Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Dávkování přípravku Arthronis

  Anna Kolaříková Dobrý den,chtěla bych se poradit ohledně dávkování přípravku Arthronis. Můj pes (Německý ovčák, věk: 13,5roků) užíval přípravek Arthronis Acute, po využívání jednoho balení jsme přešli na Fázi 1. V příbalovém letáku jsem se dočetla, že při těžkých kloubních poškozeních (což je bohužel náš případ) podávat přípravky kontinuálně. Znamená to tedy, že mám střídat Fázi 1 s Fází 2 úplně bez přestávky?? Nerada bych svému psovi ublížila, proto bych chtěla vědět, jak to vyřešit co možno nejlépe.
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Anna Kolaříková

 • Allegris

  Lenka I. Dobrý den,
  na konci června jsme si vzali z útulku osmiměsíční štěně, pravděpodobně x chodského psa. Vše bylo v pořádku, rozuměl si s našimi dvěma dalšími psy, ale posledních pár týdnů rapidně změnil své chování. Každý den od 6-11 hodin ráno nesnesitelně štěká. Na vycházkách začal více tahat, když potkáme nějakého psa, utrhl by nám ruce. Někdy schválně strká do věcí, které se mu nelíbí a pak na ně štěká. Z ničeho nic štěká třeba na zahradní náčiní opřené o zeď nebo na cokoli jiného. V noci se nevyspíme, protože štěká nebo doráží na ostatní pejsky, kterým se to nelíbí a perou se. Umí základní povely, které jsme ho naučili my a to sedni, lehni, zůstaň a nesmíš. Ovšem jakmile zachytí nějaký podnět, vůbec pro něj neexistujeme a nevnímá nás, neposlechne. Tím podnětem myslím úplně cokoli. Štěkající pes, procházející člověk, sekání trávy.. Zkoušeli jsme s ním jít na cvičák, ale po dvou návštěvách jsme to vzdali. Zajímali ho jen ostatní psi a mít vodítko permanentně zaříznuté v ruce není nic příjemného. Byl úplně nepříčetný. Dočetka jsem se o přípravku allegris a chtěla jsem se zeptat, zda je vhodný pro pejska s těmito projevy chování, případně prosím o radu, děkuji.

  • Lenka I. Zapomněla jsem dodat, že je neskutečně bojácný. Bojí se opravdu všeho, i listí na zemi. Neustále musí být v pohybu, jako kdyby měl psí ADHD nebo co. Zavírat ho nemůžeme, protože v kotci se může zbláznit, což nechápu, když v útulku to v kotci zvládal několik týdnů.

   • WOYKOFF Dobrý den,
    toto chování je typické pro psa z útulku a bude od vás vyžadovat hodně trpělivosti, důslednosti a vytrvalosti. Určitě bych Vám doporučil absolvovat celý kurz na cvičáku, bez něj se nikam neposunete. můžete se zkusitp odívat po nějaké individuální výuce zpočátku, ale pak výcvik musí probíhat ve skupině s jinými psy, jinak ztrácí smysl.
    Přípravky allegris, ale i relaxis určitě v tomto případě mají smysl, allegris dávkujte nejlépe večer 2 tbl na cca 25 kg váhy psa, takže i vás odhaduji tak 4 tbl? Před procházkou zkoušejte podat i Relaxis, a to klidně 4-6 tbl, pokud se osvědčí můžete zkusit podat i ráno. ale připravte se, že jen tablety nestačí, ty pomohou pejska mírně zklidnit, ale většina práce zůstane na Vás. hodně štěstí

    • Lenka I. Pejsek má 18-19kg. Kolik tablet tedy mám dávat?
     Děkuji

     • Woykoff V tomto případě 2 tbl denně.

 • Karolina

  Karolina Hozdová Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s dávkováním ohledně produktu allegris. Četla jsem že někde se udává, že tableta obsahuje 60mg trypt. A někde 120mg trypt. V tabletě. Také někdo uvádí, že do 25 kg jedna tableta a nekdo zas 10-25 kg 1 tableta. Jde mi o to, že máme 3,5 kg psa tak nevím jestli 120 mg nebude moc. Jestli tu tabletu nemam půlit aby denni davka byla tech 60 mg. Další věc jestli allegris pomůže na štěkání psů a take na ně trošku startuje. Bez vodítka ven nechodim. Nebo na občasné stavy, že z ničeho nic po nás vystartujea to jen proto že třeba vedle něho sedim a vstanu si pro pití a vystartuje po me. Nekousne mě ale je to nepříjemné. 2x sme byli na chemické kastraci, i na převýchově a je to furt stejne. Je mu 5 let a je to kříženec malych plen. Dekuji za zodpovezeni

  • Woykoff Dobrý den, přípravek allegris obsahuje 120mg l-trypofanu, což je optoptimáloní dávkování pro cca 10-15kg psa, 2 tbl pro 25 kg psa. Ve Vašem případě bych raději nejdříve zkusil tabletu půlit.

 • allegris

  Naďa Dobrý den, druhý den podávám psovi (23kg) 1 tabletu allegrisu, ale má po něm průjem. O nežádoucích účincích jsem se v letáku nedočetla. Čím to může být způsobeno? A je vůbec možné přípravek dále užívat? Děkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   allegris neobsahuje žádné látky, které by měly vyvolávat či způsovat průjem, tento přípravek je na trhu více než 8 let a za tu dobu jsme se s takovým případem ještě nesetkali. Není možné aby byl průjem vyvolán něčím jiným? Samozřejmě pokud průjem bude pokračovat, přípravek vysaďte, ale až se situace zklidní, pokusil bych se o podání znovu, abychom vyloučili že se nejednalo o průjem způsobený faktorem.

 • Arthonis1

  Monika Hegrova Ještě jsem zapomněla omlouvám se jsem z toho našeho lumpika nervózní podáváme druhý den 2 tablety denně a přijímá je naštěstí dobře váží okolo 40 kg drkuji

  • Woykoff Dobrý den,
   přípravek na bolest se jmenuje arthronis ACUTE. Ten podávejte po dobu kdy pejsek vykazuje bolestivost, toedy dokud kulhá. Ve Vašem případě bych určitě začal s dávkou 4 tbl denně, pokud by se výsledek nedostavil ani do jednoho týdne, můžete bez obav dávku i zdvojnásobit, přípravek je zcela bezpečný. Arthronis ACUTE však řeší pouze bolest a zánět. nikoliv prvotní příčinu, takže zcela jistě podávejte fázi 1 a 2 dle doporučeného dávkování.

 • Arthonis1

  Monika Hegrova Dobrý den .máme ročního bernského salašnickeho bohužel začal nám kulhat na levou zadní nohu manžel našel vaš přípravek tak jsem jej objednala a podáváme podle váhy ještě jsem priobjenala i vaše prášky na bolest bohužel si teď nevzpomenu na název omlouvám se ale mám dotaz za jak dlouho začíná arthonis účinkovat ? Nevíte samozřejmě budeme podávat 2 měsíce a poté budeme podávat arthonis 2 děkuji Hegrova

 • Pudlíci senioři

  Marketa Dobrý den, máme 2 toy pudly, 14 (3kg) a 15 (4kg). 14letý trpí od 2 let epilepsií, je zaléčen, byl společenský a milý, nyní náhle (po stresující návštěvě léaře), kouše, je bázlivý, není možné ho upravit. 15letý má problémy se srdcem, vodu na plicích a omezenou funkci ledvin, též zaléčen, navíc na KD dietě, po pádu ze 2 schodů (nic se mu ale nestalo) byl několik týdnů apatický a nežral, dostal antidepresiva, která pomohla z nejhoršího. Nyní žere, ale kouše, ohání se, je ustrašený prudce reaguje na zvuky (bouře mu ale nevadí), Oba není vůbec možné upravit, čili ani nevidí pro chlupy před očima, což jejich chování ještě zhoršuje. Prosím o doporučení, který z léků by jim mohl pomoci? Mohli by brát relaxis? Pokud ano, v jaké dávce a jak často? Děkuji moc za pomoc a za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   v tomto případě bych určitě dlouhodobě doporučil allegris. Bohužel s technických důvodů ukončujeme výrobu allegrisu MINI, na skladě máme poslední kusy. Nadále pak bude jen allegris. Ve vašem případě bych doporučil užívat 1/2 tbl allegrisu, případně 2 tbl allegrisu MINI. Přípravek podávejte dlouhodobě. Pro krátkodobé zklidnění , např. před stíháním, návštěvou veterináře a pod, můžete podat jendnorázově dávku relaxisu, a to opět 1/2 tbl. relaxisu nebo 2 tbl relaxisu MINI, vždy tak 45 minut před očekávaným stresem.

 • allegris a relaxis

  erika Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Máme doma bojácneho psíka špica, zlá skusenosť 2x priskočil pitbull a však nič mu neurobil. Psík sa bojí, šteká agresívne,namiešané kvapky nič moc, chceli a začali sme brat allergis. a tak sa chcem opýtať v j po vás v červenci sa chystáme na výstavu ku nám do Idy, a chceme sa fajn predviesť, psík má 10 mesicov, tak či môžme kombinovať a akoallergis a relaxis . Váha psíka 3,80 kg poprosím dávkovanie

  • Woykoff Dobrý den,
   v tomto případě je kombinace allegrisu a relaxisu dobrá volba. Použijte allegris MINI, začněte s 1 tbl denně, pokud by jste ani po 1 měsíci nepozorovali zlepšení, pak dávejte 2 tbl denně, vždy ráno a večer.
   Relaxis MINI podávejte 2-6 tbl denně vždy před očekávanou stresovou záležitostí, např. 2 tbl před odjezdem na výstavu, a během výstavy po 4-6ti hodinách klidně další 2 tbl.

 • agrese

  Petra Dobrý den,
  chtěla bych se prosím zeptat. Máme ročního psa labrador -mix a tříletého psa též mix. Rok byli v pohodě, roční začal najednou útočit na staršího. Samozřejmě chodíme pravidelně na cvičáky. Teď vše zase bylo ok a najednou zase roční začíná útočit. S tím tříletým si normálně hraje jakoby nic a pak zničeho nic zaútočí. Myslíte si, že by mohlo pomoc začít allegris? Nemyslím tím, že se vše vyřeší, ale jestli ho to třeba nedá do větší náladový pohody. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   ano allegris je v tomto případě vhodným přípravkem pro zklidnění, důležité je však dlouhodobé podávání. Máte však pravdu, že nevyřeší vše, důležitá je hlavně důsledná výchova psa.

   • Petra Dobrý den,
    děkuji za odpověď. Už podáváme 14 dnů, a přijde nám, ze pes je klidnější, šťastnější. Budeme podávat dlouhodobě. Ještě jsem se chtěla zeptat. Je tety možné Allegris podávat třeba cely život psa ? Když by to mělo kladné účinky ? Ze by jsme to prodávali už napořád? Bez přestávky ? Vim ze jste psali ze vliv na játra atd to žádný nemá. Takže by to vadit nemělo. Nebo se to muže podávat jen určitá léta třeba 3-4 roky a pak radši už ne? Děkuji za odpověď :)

    • Woykoff Allegris můžete klidně podávat po celý život psa, obsahuje látku kterou pes musí ve stravě přijímat, protože jeho organismus ji nedokáže sám syntetizovat. Jen ji podáváte v silnější podobě a ve formě snáze dostupné pro mozek pejska. Riziko by hrozilo pouze při výrazném předávkování, tzn. 15 tablet denně a více. Naopak ke stáří je tento přípravek ještě mnohem důležitější než v aktivním věku.

     • Petra Děkuji moc za odpověď. Zatím mohu prášky vřele doporučit.

 • arthronis fáze 1

  Denisa Mám Cavaliera. V januári bude mať štyri roky. Objavili sme u neho pukanie v kolienku. Prišla na to doktorka pri pravidelnej prehliadke. Nemá bolesti, ani ju to nejak neobmedzuje. V lete s nami obehla Tatry. Doktorka odporučila, vzhľadom k tomu, že ju to nebolelo Arthronis fáze 1. Chcem sa opýtať. Znova by som jej túto liečbu chcela nasadiť, hoci nemá problémy, mám pocit, že tie kĺby výživu potrebujú, aby sa to nezhoršilo. A za operáciu nie som, kým to nie je nutné. Ako ďalej postupovať? Začať zasa s 1? A potom čo ďalej? A ako dlho v tom pokračovať? Opakovať po vybratí zasa od začiatku s prestávkou, bez prestávky? Ďakujem za informácie.

  • Woykoff Podávat kloubní výživu má zcela jistě smysl, zejména ve Vašem případě. Pokud chcete pro něj udělat maximum, nejefektivnější je podávat arthronis Fáze 1 dle váhy (12 tbl na cca 25 kg) po dobu 2 měsíců a pak pokračovat s Arthromis Fáze 2 další 2 měsíce. Pokud nemá bolesti, není nutné podávat Arthronis ACUTE. Tuto kombinovanou kůru je dobré podávat min. 1x ročně, ale vhodnější je opakovat 2 ročně s 4 měsíční přestávkou.

   • Denisa Dobrý deň. Situácia sa zmenila. Psík už absolvoval prvú operáciu. Ľavá noha, luxácia pately posledné štádium. O 3.4 mesiace pôjde na druhú labku, kde má rovnakú diagnózu. Na ľavom bedrovom kĺbe má diagnostikovanú aj dyspláziu. Lekár samozrejme odporučil chondroprotektíva. Skúsenosti máme práve s Arthronisom. Ako postupovať? Fáza 1, Fáza 2 a prestávka. Odporočúte aj Acute? Určite bude v budúcnosti potrebovať aj niečo od bolesti, keď sa napríklad viac unaví na prechádzke. Toto by jej pomohlo, alebo treba siahnuť aj po nejakých iných liekoch od bolesti? ďakujem za informáciu

    • Woykoff Dobrý den,
     ano, podávejte 2 měsíce Fázi 1 a 2 měsíce Fázi 2. V tomto akutním stavu bych asi doporučil točit obě fáze přes přestávky, pokud je to možné 12 rok (3 otočení přípravků). Pokud pak bude vše ok, dávejte léčbu jen 1-2x ročně.
     Pokud jde o ACUTE, ano, pokud pejsek má nebo bude mít bolesti, určitě podávejte ACUTE. Jeho dávkování můžete zvyšovat tak, jak je nutné pro potlačení bolesti. Přípravek je naprosto bezpečný a nemusíte se bát předávkování, uvedené dávkování je pouze orientační. Snažte se, aby jiné přípravky na bolest, zejména nesteroidní antirevmatika (ibupbrufen, diclofenac apod.) nebyl u nutné použít (májí nežádoucí účinky, zejména u psů). Pochopitelně pokud pejsek bude velké akutní bolesti, tak se tomu možná nevyhnete, ale jen na opravdu nezbytnou dobu.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 23 4 5 6 7 8 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna