Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Nevolnost po užití 5HTP

  Aleš Dobrý den,
  dnes jsme poprvé zkusil 5-HTP. Na spaní. Chci se zeptat na toto. 5 HTP jsme chtěl použít na stav úzkosti, předrážděnosti nervové soustavy vlivem dlouhodobého stresu. Po cca 20 minutách silná ospalost, zmizela lehká migréna, mozek jako když nechce myslet. Proti tomu nic. Ale v posteli jsme cítil zvýšený tlak. Neschopnost usnout. Zvýšený tlak trval cca 4 h. Usnul jsme až ve tři ráno. Motal se okolo 140/90, někdy i více.,max 160/95. Normálně mám 115/70. Tělu se chtělo spát, ale zároveň jako když to něco nechce dovolit. Lehká nevolnost. Pak začal i třes nohou. Ale ten za 20 minut přešel. Lehká porucha soustředění. Stav jako když se ve Vás něco pere. Váš názor na uvedené ? Jiné léky neberu. Ani žádná antidepresiva apod. . V minulosti mi někdo dal Prothiaden. Ale po 2 dnech užívání jsem z tohoto málem umřel. Totálně mě to vykolejilo, stav extrémní nevolnosti a absolutní neschopnost se soustředit. Což dle lékaře je divné, toto AD prý je bezpečné a reakce byla velmi neobvyklá. Stejně jako teď u 5 HTP, ikdyž se to projevilo jinak a ne tak dramaticky. Jen tlak a třes nohou, lehce omezené soustředění. Nikde na netu jsme nenašel tyto příznaky. Nic. Což nechápu. Možná při prvním použití byla obava, viz. ten hororový zážitek s Prothiaden. Je možné, že za 20 minut na člověka přijde stav ospalosti až opilost ? za 30 minut zvýšený tlak a pak i třes nohou ? Děkuji za názor.

  • Woykoff Dobrý den, Vámi popisované příznaky jsou atypické a nikde jsem podobné nenašel popsány. Ovšem i psychicky senzitivních lidí je možné, že si některé příznaky dokáží přivodit sami, možná na základě Vašeho negativního zážitku s Prothiadenem. Vaše podvědomí možná očekávala podobnou reakci a samo si ji nastartovalo.
   Chtěl jsme se zeptat, zda u Vás čistý trypotofan nebo Allegra DRINK vůbec nefungovaly? že užíváte 5-HTP. To je produkt až druhé volby.

   • Aleš Uvedenou variantu jsme nezkoušel Jde o "soft" variantu 5 HTP ? Jen jsem v minulosti zkoušel samotný l-tryptofan jež je i v tomto přípravku. Měl jsem po něm pocit opilosti. Zpomalené myšlení. Je to normální ?Dík za doplnění odpovědi.

    • Woykoff Nejde o "soft" varinatu :-), jde o přirozenější a fyziologičtější formu, na kterou je náš organismus zvyklý. S 5-HTP se ve stravě nesetkáváme a proot pro ni mozek nemá vyvinuty kontrolní mechanismy. U TRP je pak velmi složitá otázka biologické dostupnosti pro mozek, které je silně ovlivněna celkovou stravou kterou přijímáme. A právě u DRINKU je tryptofan obsažen v kombinaci s maximální biologickou dostupností pro mozek. Podívejte se na našich stránkách na Pyramidu bolesti a další informace, tam je velice přehledně popsáno, jak postupovat.
     Po užití tryptofanu by se pocit opilosti vyskytovat neměl, to by jste ho musel mít třeba i po vypití sklenice sladkého mléka nebo po čokoládě.... Myslím si, že to bude spíše psychická záležitost a vsugerování si nějakého vedlejšího účinku.

 • Allegra 5-HTP

  Sony Dobrý den,již užívám Alegru5-HTP poprvé a zbývá mi necelé plato..Beru jednu tabletu ráno,že začátku jsem pocítila zlepšení ale teď se mi zase nějako stresové stavy vrací..Je možné zvýšit dávku na jednu ráno a jednu večer? A jak dlouho doporučujeme užívat,mohu dva měsíce? Děkuji za odpověď,hezký den.

  • Woykoff Dobrý den,
   allegru 5-HTP můžete užívat i 2 měsíce, ale jen v případě že Vám allegra DRINK nezabírá. Dávkování 2 tbl denně jsou sice ve výjimečných případech možné, ale toto dávkování bych se pokusil omezit na nezbytně nutnou dobu... V případě potřeby pokud 5-HTP nestačí tak bych doporučil přejít na Allegru STRONG.

 • Allegra5-HTP

  Jana Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možné nežádoucí účinky.
  13 dní užívám allegru 5-HTP, bylo mi po na lépe, upravil se spánek, ale nyní jsem druhý den unavená a hlavně mám velké křeče v celém břiše.
  Může to mít souvislost nebo je to něco jiného?
  Děkuji za odpověď.
  Jana

  • Woykoff Dobrý den,je pravda že 5-HTP by se neměl užívat příliš dlouho, protože na rozdíl od tryptofanu to není fyziologické... ale 1-2 měsíce to není problém, 14 dni je naprosto bez problémů... Navíc únava a křeče v břiše rozhodně nejsou nežádoucí účinky po 5-HTP, spíše bych to viděl na nějakou střevní virozu...

   • Jana Děkuji Vám za odpověď, možná jsem se unáhlila, ale vylekalo mě to.

 • allegra 5-HTP a alkohol

  Aleš Dobrý den,
  je možné brát současně 5 HTP a dát si obden dvě piva ? Nemyslím tím zapíjet 5htp pivem , ale souběžné užívání. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, kombinace jak tryptofanu, tak i 5-hydroxytryptofanu (5-HTP) se nemusíte obávat. Naopak při užívání nadměrného množství alkoholu a při závislosti na alkoholu (tím samozřejmě nemyslím 2 piva denně :-) )dochází k prudkému snížení biologické dostupnosti tryptofanu pro mozek a klinické studie prokázaly, že má zásadní význam v těchto případech užívat tryptofan doplňkově. Pověstné deprese u alkoholiků jsou právě výsledkem snížené dostupnosti tryptofanu pro mozek díky alkoholu.

 • Allegra

  Radka Dobrý den,trpím cervikální dystonií,potřebuji blokátor dopaminu,myslíte,že by mi mohl pomoci nějaký z vašich přírodních prostředků?Děkuji za odpověď,Radka

  • Woykoff dobrý den,
   obávám se že v tomto případě Vám nepomůžeme, efekt NDRI (blokátor dopaminu) nevykazuje žádný z našich přípravků. Všechny přípravky řady allegra pracují na principu prekurzoru syntézy serotoninu, a přípravek allegra STRONG navíc vykazuje efekt SSRI (blokace zpětného vychytávání serotoninu).

 • Allegra s jinými leky

  Sona Dobrý den,dostala jsem od doktorky na nosné dutiny Clarinase 'repetabs.Jsou to tablety s prodlouženým uvolňováním na bázi pseudoefedrinu a loratafinum.V přívalovém letáku píšou,že se nemají míchat s inhybitory monoaminooxidázy,jenže já beru Allegru5-HTP,myslíte že to mohu brát,když beru Allegru5-HTP,aby mi to něco neudálo? Děkuji za odpověď..Sony

  • Woykoff dobrý den,
   allegru 5-HTP můžete bez obav užívat i v kombinaci s Clarinase, jde o prekursor serotoninu, který se v těle vyskytuje vždy přirozeně, jde o součást biochemického metabolismu.

 • Allegra

  Eva Vaňková Dobrý den, půl roku jsem brala Cipralex na deprese, sociální fobii, stres a úzkostou poruchu. Cipralex mi ale vůbec nepomohl. Vyzkoušela jsem mnoho produktů (třezalku, L-tryptofan, Natural Medicaments Pro Relax, bachovy kapky, homeopatika, Cipralex, neurol, lexaurin, trittico) . Mám před sebou období kdy budu ještě ve větším stresu než normálně (Maturita) a zajímalo by mě jestli je Allegra vhodné řešení. Jsem zvyklá na hodně druhů AD a tak se bojím, že nic přírodního mi už nepomůže. Momentálně neberu nic, protože mi AD nepomohla a nechci se zbytečně cpát chemií. Omlouvám se za dlouhý a zmatený dotaz. Předem děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   doporučil bych postupovat podle Pyramidy špatné nálady. Začněte s allegrou DRINK, 1x denně, sama si zvolte zda je pro Vás příjemnější večer či ráno, jen musíte dodržet podmínku užití na lačno a po užití min. 90 minut nic nejíst. Zvolte DRINK oproti tabletám, pokud chcete mít 100% jistotu že tryptofan ve Vašem případě nezabírá. Má o několik řádů vyšší biologickou dostupnost pro mozek, neúčinek podávání tryptofanu v tabletách je často způsoben špatným užíváním a kombinací se stravou, která znemožňuje dostupnost tryptofanu pro mozek. Účinek vyhodnocujte min. 1 měsíc, ideálně nějakou objektivní metodou. Doporučuji registraci na www.jaknadepku.cz kde si můžete 1-2x týdně vyplnit Beckův test deprese, a stránky si jednotlivé výsledky pamatují a zpracují je do přehledné časové osy. Pokud trend i po měsíci bude negativní, přejděte na allegra 5-HTP.

 • Allegra drogy

  Pavla a v ten den kdy si dám extázi nebo mda mám vynechat přípravky Allegra nebo je pořád normálně užívat? nechci aby to nezpůsobovalo nějaké problémy, moc díky za odpověď

  • Woykoff Ne, allegru vynechávat nemusíte, naopak její užívání by Vám mělo pomoci snížit potřebu užít extázi nebo MDA a snížit tak její dávkování.

 • Allegra drogy

  Pavla Dobrý den, chci se zeptat jestli se můžou při užívání Allegry comfort a relaxa brát látky jako jsou extáze,mda nebo konopí, děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den, tak na tuto otázku samozřejmě je jen jedna odpověď, že tyto látky by se brát vůbec neměly. Přestože se jedná tzv. lehké drogy, v každém případě z dlouhodobého hlediska rozhodí psychiku, a to nepřirozenou formou, se kterou se mozek špatně vyrovnává.
   Celá řada allegra však může sloužit jako pomocník při dovykání jakékoliv drogové závislosti, a to počínaje kouřením čí přejídáním, až k alkoholu a měkkým drogám. Samozřejmě čím je závislost vyšší a delší, tím je odvykání složitější a účinek allegry nižší.

 • Allegra comfort

  Martin Dobrý den,
  mám dotaz na užívání l-tryptofanu současně s jinými aminokyselinami a bylinami
  1. varianta kombinace l-tryptofanu s l-theaninem a třezalkou
  2. varianta kombinace l-tryptofanu s rhodiolou,maralem, eleuterokokem, suma extra a l-theanin
  děkuju za odpověď

  • Woykoff Dobrý den,
   pokusím se odpovědět postupně :-)
   1) tryptofan a theanin
   Tato kombinace je možná a často i vhodná, pokud kromě dlouhodobé problémy s náladou trpíte i na krátkodobé stresy a obavy během dne. Theanin má zklidňující účinky, účinkuje rychle, avšak jen krátkodobě, Můžete ho brát kdykoliv během dne, vždy před očekávanou stresovou situací.

   • 2) Třezalka - tato kombinace je velice účinná, podle klinických studií při dostatečném dávkování až na úrovni syntetických SSRI antidepresiv. Každá z látek působí tzv. na jiné straně seretononinové páky, a vzájemně se účinek velice efektivně sčítá. Trypofan působí na straně zvyšování syntézy serotoninu, hypericin z třezalky má pak silné účinky proti zpětnému vychytávání serotoninu. Pozor, třezalka má však velkou řadu nežádoucích účinků, musí být proto užívána velmi opatrně a jen po opravdu nezbytně nutnou dobu, více informací naleznete na těchto stránkách na Pyramidě špatné nálady.

    • 3) Zbývající rostliny a jejich extrakty mají obdobný účinek, který je obdobný jako korejský ženšen, který má tyto účinky nejvyšší. lze je tedy zahrnout do jedné skupiny.
     Eleuterokok (Sibiřský ženšen) Rhodiola (Rozchodnice růžová), Maralí kořen (Tatarstán), Suma (Brazilský ženšen). Jde o adaptogeny, které mají zejména velmi pozitivní vliv na imunitu. U některých lidí pak mají zřejmě vliv i na psychiku, resp. celkové zklidnění jako theanin, ale na tak výrazné. Všechny tyto rostliny můžete kombinovat i s tryptofanem, s jeho biochemií a účinkem nemají nic společného a vzájemně se neovlivňují. Spíše jen bych byl opatrný v kombinacích těchto roslin mezi sebou, protože mají obdobný účinek který se sčítá. Já osobně bych z tét oblasti valil korejský ženšen, který je nejkvalitnější, nejúčinější a hlavně na trhu jsou bezpečné a kvalitní extrakty.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna