Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • luxace patel

  Hanka Dobrý den,
  mám fenečku kavalírka 8,5 let, u obou zadních nohou zjištěna luxace patel st.3 a z toho plynoucí těžká artróza. Trošku jsme ji zhubli (ač nebyla tlustá), přidávám jí hydrolyzovaný kolagen. Její stav se během měsíce hodně zlepšil. Doktor navrhuje operaci, ale vzhledem k jejímu věku a k tomu, že se kavalírci dožívají tak 10-11 let, do operace jít nechci, pokud to nebude nezbytně nutné. Jiný veterinář mi poradil váš přípravek Arthronis acute. Dávat rovnou tento, nebo před ním zařadit fázi 1 a 2? Děkuji předem za odpověď. Hanka

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě určitě Arthronis ACUTE začněte podávat. ale pozor! Tento přípravek je určený proti bolesti a zánětu, takže se pejskovi výrazně uleví, ale neřeší problém a artrozou! Pro léčbu artrozy je nezbytné podávat 2 měsíce fázi 1 a pak další 2 měsíce fázi 2. Arthronis ACUTE podávejte souběžně s těmito přípravky, dokud se pejskovi neuleví. Fázi 1 a 2 je však nutné podávat po celou dobu 2 plus 2 měsíce.

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě určitě Arthronis ACUTE začněte podávat. ale pozor! Tento přípravek je určený proti bolesti a zánětu, takže se pejskovi výrazně uleví, ale neřeší problém a artrozou! Pro léčbu artrozy je nezbytné podávat 2 měsíce fázi 1 a pak další 2 měsíce fázi 2. Arthronis ACUTE podávejte souběžně s těmito přípravky, dokud se pejskovi neuleví. Fázi 1 a 2 je však nutné podávat po celou dobu 2 plus 2 měsíce.

 • případná závislost

  lucie Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda máte na uvedené produkty otestovanou případnou závislost u malých plemen do 5 kg? Konkrétně mě zajímá možná závislost při užívání allegris, neboť v příbalovém letáku tvrdíte, že po 3 měsících je třeba vysadit alespoň na měsíc - z jakého důvodu? A dále přípravek Relaxis, uvádíte, že na jednu stranu je možné jej užívat vždy při obtížích, ale nikoli pravidelně... ráda bych tyto přípravky kombinovala, jak je to tedy s možností vytvoření závislosti u psa?? děkuji

  • Woykoff Dobrý den. Dlouhodobé užívání allegrisu je naprosto bezproblémové, nenávykové a bez nežádoucích účinků, a to i po dobu užívání až několik let. Důvod proč doporučujeme připravek po 3 měsících vysadit je čistě preventivní, aby si chovatel mohl ověřit, zda se po vysazení allegrisu jeho stav výrazně nezhorší. Pokud by se tak stalo, mohlo by se jednat o vážnější psychickou poruchu, kterou by užívání allegrisu mohlo maskovat. V tom případě bych doporučil obrátit se na vašeho veterináře.
   Důvodem k vysazení tedy nejsou nežádoucí účinky allegrisu a každý chovatel by měl svou situaci zvážit.
   V případě relaxisu jde o přípravek s okamžitým, ale krátkodobým účinkem. Mám smysl jej užívat vždy před očekávanou stresovou situací (bouřka, silvestr, cesta autem apod. ). dlouhodobé užívání není nebezpečné, ale pokud to není nutné tak je zbytečné a finančně nákladné.

 • DOTAZ

  KCHOP VACLAV MAM NĚĚ MECKÉHO OVČÁKA JE 8 LET POŘAD SI LIŽE PYTLIK AŽ MU JDO KAPKY KRVE A SLIN ,MAŽU MU TO FRAMIKOLOVOU MASTI MOČI NORMALNĚ I KADÍ NORMALNĚ BEZ POTIŽI, DĚKUJI ZA ODPOVĚD KCHOP VÁCCLAV vaclavkchop@seznam.cz

  • Wyokoff Dobrý den. Bohužel takto nelze určit, zda jde jen o zlozvyk nebo o nějaký zdravotní problém psa. Doporučil bych Vám se poradit s Vaším veterinárním lékařem.

 • Fenecka z mnozirny

  Andrea Hyžíková Arven Dobry vecer,mam 2 mesice fenecku maleho nmeckeho pince ze slvenske mnozirny,,,5 let slouzila jako masina na stenatka potom se ji snazily zbavit zabitim byla hozena v pytli do Dunaje s dalsima 5 pejskama podarilo se jim vyplavat a pul roku zili na brehu nez kontaktu lidi az je odchytli v prosinci zachranari z Prahy a prevezli na veterinu a do docasky,kdyz ji nasli mela 1,20kg po tele bodno rezne rany,,,psychika natok narusena ze zila prvni tyden pouze ve skriny vse se dalo do mesice do castecneho klidu a ja si ji osvojila do me smecky dalsich 4 psu zapadla skvele.Po kastraci nastaly problemy vse jsme resily Bachovou esenci na stres a mala se do 14dni dala doporadku ovsem tohle utery ji napadla fene nemeckeho ovcaka a Kaculka se pomatla,,,stale narika pri hlazeni podavani leku pri beznem chodu domacnosti atd podavame leky predepsane veterinarem plus krizovky a primo ji delane kapky na miru stav se zlepsil tak o 20procent dnes jsme byli na postroji venku ale doma e situace s narikanim stale stejna dokaze hodiny hodiny po kuchyni nebo chodbe,jak drive mela jistotu pod dekou nesnese u sebe nebo na sobe cokoliv myslite ze by byli pro nas tablety vhodne moc vam dekuji za odpoved

  • Woykoff Dobrý den, samozřejmě nedokážu posoudit, zda fenka nemá nějaké zranění nebo bolesti. ale v každém případě pro pejska který prožil to co p aíšete bych určitě nasadil Allegris, a asi i v prvních dnech Relaxis. Pokud má váhu do 5 kg, nasadil bych lednu tbl Allegrisu MINI ráno a jednu večer, pokud se třeba po 1 měsíci zklidní, pokračoval bych 1 tbl večer. Relaxis MINI bych zkusil používat 1-2 tbl vždy před procházkou nebo očekávanou stresovou situací.

   • Andrea Hyžíková Dobry vecer,velice vam dekuji za odpoved,fenecka nema zadne zraneni dnes jsme byli na kontrole pan doktor rikal ze je to pouze o psychice tak ji snad ty prasky zaberou jeste jednou vam velice dekuji

 • velmi nervózní pes

  Georg Ahoj, můžete mi dát nějaké rady. Máme 4 roky starý málo Munsterlander je velmi nervózní, vzrušený a také velmi snadno překvapen. Již nyní můžeme udělat hodně výzkumu. Měl snížená činnost štítné žlázy, proti nimž je přijal tyroxin přes rok. Nyní její hodnoty jsou dobře znovu a on netrvá více tablet. Dali jsme ho půl roku Sedarom, což byl velmi klidný a vyrovnaně. Ale po šesti měsících, účinek výrazně poklesne. Dáváme mu teď po dobu 2 týdnů Allegri (1 tableta, pes váží 26 kg), ale nevšimne si žádné zlepšení. Můžete nám dát nějakou radu, co bychom mohli dělat. Jsem z Německa a superlearning chtěl omluvit za mé špatné češtině. Ale prosím, dej mi tvou pomoc.

  • Woykoff Dobrý den, zvyšte dávkování Allegris na 2 tbl denně, vždy 1 tbl ráno a 1 tbl večer. V případě potřeby můžete kombinovat s Relaxisem, vždy 2 tbl jednorázově před očekávaným stresem. Tuto dávku můžete použít až 3x denně.

 • Strach z jízdy autem

  Veronika Dobrý den, moc prosím o radu. Vzali jsme si ročního pejska, u původního majitele bydlel na samotě v lese a nebyl vůbec socializovaný: neznal lidi, ostatní psy, nikdy nejel autem. Ze začátku se všeho bál, ale rychle si zvykl, nyní všechny situace zvládá v pohodě. Jediné, na co si ale zvyknout nemůže, je jízda autem. Když vidí, že pojede autem, začne se třást a slinit, nechce se dobrovolně k autu ani přiblížit. V autě se potom strašně klepe, kňučí a každou chvíli zvrací, a to dokonce, i když auto stojí. Bohužel, cestování se nemůžeme vyhnout, a tedy ani on. Pomohl by mu Relaxin, nebo jiný výrobek? Musel by ho užívat pořád, nebo jen před cestou? V jakém množství? Pejsek má 13 kg. A užívá se takový přípravek doživotně, nebo je možné, že ho cestování časem přestane stresovat? Děkuji mockrát za radu.

  • Woykoff Dobrý den. Předně pro tyto situace je určen Relaxis. Ve Vašm případě bych doporučil podat 2 tbl Relaxisu cca 45 minut před odjezdem auta. Píipravek podávejte jen před cestou autem, jinak ne. Je velice pravděpodobné, že si pejsek postupně na cestu autem zvykne.. Možná má s autem spojený nějaký stresující zážitek. Doporučil bych proto i začít auto trénovat. Nejdřive ho jen autu přivézt, nechat nastoupit a nechat mu tam nějaké pamlsky. Později u kousek jet, nejlépe na procházku nebo někam, kam by se pejsek těšil, aby si spojil auto s příjemným prožitkem. Uvidíte, že se situace postupně srovná.

   • Veronika Děkuji za rychlou odpověď, vyzkoušíme tedy Relaxis a trénink v autě s pamlsky, jak radíte. Snad se to opravdu srovná, moc by se mi a hlavně pejskovi ulevilo :) děkujeme!

 • stres psa

  Katka Dobrý večer, máme bernskeho salašnického psa 4 roky a váží 40 kg. Velice se bojí petard, loňské čerty a Silvestr nesl velice těžce. Museli jsme ho zavřít, protože se celý klepal, bál se, zrychleně dýchal. Bohužel nezabráníme tomu, aby jsme mohli být s ním nebo ho někam zavřít, i to je pro něj stresující. Proto vás žádám o radu, co bych mu měla dát, aby se tolik nebál, ale přitom normálně fungoval. Jak se to aplikuje, jakou to má výdrž a jaká je cena. Moc děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den. Zcela jistě bych doporučil Relaxis. Po osobních zkušenostech v podobném případě bych doporučil začít podávat na Silvestra již okolo poledne, ve Vašem případě 4 tablety. Další 4 tablety bych dal mezi 6-7 večer a poslední dávku tak 40 minut před půlnocí. Balení 60 tablet na našem eshopu stojí 270 Kč, ale bohužel při objednávce pod 600 kč platíte poštovné. Cena u veterinářů se samozřejmě dost výrazně mění a liší a nejsme schopni ji garantovat.

 • stres psa

  Katka Dobrý večer, máme bernskeho salašnického psa 4 roky a váží 40 kg. Velice se bojí petard, loňské čerty a Silvestr nesl velice těžce. Museli jsme ho zavřít, protože se celý klepal, bál se, zrychleně dýchal. Bohužel nezabráníme tomu, aby jsme mohli být s ním nebo ho někam zavřít, i to je pro něj stresující. Proto vás žádám o radu, co bych mu měla dát, aby se tolik nebál, ale přitom normálně fungoval. Jak se to aplikuje, jakou to má výdrž a jaká je cena. Moc děkuji za odpověď

 • Zklidnění při krytí

  Lucie Dobrý den,
  prosím o radu. Již dvakrát jsme zkoušeli nakrýt fenu, ve správný čas podle laboratorních výsledků, pes i fena měli o sebe zájem, fenka psa doslova provokovala, neustále, ale jakmile došlo k zasunutí penisu, nebyli jsme schopni fenu udržet ani ve dvou, vždycky se vysmekla a hlasitě kvičela, fyziologicky nic nebrání bezbolestnému proniknutí penisu, nechali jsme fenu vyšetřit, pravděpodobně se jedná o negativní zážitek z prvního bolestivého pokusu o nakrytí - fena je citlivější povahy. Bylo nám doporučeno podávat Alavis calming před příštím pokusem o nakrytí. Máme jej podat jednorázově před samotným nakrýváním, nebo delší dobu před tím, či použít jiný přípravek, nechci aby fena po podání byla otupělá, spíše jen aby nebyla nervózní.. Děkuji moc za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, ohledně podávání Alavisu Calming se musíte obrátit na jeho výrobce, v tom Vám opravdu neporadím :-). Z našich výrobků bych jednoznačně doporučil Relaxis . dávkování 2tbl na 25 kg váhy pejska, raději zaokrouhlujte ny vyšší dávkování, přípravek je opravdu bezpečný. Připravek podejte min. 45 minut před vlastním nakrytím. Pokud je opravdu tak nervozní jak píšete, tak v případě že budete nakrývat třeba až odpoledne, dal bych jednu dávku již ráno a druhou 45 min před nakrytím. Přípravek Vám však nepomůže pokud je průnik pro fenu skutečně bolestivý, pouze jí psychicky zklidní. Nepůsobí jako analgetikum na snížení bolesti.

 • štěkot

  Andrea Dobrý večer prosím vás mám jeden dotaz.Mohu podávat svým pejskům současně allegris a relaxis.Pokud ano tak bych se chtěla zeptat jak dlouho je možné tento přípravek podávat.doposud jsme užívali alavis relax a dalo by se říct že bez účinku.pejsci nadále štěkali.i když malounko se uklidnili.Předem děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den. Pokud máte s pejsky problémy dlouhodobé (štěkání, neklid, nervozita, bázlivost nebo naopak bezdůvodná agresivita), doporučil bych podávat dlouhodobě Allegris, a to v dávce až 2 tbl denně na 25kg živé váhy pejska. Vždy ráno a večer. A pokud navíc víte o stresujících událostech, na které pejsek špatně reaguje (procházka, nebo naopak když zůstane sám doma, cesta autem, návštěva veterináře, návštěva cizích lidí u Vás doma apod., můžete k Allegrisu navíc vždy jednorázově podat Relaxis, ato také až 2 tbl na 25 kg váhy. Relaxis podávejte cca 40 min - 1 hodinu před očekávanou událostí (odchodem na procházku, opuštěním pejska apod.). dávku Relaxisu múžete vždy zopakovat po cca 6ti hodinách až 3x denně. Relaxis užívejte jednorázově, pravidelně i nepravidelně vždy podle potřeby.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 45 6 7 8 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna