Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Bolesti kloubů

  Martina Voldřichová Dobrý den,ujala jsem se 13 letého Labradora s těžkým poškozením kloubů a kyčlí.Vím že je už je dost starý na to aby lítal jako jura ale přesto bych mu chtěla ještě dopřát hezký zbytek života :-) Dost kulhá na zadní nohy a je vidět že celé tělo táhne předními na které již taky kulhá .Podávala jsem mu přípravek Giom-intenzivní výživa 2tbl denně ale zdá se že se to nějak nezlepšilo.Ještě mi bylo doporučeno Giom-akutní potíže 2 tbl denně které už dobírá a zdá se mi že také žádný pokrok :-( Myslíte si že Váš přípravek Athronis by měl lepší účinnost nebo je to zkrátka už neřešitelný stav v tomto věku?Uspat se mi ho zatím vůbec nechce.... sám si dojde na potřeby,baští granulky na kluby(výtažkem z novozélandského mlže) a je vidět že by si i rád hrál :-)Jinak je naprosto zdráv :-)Děkuji předem za jakoukoliv odpověď a přeji hezký den Martina

  • Woykoff Dobrý den. Základní složení přípravků Giom není špatné, obsahují základní látky nezbytné k výživě kloubní chrupavky, i nějaké látky navíc, které sice účinnost nezvýší, ale také neublíží. Jediné co mi v nich chybí je hydrolyzovaný kolagen , který by měl být užit po ukončení léčby látkami SYSADOA, který v řadě Arthronis reprezentuje fáze 2. bohužel, z údajů, které výrobce uvádí na svém webu nejsem schopen poznat, jaké množství účinných látek je obsaženo v doporučené denní dávce, protože obsah uvádí pouze na 1 kg přípravku, nikoliv v 1 tabletě, takže dávkování nelze poznat a spočítat.
   Nicméně u takto starého pejska, zejména labradora bych nebyl velkým optimistou, že dojde k nějakému výraznému zlepšení. Nicméně v každém případě bych doporučil pokračovat v podávání nějaké kloubní výživy, která alespoń zamezí zhoršování zdravotního stavu, nebo ho alespoň zpomalí. Já bych vám mohl poradit zvýšit dávkování přípravku typu akutní potíže, ale protože opravdu nemám tušení, co vlastně 1 tbl tohoto přípravku obsahuje, nemohu vám poradit jak moc. To by vám měl říci výrobce preparátu, který informace o obsahu účinných látek by měl mít.

   Pokud by jste chtěla přejít na naši řadu arthronis, doporučil bych Vám dávkovat takto: (předpokládám váhu pejska mezi 40 - 5O kg).
   2 měsíce 2 tbl Arthronis fáze 1, pak 2 měsíce 2 tbl fáze 2, a pak vše opakovat. Současně podávat 4 tbl arthronisu ACUTE, pokud by to nezabralo, zvýšit až na 6 tbl denně. Bohužel u takto starého pejska s tak těžkým poškozením kloubů musíte užívat maximální možné dávkování a bohužel až do konce života pejska.

   • Martina Voldřichová Mockrát Vám děkuji za rychlou odpověď :-D Jde mi o to,aby se jeho stav stabilizoval a mohl si užít aspoň ještě pár bezbolestných dní :-)Jsem ochotna pro něj vyzkoušet cokoliv,tudíž přejdu na Váš přípravek a dám Vám samozřejmně info o jeho stavu. Nevím přesně kolik váží ale troufám si myslet že tak do 35kg,odpovídá Vaše doporučené dávkování??Přeji krásný den Martina

    • Woykoff Ano můžete použít doporučené dávkování. Zvýšit davku arthronisu 1 a 2 nemá valný smysl, u Arthronisu ACUTE ano, čím vyšší dávka tím vyšší účinek proti bolesti, a přípravek je naprosto neškodný i při vysokém dávkování. Držím palce.

     • Martina Voldřichová Strašně moc děkuji za odpovědi a určitě ty palce budeme potřebovat :-D :-D

 • Laboratorní výsledky

  František Starý Dobrý den,
  chovám laboratorní myši, a čas od času se hrbatí. Myši pošlu na vyšetření a expertizu, jak uhynulé, tak usmrcené, tak trus. Dostanu zprávu a výsledek, ale ne řešení ani lékař neví co s tím. Představoval jsem si, že mi bude po definici nemoci doporučena léčba, ale nikdo neví. Tak bych Vás chtěl poprosit o pomoc, jak začít léčit na základě vyšetření, které jsem popsal níže. Taky by mě zajímalo, jak se nemoc přenáší, čím a kdo. Tak kdyby jste mohli navrhnout možné léky
  Tady je výsledek parazitologického vyšetření:
  Myš utracená má parazit CRYPTOSPORIDIUM PARVUM ( středně silná infekce)
  Myš utracená parazit SYPHACIA (slabá infekce)
  Myš uhynulá má parazit CRYPTOSPORIDIUM MURIS (velmi silná infekce)
  Myš uhynulá má parazit HYMENOLEPIS SPP. (SILNÁ INFEKCE)
  Myš uhynulá má parazit SYPHACIA (slabá infekce)
  Trus myší z chovu má parazit CRYPTOSPORIDIUM MURIS (velmi silná infekce)
  Trus myší z chovu má parazit CRYPTOSPORIDIUM PARVUM ( středně silná infekce)
  Trus myší z chovu má parazit EIMERIA SPP. (velmi silná infekce)
  Trus myší z chovu má parazit HYMENOLEPIS SPP. (středně silná infekce)
  Trus myší z chovu má parazit SYPHACIA( ojedinělý nález)
  Moc děkuji
  Starý Fr.

  • Woykoff Dobrý den, omlouvám se ale v tomto případě vám nejsme schopni touto formou poradit. Obraťte se na veterináře, specialistu parazitologa.

 • Relaxis nebo Allegris?

  Lenka Schreiberová Dobrý den,
  ráda bych Vás požádala o radu, mám doma třináctiletého křížence pudla a knírače, v celkem dobré kondici, vzhledem ke svému věku. Jedinné, co mi opravdu činí problém je, jeho fixovanost na mne, zejména když se vzdálím do školy či do práce, tak velice kňučí, pláče a doslova vyje, proto bych chtěla poradit, jestli byste mi doporučili na tuto "záležitost" podávát antidepresivum Allegris popř. jestli je na trhu ještě nějaký jiný a účinný prostředek?
  Děkuji velice za Vaší radu

  • Wyokoff Dobrý den, pro tyto případy je skutečně vhodné podávat dlouhodobě allegris. Doporučil bych allegris podávat večer dlouhodobě několik měsíců a po přechodnou dobu podávejte ještě ráno před vaším odchodem zvýšenou dávku relaxisu (2tbl na 25 kg váhy psa).

 • Falešné štěně

  PAVEL P. DOBRÝ DEN , KOUPIL JSEM NAŠÍ ČTYŘLETÉ FENCE N.O. HRAČKU (BALONEK) A OD TÉ DOBY JE JAK VYMĚNĚNÁ. CHOVÁ SE K NĚMU JAKO KE ŠTĚNĚTI A POŘÁD JEJ OPEČOVÁVÁ A TO DOST VĚRUHODNĚ. NECHCE ANI NĚJAK JÍST ,V NOCI "NAŘÍKÁ" A JAK JÍ PUSTÍME VEN TAK SE SNAŽÍ ONU HRAČKU SCHOVAT. ZKOUŠEL JSEM JÍ TU HRAČKU VZÍT, ALE BYLA Z TOHO DOST ZMATENÁ .TAK JSEM JÍ JU VRÁTIL . PROSÍM O RADU JAK V TOMTO PŘÍPADĚ POSTUPOVAT. DĚKUJI

  • Woykoff Dobrý den. Podle toho co píšete, mohlo by se jednat o tzv. falešnou březost, zejména pokud také u fenky pozorujete natékání prsních žláz. V tomto případě bych rozhodně doporučil ji balonek vzít, fenku se pokusit zabavit i jinak (delší procházky, hry a pod.), mnohdy se osvědčuje o vykoupání fenky a vyprání pelíšku, aby necítila pach, který v těchto chvílích vylučuje. Zkuste jí podávat allegris po dobu jednoho měsíce v dávkování 2 tbl na 25 kg váhy ( 1 tbl ráno a 1 tbl večer), pokud by zejména večer "tesknila", podejte relaxis v dávkování 2tbl na 25 kg váhy. Pokud se situace nezačne lepšit do 10ti dnů, navštivte svého zvěrolékaře, který může nasadit farmakologickou léčbu. Bohužel tato léčba občas mívá i nežádoucí účinky, zkuste tedy nejdříve celou situaci sami.

 • Změna v domácnosti-ve smečce

  Lenka Dobrý den, prosila bych o radu - k našim dvěma stejně starým ( 4 roky ) fenám jsme si pořídili štěně-samce. Jedna fena si ho ihned po přinesení domů " přivlastnila ", mazlila se s ním, olizovala ho. Ale jak trošišku povyrostl, chce si hrát a při hře si více rozumí s druhou fenou a hrají si nyní jen ony dva a tato první zůstala " sama " z jejího pohledu, resp. myšlení to chápe tak, že přišla nejen o kámošku, ale i o miminko. Snaží se je někdy rozdělit, že tzv. vyjede po malém nebo po druhé feně, ale takové chování jí netolerujeme, tak většinou jen sedí a kouká. Je na ní vidět, že to psychicky hůře nese, je smutná. Nyní k dotazu - je v této situaci vhodné podávat " smutné " feně Alegris nebo Relaxis, v jakém dávkování a po jakou dobu ? Do té doby, než pochopí, že jí máme stejně rádi jako dřív, že není odstrčená, není tzv. navíc. Věnujeme si jí maximálně. Děkuji Lenka

  • Woykoff Dobrý den. V takovýchto okamžicích je důležité si uvědomit, že pes je smečkové zvíře, zvyklé na přísnou a přesnou hierarchii, která příliš nekoresponduje s chováním lidí. Chybou chovatelů pak je, že se lidské chování promítají do chování psů. V případě větší smečky (a to již 3 psi jsou) je to ještě komplikovanější. Neměli by jste zásadněji aktivně zasahovat do vztahu a hierarchie vaší "smečky", ono "vyjíždění" vaši fenky na zbývající členy smečky je běžné a potřebné vyjasňování si pravidel a podřízenosti a nadřízenosti. Pokud to vnímáte jako že se nemají rádi, že je chce rozdělit, vnímá ztrátu miminka apod., je to právě případ implantování lidského chování a pravidel na pravidla chování psí smečky. Do těchto vztahů by jste neměli zasahovat, resp. ne do té doby, než by se snad ukázalo, že může dojít při rvačce k poškození zdraví některého psa. Vaše zásahy pak mohou fenu znejistit a přivést deprese.
   Zcela jistě pak můžete zkusit nasadit u fenky allegris, relaxis v tomto případě asi nemá valného smyslu. Podávejte ho 3 měsíce a zkuste psům umožnit, aby si vše "porovnali" mezi sebou sami.

   • Lenka Děkuji Vám moc za radu, kterou budu dodržovat. Allegris jsem již objednala, ale nevím - dávkování je 2 tbl denně ( fena má 43 kg ) tak jestli jí mám dávat dvě tbl ráno najednou, nebo 1 ráno a 1 večer. Ještě k mému předcházejícímu dotazu - ta " smutná " se snaží oddělit při hře tu druhou s malým, tím, že po ní " vyjede " a stoupne si mezi ně. Jasně tím dává najevo, že nechce, aby si ti dva spolu hráli. Toto jí máme také tolerovat a nechat jí ? ( aby jim ve hře zabránila ) Děkuji moc.

    • Woykoff Dobrý den,
     ideální dávkování by bylo 1 tbl ráno a 1 tbl večer. Pokud je však komplikované to pro vás dodržovat, dávkujte 2 tbl večer. Pokud se chování fenky nezlepší po 1 měsíci, zvyšte dávkování na 2 tbl ráno a 2 tbl večer. Zkuste několik dní tolerovat chování fenky vůči zbývajícím psům, pokud se situace nezlepší nebo budete pozorovat nevyrovnané chování zejména štěněte, zasáhněte jednou, ale razantně.

 • prevence kloubních potíží

  Lenka B. Hezký den, mám 2,5 letého golden retgrievera, pracovně vedeného (sportovní, mysliveká kynologie), ráda bych mu jako doplněk stravy zařadila přípravky k prevenci kloubních potíží. V současné době se u něj žádné problémy nevyskytují (DKK 2/1), je krmen syrovou stravou,. Je vhodné zařadit rovnou Arthronis fáze 2 a jaký je rozdíl mezi tímto přípravkem a přípravkem Arthronis fáze 2 MINI. Děkuji.

  • Woykoff Dobrý den, rozhodnutí podávat Vašemu psu kloubní výživu je správné rozhodnutí, zejména vzhledem k tomu, že je a bude sportovně zatěžován. V každém případě bych Vám však doporučil užívat jako prevenci kombinaci přípravků arthronis fáze 1 a fáze 2, a to každý přípravek po dobu 2 měsíců ročně. Nejdříve arthronis fáze 1, po ukončení okamžitě fázi 2. Pokud z finančních důvodů budete chtít léčbu omezit, užijte pouze fázi 1. Rozdíl mezi klasickým arthronisem a arthronisem MINI je v obsahu účinných látek, přípravky MINI jsou dávkovány 1 tableta na 5 kg váhy psa a jsou určeny pro trpasličí a malé plemena max. do 10 kg, dávkování stamdartních tablet je 1 tableta na 25 kg váhy psa.

 • Arthronis Acute

  Ladislav Prskavec Dobrý den mám 9-ti měsíčního křížence rotvajlera , před půl rokem dostal od veterinárního lékaře Arthronis Acute 2-měsíční kůru, poněvadž měl slabší chrupavku zadní packy,poté mu chrupavka zesílila a pejsek byl v pořádku. Lékař říkal , když se to nezlepší dáme mu ještě jednu 2 -měsíční kůru. Nevím co dělat , když jdeme ven už tak neskáče, jak byl zvyklý, jen těžce jde a občas zadní packu nadzvedává.

  • Woykoff Dobrý den, přípravek Arthronis ACUTE je přírodní analgetikum a antiflogistikum. To znamená že působí proti bolesti a zánětu. Pokud Váš pejsek má problémy s chrupavkou a bolí ho kloub zadní packy, po podání tohoto přípravku na určitou dobu kulhat přestane, protože ho packa přestane bolet. Bohužel přípravek arthronis ACUTE nemá žádný vliv na na ochranu a obnovu chrupavky a proto jakmile přípravek vysadíte, pejskovi se problémy vrátí. Bohužel je to velice častá chyba chovatelů. Ti jsou nadšení jak se pejsek po podání arthronisu ACUTE rychle zlepšil , nicméně mnohdy dochází naopak ke zhoršení celého stavu chrupavky, protože jakmile pejska přestane kloub bolet, začne ho znovu plně zatěžovat a kloub se může naopak ještě více poškodit. Správná léčba musí vypadat takto: 2 měsíce podávat přípravek arthronis fáze 1 v dávkování 1 tableta na 25 kg váhy psa, pak pokračovat 2 měsíce s přípravkem arthronis fáze 2 další 2 měsíce. Celkem léčba trvá 4 měsíce. Tuto léčbu u pejska který vykazuje již v tak mladém věku dispozice k poškození chrupavky je nutné opakavat 1x ročně, v případě vážnějšího poškození chrupavky 2x ročně. Tuto léčbu podávejte i když budete mít pocit, že se pejsek již zlepšil, protože obnova chrupavky je bohužel dlouhodobá záležitost a pokud léčbu ukončíte dříve, vše přijde vniveč.
   Přípravek arthronis ACUTE podávejte souběžně s výše popsanou léčbou jen tehdy, pokud pejsek kulhá nebo vykazuje jiné známky bolesti, aby jste mu od bolesti ulevil. V okamžiku, kdy bolest pomine, můžete arthronis ACUTE vysadit, ale pokračujte ve standartní léčbě určené k obnově chrupavky.

   • Ladislav Prskavec Ladislav Prskavec, jakým způsobem tedy kulhání , které se znovu objevilo řešit? Podávat arthronis Acute a po odeznění bolestí nasadit arhronis fáze 2?

 • Re:Dysplazie kyčelního kloubu

  Woykoff Dobrý den,
  vzhledem k velikosti Vašeho psa a jeho problémům by mělo správné dávkování chondroprotektiv vypadat takto: 2 měsíce podávání Arthronisu Fáze 1 2 tablety denně, možné i na jednou nebo jednu ráno a jednu večer, po ukončení této kůry pak podávat 2 měsíce 2 tablety denně Arthronis fáze 2. Tuto léčbu opakujte 1x ročně, pokud se zdravotní stav pejska bude zhoršovat, pak 2x ročně. V případě že pejsek vykazuje známky bolesti, kulhá a zhoršuje se jeho pohyb, spolu s výše uvedenou léčbou podávejte Arthronis ACUTE v dávce 2-4 tablety denně, a to do doby, než bolest a kulhání odezní. Arthronis fáze 1 a 2 však podávejte dle výše doporučeného dávkování bez ohledu na to, zda pejsek kulhá nebo ne.

  • Jana F. Dobrý den, mockrát děkuji za Vaši radu, pejsek se po půl roce co mu podáváme Arthronis a kombinujeme s granulemi s chondroitinem a glkosaminem vzchopil a začal mít opět radost ze života. Nemohli jsme s ním ani na delší procházku, protože to neušel, ale po této době a pravidelném užívání je plný života ujde s námi i několik kilometrů po lese. Určitě mi za to za ty peníze stojí a podávat tyto léky mu budu celoročně. Děkuji Jana F.

 • Dysplazie kyčelního kloubu

  Jana F. Dobrý den, mám psa (kanárská doga, 3,5 let, 48kg) s dysplazií kyčelních kloubů - špatné jsou zadní i přední nohy. Již odmala mu kupuji Athronis, ale nedávala jsem mu ho po celý rok, ale cca 2x do roka kúru zopakovala. Nedávno měl zánět a tím nohy oslabené natolik, že se nám nechtěl postavit a chůze pro něj byla velmi bolestivá, kňučel. Nakoupila jsem granule s chondroitin sulfátem a glukosaminem - calibra premium adult large a k tomu začala dávat 1 tabletu Arthronis 2. fáze ráno + 1 tabletu Arthronis Acute večer. Chůze se zlepšila, zánět vyléčil a zatím je vše v pořádku, vím, že chůze nebude nikdy dobrá, ale chtěla bych ho udržet co nejdéle. Prosím mohli byste mi napsat, zda dávkuji potřebné vitamíny v granulých a léky správně a ve správné dávce s ohledem na jeho váhu? Nejsem si jista, zda nepotřebuje jiné dávkování, nebo zda mu něco nechybí či přebývá. Děkuji za odpověď. Jana F.

 • Falešná březost

  Adriana Nejedlá Zdravím, naše fenka (1,5 roku, čínský chocholatý pes-labutěnka) trpí na falešné březosti a to nejen, že opečovává hračky coby štěňátka, ale také jí natékají mléčné žlázky. Naposled měla zánět, který se léčil protizánětlivými léky, hormony a antibiotiky. Nepomohl tehdy ani menší příjem jídla a vody, ani odebrání hraček, ani větší aktivita.
  Nyní zase začíná shromažďovat hračky a my se bojíme další léčby, po které sice příznaky zmizely, ale byla pak cca 2 měsíce strašně žravá a náladová.
  Disponuje Vaše firma nějakým přípravkem, které zmírňují tento problém? Něco, co je čistě přírodní a dá se užívat třeba i při prvních příznacích? Děkuji.

  • woykoff Dobrý den. Tzv. falešná březost je hormonální porucha, a bohužel na tuto indikaci nemáme v portfoliu vhodný přípravek. Obávám se, že bez hormonální léčby se neobejdete. Mohli by jste sice vyzkoušet dlouhodobé podávání allegrisu, ale nebyl bych v tomto případě příliš optimistikcý co se týče výsledku.

   • Adriana Nejedlá I tak Vám děkuji za radu.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 78 9 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna