Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • agrese

  Petra Dobrý den,
  chtěla bych se prosím zeptat. Máme ročního psa labrador -mix a tříletého psa též mix. Rok byli v pohodě, roční začal najednou útočit na staršího. Samozřejmě chodíme pravidelně na cvičáky. Teď vše zase bylo ok a najednou zase roční začíná útočit. S tím tříletým si normálně hraje jakoby nic a pak zničeho nic zaútočí. Myslíte si, že by mohlo pomoc začít allegris? Nemyslím tím, že se vše vyřeší, ale jestli ho to třeba nedá do větší náladový pohody. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   ano allegris je v tomto případě vhodným přípravkem pro zklidnění, důležité je však dlouhodobé podávání. Máte však pravdu, že nevyřeší vše, důležitá je hlavně důsledná výchova psa.

   • Petra Dobrý den,
    děkuji za odpověď. Už podáváme 14 dnů, a přijde nám, ze pes je klidnější, šťastnější. Budeme podávat dlouhodobě. Ještě jsem se chtěla zeptat. Je tety možné Allegris podávat třeba cely život psa ? Když by to mělo kladné účinky ? Ze by jsme to prodávali už napořád? Bez přestávky ? Vim ze jste psali ze vliv na játra atd to žádný nemá. Takže by to vadit nemělo. Nebo se to muže podávat jen určitá léta třeba 3-4 roky a pak radši už ne? Děkuji za odpověď :)

    • Woykoff Allegris můžete klidně podávat po celý život psa, obsahuje látku kterou pes musí ve stravě přijímat, protože jeho organismus ji nedokáže sám syntetizovat. Jen ji podáváte v silnější podobě a ve formě snáze dostupné pro mozek pejska. Riziko by hrozilo pouze při výrazném předávkování, tzn. 15 tablet denně a více. Naopak ke stáří je tento přípravek ještě mnohem důležitější než v aktivním věku.

     • Petra Děkuji moc za odpověď. Zatím mohu prášky vřele doporučit.

 • arthronis fáze 1

  Denisa Mám Cavaliera. V januári bude mať štyri roky. Objavili sme u neho pukanie v kolienku. Prišla na to doktorka pri pravidelnej prehliadke. Nemá bolesti, ani ju to nejak neobmedzuje. V lete s nami obehla Tatry. Doktorka odporučila, vzhľadom k tomu, že ju to nebolelo Arthronis fáze 1. Chcem sa opýtať. Znova by som jej túto liečbu chcela nasadiť, hoci nemá problémy, mám pocit, že tie kĺby výživu potrebujú, aby sa to nezhoršilo. A za operáciu nie som, kým to nie je nutné. Ako ďalej postupovať? Začať zasa s 1? A potom čo ďalej? A ako dlho v tom pokračovať? Opakovať po vybratí zasa od začiatku s prestávkou, bez prestávky? Ďakujem za informácie.

  • Woykoff Podávat kloubní výživu má zcela jistě smysl, zejména ve Vašem případě. Pokud chcete pro něj udělat maximum, nejefektivnější je podávat arthronis Fáze 1 dle váhy (12 tbl na cca 25 kg) po dobu 2 měsíců a pak pokračovat s Arthromis Fáze 2 další 2 měsíce. Pokud nemá bolesti, není nutné podávat Arthronis ACUTE. Tuto kombinovanou kůru je dobré podávat min. 1x ročně, ale vhodnější je opakovat 2 ročně s 4 měsíční přestávkou.

   • Denisa Dobrý deň. Situácia sa zmenila. Psík už absolvoval prvú operáciu. Ľavá noha, luxácia pately posledné štádium. O 3.4 mesiace pôjde na druhú labku, kde má rovnakú diagnózu. Na ľavom bedrovom kĺbe má diagnostikovanú aj dyspláziu. Lekár samozrejme odporučil chondroprotektíva. Skúsenosti máme práve s Arthronisom. Ako postupovať? Fáza 1, Fáza 2 a prestávka. Odporočúte aj Acute? Určite bude v budúcnosti potrebovať aj niečo od bolesti, keď sa napríklad viac unaví na prechádzke. Toto by jej pomohlo, alebo treba siahnuť aj po nejakých iných liekoch od bolesti? ďakujem za informáciu

    • Woykoff Dobrý den,
     ano, podávejte 2 měsíce Fázi 1 a 2 měsíce Fázi 2. V tomto akutním stavu bych asi doporučil točit obě fáze přes přestávky, pokud je to možné 12 rok (3 otočení přípravků). Pokud pak bude vše ok, dávejte léčbu jen 1-2x ročně.
     Pokud jde o ACUTE, ano, pokud pejsek má nebo bude mít bolesti, určitě podávejte ACUTE. Jeho dávkování můžete zvyšovat tak, jak je nutné pro potlačení bolesti. Přípravek je naprosto bezpečný a nemusíte se bát předávkování, uvedené dávkování je pouze orientační. Snažte se, aby jiné přípravky na bolest, zejména nesteroidní antirevmatika (ibupbrufen, diclofenac apod.) nebyl u nutné použít (májí nežádoucí účinky, zejména u psů). Pochopitelně pokud pejsek bude velké akutní bolesti, tak se tomu možná nevyhnete, ale jen na opravdu nezbytnou dobu.

 • Štěkání při odchodu

  Jana Dobrý den,

  prosím o radu. Čtyři měsíce po přestěhování nám začal pes při večerním odchodu z bytu štěkat. Začala jsem používat přípravek Allegris mini (pes shit-zu, 7kg). Myslíte, že by mu pomohlo dát i tabletu Relaxisu před odchodem z bytu? Popřípadě v jakém dávkování? Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, ano podání Relaxisu před odchodem z bytu je dobré řešení, začal bych s podáním 2 tbl Relaxisu MINI, pokud by to nestačilo nebál bych se dávky 4 tbl před odchodem.

 • Dávkování

  Tereza Dobrý den, koupila jsme pro svého pejska Allegris, hlavně kvůli separační úzkosti a strachu ze psů. Až po koupi klasického balení jsem objevila Allegris Mini pro malá plemena. Můj pes váží 7 kilo, tak jsem se chtěla zeptat, jestli pro něj není dávka z klasického balení pro malá plemena (do 25 kilo) hodně. Je mezi těmito druhy nějaký rozdíl, co se týče množství látky obsažené v jedné tabletě nebo je tam spíš velikostní rozdíl, aby ji malí pejsci mohli bez problému zbaštit? Moc děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den,
   je pravdou že pro pejska o váze 7 kg je spíše určený Allegris MINI. Dávkování je 2-4 tbl denně. Pokud jde o obsah účinné látky, 1 tableta Allegrisu odpovídá 3 tbl Allegrisu MINI. Takže se asi nemusíte obávat podávat 1 tbl Allegrisu, ale pro případné snížení dávky bych spíše doporučil allegris MINI.

   • Tereza Aha, tak já mu tablety klasického Allegrisu budu spíš půlit. Děkuji za odpověď :).

    • Woykoff Můžete to zkusit, ale půjde to obtížně, protože tabletY jsou křehké na skus, aby psům připomínali max, běžnou granuli a na rozdíl od humánních tablet se při tlaku rozpadnou. Je to u kvůli vyšší biologické dostupnosti, protože psí trávící trakt je mnohem méně účinnější než lidský a proot rozpadavost tablety pro psy musí být mnohem vyšší.

 • Kocourek canadské sfingy-ohryzávání konce ocásku

  LADISLAV SENDREI Dobrý den,mám kocourka dva roky starého,váží necelých 6 kg.V nedávné době si začal z ničehož nic,ohryzávat konec ocásku,hlavně při mytí.Pan doktor,ke kterému chodíme,nám předepsal mast a antibiotika,ty nám zabraly,ale problém prostě pokračoval.Tak pan doktor přikročil k amputaci konečku ocásku,sešil mu ho,aby se mu zhojil.Tak se také stalo,ale po 14.dnech náš kocourek začal znovu.Tak nás pan doktor,odkázal na vás a doporučil nám...přípravek Allegris,prý to bude asi psychyckého rázu,ale teď čtu,že tento přípravek je pro pejsky.Potřeboval bych vědět,zdali mohu tento přípravek podávat i našemu kocourovi,jak píši...jsou mu dvaroky a váží necelých 6.kg.Děkuji za vaši odpvěď a radu.Ps.Nebo mi doporučte jiný přípravek,jestli můžete.

  • woykoff Dobrý den,
   podávání allegrisu jako prevenci proti stresu u koček je dobrá varianta, jediným problémem je způsob podání. Tablety jsiou uzpůsobeny pro psy,podávání u koček může být problém. doporučil bych Vám zkusit allegris MINI, 1-2 tbl denně. Tabletky rozdrťte a prášek zamíchejte do kočce jídla.

 • Léčba

  Katka Dobrý den, ráda bych se s Vámi touto cestou poradila. Máme 11,5 letou fenečk (50kg váhy), která je čilá a velice snaživá. Posledního půl roku začala špatně našlapovat na zadní tlapku. Při chůzi občasně brnká ohlými prstíky o zem, začíná i špatně našlapovat právě na ohlé prsty a důsledkem toho spadne i na zem. Vet nám dává k užívání sirup ArtiVit 15ml denně + Carprofenum od Norbrook 2x50mg na den a půl. Nyní doporučila MSM koňský, který jsme již brali cca 2 měsíce a přešli jsme na její radu na zpomínaný ArtiVit. Dle našeho zjištění tento sirup obsahuje daleko menší složení účinných látek než práškový ArtiVit. Rádi bychom přidali i Arthronis Acute. Pejsek má DKK a začínající artrózu. můžete nám prosím poradit, zda je námi navrhovaná varianta pro pejska vhodná, nebo případně by byla vhodnější jiná? Předem mnohokrát děkuji za Vaši odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   Přiravek Artivit sirup obsahuje MSM a látky SYSADOA, bohužel však ve zcela nedostatečném množství.
   Doporučil bych proti bolesti užívat Arthrons ACUTE, nedjříve 1 tbl ráno a 1 tbl večer, pokud se stav pejska zlepší, ponechal bych 1 tbl ráno. Zároveň začněte prodávat pro obnovu chrupavky 1 tbl Arthronisu fáze 1 ráno po dobu 2 měsíců a pak pokračujte 1 tbl Arthronisu fáze 2 také po dobu 2 měsíců.

 • Foot Protect

  Sheltie Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať, aké je zloženie vášho ochranného prípravku na labky, a tiež ktorý "rastlinný olej" je pri výrobe použitý. Vopred ďakujem za odpoveď, Barbora

  • Wyokoff dobrý den, složení ochranné emulse Foot protect je pouze olivový olej, hydroxid hořečnatý a čištěná voda.

 • Kloubní výživa pro 3 měsíční štěně.

  Zedníček Marcel Dobrý den,
  máme doma 3 měsíční štěně rottweilera. Krmím ho kvalitními granulemi pro štěňata velkých plemen. Vzhledem k častým problémům s klouby u tohoto plemene bych chtěl začít podávat kloubní výživu. Doporučte prosím jakou a v jakém množství, a také délku, popřípadě intervaly podávání i do budoucnosti. Děkuji za odpověď, Zedníček.

  • Woykoff Dobrý den. Určitě bych u štěněte těchto velkých plemen doporučil včasné podávání kloubní výživy. V tomto věku od 3 měsíců po celou dobu růstu to je do 1 roku věku podávejte doplňkově hydrolyzovaný kolagen, tedy Arthronis fáze 2. Dávkujte 1 tbl do váhy 25 kg, jakmile se váha pejska začne blížit 30ti kg, podávejte 2 tbl denně. U dospělého psa, t.j. od 2 let věku je vhodné podávat 1x ročně jako prevenci kompletní kůru, tzn. 2 měsíce Arthronis fáze 1 a po něm 2 měsíce Arthronis fáze 2, celkem tedy 4 měsíce. Je vhodné je začít podávat na podzim, t.j. září/říjen tak aby na zimu již byla kůra kompletní. Ve starším věku, pokud začnete pozorovat bolestivost kloubů, se dávky zvyšují, ale na to máte zatím dost času :-).

 • Súčasné podávanie prípravkov

  Jana Dobrý deň, cca 11 - ročnej fenke NO, ktorá pokrivkáva na prednú labku, podávam prípravok Geloren Dog. Zaujali ma aj produkty Vašej spoločnosti zamerané na riešenie problémov s ochorením kĺbov u psov. Zakúpila som si produkt Arthronis Acute. Moja otázka znie, či môžem podávať súčasne výrobok Geloren Dog i Arthronis Acute,. Za odpoveď vopred ďakujem.

  • Woykoff Dobrý den,
   přípravky samozřejmě kombinovat můžete. Geloren dog MSM neobsahuje a pokud pejsek pokulhává na přední tlapku, dá se předpokládat že půjde nejspíše o namožený sval nebo šlachu a pak je nutné podávat látku s analgetickým a protizánětlivým účinkem, kterým je právě MSM. Doporučil bych podávat 2 tbl denně na 25 kg váhy pejska do doby, dokud kulhání nezmizí. Přípravek Geloren klidně můžete podávat i nadále, nijak tím pejsku neuškodíte.

   • Jana Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za rýchlu odozvu. Už som aj tbl podala, oceňujem úplne bezproblémovú prijatie tbl. S Geloren Dog končíme, resp. presnejšie doberáme tretie balenie, čo vzhľadom na cca 40 kg hmotnosť fenky a 90 tbl balenie približne odporúčaná doba min. 60 dní, takže zvažujeme čo a ako ďalej. Problém s pokrivkávaním sme riešili už v minulom roku, fenke bolo urobenýé RTG oboch predných labiek, avšak na labkách sa neukázal nález, ktorý by pokazoval na artrózu. Následne brala fenka Previcox - 7 tbl., ktoré zabrali a potom mesačne Trocoxil 1 tbl po dobu troch mesiacov. Potom žiaľ Trocoxil u nás na trhu nebol dostupný (ten účinkova), veterinár by neml problém s iným riešením, ale fenka bola napadnutá a pohryzená iným psom e keďže nekrívala, riešili sme ošetrovanie pohryznutia. Tento rok cca pred dvoma mesiacmi sa krívanie objavilo opäť - pri pomalej chôdzi nie, ale pri behu fenka kríva, takže šetríme labku a nebežíme a aj prechádzky sú v pomalšom tempe. Samozrejme, pokiaľ krívanie neustane, navštívime beterinára, len sme sa snažili o čo najšetrnejší prístup. Uvidíme, ako zaberie Arthronis Akut, zvažujem samozrejme i ďalšie podávanie Geloren Dog, príp Arthronis fáza 1, 2 a naviac máme možnosť dávať fenke kuracie beháky,ktoré podľa mne dostupných informácií obsahujú aj glukozamín aj chondroitínsulfát. Budem rada keď prípravky pomôžu, rešpektujeme samozrejme aj vek fenky. Som rada, že na trhu sú kvalitné výrobky, ktoré pomáhajú majiteľom zvierat v prípade zdravotných problémov. Prajem Vašej spoločnosti veľa vyliečených alebo aspoň stabilizovaných zvieracích pacientov.

    • Woykoff Děkujeme za milé přání. arthronis ACUTE by měl být nejvhodnější volbou pro tento případ, ale je pravda, že u pejska v tomto věku by bylo vhodné podávat i přípravky na bázi SYSADOA a kolagenu jako prevenci poškození chrupavky.

     • Jana Jana

      Ďakujem za všetky dobré rady, určite dám vedieť ako zabral arthronis acute. Fenka dostáva surové premrazené mäso + trochu zeleniny + na obmenu ovsenné vločky, ryžu ako prídavok + olej (lososový, z hroznových jadierok), ale je možné, že človek nepokryje stravou všetko, čo fenka potrebuje, tak sa snažíme dodávať pre organizmus potrebné látky. Prajem pekný deň a ešte raz veľa zdaru.

  • Woykoff Dobrý den,
   přípravky samozřejmě kombinovat můžete. Geloren dog MSM neobsahuje a pokud pejsek pokulhává na přední tlapku, dá se předpokládat že půjde nejspíše o namožený sval nebo šlachu a pak je nutné podávat látku s analgetickým a protizánětlivým účinkem, kterým je právě MSM. Doporučil bych podávat 2 tbl denně na 25 kg váhy pejska do doby, dokud kulhání nezmizí. Přípravek Geloren klidně můžete podávat i nadále, nijak tím pejsku neuškodíte.

 • dávkovanie

  Marcela Komorova Dobrý deň, prosím vás o odpoveď na moju otázku z dňa 3.5.2016. Vopred ďakujem Komorová

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 23 4 5 6 7 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna