Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • cushinguv syndrom

  Vierka Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda se z předoperačního vyšetření krve u psa, resp. fenky (operace mléčných žláz) pozná cushinguv syndrom. Zdá se mi, že fenečka hodně pije a je jako by apatická a dočetla jse se, že by mohlo jít právě o tento syndrom. Nicméně byla před měsícem na operaci a tam jí brali krev, tak si říkám, že by na to přišli...Děkuji za radu!
  Viera

  • Woykoff Dobrý den, Cushingův syndrom se nedá při běžném a jednorázovém testování krve pejska diagnostikovat, k tou je nutné provést několik opakovaných specializovaných testů. Při podezření na cushingův syndrom kontaktujte svého veterinárního lékaře a domluvte se s ním na specializované diagnostice.

 • Kocour

  Michaela Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li jsou Vaše veterinární připravky vhodné též pro kočky. Máme doma kocoura (3 roky), který je velice ustrašený a ze všeho hned vyplašený ..... šustění sáčku, rychlý pohyb v jeho blízkosti, to vše je stimulem k rychlému úprku. Přitom je velice mazlivý a naše domácnost je klidná, jsme s manželem většinu času v práci a když jsme doma odpočíváme, nepouští se nahlas muzika, nehádáme se, nic co by mohlo vysvětlit jeho chování. Co se týče nemocí prodělal močové kameny, ale nyní baští urinalgranule a je vše v pořádku. Máme ještě jednoho o rok staršího kocourka a ten je klidný a spolu vycházejí dobře. Děkuji za odpověď a případnou radu, jak situaci řešit nelze-li využít Vašich přípravků.

  • Woykoff Dobrý den,
   podávání tryptofanu obsaženého v allegrisu by bylo určitě vhodné. Jako problém trochu vidím způsob podání, přípravky jsou koncipovány tak, aby byly dobře přijímány psy, velikostí, tvarem a v mezích možností i chutí a vůní napodobují psí granule. Pokud by se Vám podařilo dostat do kocourka 1 tbl. Allegrisu MINI denně, mělo by dojít k jistému zlepšení, ale zda se Vám to podaří v tom jsem pesimista. Tabletka jde snadno rozdrtit na prášek, tak jím zkuste posypat jeho granule, ale kočky jsou hodně vybíravé.
   hodně štěstí

   • Michaela Děkuji Vám moc za odpověď,kocour je žrout, třeba se to podaří :). Pěkný den.

 • změna chování psa

  Lucie Dobrý den,

  píši Vám ohledně divného chování našeho psa, kterému je 10 a půl roku. Pejsek (fena, oříšek) odmítá chodit ven, často nehybně stojí uprostřed pokoje, stejně nad i miskou s jídlem, je jako by duchem nepřítomná a apatická, na nejbližší téměř nereaguje (občas i na nás zavrčí), nechá se pohladit, je vidět, že jí těší, nicméně pro mazlení si nechodí jako dřív. je to úplně jiný pes, než kterým ještě nedávno bývala. V září prodělala operaci mléčných žláz, chodila s krunýřem, kterým velmi trpěla, již tenkrát poprvé nechtěla chodit ven. Možným faktorem může být i občasná přítomnost batolete mojí sestry, do kterého se celá rodina "zbláznila", nicméně takto žárlit by v tom případě začala až teď, když už je dítě rok na světě. Napadá nás, jestli to není tím, že malý začal lézt po čtyřech? zdá se nám zdravá, jí, výrazně nehubne, dobře spí. jsme ale z jejího stavu zoufalí a bezradní. Bere Alavis relax, ale ke zlepšení nedošlo. Můžete nám prosím poradit, co můžeme pro pejska udělat?

  Budu Vám vděčná za jakoukoliv radu.

  Děkuji a přeji hezký den,
  Lucieá

  • Woykoff Dobrý den. V tomto případě je rada obtížná, pejsek je již starší, příčinou mohou být Vámi zmiňované faktory, ale třeba i nějaké zhoršení zdravotního stavu, které jinak není zatím nijak patrné, případě kombinace obojího. Alavis relax je pom,erně slabý přípravek, doporučil bych 3-4x vyšší dávkování než výrobce uvádí, případně ho zkuste nahradit mnohem silnějším Allegrisem. Pokud ani po podání Allegrisu v dávkování 2 tbl na 20 kg váhy pejska po době min. 8 týdnů situace nezlepší, doporučil bych nechat pejska podrobně komplexně prohlédnout, aby jste vyloučili nějaké závažnější zdravotní problémy.

   • Lucie Dobrý den,

    moc Vám děkuji za radu, přípravek jsem už objednala!

    Hezký zbytek dne,
    Lucie

 • Dělobuchy

  Jana Dobrý den, máme dotaz ohledně přípravků Allegris/Relaxis. Máme 10 letého jorkšírka a poslední roky se stále více a více bojí petard, ohňostrojů, bouřky a pod. Silvestr je pro něj skutečně veliká psychická i fyzická zátěž. Předchozí 2 roky jsme cca 2 měsíce před Silvestrem denně podávali Allegris, pes byl celkové klidnější a pohodovější, nicméně na Silvestra byl stejně opět strachy bez sebe a to asi 20 hodin v kuse. Potřebovali bychom poradit, zda by nebylo lepší vyměnit Allegris za Relaxis a jak dávkování? Děkuji moc za radu.

  • Woykoff Dobrý den. Doporučoval bych Vám pokračovat s podáváním Allegrisu, který přispěje k celkové větší psychické pohodě pejska, ale na Silvestra podávejte po celý den ještě Relaxis, a to v dávkování 2-3 tablety Relaxisu MINI od dopolednícj hodin každých 6 hodin tak, aby poslední dávka šla cca 40 minut před půlnocí, kdy jsou dělobuchy nejintenzivnější.

   • Jana Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď. Můžeme tedy současně podávat Allegris i Relaxis, nebo v den, kdy budeme dávat Relaxis, máme Allegris vynechat? Ještě bych upřesnila, že pejsek váží cca 4 kg. Děkuji za pomoc.

    • Woykoff Ano podávejte Relaxis MINI i Allegris MINI současně. Mé doporučení na dávkování vycházelo z odhadu váhy pejska cca 5 kg, takže ho můžete použít. Přeji Vám ať je o Silvestru již vše v pořádku.

     • Jana Ještě upřesňuji, že od veta jsme si přinesli Arthronis Acute MINI.

     • Jana Moc děkuji a ještě poslední dotaz. Včera jsme od veterináře obdrželi Arthronis MINI kvůli problémům se zády. Můžeme s ním užívat současně i Allegris a Relaxis? Přestože jde též o verzi MINI, tablety jsou pro našeho 3,8 kg jorečka stále dost velké. Je možné je rozdrtit a podávat jako prášek? Nebo alespoň rozkrájené na kousky? Bohužel máme též problémy se žaludkem, nemůže mu to přitížit? Děkuji za trpělivost.

      • Woykoff Arthronis můžete samozřejmě podávat souběžně s Relaxisem a Allegrisem. Jde o naprosto odlišný preparát který nijak neovlivňuje předchozí dva a naopak. Tablety můžete samozřejmě rozdrtit, jsou křehké a jde to snadno, např. lžičkou nebo střenkou nože. Rozdrcený prášek klidně všech tří produktů dohromady můžete přisypat do jídla.

       • Jana Moc děkuji za Vaše rady. Nyní již několik týdnů užívá náš pejsek každodenně Arthronis i Allegris a musím říci, že je znatelné zlepšení. Pejsek je mnohem lépe pohyblivý a psychicky je klidnější, vyrovnanější, pohodovější. Snad i Relaxis nám napomůže k menšímu stresu na Silvestra. Ještě jednou děkuji moc. Jana

 • stres ze samoty

  Simona Dobrý den, prosím o radu. Máme Maltézáčka budou mu dva roky a špatně snáší být doma sám. Chystám se do práce po delší době. Na radu veterináře jsme nasadili Allegris, jednu tabletu ráno v kombinaci s Alavis Calming (ten už dobral). Kůra trvá 50 dnů, zlepšení pozoruji, denně ho nechávám hodinu, dvě samotného. Už nekálí, nesliní, ale částečnou úzkost po návratu pořád pozoruji.Přehnaně mě vítá, až pískotem, a pak se ode mně nehne ani na na krok. Nevím, jak zvládne osm hodin. Co s tím? Pokračovat s Allegrisem? Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, určitě pokračujte. Kolik pejsek váží a jaké dávkování používáte? resp. používáte allegris mini? Možná bych zkusil při odchodu podat i relaxis.

   • Simona Dobrý den, váha pejska je 3,4kg a bere 1 tabletu Allegris ráno. Od veterináře jsme dostali ty silnější (120mg I-tryptofan).

    • Woykoff V tom případě bych dávku allegrisu nezvyšoval, ale můžete zkusit navic před odchodem podávat tabletu Relaxisu, a to po dobu, než budete pozorovat dlouhodobé zklidnění pejska.

 • Březí fena

  Lenka Dobrý den, vždy jste mi dobře poradili a měla bych dotaz - mám březí fenu, bylo to nechtěné nakrytí, ale stejného plemene, tak by případná štěnata nebyl až takový problém, ale jde o to, že máme jet do zahraničí a cesta zpět by byla 54 den po nakrytí, 10 hod v autě. Cestoval by i zbytek smečky, na kterou je fena zvyklá, v místě pobytu to také již zná. Jezdíme tam pravidelně. Setkala jsem se s názorem, že přerušení březosti je obrovská zátěž se zdravotními riziky, pro fenu je lepší nechat porod proběhnout. Ale mám obavu, jak by snášela dlouhou cestu pouhé 4 dny před termínem. Myslíte, že by bylo vhodné podávání Allegrisu nebo relaxisu - alespon v posledních dnech, nebo na cestu ? Případně i ostatním psům, aby si jí " nevšímali ". Může tento přípravek březí fena ? potřebovala bych, aby cesta pro ní nebyla až tak stresující vzhledem k jejímu stavu, tak aby to prospala, nebo byla klidná až do příjezdu do domácího prostředí a klidná před blížícím se porodem. Děkuji

  • Woykoff Dobrý den. Relaxis i Allegris jsou bezpečné přípravky i pro podávání březím fenám. V tomto případě bych doporučil užít Relaxis po dobu cesty. Přípravek podejte cca hodinu před odjezdem a po cca 5ti hodinách jízdy můžete podat další dávku. U ostatních pejsků můžete Relaxis podat vždy v případě, že by začali "zlobit". Přeji Vám, ať vše úspěšně zvládnete.

   • Lenka Moc děkuji za odpověd. Březí fena váží nyní cca 40 kg, ke konci březosti právě na cestu bude vážit více - mohu se, prosím, zeptat, jaká je pro ní bezpečná dávka ? Počítá se zvýšená tělesná hmotnost kvůli štěnatům ? Ostatní dva psi mají 48 a 58 kg. A mám podávat pouze ten Relaxis jen na cestu nebo i v době těhotenství podávání Allegrisu ? Myslím to tak, že nyní Alegris ( 2 tbl denně ? ) a na cestu podat Relaxis. Děkuji

    • Woykoff Fence můžete podat 4 tablety před cestou, ostatním pejskům jednorázově 4-6 tablet. Relaxis můžete podat vždy když je to potřeba, tzn. před očekávaným větším stresem nebo neklidem. Bez obav ho můžete kombinovat s Allegrisem, jehož dávkování 2 tbl denně je správné, ale je možné ho v případě potřeby zvýšit na 4 tbl denně. Relaxis účinkuje okamžitě ale účinek přetrvává pouze omezenou dobu, cca 4 - 6 hodin.

 • Zklidnění psa

  Edita Matuskowiesová Dobrý večer,potřebovala bych poradit.Máme pětiletého psa shit-su,vše je v pořádku,jen při stříhání nastává veliký problém.Pes je velice neklidný,nechce držet a ostříhat ho je nadliský výkon.Stříhám ho sama a každé další stříhání je horší a horší.Tak se chci zeptat jestli by bylo vhodné použít tablety Relaxis a nebo jestli existuje nějaký jiný způsob,jak psa zklidnit a v klidu ostříhat.Děkuji moc za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, určitě bych vám doporučil použít Relaxis. Nebál bych se dávkování až 3 tbl na 20 kg hmotnosti psa, nemusíte se bát předávkování. Tablety podejte 40 min. před vlastním stříháním.

   • Edita Matuskowiesová Děkuji moc za odpověď.Tablety si tedy určitě objednám a už se těším na klidné stříhání.Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

 • Bolesti kloubů

  Martina Voldřichová Dobrý den,ujala jsem se 13 letého Labradora s těžkým poškozením kloubů a kyčlí.Vím že je už je dost starý na to aby lítal jako jura ale přesto bych mu chtěla ještě dopřát hezký zbytek života :-) Dost kulhá na zadní nohy a je vidět že celé tělo táhne předními na které již taky kulhá .Podávala jsem mu přípravek Giom-intenzivní výživa 2tbl denně ale zdá se že se to nějak nezlepšilo.Ještě mi bylo doporučeno Giom-akutní potíže 2 tbl denně které už dobírá a zdá se mi že také žádný pokrok :-( Myslíte si že Váš přípravek Athronis by měl lepší účinnost nebo je to zkrátka už neřešitelný stav v tomto věku?Uspat se mi ho zatím vůbec nechce.... sám si dojde na potřeby,baští granulky na kluby(výtažkem z novozélandského mlže) a je vidět že by si i rád hrál :-)Jinak je naprosto zdráv :-)Děkuji předem za jakoukoliv odpověď a přeji hezký den Martina

  • Woykoff Dobrý den. Základní složení přípravků Giom není špatné, obsahují základní látky nezbytné k výživě kloubní chrupavky, i nějaké látky navíc, které sice účinnost nezvýší, ale také neublíží. Jediné co mi v nich chybí je hydrolyzovaný kolagen , který by měl být užit po ukončení léčby látkami SYSADOA, který v řadě Arthronis reprezentuje fáze 2. bohužel, z údajů, které výrobce uvádí na svém webu nejsem schopen poznat, jaké množství účinných látek je obsaženo v doporučené denní dávce, protože obsah uvádí pouze na 1 kg přípravku, nikoliv v 1 tabletě, takže dávkování nelze poznat a spočítat.
   Nicméně u takto starého pejska, zejména labradora bych nebyl velkým optimistou, že dojde k nějakému výraznému zlepšení. Nicméně v každém případě bych doporučil pokračovat v podávání nějaké kloubní výživy, která alespoń zamezí zhoršování zdravotního stavu, nebo ho alespoň zpomalí. Já bych vám mohl poradit zvýšit dávkování přípravku typu akutní potíže, ale protože opravdu nemám tušení, co vlastně 1 tbl tohoto přípravku obsahuje, nemohu vám poradit jak moc. To by vám měl říci výrobce preparátu, který informace o obsahu účinných látek by měl mít.

   Pokud by jste chtěla přejít na naši řadu arthronis, doporučil bych Vám dávkovat takto: (předpokládám váhu pejska mezi 40 - 5O kg).
   2 měsíce 2 tbl Arthronis fáze 1, pak 2 měsíce 2 tbl fáze 2, a pak vše opakovat. Současně podávat 4 tbl arthronisu ACUTE, pokud by to nezabralo, zvýšit až na 6 tbl denně. Bohužel u takto starého pejska s tak těžkým poškozením kloubů musíte užívat maximální možné dávkování a bohužel až do konce života pejska.

   • Martina Voldřichová Mockrát Vám děkuji za rychlou odpověď :-D Jde mi o to,aby se jeho stav stabilizoval a mohl si užít aspoň ještě pár bezbolestných dní :-)Jsem ochotna pro něj vyzkoušet cokoliv,tudíž přejdu na Váš přípravek a dám Vám samozřejmně info o jeho stavu. Nevím přesně kolik váží ale troufám si myslet že tak do 35kg,odpovídá Vaše doporučené dávkování??Přeji krásný den Martina

    • Woykoff Ano můžete použít doporučené dávkování. Zvýšit davku arthronisu 1 a 2 nemá valný smysl, u Arthronisu ACUTE ano, čím vyšší dávka tím vyšší účinek proti bolesti, a přípravek je naprosto neškodný i při vysokém dávkování. Držím palce.

     • Martina Voldřichová Strašně moc děkuji za odpovědi a určitě ty palce budeme potřebovat :-D :-D

 • Laboratorní výsledky

  František Starý Dobrý den,
  chovám laboratorní myši, a čas od času se hrbatí. Myši pošlu na vyšetření a expertizu, jak uhynulé, tak usmrcené, tak trus. Dostanu zprávu a výsledek, ale ne řešení ani lékař neví co s tím. Představoval jsem si, že mi bude po definici nemoci doporučena léčba, ale nikdo neví. Tak bych Vás chtěl poprosit o pomoc, jak začít léčit na základě vyšetření, které jsem popsal níže. Taky by mě zajímalo, jak se nemoc přenáší, čím a kdo. Tak kdyby jste mohli navrhnout možné léky
  Tady je výsledek parazitologického vyšetření:
  Myš utracená má parazit CRYPTOSPORIDIUM PARVUM ( středně silná infekce)
  Myš utracená parazit SYPHACIA (slabá infekce)
  Myš uhynulá má parazit CRYPTOSPORIDIUM MURIS (velmi silná infekce)
  Myš uhynulá má parazit HYMENOLEPIS SPP. (SILNÁ INFEKCE)
  Myš uhynulá má parazit SYPHACIA (slabá infekce)
  Trus myší z chovu má parazit CRYPTOSPORIDIUM MURIS (velmi silná infekce)
  Trus myší z chovu má parazit CRYPTOSPORIDIUM PARVUM ( středně silná infekce)
  Trus myší z chovu má parazit EIMERIA SPP. (velmi silná infekce)
  Trus myší z chovu má parazit HYMENOLEPIS SPP. (středně silná infekce)
  Trus myší z chovu má parazit SYPHACIA( ojedinělý nález)
  Moc děkuji
  Starý Fr.

  • Woykoff Dobrý den, omlouvám se ale v tomto případě vám nejsme schopni touto formou poradit. Obraťte se na veterináře, specialistu parazitologa.

 • Relaxis nebo Allegris?

  Lenka Schreiberová Dobrý den,
  ráda bych Vás požádala o radu, mám doma třináctiletého křížence pudla a knírače, v celkem dobré kondici, vzhledem ke svému věku. Jedinné, co mi opravdu činí problém je, jeho fixovanost na mne, zejména když se vzdálím do školy či do práce, tak velice kňučí, pláče a doslova vyje, proto bych chtěla poradit, jestli byste mi doporučili na tuto "záležitost" podávát antidepresivum Allegris popř. jestli je na trhu ještě nějaký jiný a účinný prostředek?
  Děkuji velice za Vaší radu

  • Wyokoff Dobrý den, pro tyto případy je skutečně vhodné podávat dlouhodobě allegris. Doporučil bych allegris podávat večer dlouhodobě několik měsíců a po přechodnou dobu podávejte ještě ráno před vaším odchodem zvýšenou dávku relaxisu (2tbl na 25 kg váhy psa).

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 4 5 67 8 9 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna