Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Relaxa

  Danuse Dobrý den, mám dotaz, zda při užívání Relaxy lze ve výjimečných případech si vzít i napřed. Neurol. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   Relaxu je možné kombinovat s Neurolem, musíte však počítat s tím, že bude účinky Neurolu zvyšovat.

 • Allegra vs Geriavit Pharmathon

  Luboš Dobrý den, mám dotaz, lze užívat Allegru, Relaxu současně s doplňkem Geriavit Pharmaton? Děkuji

  • Woykoff Dobrý den, s doplňkem Geriavit Pharmaton můžete užívat Allegru i Relaxu COMFORT v plném dávkování bez obav.

 • L-tryptofanv kombinaci s Rhodiolinem

  Jeník Dobrý den, rád bych se zeptal na kombinaci allegry s Rhodiolinen? Děkuji za info

  • Woykoff dobrý den, předpokládám že se ptáte na kombinaci Allegry s nějakým doplňkem obsahujícím Rozchodnici růžovou? Protože čistý Rhidolin u nás volně k dostání není. V tomto případě bych se kombinace nebál, obsah Rhidolinu v této rostlině není příliš vysoký a jakákoliv interakce obou látek v tak nízkém množství opravdu nehrozí.

   • Jeník Dobrý den, posílám link: http://www.vitalitylifestyle.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&category_id=19&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=36&vmcchk=1&Itemid=26

    Děkuji

    • Woykoff Tak jak jsem říkal, produkt obsahuje pouze extrakt z Rozchodnice růžové, a to jen v množství 100 mg. Účinek této rostliny je obdobný a srovnatelný s korejským ženšenem, je však silnější než účinek Sibiřského ženšenu. V tomto případě se nemusíte obávat užívat Allegru v plném dávkování 2 tbl denně.

     • Jeník Dobrý den, ještě mám dotaz v kombinaci Rhodiolinem a allegrou vs relaxa? Je možné vše kombinovat např. Večer Allegra + 2 tbl relaxa a dopoledne 2 tbl Rhodiolin? Děkuji

     • Jeník Moc děkuji za info

      • Woykoff Ano, ani této kombinace se nemusíte obávat

       • Jeník Děkuji moc :-) Hezký den přeji

 • L-tryptofan

  Andrea Dobrý den. Začala jsem uživat na deprese Tritico, který beru večer před spaním. Přes den někdy Lexaurin. Muzu uživat L-tryptofan? Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, kombinace Allegry s Triticem a Lexaurinem je sice možná, ale při zahájení užívání bych byl opatrnější. Allegra může zvyšivat účinky obou léků, a to zejména v jejich kombinaci. Začal bych s jednou tabletkou Allegry na večer, nejlépe tak 2 hodiny před očekávaným užitím Tritica. Pokud by jste začala pociťovat nějaké silnější příznaky nežádoucích účinků, raději užívání Allegry v této kombinaci ukončete.

 • Allegra

  Dana Ježdíková Dobrý den, moje sestra má diagnostikovánou hyatovou hernii. Mám dotaz , zda je možné uzivat allegru. (ma obavy, zda L tryptofan nemůže způsobovat překyselleni žaludku, popr. pálení záhy). Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, v tomto případě můžete allegru bez obav užívat, vlastní účinná látka l-tryptofan překyselení nezpůsobuje, a navíc tablety jsou ve formě dražé (lentilky), které se dobře polykají a hlavně nedráždí žaludek.

 • Relaxa a betablokatory

  Dana Ježdíková Dobrý den, mám dotaz, zda lze uzivat Relaxu pokud se užívá Bisoprolol.

 • Relaxa a betablokatory

  Dana Ježdíková Dobrý den, mám dotaz, zda lze uzivat Relaxu pokud se užívá Bisoprolol.

  • Woykoff Dobrý den, obecně by kombinace Relaxy a Bisoprolu neměla být problém, přesto bych byl při užívání trochu opatrnější. Díky Relaxačním reakci organismu na užití Relaxy může dojít i ke krátkodobému mírnému poklesu krevního tlaku, a nebylo by dobré tedy Relaxu užívat krátce po užití Bisoprolu, aby se účinky vzájemně nesečetly. Ale tato reakce bývá vyjímečná a minimální.

 • Allegra a protein

  Marta Dobrý den, dobrala jsem před půl rokem antidepresiva, která jsem dostala po psychických potížích po úrazu. Po postupném vysazení jsem brala Allegru. Jen jedno balení, pak uz nic. Pak uz mi bylo celkem dobře. Bohužel stavy psychické nepohody, deprese a beznadeje se mi vrátily. I když cvičit a změnila jsem životní styl celkově. Po cvičení beru protein konkrétně micelarni casem, obsahuje vyprodané, jedna dávka údajně 380 mg. Mohu k tomu užívat opět Allegru? Nebudu predavkovana? Děkuji. Marta

  • Marta Omlouvám se, nezkontrolova jsem po sobě text. Protein obsahuje micelarni casein a jedna dávka 380mg l-tryptofanu. Není to moc, když k tomu budu brát zase Allergu?

   • Woykoff Dobrý den, pokud budu upřímný, záležitost okolo tzv. micelárního kaseinu mi připadá tak trošku jako módní vlna a nejsem příliš přesvědčen o jeho přidané hodnotě.
    Obecně však platí, ano, kasein obsahuje l-tryptofan, pokud hovoříte o 380 mg TRP, znamená to, že by jste měla přijmout cca 50 gramů čistého kaseinu. Mnohem důležitější než obsah TRP je však poměr TRP/LNAA (LNAA jsou neutrální aminokyseliny a alifatickým řetězcem), který je bohužel u kaseinu extrémně malý (pro velká obsah LNAA a malý obsah TRP) a proto biologická dostupnost TRP pro mozek z kaseinu je zcela minimální. Proto se nemusíte obávat předávkování, z oněch 380 mg se do mozku dostane jen malý zlomek. Avšek pozor, kasein způsobí i mnohem menší biologickou dostupnost allegry pro mozek, takže ji užívejte na lačno a s min. 4 hodinovým odstupem po užití kaseinu, až hladina LNAA ve vaší krvi klesne.

 • Allegra

  Katy Dobry vecer,
  mam dvoumesicni miminko, plne kojeno. V poslednim tydnu velmi casto vstavam v noci a jsem tedy velmi psychicky vycerpana. Jsem neurotik od malicka a obcas mam paniku. Mohu allegru uzivat pri kojeni?

 • Allegra

  Katy Dobry vecer,
  mam dvoumesicni miminko, plne kojeno. V poslednim tydnu velmi casto vstavam v noci a jsem tedy velmi psychicky vycerpana. Jsem neurotik od malicka a obcas mam paniku. Mohu allegru uzivat pri kojeni?

  • Woykoff Dobrý den,
   obecně platí, že během těhotenství ani kojení by jste neměla úžívat příliš mnoho doplňků stravy. Proto ani my užívání Allegry během kojení příliš nedoporučujeme. Ovšem je pravda, že l-tryptofan je esenciální tedy nezbytnou aminokyselinou jak pro matku tak pro dítě a přidává se do prvotních náhražek kojeneckých mlék. Pokud by jste tedy měla deficit tryptofanu, což je v dnešní době bohužel běžné, bylo by dobré ho doplnit. Užívejte však max. 1 tbl denně, a bylo by dobré vše ještě konzultovat s Vaším pediatrem.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna