Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Falešné štěně

  PAVEL P. DOBRÝ DEN , KOUPIL JSEM NAŠÍ ČTYŘLETÉ FENCE N.O. HRAČKU (BALONEK) A OD TÉ DOBY JE JAK VYMĚNĚNÁ. CHOVÁ SE K NĚMU JAKO KE ŠTĚNĚTI A POŘÁD JEJ OPEČOVÁVÁ A TO DOST VĚRUHODNĚ. NECHCE ANI NĚJAK JÍST ,V NOCI "NAŘÍKÁ" A JAK JÍ PUSTÍME VEN TAK SE SNAŽÍ ONU HRAČKU SCHOVAT. ZKOUŠEL JSEM JÍ TU HRAČKU VZÍT, ALE BYLA Z TOHO DOST ZMATENÁ .TAK JSEM JÍ JU VRÁTIL . PROSÍM O RADU JAK V TOMTO PŘÍPADĚ POSTUPOVAT. DĚKUJI

  • Woykoff Dobrý den. Podle toho co píšete, mohlo by se jednat o tzv. falešnou březost, zejména pokud také u fenky pozorujete natékání prsních žláz. V tomto případě bych rozhodně doporučil ji balonek vzít, fenku se pokusit zabavit i jinak (delší procházky, hry a pod.), mnohdy se osvědčuje o vykoupání fenky a vyprání pelíšku, aby necítila pach, který v těchto chvílích vylučuje. Zkuste jí podávat allegris po dobu jednoho měsíce v dávkování 2 tbl na 25 kg váhy ( 1 tbl ráno a 1 tbl večer), pokud by zejména večer "tesknila", podejte relaxis v dávkování 2tbl na 25 kg váhy. Pokud se situace nezačne lepšit do 10ti dnů, navštivte svého zvěrolékaře, který může nasadit farmakologickou léčbu. Bohužel tato léčba občas mívá i nežádoucí účinky, zkuste tedy nejdříve celou situaci sami.

 • Změna v domácnosti-ve smečce

  Lenka Dobrý den, prosila bych o radu - k našim dvěma stejně starým ( 4 roky ) fenám jsme si pořídili štěně-samce. Jedna fena si ho ihned po přinesení domů " přivlastnila ", mazlila se s ním, olizovala ho. Ale jak trošišku povyrostl, chce si hrát a při hře si více rozumí s druhou fenou a hrají si nyní jen ony dva a tato první zůstala " sama " z jejího pohledu, resp. myšlení to chápe tak, že přišla nejen o kámošku, ale i o miminko. Snaží se je někdy rozdělit, že tzv. vyjede po malém nebo po druhé feně, ale takové chování jí netolerujeme, tak většinou jen sedí a kouká. Je na ní vidět, že to psychicky hůře nese, je smutná. Nyní k dotazu - je v této situaci vhodné podávat " smutné " feně Alegris nebo Relaxis, v jakém dávkování a po jakou dobu ? Do té doby, než pochopí, že jí máme stejně rádi jako dřív, že není odstrčená, není tzv. navíc. Věnujeme si jí maximálně. Děkuji Lenka

  • Woykoff Dobrý den. V takovýchto okamžicích je důležité si uvědomit, že pes je smečkové zvíře, zvyklé na přísnou a přesnou hierarchii, která příliš nekoresponduje s chováním lidí. Chybou chovatelů pak je, že se lidské chování promítají do chování psů. V případě větší smečky (a to již 3 psi jsou) je to ještě komplikovanější. Neměli by jste zásadněji aktivně zasahovat do vztahu a hierarchie vaší "smečky", ono "vyjíždění" vaši fenky na zbývající členy smečky je běžné a potřebné vyjasňování si pravidel a podřízenosti a nadřízenosti. Pokud to vnímáte jako že se nemají rádi, že je chce rozdělit, vnímá ztrátu miminka apod., je to právě případ implantování lidského chování a pravidel na pravidla chování psí smečky. Do těchto vztahů by jste neměli zasahovat, resp. ne do té doby, než by se snad ukázalo, že může dojít při rvačce k poškození zdraví některého psa. Vaše zásahy pak mohou fenu znejistit a přivést deprese.
   Zcela jistě pak můžete zkusit nasadit u fenky allegris, relaxis v tomto případě asi nemá valného smyslu. Podávejte ho 3 měsíce a zkuste psům umožnit, aby si vše "porovnali" mezi sebou sami.

   • Lenka Děkuji Vám moc za radu, kterou budu dodržovat. Allegris jsem již objednala, ale nevím - dávkování je 2 tbl denně ( fena má 43 kg ) tak jestli jí mám dávat dvě tbl ráno najednou, nebo 1 ráno a 1 večer. Ještě k mému předcházejícímu dotazu - ta " smutná " se snaží oddělit při hře tu druhou s malým, tím, že po ní " vyjede " a stoupne si mezi ně. Jasně tím dává najevo, že nechce, aby si ti dva spolu hráli. Toto jí máme také tolerovat a nechat jí ? ( aby jim ve hře zabránila ) Děkuji moc.

    • Woykoff Dobrý den,
     ideální dávkování by bylo 1 tbl ráno a 1 tbl večer. Pokud je však komplikované to pro vás dodržovat, dávkujte 2 tbl večer. Pokud se chování fenky nezlepší po 1 měsíci, zvyšte dávkování na 2 tbl ráno a 2 tbl večer. Zkuste několik dní tolerovat chování fenky vůči zbývajícím psům, pokud se situace nezlepší nebo budete pozorovat nevyrovnané chování zejména štěněte, zasáhněte jednou, ale razantně.

 • prevence kloubních potíží

  Lenka B. Hezký den, mám 2,5 letého golden retgrievera, pracovně vedeného (sportovní, mysliveká kynologie), ráda bych mu jako doplněk stravy zařadila přípravky k prevenci kloubních potíží. V současné době se u něj žádné problémy nevyskytují (DKK 2/1), je krmen syrovou stravou,. Je vhodné zařadit rovnou Arthronis fáze 2 a jaký je rozdíl mezi tímto přípravkem a přípravkem Arthronis fáze 2 MINI. Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den, rozhodnutí podávat Vašemu psu kloubní výživu je správné rozhodnutí, zejména vzhledem k tomu, že je a bude sportovně zatěžován. V každém případě bych Vám však doporučil užívat jako prevenci kombinaci přípravků arthronis fáze 1 a fáze 2, a to každý přípravek po dobu 2 měsíců ročně. Nejdříve arthronis fáze 1, po ukončení okamžitě fázi 2. Pokud z finančních důvodů budete chtít léčbu omezit, užijte pouze fázi 1. Rozdíl mezi klasickým arthronisem a arthronisem MINI je v obsahu účinných látek, přípravky MINI jsou dávkovány 1 tableta na 5 kg váhy psa a jsou určeny pro trpasličí a malé plemena max. do 10 kg, dávkování stamdartních tablet je 1 tableta na 25 kg váhy psa.

 • Arthronis Acute

  Ladislav Prskavec Dobrý den mám 9-ti měsíčního křížence rotvajlera , před půl rokem dostal od veterinárního lékaře Arthronis Acute 2-měsíční kůru, poněvadž měl slabší chrupavku zadní packy,poté mu chrupavka zesílila a pejsek byl v pořádku. Lékař říkal , když se to nezlepší dáme mu ještě jednu 2 -měsíční kůru. Nevím co dělat , když jdeme ven už tak neskáče, jak byl zvyklý, jen těžce jde a občas zadní packu nadzvedává.

  • Woykoff Dobrý den, přípravek Arthronis ACUTE je přírodní analgetikum a antiflogistikum. To znamená že působí proti bolesti a zánětu. Pokud Váš pejsek má problémy s chrupavkou a bolí ho kloub zadní packy, po podání tohoto přípravku na určitou dobu kulhat přestane, protože ho packa přestane bolet. Bohužel přípravek arthronis ACUTE nemá žádný vliv na na ochranu a obnovu chrupavky a proto jakmile přípravek vysadíte, pejskovi se problémy vrátí. Bohužel je to velice častá chyba chovatelů. Ti jsou nadšení jak se pejsek po podání arthronisu ACUTE rychle zlepšil , nicméně mnohdy dochází naopak ke zhoršení celého stavu chrupavky, protože jakmile pejska přestane kloub bolet, začne ho znovu plně zatěžovat a kloub se může naopak ještě více poškodit. Správná léčba musí vypadat takto: 2 měsíce podávat přípravek arthronis fáze 1 v dávkování 1 tableta na 25 kg váhy psa, pak pokračovat 2 měsíce s přípravkem arthronis fáze 2 další 2 měsíce. Celkem léčba trvá 4 měsíce. Tuto léčbu u pejska který vykazuje již v tak mladém věku dispozice k poškození chrupavky je nutné opakavat 1x ročně, v případě vážnějšího poškození chrupavky 2x ročně. Tuto léčbu podávejte i když budete mít pocit, že se pejsek již zlepšil, protože obnova chrupavky je bohužel dlouhodobá záležitost a pokud léčbu ukončíte dříve, vše přijde vniveč.
   Přípravek arthronis ACUTE podávejte souběžně s výše popsanou léčbou jen tehdy, pokud pejsek kulhá nebo vykazuje jiné známky bolesti, aby jste mu od bolesti ulevil. V okamžiku, kdy bolest pomine, můžete arthronis ACUTE vysadit, ale pokračujte ve standartní léčbě určené k obnově chrupavky.

   • Ladislav Prskavec Ladislav Prskavec, jakým způsobem tedy kulhání , které se znovu objevilo řešit? Podávat arthronis Acute a po odeznění bolestí nasadit arhronis fáze 2?

 • Re:Dysplazie kyčelního kloubu

  Woykoff Dobrý den,
  vzhledem k velikosti Vašeho psa a jeho problémům by mělo správné dávkování chondroprotektiv vypadat takto: 2 měsíce podávání Arthronisu Fáze 1 2 tablety denně, možné i na jednou nebo jednu ráno a jednu večer, po ukončení této kůry pak podávat 2 měsíce 2 tablety denně Arthronis fáze 2. Tuto léčbu opakujte 1x ročně, pokud se zdravotní stav pejska bude zhoršovat, pak 2x ročně. V případě že pejsek vykazuje známky bolesti, kulhá a zhoršuje se jeho pohyb, spolu s výše uvedenou léčbou podávejte Arthronis ACUTE v dávce 2-4 tablety denně, a to do doby, než bolest a kulhání odezní. Arthronis fáze 1 a 2 však podávejte dle výše doporučeného dávkování bez ohledu na to, zda pejsek kulhá nebo ne.

  • Jana F. Dobrý den, mockrát děkuji za Vaši radu, pejsek se po půl roce co mu podáváme Arthronis a kombinujeme s granulemi s chondroitinem a glkosaminem vzchopil a začal mít opět radost ze života. Nemohli jsme s ním ani na delší procházku, protože to neušel, ale po této době a pravidelném užívání je plný života ujde s námi i několik kilometrů po lese. Určitě mi za to za ty peníze stojí a podávat tyto léky mu budu celoročně. Děkuji Jana F.

 • Dysplazie kyčelního kloubu

  Jana F. Dobrý den, mám psa (kanárská doga, 3,5 let, 48kg) s dysplazií kyčelních kloubů - špatné jsou zadní i přední nohy. Již odmala mu kupuji Athronis, ale nedávala jsem mu ho po celý rok, ale cca 2x do roka kúru zopakovala. Nedávno měl zánět a tím nohy oslabené natolik, že se nám nechtěl postavit a chůze pro něj byla velmi bolestivá, kňučel. Nakoupila jsem granule s chondroitin sulfátem a glukosaminem - calibra premium adult large a k tomu začala dávat 1 tabletu Arthronis 2. fáze ráno + 1 tabletu Arthronis Acute večer. Chůze se zlepšila, zánět vyléčil a zatím je vše v pořádku, vím, že chůze nebude nikdy dobrá, ale chtěla bych ho udržet co nejdéle. Prosím mohli byste mi napsat, zda dávkuji potřebné vitamíny v granulých a léky správně a ve správné dávce s ohledem na jeho váhu? Nejsem si jista, zda nepotřebuje jiné dávkování, nebo zda mu něco nechybí či přebývá. Děkuji za odpověď. Jana F.

 • Falešná březost

  Adriana Nejedlá Zdravím, naše fenka (1,5 roku, čínský chocholatý pes-labutěnka) trpí na falešné březosti a to nejen, že opečovává hračky coby štěňátka, ale také jí natékají mléčné žlázky. Naposled měla zánět, který se léčil protizánětlivými léky, hormony a antibiotiky. Nepomohl tehdy ani menší příjem jídla a vody, ani odebrání hraček, ani větší aktivita.
  Nyní zase začíná shromažďovat hračky a my se bojíme další léčby, po které sice příznaky zmizely, ale byla pak cca 2 měsíce strašně žravá a náladová.
  Disponuje Vaše firma nějakým přípravkem, které zmírňují tento problém? Něco, co je čistě přírodní a dá se užívat třeba i při prvních příznacích? Děkuji.

  • woykoff Dobrý den. Tzv. falešná březost je hormonální porucha, a bohužel na tuto indikaci nemáme v portfoliu vhodný přípravek. Obávám se, že bez hormonální léčby se neobejdete. Mohli by jste sice vyzkoušet dlouhodobé podávání allegrisu, ale nebyl bych v tomto případě příliš optimistikcý co se týče výsledku.

   • Adriana Nejedlá I tak Vám děkuji za radu.

 • Allegris

  Eva Potěšilová, Praha Dobrý den, máme rok a půl starou fenku křížence Českého fouska se Stafordem. Od té doby co ji máme (8týden) tak neustále kňourá, nejdříve jsme mysleli, že nám tím naznačuje, že chce ven, což i fungovalo. Ale ona nepřestla, začneme se chystat ven (z 99% chodí s námi), zazvoní telefon, obleču si mikynu ( je mi chladno) a ona začne kňourat. Proto se chci zeptat jestli by nám mohl pomoci výrobek Allegris. Děkuji předem za odpověď

  • Woykoff Dobrý den, přípravek Allegris by mohl pomoci v případě, že kňouráni vaší fenky je způsobeno stresem, strachem apod. Nejsem si však jist, že jde o váš případ, může jít jen o specifickou "komunikaci" vaší fenky. Zejména stafordi jsou pověstní kňouráním, "brekekáním" apod, které patří k jejich běžným výrazovým prostředům. Nicméně bych doporučil allegris vyzkoušet, popdávejte ho 2 měsíce a pak vyhodnoťte, zda se situace zlepšila.

   • Eva Potěšilová, Praha Dobrý den, děkuji za odpověď. Nejspíš máte pravdu, že s námi takto komunikuje, ale přesto Allegris zkusíme. Snad jí to trochu uklidní.

 • německý ovčák 14let

  Dagmar Benešová Dobrý den,užíváme už,půl roku Art.2 a Acute,ale stav se nelepší,pomalu zhoršuje.Máme nadále užívat bez přestání,nebo dát třeba měsíc pauzu?Bolesti moc nemá,spíš jí přestávají funkovat zadní a padá na zadek.Děkuji

  • woykoff Dobrý den, pokud váš pejsek nemá bolesti, ale klouby mu pomalu přestávají fungovat, podávejte přípravky v tomto dávkování:
   1. arthronis fáze 1, 2 měsíce, 1 tableta na 25 kg váhy (
   tedy ve vašem případě 2 tablety)

   2. potom arthronis fáze 2., 2 měsíce, stejné dávkování.

   pak celou léčbu opakovat ( 2 měsíce 1. 2 měsíce fáze 2.)
   pokud pes nemá bolesti, je podávání arthronisu ACUTE zbytečné.

 • zastupitelnost veterinárních a humánních léků

  Dáša Urbancová, Ostrava Dobrý den, nejprve nezávisle na veterinárních lécích mně zaujala nabídka Woykoff Arthrona 1000-S 120 tbl. rpo kloubní obtíže. Pak se mi info spojilo s problémy našeho psa (13 let), který má zcela opotřebovanou kloubní chrupavku na zadní noze. Produkt se mi složením líbí i víc než Arthronis 1, 2. Dá se pro psa využít humánních léčiv? Vím totiž, že některé z lidských léků se pro psy běžně používají. Díky, Dáša

  • Woykoff Dobrý den. Přípravek arthrona 1000-S je sice možné podávat u psů, je to možná levnější varianta k řadě arthronis. Pokud vám to však finanční možnosti jen trochu dovolí, doporučil bych vám rozhodně užít "psí" řadu arthronis. Arthrona 1000 S obsahuje jen 1000 mg glukosamin sulfátuxKCl, kdežto arthronis fáze 1 700 mg glukosamin sulfátu, navíc však 250 mg MSm a 150 mg lactominu. Arthronis fáze 2 namísto glukosaminsulfátu obsahuje 700 mg hydrolyzovaného kolagenu typu II. Důvod, proč raději podávat obě fázr arthronis:
   1. CANIS tablety jsou upraveny nejen tak, aby je pes snáze přijímal, ale hlavně zajišťují maximální biologickou dostupnost účinných látek v trávícím orgánu psa, který ke mnohem méně účinnější než lidský. Proto u humánních tablet jaké jsou Arthrona 1000-S nemáte zajištěno, kolik účinných látek se dostane do organismu vašeho pejska. Klinické studie sice nemáme k dispozici, ale podle porovnání rozpadavosti tablet bych odhadoval až 3x nižší vstřebatelnost u arthrony 1000S (zde je rozpadavost nastavena na trávící trakt člověka). Jinými slovy 1000 mg glukosaminu v Arthroně 1000s je v případě podání u psa ekvivalentem cca 330 mg glukosaminu použitém v arthronisu fáze 1, tedy 2 tablety arthony 1000S odpovídají svou biologickou dostupností 1 tabletě Arthronisu fáze 1.
   2. Arthrona 1000-S obsahuje pouze glukosamin sulfát, tzn. že obnovuje tvorbu proteoglykanů v kloubní chrupavce. Řada arthronis navíc obsahuje MSM které ulevuje pejsku ods zánětu a bolesti, což je důležité zejména u starších psů, kteří mají klouby již hodně poničeny a skutečně je bolí. Kolagen v arthronisu fáze 2 pomáhá obnovovat kolagenní síť v chrupavce, která slouží jako "kotva" pro uchycení proteoglykanů, které byly "vyrobeny" díky glukosaminu.
   Na našich webových stránkách je ke stažení příbalový leták arthronis, kde je podrobně vysvětleno dávkování celé řady, které bych doporučoval přesně dodržet, protože je sestaveno skutečně tak, aby co nejoptimálněji pomohlo obnovit kloubní chrupavku u psa.

  • Woykoff Dobrý den. Přípravek arthrona 1000-S je sice možné podávat u psů, je to možná levnější varianta k řadě arthronis. Pokud vám to však finanční možnosti jen trochu dovolí, doporučil bych vám rozhodně užít "psí" řadu arthronis. Arthrona 1000 S obsahuje jen 1000 mg glukosamin sulfátuxKCl, kdežto arthronis fáze 1 700 mg glukosamin sulfátu, navíc však 250 mg MSm a 150 mg lactominu. Arthronis fáze 2 namísto glukosaminsulfátu obsahuje 700 mg hydrolyzovaného kolagenu typu II. Důvod, proč raději podávat obě fázr arthronis:
   1. CANIS tablety jsou upraveny nejen tak, aby je pes snáze přijímal, ale hlavně zajišťují maximální biologickou dostupnost účinných látek v trávícím orgánu psa, který ke mnohem méně účinnější než lidský. Proto u humánních tablet jaké jsou Arthrona 1000-S nemáte zajištěno, kolik účinných látek se dostane do organismu vašeho pejska. Klinické studie sice nemáme k dispozici, ale podle porovnání rozpadavosti tablet bych odhadoval až 3x nižší vstřebatelnost u arthrony 1000S (zde je rozpadavost nastavena na trávící trakt člověka). Jinými slovy 1000 mg glukosaminu v Arthroně 1000s je v případě podání u psa ekvivalentem cca 330 mg glukosaminu použitém v arthronisu fáze 1, tedy 2 tablety arthony 1000S odpovídají svou biologickou dostupností 1 tabletě Arthronisu fáze 1.
   2. Arthrona 1000-S obsahuje pouze glukosamin sulfát, tzn. že obnovuje tvorbu proteoglykanů v kloubní chrupavce. Řada arthronis navíc obsahuje MSM které ulevuje pejsku ods zánětu a bolesti, což je důležité zejména u starších psů, kteří mají klouby již hodně poničeny a skutečně je bolí. Kolagen v arthronisu fáze 2 pomáhá obnovovat kolagenní síť v chrupavce, která slouží jako "kotva" pro uchycení proteoglykanů, které byly "vyrobeny" díky glukosaminu.
   Na našich webových stránkách je ke stažení příbalový leták arthronis, kde je podrobně vysvětleno dávkování celé řady, které bych doporučoval přesně dodržet, protože je sestaveno skutečně tak, aby co nejoptimálněji pomohlo obnovit kloubní chrupavku u psa.

  • Woykoff Dobrý den. Přípravek arthrona 1000-S je sice možné podávat u psů, je to možná levnější varianta k řadě arthronis. Pokud vám to však finanční možnosti jen trochu dovolí, doporučil bych vám rozhodně užít "psí" řadu arthronis. Arthrona 1000 S obsahuje jen 1000 mg glukosamin sulfátuxKCl, kdežto arthronis fáze 1 700 mg glukosamin sulfátu, navíc však 250 mg MSm a 150 mg lactominu. Arthronis fáze 2 namísto glukosaminsulfátu obsahuje 700 mg hydrolyzovaného kolagenu typu II. Důvod, proč raději podávat obě fázr arthronis:
   1. CANIS tablety jsou upraveny nejen tak, aby je pes snáze přijímal, ale hlavně zajišťují maximální biologickou dostupnost účinných látek v trávícím orgánu psa, který ke mnohem méně účinnější než lidský. Proto u humánních tablet jaké jsou Arthrona 1000-S nemáte zajištěno, kolik účinných látek se dostane do organismu vašeho pejska. Klinické studie sice nemáme k dispozici, ale podle porovnání rozpadavosti tablet bych odhadoval až 3x nižší vstřebatelnost u arthrony 1000S (zde je rozpadavost nastavena na trávící trakt člověka). Jinými slovy 1000 mg glukosaminu v Arthroně 1000s je v případě podání u psa ekvivalentem cca 330 mg glukosaminu použitém v arthronisu fáze 1, tedy 2 tablety arthony 1000S odpovídají svou biologickou dostupností 1 tabletě Arthronisu fáze 1.
   2. Arthrona 1000-S obsahuje pouze glukosamin sulfát, tzn. že obnovuje tvorbu proteoglykanů v kloubní chrupavce. Řada arthronis navíc obsahuje MSM které ulevuje pejsku ods zánětu a bolesti, což je důležité zejména u starších psů, kteří mají klouby již hodně poničeny a skutečně je bolí. Kolagen v arthronisu fáze 2 pomáhá obnovovat kolagenní síť v chrupavce, která slouží jako "kotva" pro uchycení proteoglykanů, které byly "vyrobeny" díky glukosaminu.
   Na našich webových stránkách je ke stažení příbalový leták arthronis, kde je podrobně vysvětleno dávkování celé řady, které bych doporučoval přesně dodržet, protože je sestaveno skutečně tak, aby co nejoptimálněji pomohlo obnovit kloubní chrupavku u psa.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 78 9 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna