Nemusíte se obávat, přípravky jsou naprosto přírodní a neškodné a nijak neovlivňují stávající léčbu.
   toto dávkování odpovídá zhruba z pohledu l-theaninu cca 12 tabletám Calmingu, z hlediska tryptofanu cca 300 tabletám Calmingu. Pokud krmíte kvalitním krmivem pro seniory, vitamínu B1 by měl mít pejsek dostatek, v případě potřeby doplnit vitamíny B je vhodnější a levnější podat běžný dětský B-komplex za 20 Kč.

 • cushinguv syndrom

  Vierka Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda se z předoperačního vyšetření krve u psa, resp. fenky (operace mléčných žláz) pozná cushinguv syndrom. Zdá se mi, že fenečka hodně pije a je jako by apatická a dočetla jse se, že by mohlo jít právě o tento syndrom. Nicméně byla před měsícem na operaci a tam jí brali krev, tak si říkám, že by na to přišli...Děkuji za radu!
  Viera

  • Woykoff Dobrý den, Cushingův syndrom se nedá při běžném a jednorázovém testování krve pejska diagnostikovat, k tou je nutné provést několik opakovaných specializovaných testů. Při podezření na cushingův syndrom kontaktujte svého veterinárního lékaře a domluvte se s ním na specializované diagnostice.

 • Kocour

  Michaela Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li jsou Vaše veterinární připravky vhodné též pro kočky. Máme doma kocoura (3 roky), který je velice ustrašený a ze všeho hned vyplašený ..... šustění sáčku, rychlý pohyb v jeho blízkosti, to vše je stimulem k rychlému úprku. Přitom je velice mazlivý a naše domácnost je klidná, jsme s manželem většinu času v práci a když jsme doma odpočíváme, nepouští se nahlas muzika, nehádáme se, nic co by mohlo vysvětlit jeho chování. Co se týče nemocí prodělal močové kameny, ale nyní baští urinalgranule a je vše v pořádku. Máme ještě jednoho o rok staršího kocourka a ten je klidný a spolu vycházejí dobře. Děkuji za odpověď a případnou radu, jak situaci řešit nelze-li využít Vašich přípravků.

  • Woykoff Dobrý den,
   podávání tryptofanu obsaženého v allegrisu by bylo určitě vhodné. Jako problém trochu vidím způsob podání, přípravky jsou koncipovány tak, aby byly dobře přijímány psy, velikostí, tvarem a v mezích možností i chutí a vůní napodobují psí granule. Pokud by se Vám podařilo dostat do kocourka 1 tbl. Allegrisu MINI denně, mělo by dojít k jistému zlepšení, ale zda se Vám to podaří v tom jsem pesimista. Tabletka jde snadno rozdrtit na prášek, tak jím zkuste posypat jeho granule, ale kočky jsou hodně vybíravé.
   hodně štěstí

   • Michaela Děkuji Vám moc za odpověď,kocour je žrout, třeba se to podaří :). Pěkný den.

 • změna chování psa

  Lucie Dobrý den,

  píši Vám ohledně divného chování našeho psa, kterému je 10 a půl roku. Pejsek (fena, oříšek) odmítá chodit ven, často nehybně stojí uprostřed pokoje, stejně nad i miskou s jídlem, je jako by duchem nepřítomná a apatická, na nejbližší téměř nereaguje (občas i na nás zavrčí), nechá se pohladit, je vidět, že jí těší, nicméně pro mazlení si nechodí jako dřív. je to úplně jiný pes, než kterým ještě nedávno bývala. V září prodělala operaci mléčných žláz, chodila s krunýřem, kterým velmi trpěla, již tenkrát poprvé nechtěla chodit ven. Možným faktorem může být i občasná přítomnost batolete mojí sestry, do kterého se celá rodina "zbláznila", nicméně takto žárlit by v tom případě začala až teď, když už je dítě rok na světě. Napadá nás, jestli to není tím, že malý začal lézt po čtyřech? zdá se nám zdravá, jí, výrazně nehubne, dobře spí. jsme ale z jejího stavu zoufalí a bezradní. Bere Alavis relax, ale ke zlepšení nedošlo. Můžete nám prosím poradit, co můžeme pro pejska udělat?

  Budu Vám vděčná za jakoukoliv radu.

  Děkuji a přeji hezký den,
  Lucieá

  • Woykoff Dobrý den. V tomto případě je rada obtížná, pejsek je již starší, příčinou mohou být Vámi zmiňované faktory, ale třeba i nějaké zhoršení zdravotního stavu, které jinak není zatím nijak patrné, případě kombinace obojího. Alavis relax je pom,erně slabý přípravek, doporučil bych 3-4x vyšší dávkování než výrobce uvádí, případně ho zkuste nahradit mnohem silnějším Allegrisem. Pokud ani po podání Allegrisu v dávkování 2 tbl na 20 kg váhy pejska po době min. 8 týdnů situace nezlepší, doporučil bych nechat pejska podrobně komplexně prohlédnout, aby jste vyloučili nějaké závažnější zdravotní problémy.

   • Lucie Dobrý den,

    moc Vám děkuji za radu, přípravek jsem už objednala!

    Hezký zbytek dne,
    Lucie

 • Dělobuchy

  Jana Dobrý den, máme dotaz ohledně přípravků Allegris/Relaxis. Máme 10 letého jorkšírka a poslední roky se stále více a více bojí petard, ohňostrojů, bouřky a pod. Silvestr je pro něj skutečně veliká psychická i fyzická zátěž. Předchozí 2 roky jsme cca 2 měsíce před Silvestrem denně podávali Allegris, pes byl celkové klidnější a pohodovější, nicméně na Silvestra byl stejně opět strachy bez sebe a to asi 20 hodin v kuse. Potřebovali bychom poradit, zda by nebylo lepší vyměnit Allegris za Relaxis a jak dávkování? Děkuji moc za radu.

  • Woykoff Dobrý den. Doporučoval bych Vám pokračovat s podáváním Allegrisu, který přispěje k celkové větší psychické pohodě pejska, ale na Silvestra podávejte po celý den ještě Relaxis, a to v dávkování 2-3 tablety Relaxisu MINI od dopolednícj hodin každých 6 hodin tak, aby poslední dávka šla cca 40 minut před půlnocí, kdy jsou dělobuchy nejintenzivnější.

   • Jana Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď. Můžeme tedy současně podávat Allegris i Relaxis, nebo v den, kdy budeme dávat Relaxis, máme Allegris vynechat? Ještě bych upřesnila, že pejsek váží cca 4 kg. Děkuji za pomoc.

    • Woykoff Ano podávejte Relaxis MINI i Allegris MINI současně. Mé doporučení na dávkování vycházelo z odhadu váhy pejska cca 5 kg, takže ho můžete použít. Přeji Vám ať je o Silvestru již vše v pořádku.

     • Jana Ještě upřesňuji, že od veta jsme si přinesli Arthronis Acute MINI.

     • Jana Moc děkuji a ještě poslední dotaz. Včera jsme od veterináře obdrželi Arthronis MINI kvůli problémům se zády. Můžeme s ním užívat současně i Allegris a Relaxis? Přestože jde též o verzi MINI, tablety jsou pro našeho 3,8 kg jorečka stále dost velké. Je možné je rozdrtit a podávat jako prášek? Nebo alespoň rozkrájené na kousky? Bohužel máme též problémy se žaludkem, nemůže mu to přitížit? Děkuji za trpělivost.

      • Woykoff Arthronis můžete samozřejmě podávat souběžně s Relaxisem a Allegrisem. Jde o naprosto odlišný preparát který nijak neovlivňuje předchozí dva a naopak. Tablety můžete samozřejmě rozdrtit, jsou křehké a jde to snadno, např. lžičkou nebo střenkou nože. Rozdrcený prášek klidně všech tří produktů dohromady můžete přisypat do jídla.

       • Jana Moc děkuji za Vaše rady. Nyní již několik týdnů užívá náš pejsek každodenně Arthronis i Allegris a musím říci, že je znatelné zlepšení. Pejsek je mnohem lépe pohyblivý a psychicky je klidnější, vyrovnanější, pohodovější. Snad i Relaxis nám napomůže k menšímu stresu na Silvestra. Ještě jednou děkuji moc. Jana

 • stres ze samoty

  Simona Dobrý den, prosím o radu. Máme Maltézáčka budou mu dva roky a špatně snáší být doma sám. Chystám se do práce po delší době. Na radu veterináře jsme nasadili Allegris, jednu tabletu ráno v kombinaci s Alavis Calming (ten už dobral). Kůra trvá 50 dnů, zlepšení pozoruji, denně ho nechávám hodinu, dvě samotného. Už nekálí, nesliní, ale částečnou úzkost po návratu pořád pozoruji.Přehnaně mě vítá, až pískotem, a pak se ode mně nehne ani na na krok. Nevím, jak zvládne osm hodin. Co s tím? Pokračovat s Allegrisem? Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, určitě pokračujte. Kolik pejsek váží a jaké dávkování používáte? resp. používáte allegris mini? Možná bych zkusil při odchodu podat i relaxis.

   • Simona Dobrý den, váha pejska je 3,4kg a bere 1 tabletu Allegris ráno. Od veterináře jsme dostali ty silnější (120mg I-tryptofan).

    • Woykoff V tom případě bych dávku allegrisu nezvyšoval, ale můžete zkusit navic před odchodem podávat tabletu Relaxisu, a to po dobu, než budete pozorovat dlouhodobé zklidnění pejska.

 • Březí fena

  Lenka Dobrý den, vždy jste mi dobře poradili a měla bych dotaz - mám březí fenu, bylo to nechtěné nakrytí, ale stejného plemene, tak by případná štěnata nebyl až takový problém, ale jde o to, že máme jet do zahraničí a cesta zpět by byla 54 den po nakrytí, 10 hod v autě. Cestoval by i zbytek smečky, na kterou je fena zvyklá, v místě pobytu to také již zná. Jezdíme tam pravidelně. Setkala jsem se s názorem, že přerušení březosti je obrovská zátěž se zdravotními riziky, pro fenu je lepší nechat porod proběhnout. Ale mám obavu, jak by snášela dlouhou cestu pouhé 4 dny před termínem. Myslíte, že by bylo vhodné podávání Allegrisu nebo relaxisu - alespon v posledních dnech, nebo na cestu ? Případně i ostatním psům, aby si jí " nevšímali ". Může tento přípravek březí fena ? potřebovala bych, aby cesta pro ní nebyla až tak stresující vzhledem k jejímu stavu, tak aby to prospala, nebo byla klidná až do příjezdu do domácího prostředí a klidná před blížícím se porodem. Děkuji

  • Woykoff Dobrý den. Relaxis i Allegris jsou bezpečné přípravky i pro podávání březím fenám. V tomto případě bych doporučil užít Relaxis po dobu cesty. Přípravek podejte cca hodinu před odjezdem a po cca 5ti hodinách jízdy můžete podat další dávku. U ostatních pejsků můžete Relaxis podat vždy v případě, že by začali "zlobit". Přeji Vám, ať vše úspěšně zvládnete.

   • Lenka Moc děkuji za odpověd. Březí fena váží nyní cca 40 kg, ke konci březosti právě na cestu bude vážit více - mohu se, prosím, zeptat, jaká je pro ní bezpečná dávka ? Počítá se zvýšená tělesná hmotnost kvůli štěnatům ? Ostatní dva psi mají 48 a 58 kg. A mám podávat pouze ten Relaxis jen na cestu nebo i v době těhotenství podávání Allegrisu ? Myslím to tak, že nyní Alegris ( 2 tbl denně ? ) a na cestu podat Relaxis. Děkuji

    • Woykoff Fence můžete podat 4 tablety před cestou, ostatním pejskům jednorázově 4-6 tablet. Relaxis můžete podat vždy když je to potřeba, tzn. před očekávaným větším stresem nebo neklidem. Bez obav ho můžete kombinovat s Allegrisem, jehož dávkování 2 tbl denně je správné, ale je možné ho v případě potřeby zvýšit na 4 tbl denně. Relaxis účinkuje okamžitě ale účinek přetrvává pouze omezenou dobu, cca 4 - 6 hodin.

 • Zklidnění psa

  Edita Matuskowiesová Dobrý večer,potřebovala bych poradit.Máme pětiletého psa shit-su,vše je v pořádku,jen při stříhání nastává veliký problém.Pes je velice neklidný,nechce držet a ostříhat ho je nadliský výkon.Stříhám ho sama a každé další stříhání je horší a horší.Tak se chci zeptat jestli by bylo vhodné použít tablety Relaxis a nebo jestli existuje nějaký jiný způsob,jak psa zklidnit a v klidu ostříhat.Děkuji moc za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, určitě bych vám doporučil použít Relaxis. Nebál bych se dávkování až 3 tbl na 20 kg hmotnosti psa, nemusíte se bát předávkování. Tablety podejte 40 min. před vlastním stříháním.

   • Edita Matuskowiesová Děkuji moc za odpověď.Tablety si tedy určitě objednám a už se těším na klidné stříhání.Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 4 56 7 8 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna