Poradna veterinární přípravky

Na tuto stránku můžete směřovat své dotazy, případně zkušenosti s veterinárními produkty WOYKOFF

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
  • Súčasné podávanie prípravkov

    Jana Dobrý deň, cca 11 - ročnej fenke NO, ktorá pokrivkáva na prednú labku, podávam prípravok Geloren Dog. Zaujali ma aj produkty Vašej spoločnosti zamerané na riešenie problémov s ochorením kĺbov u psov. Zakúpila som si produkt Arthronis Acute. Moja otázka znie, či môžem podávať súčasne výrobok Geloren Dog i Arthronis Acute,. Za odpoveď vopred ďakujem.

    • Woykoff Dobrý den,
      přípravky samozřejmě kombinovat můžete. Geloren dog MSM neobsahuje a pokud pejsek pokulhává na přední tlapku, dá se předpokládat že půjde nejspíše o namožený sval nebo šlachu a pak je nutné podávat látku s analgetickým a protizánětlivým účinkem, kterým je právě MSM. Doporučil bych podávat 2 tbl denně na 25 kg váhy pejska do doby, dokud kulhání nezmizí. Přípravek Geloren klidně můžete podávat i nadále, nijak tím pejsku neuškodíte.

      • Jana Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za rýchlu odozvu. Už som aj tbl podala, oceňujem úplne bezproblémovú prijatie tbl. S Geloren Dog končíme, resp. presnejšie doberáme tretie balenie, čo vzhľadom na cca 40 kg hmotnosť fenky a 90 tbl balenie približne odporúčaná doba min. 60 dní, takže zvažujeme čo a ako ďalej. Problém s pokrivkávaním sme riešili už v minulom roku, fenke bolo urobenýé RTG oboch predných labiek, avšak na labkách sa neukázal nález, ktorý by pokazoval na artrózu. Následne brala fenka Previcox - 7 tbl., ktoré zabrali a potom mesačne Trocoxil 1 tbl po dobu troch mesiacov. Potom žiaľ Trocoxil u nás na trhu nebol dostupný (ten účinkova), veterinár by neml problém s iným riešením, ale fenka bola napadnutá a pohryzená iným psom e keďže nekrívala, riešili sme ošetrovanie pohryznutia. Tento rok cca pred dvoma mesiacmi sa krívanie objavilo opäť - pri pomalej chôdzi nie, ale pri behu fenka kríva, takže šetríme labku a nebežíme a aj prechádzky sú v pomalšom tempe. Samozrejme, pokiaľ krívanie neustane, navštívime beterinára, len sme sa snažili o čo najšetrnejší prístup. Uvidíme, ako zaberie Arthronis Akut, zvažujem samozrejme i ďalšie podávanie Geloren Dog, príp Arthronis fáza 1, 2 a naviac máme možnosť dávať fenke kuracie beháky,ktoré podľa mne dostupných informácií obsahujú aj glukozamín aj chondroitínsulfát. Budem rada keď prípravky pomôžu, rešpektujeme samozrejme aj vek fenky. Som rada, že na trhu sú kvalitné výrobky, ktoré pomáhajú majiteľom zvierat v prípade zdravotných problémov. Prajem Vašej spoločnosti veľa vyliečených alebo aspoň stabilizovaných zvieracích pacientov.

        • Woykoff Děkujeme za milé přání. arthronis ACUTE by měl být nejvhodnější volbou pro tento případ, ale je pravda, že u pejska v tomto věku by bylo vhodné podávat i přípravky na bázi SYSADOA a kolagenu jako prevenci poškození chrupavky.

          • Jana Jana

            Ďakujem za všetky dobré rady, určite dám vedieť ako zabral arthronis acute. Fenka dostáva surové premrazené mäso + trochu zeleniny + na obmenu ovsenné vločky, ryžu ako prídavok + olej (lososový, z hroznových jadierok), ale je možné, že človek nepokryje stravou všetko, čo fenka potrebuje, tak sa snažíme dodávať pre organizmus potrebné látky. Prajem pekný deň a ešte raz veľa zdaru.

    • Woykoff Dobrý den,
      přípravky samozřejmě kombinovat můžete. Geloren dog MSM neobsahuje a pokud pejsek pokulhává na přední tlapku, dá se předpokládat že půjde nejspíše o namožený sval nebo šlachu a pak je nutné podávat látku s analgetickým a protizánětlivým účinkem, kterým je právě MSM. Doporučil bych podávat 2 tbl denně na 25 kg váhy pejska do doby, dokud kulhání nezmizí. Přípravek Geloren klidně můžete podávat i nadále, nijak tím pejsku neuškodíte.

  • dávkovanie

    Marcela Komorova Dobrý deň, prosím vás o odpoveď na moju otázku z dňa 3.5.2016. Vopred ďakujem Komorová

  • dávkovanie

    Marcela Dobrý deň,

    Kúpila som si Váš produkt na kĺby Arthronis fáza 2 pre moje šteniatko veľkého plemena. Teraz má 3 mesiace a váži 19kg. V dospelosti bude mať 60kg.

    Nie som si istá aké dávkovanie mám nasadiť. V návode máte rozdelené dávkovanie podla plemien. Neviem či mu mám dávať 1 tabletku denne lebo má momentálne do 25kg alebo mu mám dávať 3 tabletky lebo je to velké plemeno a v dospelosti bude mať 60kg.

    Prosím o radu. Je to pre mna dôležité.

    Vopred ďakujem.

    • Woykoff
      Dávkování všech našich preparátů je uváděno na kg živé váhy. Je tím míněna aktuální váha zvířete, ve Vašem případě tedy 20 kg. Dávkujte tedy 1 tbl denně a dávku postupně zvyšujte dle rostoucí váhy zvířete.

  • Arhronis fáze 1

    Pavel Dobrý den, rád bych se zeptal z trochu jiného soudku - mám obtíže se svými klouby - poničené chrupavky... známá fyzioterapeutka mi doporučila užívání veterinárních kloubních přípravků, prý je v nich více aktivních látek než u humánních léčiv, sama je prý také užívá... Prosím o info, zda by případné užití Arthronisu 1 člověkem mohlo mít nějaký zdravotní efekt, popř. zda by nebylo nějak závadné. Děkuji

    • Woykoff Dobrý den,
      popravdě řečeno myslím s, že pravda je přesně opačná. Veterinární přípravky jsou koncipovány na tablety mezi 10 - 25 kg váhy zvířete.
      Pochopitelně jen možné aby jste užíval Arthronis, ale musel by jste užívat cca 3 tablety denně. Navíc tablety jsou upraveny pro podávání psům, jsou tedy poměrně veliké a hrubé, v podstatě připomínají psí granuli tak, aby je pejsek mohl rozkousat, navíc se sýrovým aromatem. Nemyslím si že by to bylo komfortní podávání pro člověka, stejně jako humánní teblety nejsou vhodné pro psy.
      raději bych Vám doporučil humánní přípravek Arthrona 1000-S, kde máte plnou dávku SYSADOA ve dvou comfortních tabletách a myslím že Vás to cenově vyjde levněji než stejné množství účinných látek v přípravku arthronis.
      Pokud hledáte spíše přípravek na bázi nativního kolagenu, doporučuji vám Kloubní výživu plus, kde máte denní dávku dokonce jen v jedné tabletě.

      • Pvel Děkuji za odpověď, Arthronu určitě zkusím... Pavel

  • luxace patel

    Hanka Dobrý den,
    mám fenečku kavalírka 8,5 let, u obou zadních nohou zjištěna luxace patel st.3 a z toho plynoucí těžká artróza. Trošku jsme ji zhubli (ač nebyla tlustá), přidávám jí hydrolyzovaný kolagen. Její stav se během měsíce hodně zlepšil. Doktor navrhuje operaci, ale vzhledem k jejímu věku a k tomu, že se kavalírci dožívají tak 10-11 let, do operace jít nechci, pokud to nebude nezbytně nutné. Jiný veterinář mi poradil váš přípravek Arthronis acute. Dávat rovnou tento, nebo před ním zařadit fázi 1 a 2? Děkuji předem za odpověď. Hanka

    • Woykoff Dobrý den, v tomto případě určitě Arthronis ACUTE začněte podávat. ale pozor! Tento přípravek je určený proti bolesti a zánětu, takže se pejskovi výrazně uleví, ale neřeší problém a artrozou! Pro léčbu artrozy je nezbytné podávat 2 měsíce fázi 1 a pak další 2 měsíce fázi 2. Arthronis ACUTE podávejte souběžně s těmito přípravky, dokud se pejskovi neuleví. Fázi 1 a 2 je však nutné podávat po celou dobu 2 plus 2 měsíce.

    • Woykoff Dobrý den, v tomto případě určitě Arthronis ACUTE začněte podávat. ale pozor! Tento přípravek je určený proti bolesti a zánětu, takže se pejskovi výrazně uleví, ale neřeší problém a artrozou! Pro léčbu artrozy je nezbytné podávat 2 měsíce fázi 1 a pak další 2 měsíce fázi 2. Arthronis ACUTE podávejte souběžně s těmito přípravky, dokud se pejskovi neuleví. Fázi 1 a 2 je však nutné podávat po celou dobu 2 plus 2 měsíce.

  • případná závislost

    lucie Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda máte na uvedené produkty otestovanou případnou závislost u malých plemen do 5 kg? Konkrétně mě zajímá možná závislost při užívání allegris, neboť v příbalovém letáku tvrdíte, že po 3 měsících je třeba vysadit alespoň na měsíc - z jakého důvodu? A dále přípravek Relaxis, uvádíte, že na jednu stranu je možné jej užívat vždy při obtížích, ale nikoli pravidelně... ráda bych tyto přípravky kombinovala, jak je to tedy s možností vytvoření závislosti u psa?? děkuji

    • Woykoff Dobrý den. Dlouhodobé užívání allegrisu je naprosto bezproblémové, nenávykové a bez nežádoucích účinků, a to i po dobu užívání až několik let. Důvod proč doporučujeme připravek po 3 měsících vysadit je čistě preventivní, aby si chovatel mohl ověřit, zda se po vysazení allegrisu jeho stav výrazně nezhorší. Pokud by se tak stalo, mohlo by se jednat o vážnější psychickou poruchu, kterou by užívání allegrisu mohlo maskovat. V tom případě bych doporučil obrátit se na vašeho veterináře.
      Důvodem k vysazení tedy nejsou nežádoucí účinky allegrisu a každý chovatel by měl svou situaci zvážit.
      V případě relaxisu jde o přípravek s okamžitým, ale krátkodobým účinkem. Mám smysl jej užívat vždy před očekávanou stresovou situací (bouřka, silvestr, cesta autem apod. ). dlouhodobé užívání není nebezpečné, ale pokud to není nutné tak je zbytečné a finančně nákladné.

  • DOTAZ

    KCHOP VACLAV MAM NĚĚ MECKÉHO OVČÁKA JE 8 LET POŘAD SI LIŽE PYTLIK AŽ MU JDO KAPKY KRVE A SLIN ,MAŽU MU TO FRAMIKOLOVOU MASTI MOČI NORMALNĚ I KADÍ NORMALNĚ BEZ POTIŽI, DĚKUJI ZA ODPOVĚD KCHOP VÁCCLAV vaclavkchop@seznam.cz

    • Wyokoff Dobrý den. Bohužel takto nelze určit, zda jde jen o zlozvyk nebo o nějaký zdravotní problém psa. Doporučil bych Vám se poradit s Vaším veterinárním lékařem.

  • Fenecka z mnozirny

    Andrea Hyžíková Arven Dobry vecer,mam 2 mesice fenecku maleho nmeckeho pince ze slvenske mnozirny,,,5 let slouzila jako masina na stenatka potom se ji snazily zbavit zabitim byla hozena v pytli do Dunaje s dalsima 5 pejskama podarilo se jim vyplavat a pul roku zili na brehu nez kontaktu lidi az je odchytli v prosinci zachranari z Prahy a prevezli na veterinu a do docasky,kdyz ji nasli mela 1,20kg po tele bodno rezne rany,,,psychika natok narusena ze zila prvni tyden pouze ve skriny vse se dalo do mesice do castecneho klidu a ja si ji osvojila do me smecky dalsich 4 psu zapadla skvele.Po kastraci nastaly problemy vse jsme resily Bachovou esenci na stres a mala se do 14dni dala doporadku ovsem tohle utery ji napadla fene nemeckeho ovcaka a Kaculka se pomatla,,,stale narika pri hlazeni podavani leku pri beznem chodu domacnosti atd podavame leky predepsane veterinarem plus krizovky a primo ji delane kapky na miru stav se zlepsil tak o 20procent dnes jsme byli na postroji venku ale doma e situace s narikanim stale stejna dokaze hodiny hodiny po kuchyni nebo chodbe,jak drive mela jistotu pod dekou nesnese u sebe nebo na sobe cokoliv myslite ze by byli pro nas tablety vhodne moc vam dekuji za odpoved

    • Woykoff Dobrý den, samozřejmě nedokážu posoudit, zda fenka nemá nějaké zranění nebo bolesti. ale v každém případě pro pejska který prožil to co p aíšete bych určitě nasadil Allegris, a asi i v prvních dnech Relaxis. Pokud má váhu do 5 kg, nasadil bych lednu tbl Allegrisu MINI ráno a jednu večer, pokud se třeba po 1 měsíci zklidní, pokračoval bych 1 tbl večer. Relaxis MINI bych zkusil používat 1-2 tbl vždy před procházkou nebo očekávanou stresovou situací.

      • Andrea Hyžíková Dobry vecer,velice vam dekuji za odpoved,fenecka nema zadne zraneni dnes jsme byli na kontrole pan doktor rikal ze je to pouze o psychice tak ji snad ty prasky zaberou jeste jednou vam velice dekuji

  • velmi nervózní pes

    Georg Ahoj, můžete mi dát nějaké rady. Máme 4 roky starý málo Munsterlander je velmi nervózní, vzrušený a také velmi snadno překvapen. Již nyní můžeme udělat hodně výzkumu. Měl snížená činnost štítné žlázy, proti nimž je přijal tyroxin přes rok. Nyní její hodnoty jsou dobře znovu a on netrvá více tablet. Dali jsme ho půl roku Sedarom, což byl velmi klidný a vyrovnaně. Ale po šesti měsících, účinek výrazně poklesne. Dáváme mu teď po dobu 2 týdnů Allegri (1 tableta, pes váží 26 kg), ale nevšimne si žádné zlepšení. Můžete nám dát nějakou radu, co bychom mohli dělat. Jsem z Německa a superlearning chtěl omluvit za mé špatné češtině. Ale prosím, dej mi tvou pomoc.

    • Woykoff Dobrý den, zvyšte dávkování Allegris na 2 tbl denně, vždy 1 tbl ráno a 1 tbl večer. V případě potřeby můžete kombinovat s Relaxisem, vždy 2 tbl jednorázově před očekávaným stresem. Tuto dávku můžete použít až 3x denně.

  • Strach z jízdy autem

    Veronika Dobrý den, moc prosím o radu. Vzali jsme si ročního pejska, u původního majitele bydlel na samotě v lese a nebyl vůbec socializovaný: neznal lidi, ostatní psy, nikdy nejel autem. Ze začátku se všeho bál, ale rychle si zvykl, nyní všechny situace zvládá v pohodě. Jediné, na co si ale zvyknout nemůže, je jízda autem. Když vidí, že pojede autem, začne se třást a slinit, nechce se dobrovolně k autu ani přiblížit. V autě se potom strašně klepe, kňučí a každou chvíli zvrací, a to dokonce, i když auto stojí. Bohužel, cestování se nemůžeme vyhnout, a tedy ani on. Pomohl by mu Relaxin, nebo jiný výrobek? Musel by ho užívat pořád, nebo jen před cestou? V jakém množství? Pejsek má 13 kg. A užívá se takový přípravek doživotně, nebo je možné, že ho cestování časem přestane stresovat? Děkuji mockrát za radu.

    • Woykoff Dobrý den. Předně pro tyto situace je určen Relaxis. Ve Vašm případě bych doporučil podat 2 tbl Relaxisu cca 45 minut před odjezdem auta. Píipravek podávejte jen před cestou autem, jinak ne. Je velice pravděpodobné, že si pejsek postupně na cestu autem zvykne.. Možná má s autem spojený nějaký stresující zážitek. Doporučil bych proto i začít auto trénovat. Nejdřive ho jen autu přivézt, nechat nastoupit a nechat mu tam nějaké pamlsky. Později u kousek jet, nejlépe na procházku nebo někam, kam by se pejsek těšil, aby si spojil auto s příjemným prožitkem. Uvidíte, že se situace postupně srovná.

      • Veronika Děkuji za rychlou odpověď, vyzkoušíme tedy Relaxis a trénink v autě s pamlsky, jak radíte. Snad se to opravdu srovná, moc by se mi a hlavně pejskovi ulevilo :) děkujeme!

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma

Stránkování

<1 2 3 4 56 7 8 9 10 >
 
 
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Woykoff > Poradna > Poradna veterinární přípravky
Loading...

Poradna

Loading...

Poradna