Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • stres psa

  Katka Dobrý večer, máme bernskeho salašnického psa 4 roky a váží 40 kg. Velice se bojí petard, loňské čerty a Silvestr nesl velice těžce. Museli jsme ho zavřít, protože se celý klepal, bál se, zrychleně dýchal. Bohužel nezabráníme tomu, aby jsme mohli být s ním nebo ho někam zavřít, i to je pro něj stresující. Proto vás žádám o radu, co bych mu měla dát, aby se tolik nebál, ale přitom normálně fungoval. Jak se to aplikuje, jakou to má výdrž a jaká je cena. Moc děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den. Zcela jistě bych doporučil Relaxis. Po osobních zkušenostech v podobném případě bych doporučil začít podávat na Silvestra již okolo poledne, ve Vašem případě 4 tablety. Další 4 tablety bych dal mezi 6-7 večer a poslední dávku tak 40 minut před půlnocí. Balení 60 tablet na našem eshopu stojí 270 Kč, ale bohužel při objednávce pod 600 kč platíte poštovné. Cena u veterinářů se samozřejmě dost výrazně mění a liší a nejsme schopni ji garantovat.

 • stres psa

  Katka Dobrý večer, máme bernskeho salašnického psa 4 roky a váží 40 kg. Velice se bojí petard, loňské čerty a Silvestr nesl velice těžce. Museli jsme ho zavřít, protože se celý klepal, bál se, zrychleně dýchal. Bohužel nezabráníme tomu, aby jsme mohli být s ním nebo ho někam zavřít, i to je pro něj stresující. Proto vás žádám o radu, co bych mu měla dát, aby se tolik nebál, ale přitom normálně fungoval. Jak se to aplikuje, jakou to má výdrž a jaká je cena. Moc děkuji za odpověď

 • Zklidnění při krytí

  Lucie Dobrý den,
  prosím o radu. Již dvakrát jsme zkoušeli nakrýt fenu, ve správný čas podle laboratorních výsledků, pes i fena měli o sebe zájem, fenka psa doslova provokovala, neustále, ale jakmile došlo k zasunutí penisu, nebyli jsme schopni fenu udržet ani ve dvou, vždycky se vysmekla a hlasitě kvičela, fyziologicky nic nebrání bezbolestnému proniknutí penisu, nechali jsme fenu vyšetřit, pravděpodobně se jedná o negativní zážitek z prvního bolestivého pokusu o nakrytí - fena je citlivější povahy. Bylo nám doporučeno podávat Alavis calming před příštím pokusem o nakrytí. Máme jej podat jednorázově před samotným nakrýváním, nebo delší dobu před tím, či použít jiný přípravek, nechci aby fena po podání byla otupělá, spíše jen aby nebyla nervózní.. Děkuji moc za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, ohledně podávání Alavisu Calming se musíte obrátit na jeho výrobce, v tom Vám opravdu neporadím :-). Z našich výrobků bych jednoznačně doporučil Relaxis . dávkování 2tbl na 25 kg váhy pejska, raději zaokrouhlujte ny vyšší dávkování, přípravek je opravdu bezpečný. Připravek podejte min. 45 minut před vlastním nakrytím. Pokud je opravdu tak nervozní jak píšete, tak v případě že budete nakrývat třeba až odpoledne, dal bych jednu dávku již ráno a druhou 45 min před nakrytím. Přípravek Vám však nepomůže pokud je průnik pro fenu skutečně bolestivý, pouze jí psychicky zklidní. Nepůsobí jako analgetikum na snížení bolesti.

 • štěkot

  Andrea Dobrý večer prosím vás mám jeden dotaz.Mohu podávat svým pejskům současně allegris a relaxis.Pokud ano tak bych se chtěla zeptat jak dlouho je možné tento přípravek podávat.doposud jsme užívali alavis relax a dalo by se říct že bez účinku.pejsci nadále štěkali.i když malounko se uklidnili.Předem děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den. Pokud máte s pejsky problémy dlouhodobé (štěkání, neklid, nervozita, bázlivost nebo naopak bezdůvodná agresivita), doporučil bych podávat dlouhodobě Allegris, a to v dávce až 2 tbl denně na 25kg živé váhy pejska. Vždy ráno a večer. A pokud navíc víte o stresujících událostech, na které pejsek špatně reaguje (procházka, nebo naopak když zůstane sám doma, cesta autem, návštěva veterináře, návštěva cizích lidí u Vás doma apod., můžete k Allegrisu navíc vždy jednorázově podat Relaxis, ato také až 2 tbl na 25 kg váhy. Relaxis podávejte cca 40 min - 1 hodinu před očekávanou událostí (odchodem na procházku, opuštěním pejska apod.). dávku Relaxisu múžete vždy zopakovat po cca 6ti hodinách až 3x denně. Relaxis užívejte jednorázově, pravidelně i nepravidelně vždy podle potřeby.

 • Bojácnost

  Marie Dobrý den, pročetla jsem si plno dotazů na této stránce s vašimi odpovědi, ale i přesto bych ráda položila svůj, nový dotaz.
  Máme pyrenejského ovčáka, má v povaze být bojácný, to ano, ale neměli jsme ho hned od štěňátka, kdy se dává do nových rodin a byla u něj rapidně zanedbaná socializace. Jen pro přiblížení, velikánský dvůr obehnaný velkou zdí, znal jen smečku a pánečka, co ho krmil, u nás měl strach ze všeho, zašustl sáček, pomočil se a pokakal strachy, stejně tak ze spláchnutí záchoda, sebemenší bouchnutí, ba i zaklepání, opět se pomočil...jít s ním někam ven bylo fakt za trest. Dělal hysterické scény, když uviděl jen člověka klidně i 50m daleko...dnes jsou mu dva roky, snažili jsme se ho socializovat, brát všude a už je z něj úplně jiný pes, ale samozřejmě bázlivost a ustrašenost je tam pořád. Aktivně se věnujeme sportu agility, jezdíme pořád po závodech. Ze začátku to bylo taky strašné, zastavil se vždy uprostřed parkuru, uviděl lidi, psy a všechno kolem a jen štěkal, nechtěl se nechat přivolat, bál se. Teď už je to opět jiné, agility miluje, pracuje jak hodinky, jak se říká, ale podle mého je pořád ve stresu, vidí ty lidi, je nedůvěřivý, ze strachu vyjíždí po psech. Samozřejmě i když jdeme do města, nebo na procházku, pořád jsou někde lidi. Ze začátku nám dělal to, že lítal kolem lidí, štěkal a pořád pobíhal, podařilo se nám to dostat pod kontrolu, ale bojácný je, jak říkám, pořád, i když je to už orpavdu někde jinde, je pořád s našim druhým psem, starším, kterého jsme měli jako prvního, je na něj strašně upnutý a bere ho, jako staršího bráchu, tak si je s ním jistější....Chtěla bych mu v tomhle pomoct, socializovat se snažíme pořád, je to náš člen rodiny ale zase do něj nechci cpát kdejaké přípravky. Tímto bych se teda chtěla zeptat, co by bylo vhodné, pro takového psa, je mi jedno, kolik to bude stát, ale chtěla bych, aby se jeho temperament nezměnil, aby v podstatě neměl žádné jiné vedlejší účinky na jeho zdraví a chování, krom te nejistoty a bojácnosti.
  Předem mockrát děkuji za odpověď!

  • Woykoff Dobrý den. Ve vašem případě bych zcela jistě doporučil užívat dlouhodobě Allegris, začal bych asi hned s dávkováním 2 tbl na 25 kg váhy pejska denně, takže asi 4 tbl denně, 2 ráno a dvě večer. Pokud uvidíte, že se pejsek zklidňuje, můžete dávkování snížit na polovinu. Pokud očekáváte větší stresovou situaci (agility apod.), můžete užít Relaxis (4 tablety cca 40 minut před očekávaným stresem), a dávku v případě potřeby můžete opakovat až 3x denně vždy po šesti hodinách.
   Oba dva přípravky nejspu hypnotika a nemají tlumící účinky, Allegris podporuje tvorbu serotoninu a působí tedy jako přírodní antidepresivum, Relaxis působí zklidňujícím způsobem.

   • Marie Mockrát děkuji za rychlou odpověď!
    Náš pes má 12kg, což znamená, že když na 25kg váhy psa jsou 2 tablety, tak pro Nikouše jedna tableta, takže jedna ráno a jedna večer?
    Relaxis - 4 tablety před očekávaným stresem, bez ohledu na váhu psa?

   • Marie Mockrát děkuji za rychlou odpověď!
    Náš pes má 12kg, což znamená, že když na 25kg váhy psa jsou 2 tablety, tak pro Nikouše jedna tableta, takže jedna ráno a jedna večer?
    Relaxis - 4 tablety před očekávaným stresem, bez ohledu na váhu psa?

    • Woykoff Ne, omlouvám se, předpokládal jsem že váha pejska je výrazně vyšší. Tedy Allegris 1 tbl denně, Relaxis 1 tbl 1-3 x denně. :-)

 • Stres u pudlíka

  Laďka Dobrý den, chci se s Vámi poradit nad chováním svého 8-lertého pudlíka, který je celkově velice stresovaný,uštěkaný, ale největší problém mu zůsobuje každodenní cestování autem. Od narození snášel velice dobře - tot cestování a to ještě se svým sím bráchou 7-letým pudlíkem, ale od doby pooperačního stavu, kdy po prodělané operaci a narkóze mu bylo špatně v autě se začal úzkostliv ě bát jízdy autem. Do auta sám neskočí, chvěje se už dopředu, jen co vidí, že jsme na dchodu z domu, v autě silně slintá, chvěje se a je úzkostlivý. Vyzkoušela jsem na jeho úzkostlivý stav celou řadu preparátů, bezúspěšně.Nyní jsem se dozvěděla od veterináře o přípravku Relaxis mini a allegris mini. Náš pejsek nyní asi tak 14 dnů bere přípravek Alavis, zatím nevidím žádné zlepšení.Doporučili by jste ještě k přípravku Alavis i shora citované přípravky, nebo pouze tyto 2 citované Vaše přípravky? Myslíte, že někdy dokážu pomoci pejskovi a odbourat u něj strach z jízdy autem? Moc mě to trápí. Pejsek se mnou jezdí každý den do kanceláře cca 15 min. jízdy. Nejvíce zvládne jízdu o délce 1 hodiny a to na chalupu. Děkuji za Váš názor.

  • Woykoff Dobrý den. Pokud je pejsek celkově stresovaný, nejen při jízdě autem, doporučil bych Vám podávat dlouhodobě přípravek Allegris. Dávkování dle váhy, pokud má pejsek do 10 kg, doporučil bych denně 2 tbl allegrisu MINI (jednu ráno a jednu večer), při váze na 10 kg 1 tbl allegrisu večer. Navíc před každou jízdou podávejte Relaxis, cca 30 minut před plánovaným odjezdem. Přípravek alavis sice můžete podávat i nadále, ale vzhledem k tomu, že obsahuje řádově méně účinné látky než allegris, je to zřejmě zbytečné.
   Navíc bych doporučil pracovat s pejskem vzhledem k jeho vztahu k autu, zkuste si s ním hrát v autě, aniž by jste někam jeli, muže zkusit třeba autem probíhat za odměnu, pak v autě za odměnu chvíli zůstat. Navíc zkuste pejska autem vozit někam na procházku, kde si s ním budete hrát, aby si auto spojil s nějakým příjemným pocitem. V tuto chvíli může mít auto zafixované se stresujícím zážitkem operace a pooperačního stavu, tak je důležité mu tuto vzpomínku vytěsnit příjemnějším zážitkem.
   Hodně štěstí

 • Relaxis po operaci

  Jana Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je užívání přípravku Relaxis nějak omezeno zdravotním stavem pejska.
  Máme fenku yorkshira (4,2 kg), která byla před dvěma dny na operaci kýly. Když jsem na internetu hledala nějaké vitamíny pro lepší rekonvalescenci, narazila jsem na Relaxis, který by mohl vyřešit naše problémy s cestováním autem a návštěvami veterináře. Pejsek nám vždy strašně vyvádí - vyje, kňučí, chce utéct. Bylo by možné jej užít už 10 dní po operaci, až půjdeme vytahovat stehy? Je efektivní jednorázové užívání přípravku? Kromě cestování a návštěv u veterináře je pejsek úplně spokojený - dokonce se nebojí ani bouřky, ani dělobuchů. Děkuji!!

  • Woykoff Dobrý den. Relaxis je právě ideální pro takovéto jednorázová podávání. Nemusíte se ho bát užít jak ihned po operaci, tak klidně i těsně před operací pro zklidnění a omezení stresu. Ve Vašem případě užijte Relaxis MINI, 2 - 4 tbl před odjezdem k veterináři. Stejně tak při cestě autem, 2 tbl cca 40 minut před odjezdem, v případě dlouhé cesty můžete po 6ti hodinách dávku opakovat.

   • Jana Dobrý den,
    děkuji za odpověď. Už jsem Relaxis objednala. Akorát se chci zeptat na dávkování. Vy píšete podat 2 - 4 tbl před odjezdem, ale na internetu se píše, že do 5 kg se podávají 1 - 2tbl. Děkuji.

    • Jana A ještě mám jeden dotaz. Výrobek jsem objednala i pro svou známou, která má také yorkshira. Pak jsem se však dozvěděla, že je pejsek ve sledování, zda nemá nějaké srdeční potíže. Na nic se ale ještě neléčí, nebere léky. Může Relaxis bez obav využívat? Děkuji.

     • Woykoff Ano, i v tomto případě můžete Relaxis bez obav podávat.

      • Woykoff ...omlouvám se, u Vašeho pejska začněte s dávkou 2 tablet, pokud by by pejsek stále nervozní a vystresovaný, nemusíte se obávat užít až 4 tablety.

 • nejspise uzkost kdys je sama

  michal dobry de,mám Fenku labradora stari 5mesicu vaha 10kg, už ji mám 3měsíce ale když je sama tak to zacina byt peknej mazec mam ji zavrenou v kuchyni strase steka vsechno nici skace na limku nevím co s ni sousedi si stezuj na stekot,odchazim do prace brzo rano jeden tyden je doma asi 3hodiny rano a druhy tyden je doma asi 9hodin sama, ona se jako vysteka a treba je pul hodiny pokoj usne ale pak to zas zacne byl bych rad za kazdou radu zkusil jsem feromon do elektricke zastrcky a nepomohlo to dekuji za odpoved

  • Woykoff Dobrý den,
   toto bývá častý problém psů kteří zůstávají doma delší dobu sami. Pejsek je vystresován, možná i špatně socializován.
   Doporučil bych okamžitě nasadit Allegris dlouhodobě, při této váze 1 tbl ráno, jakmile přibere přes 15 kg 1 tbl ráno a jednu tbl večer. Zároveň v prvních dnech až týdnech podávejte 2 tbl Relaxisu cca 30 minut před odchodem do práce, opět při navýšení váhy až 4 tbl před odchodem. Pokud se situace zlepší, můžete Relaxis vynechat, ale Allegris podávejte i nadále.

 • Stres při výstavách

  Edita Dobrý den, máme Aljašského malamuta, fenka nemá ráda cizí prostředí a při výstavách není ve své kůži. Prosím jaký je rozdíl mezi Alavisem Relax a výrobkem Relaxis. Nerada bych, aby fenka byla "otupělá"-
  Velice Vám děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, Alavis Relax obsahuje dekapeptid (řetězec deseti aminokyselin), získaný hydrolýzou mléčné bílkoviny. Bohužel výrobce již neuvádí zda hydrolýzou kaseinu či lactalbuminu. Také nám není známo přesné chemické složení, tedy z jakých konkrétních aminokyselin se dekapeptid skládá. Předpokládáme však, že bude obsahovat větší podíl l-tryptofanu, který má antidepresivní účinky. Obsah účinné látky v jedné tabletě je 75 mg, nepředpokládám že obsah tryptofanu bude větší než 50 %, tedy že by 5 z 10ti aminokyselin v dekapeptidu byl tryptofan, spíše méně. Obsah tryptofanu bude tedy zřejmě méně než 30-40 mg v tabletě. Jde tedy o přípravek podobného typu jako je allegris, se zhruba 5x nižším obsahem účinné látky l-tryptofanu.
   Pokud však Vám jde pouze o krátkodobé zklidnění pejska na omezenou dobu po dobu výstavy, jsou přípravky na bázi l-tryptofanu nevhodné, protože vyžadují podávání dlouhodobé, minimálně 1-3 měsíce a jsou určeny pro psy s chronickými problémy, jako je celková ustrašenost, nebo naopak agresivita, psychická nevyrovnanost apod.
   Pro zklidnění na výstavy použijte tablety s obsahem l-theaninu, který zklidní pejska v časovém rozsahu cca šesti hodin a nastup účinku je téměř okamžitý.
   Doporučil bych tedy Relaxis v dávkování 2 tablety/5 kg hmotnosti pejska, ve vašem případě tedy odhaduji 4 tablety, nejlépe ráno před odjezdem na výstavu. Pokud se výstava protáhne do odpoledne, můžete podat další dávku 2-4 tablet po obědě.
   Případně můžete použít přípravek Alavis Calming, ale vzhledem k obsahu l thenainu 6x nižším než má Relaxis, měla by jste použít cca 24 tablet tohoto přípravku.
   Nemusíte se však obávat, l-theanin není hypnotikum, pejsek tedy nebude otupělý, pouze se zklidní a bude tolerantnější k nepříjemným a rušivým cizím podnětům.

   • Woykoff Omlouvám se za překlep, dávkování Relaxisu je samozřejmě 2 tbl. na 25 kg, nikoliv 5 kg :-)

 • Štěkání po odchodu do práce

  Zdeňka Dobrý den,máme 15letého jezevčíka.Asi před rokem si sousedi v paneláku začali stěžovat,že od 5h ráno(odcházíme do práce) do 8h štěká.Veterinář nám sdělil,že je to nejspíš stařeckou sklerozou,bohužel nám nic neporadil.Teď se mu zhoršilo srdce a tak jsme vyměnili lékaře,ten nám pomohl a poradil na štěkot Alavis Calming,ještě jsme nezačali,ale po přečtení vašich stránek hned začneme.Jen se chci zeptat:Jaký je rozdíl mezi Alavis Calming a Relaxis a Alegris.Co myslíte,že je pro našeho psa nejlepší.Váží 10,5kg zavodňují se mu plíce, podáváme Fortekor Flavour 0,5tbl denně a Furon 0,5tbl 2xdenně.Zvládne ještě další tablety?Děkuji za odpoveď.

  • Woykoff Dobrý den,

   Alavis Calming funguje na podobných účinných látkách jako Allegris a Relaxis, avšak používá výrazně nižší dávkování. Obsahuje především vitamín B1, a to v dávce 67 mg, což je asi vhodné, i když mnohem vhodnější by bylo použít vitamín B6. Dále obsahuje jako zdroj l-tryptofanu frakci z mléčné bílkoviny kaseinu v množství 11 mg, což odpovídá zhruba 0,6 mg l-tryptofanu a 10,5 mg l-theaninu.
   Allegris obsahuje 120 mg čistého l-tryptofanu a 150 mg mléčného proteinu lactalbumin (což odpovídá cca 10ti mg l-tryptofanu, Relaxis pak 60 mg l-theaninu a 150 mg lactalbuminu. Pokud budete používat naše přípravky, zvolil bych následující dávkování, pokud budu uvažovat váhu pejska 10-13 kg?. Večer 1 tbl Allegrisu, ráno před odchodem do práce 1-2 tbl Relaxisu. Ten podávejte do doby, než se pejsek uklidní. Allegris však podávejte stále. Nemusíte se obávat, přípravky jsou naprosto přírodní a neškodné a nijak neovlivňují stávající léčbu.
   toto dávkování odpovídá zhruba z pohledu l-theaninu cca 12 tabletám Calmingu, z hlediska tryptofanu cca 300 tabletám Calmingu. Pokud krmíte kvalitním krmivem pro seniory, vitamínu B1 by měl mít pejsek dostatek, v případě potřeby doplnit vitamíny B je vhodnější a levnější podat běžný dětský B-komplex za 20 Kč.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 4 56 7 8 9 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna