Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Léčba

  Katka Dobrý den, ráda bych se s Vámi touto cestou poradila. Máme 11,5 letou fenečk (50kg váhy), která je čilá a velice snaživá. Posledního půl roku začala špatně našlapovat na zadní tlapku. Při chůzi občasně brnká ohlými prstíky o zem, začíná i špatně našlapovat právě na ohlé prsty a důsledkem toho spadne i na zem. Vet nám dává k užívání sirup ArtiVit 15ml denně + Carprofenum od Norbrook 2x50mg na den a půl. Nyní doporučila MSM koňský, který jsme již brali cca 2 měsíce a přešli jsme na její radu na zpomínaný ArtiVit. Dle našeho zjištění tento sirup obsahuje daleko menší složení účinných látek než práškový ArtiVit. Rádi bychom přidali i Arthronis Acute. Pejsek má DKK a začínající artrózu. můžete nám prosím poradit, zda je námi navrhovaná varianta pro pejska vhodná, nebo případně by byla vhodnější jiná? Předem mnohokrát děkuji za Vaši odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   Přiravek Artivit sirup obsahuje MSM a látky SYSADOA, bohužel však ve zcela nedostatečném množství.
   Doporučil bych proti bolesti užívat Arthrons ACUTE, nedjříve 1 tbl ráno a 1 tbl večer, pokud se stav pejska zlepší, ponechal bych 1 tbl ráno. Zároveň začněte prodávat pro obnovu chrupavky 1 tbl Arthronisu fáze 1 ráno po dobu 2 měsíců a pak pokračujte 1 tbl Arthronisu fáze 2 také po dobu 2 měsíců.

 • Foot Protect

  Sheltie Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať, aké je zloženie vášho ochranného prípravku na labky, a tiež ktorý "rastlinný olej" je pri výrobe použitý. Vopred ďakujem za odpoveď, Barbora

  • Wyokoff dobrý den, složení ochranné emulse Foot protect je pouze olivový olej, hydroxid hořečnatý a čištěná voda.

 • Kloubní výživa pro 3 měsíční štěně.

  Zedníček Marcel Dobrý den,
  máme doma 3 měsíční štěně rottweilera. Krmím ho kvalitními granulemi pro štěňata velkých plemen. Vzhledem k častým problémům s klouby u tohoto plemene bych chtěl začít podávat kloubní výživu. Doporučte prosím jakou a v jakém množství, a také délku, popřípadě intervaly podávání i do budoucnosti. Děkuji za odpověď, Zedníček.

  • Woykoff Dobrý den. Určitě bych u štěněte těchto velkých plemen doporučil včasné podávání kloubní výživy. V tomto věku od 3 měsíců po celou dobu růstu to je do 1 roku věku podávejte doplňkově hydrolyzovaný kolagen, tedy Arthronis fáze 2. Dávkujte 1 tbl do váhy 25 kg, jakmile se váha pejska začne blížit 30ti kg, podávejte 2 tbl denně. U dospělého psa, t.j. od 2 let věku je vhodné podávat 1x ročně jako prevenci kompletní kůru, tzn. 2 měsíce Arthronis fáze 1 a po něm 2 měsíce Arthronis fáze 2, celkem tedy 4 měsíce. Je vhodné je začít podávat na podzim, t.j. září/říjen tak aby na zimu již byla kůra kompletní. Ve starším věku, pokud začnete pozorovat bolestivost kloubů, se dávky zvyšují, ale na to máte zatím dost času :-).

 • Súčasné podávanie prípravkov

  Jana Dobrý deň, cca 11 - ročnej fenke NO, ktorá pokrivkáva na prednú labku, podávam prípravok Geloren Dog. Zaujali ma aj produkty Vašej spoločnosti zamerané na riešenie problémov s ochorením kĺbov u psov. Zakúpila som si produkt Arthronis Acute. Moja otázka znie, či môžem podávať súčasne výrobok Geloren Dog i Arthronis Acute,. Za odpoveď vopred ďakujem.

  • Woykoff Dobrý den,
   přípravky samozřejmě kombinovat můžete. Geloren dog MSM neobsahuje a pokud pejsek pokulhává na přední tlapku, dá se předpokládat že půjde nejspíše o namožený sval nebo šlachu a pak je nutné podávat látku s analgetickým a protizánětlivým účinkem, kterým je právě MSM. Doporučil bych podávat 2 tbl denně na 25 kg váhy pejska do doby, dokud kulhání nezmizí. Přípravek Geloren klidně můžete podávat i nadále, nijak tím pejsku neuškodíte.

   • Jana Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za rýchlu odozvu. Už som aj tbl podala, oceňujem úplne bezproblémovú prijatie tbl. S Geloren Dog končíme, resp. presnejšie doberáme tretie balenie, čo vzhľadom na cca 40 kg hmotnosť fenky a 90 tbl balenie približne odporúčaná doba min. 60 dní, takže zvažujeme čo a ako ďalej. Problém s pokrivkávaním sme riešili už v minulom roku, fenke bolo urobenýé RTG oboch predných labiek, avšak na labkách sa neukázal nález, ktorý by pokazoval na artrózu. Následne brala fenka Previcox - 7 tbl., ktoré zabrali a potom mesačne Trocoxil 1 tbl po dobu troch mesiacov. Potom žiaľ Trocoxil u nás na trhu nebol dostupný (ten účinkova), veterinár by neml problém s iným riešením, ale fenka bola napadnutá a pohryzená iným psom e keďže nekrívala, riešili sme ošetrovanie pohryznutia. Tento rok cca pred dvoma mesiacmi sa krívanie objavilo opäť - pri pomalej chôdzi nie, ale pri behu fenka kríva, takže šetríme labku a nebežíme a aj prechádzky sú v pomalšom tempe. Samozrejme, pokiaľ krívanie neustane, navštívime beterinára, len sme sa snažili o čo najšetrnejší prístup. Uvidíme, ako zaberie Arthronis Akut, zvažujem samozrejme i ďalšie podávanie Geloren Dog, príp Arthronis fáza 1, 2 a naviac máme možnosť dávať fenke kuracie beháky,ktoré podľa mne dostupných informácií obsahujú aj glukozamín aj chondroitínsulfát. Budem rada keď prípravky pomôžu, rešpektujeme samozrejme aj vek fenky. Som rada, že na trhu sú kvalitné výrobky, ktoré pomáhajú majiteľom zvierat v prípade zdravotných problémov. Prajem Vašej spoločnosti veľa vyliečených alebo aspoň stabilizovaných zvieracích pacientov.

    • Woykoff Děkujeme za milé přání. arthronis ACUTE by měl být nejvhodnější volbou pro tento případ, ale je pravda, že u pejska v tomto věku by bylo vhodné podávat i přípravky na bázi SYSADOA a kolagenu jako prevenci poškození chrupavky.

     • Jana Jana

      Ďakujem za všetky dobré rady, určite dám vedieť ako zabral arthronis acute. Fenka dostáva surové premrazené mäso + trochu zeleniny + na obmenu ovsenné vločky, ryžu ako prídavok + olej (lososový, z hroznových jadierok), ale je možné, že človek nepokryje stravou všetko, čo fenka potrebuje, tak sa snažíme dodávať pre organizmus potrebné látky. Prajem pekný deň a ešte raz veľa zdaru.

  • Woykoff Dobrý den,
   přípravky samozřejmě kombinovat můžete. Geloren dog MSM neobsahuje a pokud pejsek pokulhává na přední tlapku, dá se předpokládat že půjde nejspíše o namožený sval nebo šlachu a pak je nutné podávat látku s analgetickým a protizánětlivým účinkem, kterým je právě MSM. Doporučil bych podávat 2 tbl denně na 25 kg váhy pejska do doby, dokud kulhání nezmizí. Přípravek Geloren klidně můžete podávat i nadále, nijak tím pejsku neuškodíte.

 • dávkovanie

  Marcela Komorova Dobrý deň, prosím vás o odpoveď na moju otázku z dňa 3.5.2016. Vopred ďakujem Komorová

 • dávkovanie

  Marcela Dobrý deň,

  Kúpila som si Váš produkt na kĺby Arthronis fáza 2 pre moje šteniatko veľkého plemena. Teraz má 3 mesiace a váži 19kg. V dospelosti bude mať 60kg.

  Nie som si istá aké dávkovanie mám nasadiť. V návode máte rozdelené dávkovanie podla plemien. Neviem či mu mám dávať 1 tabletku denne lebo má momentálne do 25kg alebo mu mám dávať 3 tabletky lebo je to velké plemeno a v dospelosti bude mať 60kg.

  Prosím o radu. Je to pre mna dôležité.

  Vopred ďakujem.

  • Woykoff
   Dávkování všech našich preparátů je uváděno na kg živé váhy. Je tím míněna aktuální váha zvířete, ve Vašem případě tedy 20 kg. Dávkujte tedy 1 tbl denně a dávku postupně zvyšujte dle rostoucí váhy zvířete.

 • Arhronis fáze 1

  Pavel Dobrý den, rád bych se zeptal z trochu jiného soudku - mám obtíže se svými klouby - poničené chrupavky... známá fyzioterapeutka mi doporučila užívání veterinárních kloubních přípravků, prý je v nich více aktivních látek než u humánních léčiv, sama je prý také užívá... Prosím o info, zda by případné užití Arthronisu 1 člověkem mohlo mít nějaký zdravotní efekt, popř. zda by nebylo nějak závadné. Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   popravdě řečeno myslím s, že pravda je přesně opačná. Veterinární přípravky jsou koncipovány na tablety mezi 10 - 25 kg váhy zvířete.
   Pochopitelně jen možné aby jste užíval Arthronis, ale musel by jste užívat cca 3 tablety denně. Navíc tablety jsou upraveny pro podávání psům, jsou tedy poměrně veliké a hrubé, v podstatě připomínají psí granuli tak, aby je pejsek mohl rozkousat, navíc se sýrovým aromatem. Nemyslím si že by to bylo komfortní podávání pro člověka, stejně jako humánní teblety nejsou vhodné pro psy.
   raději bych Vám doporučil humánní přípravek Arthrona 1000-S, kde máte plnou dávku SYSADOA ve dvou comfortních tabletách a myslím že Vás to cenově vyjde levněji než stejné množství účinných látek v přípravku arthronis.
   Pokud hledáte spíše přípravek na bázi nativního kolagenu, doporučuji vám Kloubní výživu plus, kde máte denní dávku dokonce jen v jedné tabletě.

   • Pvel Děkuji za odpověď, Arthronu určitě zkusím... Pavel

 • luxace patel

  Hanka Dobrý den,
  mám fenečku kavalírka 8,5 let, u obou zadních nohou zjištěna luxace patel st.3 a z toho plynoucí těžká artróza. Trošku jsme ji zhubli (ač nebyla tlustá), přidávám jí hydrolyzovaný kolagen. Její stav se během měsíce hodně zlepšil. Doktor navrhuje operaci, ale vzhledem k jejímu věku a k tomu, že se kavalírci dožívají tak 10-11 let, do operace jít nechci, pokud to nebude nezbytně nutné. Jiný veterinář mi poradil váš přípravek Arthronis acute. Dávat rovnou tento, nebo před ním zařadit fázi 1 a 2? Děkuji předem za odpověď. Hanka

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě určitě Arthronis ACUTE začněte podávat. ale pozor! Tento přípravek je určený proti bolesti a zánětu, takže se pejskovi výrazně uleví, ale neřeší problém a artrozou! Pro léčbu artrozy je nezbytné podávat 2 měsíce fázi 1 a pak další 2 měsíce fázi 2. Arthronis ACUTE podávejte souběžně s těmito přípravky, dokud se pejskovi neuleví. Fázi 1 a 2 je však nutné podávat po celou dobu 2 plus 2 měsíce.

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě určitě Arthronis ACUTE začněte podávat. ale pozor! Tento přípravek je určený proti bolesti a zánětu, takže se pejskovi výrazně uleví, ale neřeší problém a artrozou! Pro léčbu artrozy je nezbytné podávat 2 měsíce fázi 1 a pak další 2 měsíce fázi 2. Arthronis ACUTE podávejte souběžně s těmito přípravky, dokud se pejskovi neuleví. Fázi 1 a 2 je však nutné podávat po celou dobu 2 plus 2 měsíce.

 • případná závislost

  lucie Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda máte na uvedené produkty otestovanou případnou závislost u malých plemen do 5 kg? Konkrétně mě zajímá možná závislost při užívání allegris, neboť v příbalovém letáku tvrdíte, že po 3 měsících je třeba vysadit alespoň na měsíc - z jakého důvodu? A dále přípravek Relaxis, uvádíte, že na jednu stranu je možné jej užívat vždy při obtížích, ale nikoli pravidelně... ráda bych tyto přípravky kombinovala, jak je to tedy s možností vytvoření závislosti u psa?? děkuji

  • Woykoff Dobrý den. Dlouhodobé užívání allegrisu je naprosto bezproblémové, nenávykové a bez nežádoucích účinků, a to i po dobu užívání až několik let. Důvod proč doporučujeme připravek po 3 měsících vysadit je čistě preventivní, aby si chovatel mohl ověřit, zda se po vysazení allegrisu jeho stav výrazně nezhorší. Pokud by se tak stalo, mohlo by se jednat o vážnější psychickou poruchu, kterou by užívání allegrisu mohlo maskovat. V tom případě bych doporučil obrátit se na vašeho veterináře.
   Důvodem k vysazení tedy nejsou nežádoucí účinky allegrisu a každý chovatel by měl svou situaci zvážit.
   V případě relaxisu jde o přípravek s okamžitým, ale krátkodobým účinkem. Mám smysl jej užívat vždy před očekávanou stresovou situací (bouřka, silvestr, cesta autem apod. ). dlouhodobé užívání není nebezpečné, ale pokud to není nutné tak je zbytečné a finančně nákladné.

 • DOTAZ

  KCHOP VACLAV MAM NĚĚ MECKÉHO OVČÁKA JE 8 LET POŘAD SI LIŽE PYTLIK AŽ MU JDO KAPKY KRVE A SLIN ,MAŽU MU TO FRAMIKOLOVOU MASTI MOČI NORMALNĚ I KADÍ NORMALNĚ BEZ POTIŽI, DĚKUJI ZA ODPOVĚD KCHOP VÁCCLAV vaclavkchop@seznam.cz

  • Wyokoff Dobrý den. Bohužel takto nelze určit, zda jde jen o zlozvyk nebo o nějaký zdravotní problém psa. Doporučil bych Vám se poradit s Vaším veterinárním lékařem.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 34 5 6 7 8 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna