Poradna doplňky stravy

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s produkty WOYKOFF: 

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Allegra 5-HPT do třetice

  Irena Vaše doporučení chápu, zní to logicky. Moje lékařka mi sice radila, ať s 5-HTP začnu klidně hned během vysazování AD, že je zbytečné čekat na úplné vysazení, vzhledem k tomu, že už teď jsem na nizoučkých dávkách. Koupím tedy ještě Allegru Comfort nebo Al. Drink

  • Irena vypadl konec příspěvku - Koupím tedy ještě Allegru comfort neno Al.Drink a 5-HTP nechám až po úplném vysazení AD. Obávám se, že zejména v předjaří nebude pouze L-Tryptofan stačit. Za normálních okolností bych změnu naplánovala na letní období, ale bohužel má AD, které v současné době užívám, od léta výpadek na trhu, který má být dlouhodobý. Náhrada za něj není, musela bych přecházet na jiná antidepresiva, což už v mém případě prakticky není na která, protože drtivá většina AD se mnou není kompatibilní :(. Takže je to celé improvizace a chci to prostě zkusit takto. Snad to vyjde. Ještě jednou díky za rady. Irena

   • Woykoff Máte pravdu v tom, že u každého případu se to musí trpělivě zkoušet, každý organismus a v jiné situaci může reagovat trochu jinak. Ještě další variantou pro okamžik kdy vám dojde AD a nejste ještě přepravená na vysazení, je použití allegry STRONG. Pokud máte problém se zpětným vychytáváním serotoninu, jen podání tryptofanu, ba ani 5-HTP nemusí být dostatečné. Extrakt z třezalky obsahuje látky se stejným účinkem jako AD, proti zpětnému vychytávání serotoninu, navíc v kombinaci s tryptofanem. Mysice uvádíme dávkování 1 tbl denně, protože momentálně je to maximum schválené denní dávky v ČR, ale dávka 3 tbl denně je již srovnatelné s běžným dávkováním AD, bohužel i se stejnými nežádoucími účinky, ale přesto jde o přírodní látku která jr vždy šetrnější. JIž je připravena nová vyhláška podle které budeme moci dávkovat 3 tbl denně, měla platit od 1.1.2017 ale bohužel schvalovací proces napříč EU je hrozně pomalý a bude to zřejmě až od 1.7.2018, ale dávka tam schválena bude.

    • Woykoff Ještě důležité info, účinek Allegry DRINK je dramaticky významnější než u allegry COMFORT. Tablety máme jako náš tradiční produkt, na který je spousta zákazníků zvyklá, samozřejmě jsou levnější. Ale DRINK je kvalitativně mnohem účinnější produkt svým složením, nejde tedy jen o to že se dá pít. Pokud tedy chcte mít jistotu, že jen tryptofan vám nestačí, poznáte to u DRINKu, nikoliv u tablet.

 • Allegra 5-HTP a triptany - pokračování

  Irena Je tedy velkou chybou začít rovnou s užíváním Allegry 5-HTP? Už ji mám koupenou, byla mi doporučena jako lepší a účinnější varianta, právě s ohledem na vysazení dlouhodobě užívaných AD (různé druhy, naposledy ten Lerivon, dohromady už 17 let). Allegru Comfort jsem nikdy nebrala.Triptany nutně používat nemusím, dobře mi zabírá i Indometacin a ten by by měl být v kombinaci snad bezproblémový... Jak dlouho případně doporučujete užívat tu Allegru 5-HTP? Hrozí předávkování? Co kdybych pro začátek užívání snížila dávku odsypáním z kapsle? Je možné souběžně aplikovat i světelnou terapii (také by měla ovlivňovat tvorbu serotoninu). Ta mi hodně pomáhá, i se spaním. Děkuji.

  • Woykoff Upřímně, začít užíváním s 5-HTP neni úplně ideální, a to zejména ve Vašem případě s kombinacemi s léky které užíváte. Samozřejmě každý organismus reaguje jinak a pochopitelně to neznamená že po jejím užití musíte mít nějaké problémy. Ale jisté riziko tu samozřejmě je a já zastávám názor že by se vždy měla vyzkoušet ta fyziologičtější varianta a po jejím selhání teprve použít variantu možná účinnější (přesněji jinak fungující) ale méně fyziologickou. Určitě kapsle nerozdělávejte a neodsypávejte! My jako výrobce musíme vycházet s oficiálního dloporučení EFSA, že extrakt z Griff. simpl. se nemá kombinovat s antidepresivy. Rozhodnutí je na Váš, já bych radil zkusit alespoň 14 dní (1 balení) DRINKu, nebo raději 2 balení, a až pak zkusit 5-HTP. Ovšem rozhodnutí je samozřejmě na Vás.

   • Woykoff Jinak 5-HTP doporučujeme užívat jen nezbytně nutnou dobu, tak cca 1 max 2 měsíce, a jakmile se situace zlepší vrátit se k DRINKu a ten užívat dlouhodobě.

 • Allegra 5-HTP a triptany

  Irena Dobrý den, můžu se zeptat, jestli je možné při užívání Allegry 5-HTP v případě záchvatu migrény užít triptany? Vysazuji AD Lerivon (se souhlasem lékařky), chtěla bych zkusit 5-HTP. Kromě depresí trpím občas migrénami, na které užívám buď Sumamigren nebo Indometacinové čípky. Moje migrény ale rozhodně nevyvolává zvýšená produkce serotoninu (čokoláda a krůtí pečeně mi vysloveně prospívají :D). Díky za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   Allegra 5-HTP by se neměla kombinovat s antidepresivy, s kombinací a antimigreiniky, konkrétně s tryptany nemáme zkušenosti, ale pokud zároveň stále ještě vysazujete Lerivon pak bych ji nedoporučil. Vy už jste zkoušela Allegru COMFORT a bez úspěchu? Ve Vašem případě bych doporučil jednoznačně Allegru DRINK, což je ten nejúčinnější a hlavně nejfyziologičtější způsob jak v co nejvyšší míře doplnit tryptofan v mozku. Až pokud by tento způsob nezabral, a vy jste již zcela vysadila Lerivon bych na přechodnou dobu použil Allegru 5-HTP.

  • Woykoff Dobrý den,
   allegra 5-HTP nedoporučujeme kombinovat s antidepresivy, v případě antimigrenik by to ak velký problém být neměl, ale přesto bych byl opatrnější. Vy jse již zkoušela Allegru COMFORT (trypotfan) a neúspešně? Přiznám se, že bych ve Vašem případě zkusil nejdříve Allegru DRINK, což je nejúčinnější ale hlavně nejfyziologičtější způsob, jak doplnit tryptofan pro mozek. Až poté, kdyby se ukázalo že je to nedostačující, použil bych allegru 5-HTP po nezbytně nutnou dobu, a pak bych se dlouhodobě vrátil k DRINKU.

  • Irena A ještě jsem se zapomněla zeptat, proč je lepší zapíjet kapsle syrovátkou než mlékem. Děkuji :)

   • Woykoff Tak to není, toto platí pro tryptofan, nikoliv pro 5-hydroxytryptofan. Vše je otázka biologické dostupnosti tryptofanu pro mozek. Vstup tryptofanu pro mozek je velmi složitý a ovlivněný ostatní skladbou stravy kterou přijímáme. Nejdůležitějším faktorem je tzv. poměr TRP/LNAA v krvi, který hodně kopíruje poměr TRP/LNAA ve stravě. V běžné stravě je právě nejvyšší u syrovátky, u mléka je již mnohem menší, protože mléko obsahuje jen 20% bílkovin jako syrovátku a 80% jako kasein, který tento poměr má o mnohem nižší. Přesto i tak je mléko na tom poměrně dobře. Proto jsme vyvinuli a nechali si patentovat Allegra DRINK, kde poměr TRP/LNAA je 30x vyšší než u mléka (1,42 allegra DRINK proti 0,05 u mléka) a je to tak ten nejúčinnější a hlavně nejfyziologičtější způsob doplnění tryptofanu, žádná jiná potravina ani obyčejná tableta s tryptofanem nemají tak vysokou biologickou dostupnost. 5-HTP se chová jinak, nepodléhá těmto faktorům a vstřebává se mnohem snáze a rychleji. Jeho problémem je to, že to je sice látka tělu vlastní, ale naše tělo ji běžně nepřijímá ve stravě, protože v běžné stravě není přítomna, a tělo a hlavně mozek není připraven na to, že ji přijímá vně těla. To pak může někdy vést k různým negativním reakcím těla, měla by se užívat tehdy, když opravdu tryptofan nepomáhá a jen po dobu nezbytně nutnou, a ihned jak se psychická situace trochu zlepší, okamžitě se navrátit k fyziologickému Allegra DRINK. Což bych doporučil zejména ve Vašem případě.

 • Relaxa, Allegra

  Eva Dobrý den, jaký je rozdíl mezi Relaxou a Allegrou? Co je lepší? Příjde mi to velmi podobné, tak nevím co začít užívat. Děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den,
   oba produkty jsou zcela rozdílné, mají jiné účinné látky a fungují jiným způsobem.
   Relaxa obsahuje theanin, což je látka ze zeleného čaje. Způsobuje krátkodobé "přepnutí" fungování mozku z režimu beta do režimu alfa vln, což znamená, že dochází ke krátkodobému zklidnění. Tzn. že jde o produkt pro každého člověka pro běžné použití, kdy se potřebujete krátkodobě zklidnit a nebo lépe soustředit, např. před důležitou zkouškou, jednáním, pohovorem, jízdou v autě, pro zbavení se trémy, relaxu často užívají golfisté pro zklidnění před hrou apod. Účinkuje relativně rychle a krátkodobě, v řádu několika hodin. Takže tak jak máte doma třeba ibalgin, který si berete vždy, když vás něco bolí, např. 1x za 3 měsíce, kdežto někdo i každý den dle potřeby, Relaxu si můžete vzít kdykoliv potřebujete se zklidnit.
   Celá řada Allegra jsou produkty z kategorie přírodních antidepresiv, které ovlivňují tvorbu serotoninu v mozku. Fungují v případech, že máte poruchy nálad, a to zejména dlouhodobé. Tzn. lidé senzitivní na tzv. podzimní depku, stresová událost v osobním životě (ztráta zaměstnání nebo velký stres v práci, problémy v rodině, ztráta blízkého člověka, rozvod apod.). Je ale vhodná i pro lidi s nedostatečným příjmem tryptofanu, jednoznačně vegetariání a vegani, lidé kteří omezují příjem červených a tučných mas, lidé se závislostí na sladkém a čokoládě apod. Podávání je dlouhodobé až trvalé, konkrétní přípravek z řady allegra se pak volí dle obtíží. Základním a nejfyziologičtějším, ale také nejůčinějším z hlediska dostupnosti tryptofanu pro mozek je pak allegra DRINK.

   • Woykoff Ještě doplnění, oba dva přípravky se mohu v některých případech užívat společně a působí synergickým efektem.

   • Woykoff Ještě doplnění, oba dva přípravky se mohu v některých případech užívat společně a působí synergickým efektem.

 • Allegra 5-HTP a Cipralex

  Helena Landová Dobrý den, lze užívat produkt Allegra 5-HTP společně s Cipralexem? Na úzkosti jsem zkoušela Allegru Comfort, ale bez úspěchu. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, kombinaci allegry 5-HTP s antidepresivy obecně nedoporučujeme, snad jen po konzultaci s Vaším ošetřujícím lékařem.

 • ALLEGRA + LÉKY NA EPI

  frantík Dobrý večer , mám dotaz - syn DMO ,epileptik / toho času bez záchvatů/ užívá - Liskantin 1-0-1 , Petinimid1-0-1, Medorisperdo 1/2 denně. Zkoušeli jsme Happy Pils, po čase bez odezvy. Mohu dávat Allegru ? Děkuji za odpověď

  • Woykoff Dobrý den,
   je otázka, zda při DMO a epilepsii bude mít podávání tryptofanu nějaký efekt, protože to neznamená, že váš syn musí mít nutně poruchu serotonergního systému. Ale nedá se to vyloučit a určitě bych to zkusil, v každém případě nepůjde o další zátěž jeho organismu. S uvedenými léky můžete kombinovat bz problémů přípravky allegra COMFORT a allegra DRINK. To že Happy pils bylybez efektu není příliš relevantní, jde o směs spousty látek, z nichž mnohé působí svým efektem proti sobě a jejich účinek se v lepším případě vyruší.
   U tryptofanu je vždy velký problém s biologickou dostupností pro mozek, v každém případě bych doporučil allegra DRINK, který má unkátní složení právě pro maximalizaci biologické dostupnosti tryptofanu pro mozek. Pokud by syn nesnášel instantní nápoj (chuťově je podobný např. rozpustnému Céčku nebo Kalciu, zkuste tablety allegra COMFORT, zdeale musíte pečlivě hlídat podávání, a to na lačno a zabíjet cca 150 mg sladkého mléka, pokud ani to by nebylo akceptovatelné pak sklenkou ovocného džusu. Ale obě tyto varianty budou mít nižší biologickou dostupnost než allegra DRINK. Nápoj podávejte cca měsíc a pak vyhodnoťte efekt.. Přípravky allegra 5-HTP a STRONG v kombinaci s těmito léky rozhodně nepodávejte.

 • Allegra - Rodiola - Geriavit

  Tomáš Dobrý den, mám dotaz ohledně užívání Allegra - Rodiola - Geriavit společně. Je tato kombinace bezpečná? Dávkování 1tbl Allegra, 1 tbl Rodiola, 1 tbl Geriavit samozřejmě s časovým odstupem. Děkuji za Vaši odpověď.

  • Woykoff Dobrý den, přípravky s rodiolou a Geriavit fungují obdobným mechanismem, jejich největší efekt je posílení imunity. Oba přípravky však také mohou mírně zvyšovat syntézu Serotoninu a tak zvyšovat účinek Allegry. Tento účinek nebude zřejmě vysoký, přesto bych však raději začal s dávkou 1 tbl denně, a pak jí teprve začal v případě potřeby zvyšovat.

 • Relaxa

  Danuse Dobrý den, mám dotaz, zda při užívání Relaxy lze ve výjimečných případech si vzít i napřed. Neurol. Děkuji za odpověď.

  • Woykoff Dobrý den,
   Relaxu je možné kombinovat s Neurolem, musíte však počítat s tím, že bude účinky Neurolu zvyšovat.

 • Allegra vs Geriavit Pharmathon

  Luboš Dobrý den, mám dotaz, lze užívat Allegru, Relaxu současně s doplňkem Geriavit Pharmaton? Děkuji

  • Woykoff Dobrý den, s doplňkem Geriavit Pharmaton můžete užívat Allegru i Relaxu COMFORT v plném dávkování bez obav.

 • L-tryptofanv kombinaci s Rhodiolinem

  Jeník Dobrý den, rád bych se zeptal na kombinaci allegry s Rhodiolinen? Děkuji za info

  • Woykoff dobrý den, předpokládám že se ptáte na kombinaci Allegry s nějakým doplňkem obsahujícím Rozchodnici růžovou? Protože čistý Rhidolin u nás volně k dostání není. V tomto případě bych se kombinace nebál, obsah Rhidolinu v této rostlině není příliš vysoký a jakákoliv interakce obou látek v tak nízkém množství opravdu nehrozí.

   • Jeník Dobrý den, posílám link: http://www.vitalitylifestyle.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&category_id=19&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=36&vmcchk=1&Itemid=26

    Děkuji

    • Woykoff Tak jak jsem říkal, produkt obsahuje pouze extrakt z Rozchodnice růžové, a to jen v množství 100 mg. Účinek této rostliny je obdobný a srovnatelný s korejským ženšenem, je však silnější než účinek Sibiřského ženšenu. V tomto případě se nemusíte obávat užívat Allegru v plném dávkování 2 tbl denně.

     • Jeník Dobrý den, ještě mám dotaz v kombinaci Rhodiolinem a allegrou vs relaxa? Je možné vše kombinovat např. Večer Allegra + 2 tbl relaxa a dopoledne 2 tbl Rhodiolin? Děkuji

     • Jeník Moc děkuji za info

      • Woykoff Ano, ani této kombinace se nemusíte obávat

       • Jeník Děkuji moc :-) Hezký den přeji

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna doplňky stravy
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna