Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • kloubní výživa pro seniory

  Dáša Benešová Dobrý den,
  chtěla bych poradit,mám 14letou fenku německého ovčáka,už,začíná padat na zadní nohy a těžce vstává,ale asi jí to tak nebolí,protože by si klidně hrála s pejskama a přitom padá na zadek,ale snaží se zase vstát a hrát si.Krmim jí speciálníma granulema hills j/d na klouby,ale strašně mi po nich chodí na velkou a před tím jsem dávala alavis singl spolu s kloubní výživou.Ale zdá se mi,že se to nějak po tom všem zhoršuje.Chtěla bych zkusit Vaše přípravky,jestli by to trošku nezmírnily.Mohli byste mi poradit?Děkuji moc.Dáša

  • Woykoff Dobrý den,
   při takovýchto příznacích a zhoršování stavu bych jistě doporučil navštívit vašeho veterinárního lékaře, který při pořízení rentgenových snímků dolních končetin bude schopen zdravotní stav vašeho pejska nejlépe posuodit.
   Nicméně v každém případě bych doporučil vašemu pejskou kompletní arthronis kůru a to v dávkování 2 měsíce arthronis fáze 1 a 2 měsíce arthronis fáze 2, vždy 1 tabletu na 25 kg váhy. Pokud Váš pejsek projevuje známky bolestivosti, je vhodné souběžné dávkování arthronis ACUTE a to po celou dobu, dokud bolestivost přetrvává.
   Zhoršování dravotního stavu vašeho pejska však zcela jistě není způsobeno podáváním jakýchkoliv kloubních výživ, naopak bez jejich užívání by se zdravotní stav zřejmě zhoršoval mnohem rychleji...

 • Re:Arthronis 1,2 x Alavis Single

  Woykoff Dobrý den,
  přípravek alavis single obsahuje jako účinnou látku 1000 mg MSM, tedy je totožný s přípravkem arthronis ACUTE. Ten však díky technologii CANIS tablety se vyznačuje vyšší biologickou dostupností pro trávící systém psa než klasické tablety alavisu single a je tedy účinější. Doporučil bych vám tedy nahradit přípravek alavis single přípravkem arthronis ACUTE. Je však nutné si uvědomit, že oba přípravky působí pouze proti bolesti a zánětu ale neřeší kloubní problém. -proto bych vám doporučil 2xročně opakovat kompletní kloubní kůru s chondroprotektivy, tedy podávat 2 měsíce arthronis fáze 1, poté 2 měsíce arthronis fáze 2, ve vašem případě vždy 2 tablety denně, pak dát 4 měsíce přestávku a kůru opakovat. Pokud na vašem pejsku pozorujete příznaky bolesti při pohybu nebo kulhání, podávejte současně přípravek arthronis ACUTE nebo alavis single, a to také 2 tablety denně až do doby odeznění příznaků bolestivosti. Pokud na vašem pejsku tyto příznaky nepozorujete, je podávání těchto přípravků zřejmě zbytečné.

 • Arthronis 1,2 x Alavis Single

  Jana Križalkovičová Dobrý den, mám 4-letého rotvajlera s hodně vysokou displazii..na doporučení lékaře podávám celeročně Alavis Single a 2x ročně přidávám ještě kloubní výživu Alavis komples..chtěla bych proto vědět, jestli A Single nadále podávat či už nepodávat v případě, že bych se rozhodla vyzkoušet přípravdy řady Arthronis ..zároveň bych chtěla pořádat o radu, jak Arthronis v našem konkrétním případě dávkovat..aby byl účinek léčebných látek co nejvyšší..pejsek je 3,5 roku stárý a váží 38 kg..
  S pozdravem
  Jana Križalkovičová

 • Arthronis Acute a homeopatika

  silvie hahnova Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda je-li možné kombinovat Arthronis Acute při léčbě zánětu mléčné žlázy u 10-leté fenky Brazilské Fily homeopatikem Phytolacca.Po dvou měsících od posledního hárání jí byl diagnostikován zánět mléčné žlázy a nasazena antibiotika Ciphlox 500-tableta co 12hodin.Fenka i po 3týdenní léčbě nebyla pořád fit(zánět přetrvává) tak jsem na radu jedné lékařky co má dlouholeté zkušenosti s Homeopatiky zkusila tuto léčbu jako poslední záchranu.Podávám je teprve 2dny.Je možné podávat současně Váš přípravek Arthronis Acute(poslední týden pokulhává a na noze je vytvořený otok jako zpočátku na mléčné žláze).Nerada bych jí nějak přitížila.Jinak je v pořádku,pije,má chut k jídlu a jiskra do života v očích také zůstala.Děkuji mnohokrát.Přeji hezký den.Silvie

  • Woykoff Dobrý den, ano, přípravek Arthronis ACUTE je možné kombinovat s jakýmikoliv lékyx včetně homeopatik. U účinné látky MSM nebyly nikdy zaznamenány jakékoliv nežádoucí účinky ani při velmi vysokých dávkováních až 3 gramy/1 kg živé váhy. MSM působí jako antiflogistikum, tedy protizánětlivě, doporučuji v tomto případě vysoké dávkování, pokud odhanu váhu psa na cca 60 kg tak až 9 tablet denně 3x3 tablety. (pokud vám to neumožňuje denní režim, pak 2x denně).. Účinek očekávejte do 10ti dnů. Pokud by po této době nedošlo ke zlepšerní, můžete dávku ještě zvýšit na 12 tablet denně, pokud se situace zlepší, stačí jen 3 tablety denně až do vymizení problémů.

 • agresivita psa

  Markéta Kabátková Dobrý den,
  máme doma 4letého anglického bulteriera, který byl v jednom roce napaden cizím psem a ošklivě pokousán. Od té doby nemá rád cizí psy a má snhu utočit na psy i na vodítku. Rychle se vzruší a celkově špatně snáší stresové situace. Chtěla bych se zeptat, zda by bylo vhodné mu dávat přípravek Allegris. A ještě mě zajímá dávkování tohoto přípravku, pes má 28 kg, takže odpovídající dávkování je 2 tablety denně. Dávají se tablety obě naráz nebo 1 ráno a 1 večer? A lépe na lačno nebo s jídlem.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Markéta

  • Woykoff Dobrý den, allegris je v tomto případě správným řešením. Souhlasím s dávkováním 2 tablet denně, s vyhodnocením účinku počkejte jeden měsíc, v případě, že nebudete považovat učinek za dostatečný, zvyšte dávkování na 4 tablety denně. Tablety můžete podat najednou, nejlépe s jídlem, pokud krmíte granulemi stačí tablety vložit do misky. Doba podání v tomto případě nehraje roli. Pokud máte problémy zejména při vycházkách, na přechodnou dobu můžete allegris podpořit podáváním přípravku relaxis, a to vždy 2-4 tablety cca 30 minut před vycházkou.

 • Arthronis 1,2

  Katka Dobrý den, mám 7-měsíční fenu neměckého ovčáka a chci se poradit o přípravku arthronis fáze 2. Před zhruba měsícem a půl jsem byla s fenou u veterináře, jelikož mi delší dobu kulhala na přední nohu. Udělali jsme rtg loktů, které vyšlo zatím dobře, ukázal se mírný náznak panostitídy. Protože mi na fence moc záleží, zkonzultovala jsem s panem doktorem Arthronis fáze 1 a feně jej podávám. Kulhání během 2 týdnů odeznělo, krásně chodí, nechci to nějak zakřiknout a chci se poradit, jestli stačila tahle kůra nebo je lepší ještě vydržet a podávat ještě Arthronis fáze 2, vím, že tyhle přípravky mají svůj smysl. Děkuji za odpověď, s pozdravem Katka

  • Woykoff Dobrý den, jsem rád, že Vaší fence přípravek Arthronis fáze 1 pomohl. Pokud však pro ni chcete udělat maximum, dodržte toto dávkování v plné kůře: arthronis fáze 1 po dobu 2 měsíců (kratší podávání je nedostatečné, přestože se může fence ulevit i dříve, pak podávejte 2 měsíce arthronis fáze 2. První fáze dodá kloubní chrupavce glukosamin, který je nutný k syntéze proteoglykanů, fáze 2 dodá kolagen, který je nutný k vytvoření kolagenové sítě, které slouží k zachycení již vytvořených proteoglykanů. Obě látky jsou chemicky naprosto odlišné a je vhodné podávat obě dvě v tomto pořadí.
   Celou kůru bych doporučil opakovat každý rok, nejlépe začít v průběhu září/října.

 • stažený ocas

  Helenka Dobrý den, mám 1,5 letou fenku malého plemene se kterou jezdím na výstavy. fena se předvádí velmi pěkně, ale dost často se staženým ocasem. Doma je ve smečce dominantní, ráda si sjednává pořádek. Dokáže se poprat o jídlo. Myslím si, že se jedná o strach ze mně (jako šéfa smečky). Může podávání léků odstranit neádoucí nesení ocasu? Děkuji Vám za odpověď

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě může skutečně být fenka během výstavy ve stresu. Je samozřejmě otázkou, zda je stresována Vámi nebo prostředím výstavy a okolním psy. Doporučil bych Vám zkusit užívat přípravek Relaxis , nejlépe již ráno před odjezdem na výstavu a pak cca 30 minut před nástupem do kruhu. Dávkování dle váhy fenky, pokud má do 10 kg, doporučil bych raději Relaxis MINI 2tbl na jedno podání, pokud má mezi 10-20 kg, 2 tbl Relaxis.

 • Allegris a Relaxis a Arthonis fáze 1, 2 a ACUTE

  MTV Dobrý den, jsem majitelkou dvouletého psa německé dogy. Od malička je na mě pes fixován. Kdykoliv se vzdálím, smutní a je nervózní. Jeho labilita se objevila zřetelně po zásahu "osvědčeného" trenéra psů, který mi ho tzv. srazil k zemi a tím se mu snažil dokázat, že on je pánem. Od té doby je nevrlý na cizí muže. Nevrčí, neštěká, ale naježí se a běhá. Po asistovaném seznámení s cizím mužem je naprosto v pohodě. Beru ho do školy mezi děti. Od malička je na děti zvyklý. S těmi nemá problém. Od batolat až po puberťáky. Jinak je velmi přátelský. Chtěla jsem ho nechat vykastrovat, protože mi veterinářem bylo řečeno, že to pomůže. Ale než k tomu učiním kroky chtěla bych se zeptat, zda by Vaše přírodní přípravky nepomohly??? Má 75kg. 2 roky a teprve teď začal pohlavně dozrávat. V okolí máme 3 feny, děsím se dne, kdy "to" na něj přijde....A ještě mám dotaz ohledně kloubní výživy. Jak jistě víte ND trpí na klouby, já jsem mu dle rady veterináře začala dávat AptoFlex. Ale s jeho velikostí nemám půllitrovou lahvičku ani na měsíc (20 dní). Dalo by se to nahradit fází 1 a fází 2 a v případě potíží dodávat Acute??? Nechci ho "předrogovat". Krmení má holistické a hypoalergenní, takže nulová chemie. Děkuji za odpověď a jsem se srdečným pozdravem.

  • woykoff Dobrý den,
   pokud se týče dotazu číslo jedna, určitě bych Vám doporučil zkusit preparáty Relaxis a Allegris. Z vašeho dotazu nelze samozřejmě optimálně stanovit dávkování, to bych nechal až po přesnější domluvě např. emailem, ale předpokládám, že ve Vašem případě by možná stačilo používat jen přípravek relaxis, a to vždy 6 tablet před očekávaným stressem. Pokud by jste nepociťovala zlepšení, teprve pak bych přešel na dlouhodobé podávání allegrisu.
   Pokud se týče klobních produktů, zcela určitě vám doporučuji nahradit přípravek aptoflex přípravky arthronius fáze 1 a 2. , a to nejen kvůli výraznému snížení nákladů ( až 3x) , ale hlavně pro to, že přípravek aptoflex obsahuje pouze dostatečné množství kolagenu (zhruba srovnatelné s fází 2), ale obsah glukosaminsulfátu a MSM, což jsou hlavní účinné složky kloubních výživ, obsahuje nepatrné množství (glukosaminu 10x méně než arthronis fáze 1 a MSM dokonce 20x méně než arthronis ACUTE).

 • Arthronis Acute

  Petra Dobrý den, zajímal by mě obsah MSM v mg v jedné tabletě. Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,

   obsah MSM v přípravcích arthronis fáte 1 a záze 2 je 250 mg v jedné tabletě, v přípravku arthronis ACUTE 1000 mg v jedné tabletě.

 • allegris nebo relaxis?

  Hedvika Dobrý den, naše fenka trpí zřejmě stresem z cestování a následného krytí-jednou zabřezla a vstřebala , podruhé nezabřezla.Reprodukční problémy nemá, byla podrobně vyšetřena a krytí vždy proběhlo v souladu s vyšetřením progesteronu.V obou případech jsme cestovali poměrně dost daleko...bylo by možné jeden z přípravků použít(nebo oba) před plánovaným krytím?Nemůže mít nějaký nežádoucí vliv na zabřeznutí nebo březost?S úspěchem používám relaxis i allgeris u feny, která zvracela v autě, napadlo mne, jestli bychom ho mohli použít i v tomto případě.Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, přípravky allegris a relaxis namají přímy vliv na hladinu progesteronu a tím pádem na pravděpodobnost zabřeznutí. ale pokud, jak píšete, vaše fenka trpí stresem z cestování, případně z pobytu v cizím prostředí, zcela jistě to může mít vliv na zabřeznutí. A právě pro zklidnění vaší fenky mohou být oba přípravky užitečné. Osobně bych vám doporučil podávat allegris již cca 4 týdny před plánovaným odjezdem na krytí, a před vlastní cestou, případně i po příjezdu ještě podat relaxis. Přeji vám, ať vám vše dobře dopadne

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 7 89 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna