Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Fenecka z mnozirny

  Andrea Hyžíková Arven Dobry vecer,mam 2 mesice fenecku maleho nmeckeho pince ze slvenske mnozirny,,,5 let slouzila jako masina na stenatka potom se ji snazily zbavit zabitim byla hozena v pytli do Dunaje s dalsima 5 pejskama podarilo se jim vyplavat a pul roku zili na brehu nez kontaktu lidi az je odchytli v prosinci zachranari z Prahy a prevezli na veterinu a do docasky,kdyz ji nasli mela 1,20kg po tele bodno rezne rany,,,psychika natok narusena ze zila prvni tyden pouze ve skriny vse se dalo do mesice do castecneho klidu a ja si ji osvojila do me smecky dalsich 4 psu zapadla skvele.Po kastraci nastaly problemy vse jsme resily Bachovou esenci na stres a mala se do 14dni dala doporadku ovsem tohle utery ji napadla fene nemeckeho ovcaka a Kaculka se pomatla,,,stale narika pri hlazeni podavani leku pri beznem chodu domacnosti atd podavame leky predepsane veterinarem plus krizovky a primo ji delane kapky na miru stav se zlepsil tak o 20procent dnes jsme byli na postroji venku ale doma e situace s narikanim stale stejna dokaze hodiny hodiny po kuchyni nebo chodbe,jak drive mela jistotu pod dekou nesnese u sebe nebo na sobe cokoliv myslite ze by byli pro nas tablety vhodne moc vam dekuji za odpoved

  • Woykoff Dobrý den, samozřejmě nedokážu posoudit, zda fenka nemá nějaké zranění nebo bolesti. ale v každém případě pro pejska který prožil to co p aíšete bych určitě nasadil Allegris, a asi i v prvních dnech Relaxis. Pokud má váhu do 5 kg, nasadil bych lednu tbl Allegrisu MINI ráno a jednu večer, pokud se třeba po 1 měsíci zklidní, pokračoval bych 1 tbl večer. Relaxis MINI bych zkusil používat 1-2 tbl vždy před procházkou nebo očekávanou stresovou situací.

   • Andrea Hyžíková Dobry vecer,velice vam dekuji za odpoved,fenecka nema zadne zraneni dnes jsme byli na kontrole pan doktor rikal ze je to pouze o psychice tak ji snad ty prasky zaberou jeste jednou vam velice dekuji

 • velmi nervózní pes

  Georg Ahoj, můžete mi dát nějaké rady. Máme 4 roky starý málo Munsterlander je velmi nervózní, vzrušený a také velmi snadno překvapen. Již nyní můžeme udělat hodně výzkumu. Měl snížená činnost štítné žlázy, proti nimž je přijal tyroxin přes rok. Nyní její hodnoty jsou dobře znovu a on netrvá více tablet. Dali jsme ho půl roku Sedarom, což byl velmi klidný a vyrovnaně. Ale po šesti měsících, účinek výrazně poklesne. Dáváme mu teď po dobu 2 týdnů Allegri (1 tableta, pes váží 26 kg), ale nevšimne si žádné zlepšení. Můžete nám dát nějakou radu, co bychom mohli dělat. Jsem z Německa a superlearning chtěl omluvit za mé špatné češtině. Ale prosím, dej mi tvou pomoc.

  • Woykoff Dobrý den, zvyšte dávkování Allegris na 2 tbl denně, vždy 1 tbl ráno a 1 tbl večer. V případě potřeby můžete kombinovat s Relaxisem, vždy 2 tbl jednorázově před očekávaným stresem. Tuto dávku můžete použít až 3x denně.

 • Strach z jízdy autem

  Veronika Dobrý den, moc prosím o radu. Vzali jsme si ročního pejska, u původního majitele bydlel na samotě v lese a nebyl vůbec socializovaný: neznal lidi, ostatní psy, nikdy nejel autem. Ze začátku se všeho bál, ale rychle si zvykl, nyní všechny situace zvládá v pohodě. Jediné, na co si ale zvyknout nemůže, je jízda autem. Když vidí, že pojede autem, začne se třást a slinit, nechce se dobrovolně k autu ani přiblížit. V autě se potom strašně klepe, kňučí a každou chvíli zvrací, a to dokonce, i když auto stojí. Bohužel, cestování se nemůžeme vyhnout, a tedy ani on. Pomohl by mu Relaxin, nebo jiný výrobek? Musel by ho užívat pořád, nebo jen před cestou? V jakém množství? Pejsek má 13 kg. A užívá se takový přípravek doživotně, nebo je možné, že ho cestování časem přestane stresovat? Děkuji mockrát za radu.

  • Woykoff Dobrý den. Předně pro tyto situace je určen Relaxis. Ve Vašm případě bych doporučil podat 2 tbl Relaxisu cca 45 minut před odjezdem auta. Píipravek podávejte jen před cestou autem, jinak ne. Je velice pravděpodobné, že si pejsek postupně na cestu autem zvykne.. Možná má s autem spojený nějaký stresující zážitek. Doporučil bych proto i začít auto trénovat. Nejdřive ho jen autu přivézt, nechat nastoupit a nechat mu tam nějaké pamlsky. Později u kousek jet, nejlépe na procházku nebo někam, kam by se pejsek těšil, aby si spojil auto s příjemným prožitkem. Uvidíte, že se situace postupně srovná.

   • Veronika Děkuji za rychlou odpověď, vyzkoušíme tedy Relaxis a trénink v autě s pamlsky, jak radíte. Snad se to opravdu srovná, moc by se mi a hlavně pejskovi ulevilo :) děkujeme!

 • stres psa

  Katka Dobrý večer, máme bernskeho salašnického psa 4 roky a váží 40 kg. Velice se bojí petard, loňské čerty a Silvestr nesl velice těžce. Museli jsme ho zavřít, protože se celý klepal, bál se, zrychleně dýchal. Bohužel nezabráníme tomu, aby jsme mohli být s ním nebo ho někam zavřít, i to je pro něj stresující. Proto vás žádám o radu, co bych mu měla dát, aby se tolik nebál, ale přitom normálně fungoval. Jak se to aplikuje, jakou to má výdrž a jaká je cena. Moc děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den. Zcela jistě bych doporučil Relaxis. Po osobních zkušenostech v podobném případě bych doporučil začít podávat na Silvestra již okolo poledne, ve Vašem případě 4 tablety. Další 4 tablety bych dal mezi 6-7 večer a poslední dávku tak 40 minut před půlnocí. Balení 60 tablet na našem eshopu stojí 270 Kč, ale bohužel při objednávce pod 600 kč platíte poštovné. Cena u veterinářů se samozřejmě dost výrazně mění a liší a nejsme schopni ji garantovat.

 • stres psa

  Katka Dobrý večer, máme bernskeho salašnického psa 4 roky a váží 40 kg. Velice se bojí petard, loňské čerty a Silvestr nesl velice těžce. Museli jsme ho zavřít, protože se celý klepal, bál se, zrychleně dýchal. Bohužel nezabráníme tomu, aby jsme mohli být s ním nebo ho někam zavřít, i to je pro něj stresující. Proto vás žádám o radu, co bych mu měla dát, aby se tolik nebál, ale přitom normálně fungoval. Jak se to aplikuje, jakou to má výdrž a jaká je cena. Moc děkuji za odpověď

 • Zklidnění při krytí

  Lucie Dobrý den,
  prosím o radu. Již dvakrát jsme zkoušeli nakrýt fenu, ve správný čas podle laboratorních výsledků, pes i fena měli o sebe zájem, fenka psa doslova provokovala, neustále, ale jakmile došlo k zasunutí penisu, nebyli jsme schopni fenu udržet ani ve dvou, vždycky se vysmekla a hlasitě kvičela, fyziologicky nic nebrání bezbolestnému proniknutí penisu, nechali jsme fenu vyšetřit, pravděpodobně se jedná o negativní zážitek z prvního bolestivého pokusu o nakrytí - fena je citlivější povahy. Bylo nám doporučeno podávat Alavis calming před příštím pokusem o nakrytí. Máme jej podat jednorázově před samotným nakrýváním, nebo delší dobu před tím, či použít jiný přípravek, nechci aby fena po podání byla otupělá, spíše jen aby nebyla nervózní.. Děkuji moc za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, ohledně podávání Alavisu Calming se musíte obrátit na jeho výrobce, v tom Vám opravdu neporadím :-). Z našich výrobků bych jednoznačně doporučil Relaxis . dávkování 2tbl na 25 kg váhy pejska, raději zaokrouhlujte ny vyšší dávkování, přípravek je opravdu bezpečný. Připravek podejte min. 45 minut před vlastním nakrytím. Pokud je opravdu tak nervozní jak píšete, tak v případě že budete nakrývat třeba až odpoledne, dal bych jednu dávku již ráno a druhou 45 min před nakrytím. Přípravek Vám však nepomůže pokud je průnik pro fenu skutečně bolestivý, pouze jí psychicky zklidní. Nepůsobí jako analgetikum na snížení bolesti.

 • štěkot

  Andrea Dobrý večer prosím vás mám jeden dotaz.Mohu podávat svým pejskům současně allegris a relaxis.Pokud ano tak bych se chtěla zeptat jak dlouho je možné tento přípravek podávat.doposud jsme užívali alavis relax a dalo by se říct že bez účinku.pejsci nadále štěkali.i když malounko se uklidnili.Předem děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den. Pokud máte s pejsky problémy dlouhodobé (štěkání, neklid, nervozita, bázlivost nebo naopak bezdůvodná agresivita), doporučil bych podávat dlouhodobě Allegris, a to v dávce až 2 tbl denně na 25kg živé váhy pejska. Vždy ráno a večer. A pokud navíc víte o stresujících událostech, na které pejsek špatně reaguje (procházka, nebo naopak když zůstane sám doma, cesta autem, návštěva veterináře, návštěva cizích lidí u Vás doma apod., můžete k Allegrisu navíc vždy jednorázově podat Relaxis, ato také až 2 tbl na 25 kg váhy. Relaxis podávejte cca 40 min - 1 hodinu před očekávanou událostí (odchodem na procházku, opuštěním pejska apod.). dávku Relaxisu múžete vždy zopakovat po cca 6ti hodinách až 3x denně. Relaxis užívejte jednorázově, pravidelně i nepravidelně vždy podle potřeby.

 • Bojácnost

  Marie Dobrý den, pročetla jsem si plno dotazů na této stránce s vašimi odpovědi, ale i přesto bych ráda položila svůj, nový dotaz.
  Máme pyrenejského ovčáka, má v povaze být bojácný, to ano, ale neměli jsme ho hned od štěňátka, kdy se dává do nových rodin a byla u něj rapidně zanedbaná socializace. Jen pro přiblížení, velikánský dvůr obehnaný velkou zdí, znal jen smečku a pánečka, co ho krmil, u nás měl strach ze všeho, zašustl sáček, pomočil se a pokakal strachy, stejně tak ze spláchnutí záchoda, sebemenší bouchnutí, ba i zaklepání, opět se pomočil...jít s ním někam ven bylo fakt za trest. Dělal hysterické scény, když uviděl jen člověka klidně i 50m daleko...dnes jsou mu dva roky, snažili jsme se ho socializovat, brát všude a už je z něj úplně jiný pes, ale samozřejmě bázlivost a ustrašenost je tam pořád. Aktivně se věnujeme sportu agility, jezdíme pořád po závodech. Ze začátku to bylo taky strašné, zastavil se vždy uprostřed parkuru, uviděl lidi, psy a všechno kolem a jen štěkal, nechtěl se nechat přivolat, bál se. Teď už je to opět jiné, agility miluje, pracuje jak hodinky, jak se říká, ale podle mého je pořád ve stresu, vidí ty lidi, je nedůvěřivý, ze strachu vyjíždí po psech. Samozřejmě i když jdeme do města, nebo na procházku, pořád jsou někde lidi. Ze začátku nám dělal to, že lítal kolem lidí, štěkal a pořád pobíhal, podařilo se nám to dostat pod kontrolu, ale bojácný je, jak říkám, pořád, i když je to už orpavdu někde jinde, je pořád s našim druhým psem, starším, kterého jsme měli jako prvního, je na něj strašně upnutý a bere ho, jako staršího bráchu, tak si je s ním jistější....Chtěla bych mu v tomhle pomoct, socializovat se snažíme pořád, je to náš člen rodiny ale zase do něj nechci cpát kdejaké přípravky. Tímto bych se teda chtěla zeptat, co by bylo vhodné, pro takového psa, je mi jedno, kolik to bude stát, ale chtěla bych, aby se jeho temperament nezměnil, aby v podstatě neměl žádné jiné vedlejší účinky na jeho zdraví a chování, krom te nejistoty a bojácnosti.
  Předem mockrát děkuji za odpověď!

  • Woykoff Dobrý den. Ve vašem případě bych zcela jistě doporučil užívat dlouhodobě Allegris, začal bych asi hned s dávkováním 2 tbl na 25 kg váhy pejska denně, takže asi 4 tbl denně, 2 ráno a dvě večer. Pokud uvidíte, že se pejsek zklidňuje, můžete dávkování snížit na polovinu. Pokud očekáváte větší stresovou situaci (agility apod.), můžete užít Relaxis (4 tablety cca 40 minut před očekávaným stresem), a dávku v případě potřeby můžete opakovat až 3x denně vždy po šesti hodinách.
   Oba dva přípravky nejspu hypnotika a nemají tlumící účinky, Allegris podporuje tvorbu serotoninu a působí tedy jako přírodní antidepresivum, Relaxis působí zklidňujícím způsobem.

   • Marie Mockrát děkuji za rychlou odpověď!
    Náš pes má 12kg, což znamená, že když na 25kg váhy psa jsou 2 tablety, tak pro Nikouše jedna tableta, takže jedna ráno a jedna večer?
    Relaxis - 4 tablety před očekávaným stresem, bez ohledu na váhu psa?

   • Marie Mockrát děkuji za rychlou odpověď!
    Náš pes má 12kg, což znamená, že když na 25kg váhy psa jsou 2 tablety, tak pro Nikouše jedna tableta, takže jedna ráno a jedna večer?
    Relaxis - 4 tablety před očekávaným stresem, bez ohledu na váhu psa?

    • Woykoff Ne, omlouvám se, předpokládal jsem že váha pejska je výrazně vyšší. Tedy Allegris 1 tbl denně, Relaxis 1 tbl 1-3 x denně. :-)

 • Stres u pudlíka

  Laďka Dobrý den, chci se s Vámi poradit nad chováním svého 8-lertého pudlíka, který je celkově velice stresovaný,uštěkaný, ale největší problém mu zůsobuje každodenní cestování autem. Od narození snášel velice dobře - tot cestování a to ještě se svým sím bráchou 7-letým pudlíkem, ale od doby pooperačního stavu, kdy po prodělané operaci a narkóze mu bylo špatně v autě se začal úzkostliv ě bát jízdy autem. Do auta sám neskočí, chvěje se už dopředu, jen co vidí, že jsme na dchodu z domu, v autě silně slintá, chvěje se a je úzkostlivý. Vyzkoušela jsem na jeho úzkostlivý stav celou řadu preparátů, bezúspěšně.Nyní jsem se dozvěděla od veterináře o přípravku Relaxis mini a allegris mini. Náš pejsek nyní asi tak 14 dnů bere přípravek Alavis, zatím nevidím žádné zlepšení.Doporučili by jste ještě k přípravku Alavis i shora citované přípravky, nebo pouze tyto 2 citované Vaše přípravky? Myslíte, že někdy dokážu pomoci pejskovi a odbourat u něj strach z jízdy autem? Moc mě to trápí. Pejsek se mnou jezdí každý den do kanceláře cca 15 min. jízdy. Nejvíce zvládne jízdu o délce 1 hodiny a to na chalupu. Děkuji za Váš názor.

  • Woykoff Dobrý den. Pokud je pejsek celkově stresovaný, nejen při jízdě autem, doporučil bych Vám podávat dlouhodobě přípravek Allegris. Dávkování dle váhy, pokud má pejsek do 10 kg, doporučil bych denně 2 tbl allegrisu MINI (jednu ráno a jednu večer), při váze na 10 kg 1 tbl allegrisu večer. Navíc před každou jízdou podávejte Relaxis, cca 30 minut před plánovaným odjezdem. Přípravek alavis sice můžete podávat i nadále, ale vzhledem k tomu, že obsahuje řádově méně účinné látky než allegris, je to zřejmě zbytečné.
   Navíc bych doporučil pracovat s pejskem vzhledem k jeho vztahu k autu, zkuste si s ním hrát v autě, aniž by jste někam jeli, muže zkusit třeba autem probíhat za odměnu, pak v autě za odměnu chvíli zůstat. Navíc zkuste pejska autem vozit někam na procházku, kde si s ním budete hrát, aby si auto spojil s nějakým příjemným pocitem. V tuto chvíli může mít auto zafixované se stresujícím zážitkem operace a pooperačního stavu, tak je důležité mu tuto vzpomínku vytěsnit příjemnějším zážitkem.
   Hodně štěstí

 • Relaxis po operaci

  Jana Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je užívání přípravku Relaxis nějak omezeno zdravotním stavem pejska.
  Máme fenku yorkshira (4,2 kg), která byla před dvěma dny na operaci kýly. Když jsem na internetu hledala nějaké vitamíny pro lepší rekonvalescenci, narazila jsem na Relaxis, který by mohl vyřešit naše problémy s cestováním autem a návštěvami veterináře. Pejsek nám vždy strašně vyvádí - vyje, kňučí, chce utéct. Bylo by možné jej užít už 10 dní po operaci, až půjdeme vytahovat stehy? Je efektivní jednorázové užívání přípravku? Kromě cestování a návštěv u veterináře je pejsek úplně spokojený - dokonce se nebojí ani bouřky, ani dělobuchů. Děkuji!!

  • Woykoff Dobrý den. Relaxis je právě ideální pro takovéto jednorázová podávání. Nemusíte se ho bát užít jak ihned po operaci, tak klidně i těsně před operací pro zklidnění a omezení stresu. Ve Vašem případě užijte Relaxis MINI, 2 - 4 tbl před odjezdem k veterináři. Stejně tak při cestě autem, 2 tbl cca 40 minut před odjezdem, v případě dlouhé cesty můžete po 6ti hodinách dávku opakovat.

   • Jana Dobrý den,
    děkuji za odpověď. Už jsem Relaxis objednala. Akorát se chci zeptat na dávkování. Vy píšete podat 2 - 4 tbl před odjezdem, ale na internetu se píše, že do 5 kg se podávají 1 - 2tbl. Děkuji.

    • Jana A ještě mám jeden dotaz. Výrobek jsem objednala i pro svou známou, která má také yorkshira. Pak jsem se však dozvěděla, že je pejsek ve sledování, zda nemá nějaké srdeční potíže. Na nic se ale ještě neléčí, nebere léky. Může Relaxis bez obav využívat? Děkuji.

     • Woykoff Ano, i v tomto případě můžete Relaxis bez obav podávat.

      • Woykoff ...omlouvám se, u Vašeho pejska začněte s dávkou 2 tablet, pokud by by pejsek stále nervozní a vystresovaný, nemusíte se obávat užít až 4 tablety.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 45 6 7 8 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna